BuzzerBeater Forums

BB Poland > [Wyb] B.B.King

[Wyb] B.B.King

Set priority
Show messages by
This Post:
00
170529.52 in reply to 170529.51
Date: 1/15/2011 10:41:52 AM
Młoty Stargard
PLK
Overall Posts Rated:
838838
Wolałbym żebyście w tych rozważaniach uwzględniali nie ogólną sumę pensji, lecz sumę pensji pierwszej piątki i to z konkretnych spotkań

This Post:
11
170529.53 in reply to 170529.45
Date: 1/15/2011 10:43:20 AM
Overall Posts Rated:
12061206
Zaprezentuj proszę mecz w którym między klubem rywala a Twoim była największa przepaść budżetowa, na Twoją niekorzyść.


Dotarcie do aż tak szczegółowych notatek będzie albo trudne albo wręcz nie możliwe. Nie wszystkich rywali mam udokumentowanych. Tych których mam, to i tak musiałbym sprawdzać tydzień po tygodniu dokładnie w którym tygodniu był mecz, kogo ja wtedy miałem w składzie - byłoby to dużo niepotrzebnej roboty.

Niemniej skoro miałem najniższe pensje a coś tam wygrywałem to takie mecze musiały być.

W III lidze moje pensje też z reguły były na poziomie 8-10 w całej lidze. Był też taki sezon gdzie miałem 6-7 w konferencji a mimo tego i tak ją wygrałem.

Przykładowo przedostatni sezon w III lidze. W RS moja pierwsza piątka miała pensje: 27, 22, 20, 17, 16. Na PO wzmocnienie jednym zawodnikiem 35k.

Tak jak mówiłem, wyliczenie każdego meczu byłoby trudne. Jednak na pewno pamiętam mecze z zeszłego sezonu z Częstochową (u siebie) oraz Saint Emilly (na wyjeździe - przed wyprzedażą). W obu przypadkach mieli ponad 2x większe pensje.

Z trzeciej ligi to na pewno pamiętne boje Lucky Loosers. To jest zespół, który przez kilka sezonów miał w składzie najlepszego pod względem pensji wychowanka w Polsce. Podczas poprzedniego updatu pensji został wyprzedzony przez Luderitza. Gdy kilka dni temu robiłem draft to Zbiciak miał dwudziestą pensję w całej Polsce (także licząc obcokrajowców) mimo że od kilku sezonów właściciel trenuje obwód i pensja Zbiciakowi już się nie powiększa.
Był taki sezon gdy Zbiciak miał pensje takie jak cały mój skład ;-) Oprócz tego miał zawodnika nr 2, nr 3 i nr 4, z których KAŻDY miał wyższą pensję niż NAJLEPSZY zawodnik w moim składzie (potem jednego sprzedał).
No i regularnie z nim wygrywałem.
Wygrywałem też Wściekłymi Bykami, które 3-5 sezonów temu miały potężną drużynę w porównaniu do mojej.
Oprócz tego były jeszcze inne pojedyncze zespoły, dotarcie do wszystkich szczegółów zajęłoby mi kilka godzin (cześć plików już nie mam na twardzielu, musiałbym szukać czy przypadkiem na jakiejś płytce backupowej się szwendają).

Last edited by B.B.King at 1/15/2011 11:30:16 AM

This Post:
00
170529.54 in reply to 170529.52
Date: 1/15/2011 10:43:50 AM
Overall Posts Rated:
7474
Suma pensji to i tak jest prośba nie dla mnie, tylko dla innych. Mnie pensja w ogóle nie podnieca ;)
I nie doceniasz chyba znaczenia rezerwowych

This Post:
00
170529.55 in reply to 170529.54
Date: 1/15/2011 10:50:07 AM
Młoty Stargard
PLK
Overall Posts Rated:
838838
Suma pensji to i tak jest prośba nie dla mnie, tylko dla innych. Mnie pensja w ogóle nie podnieca ;)
I nie doceniasz chyba znaczenia rezerwowych


No nie doceniam
bardziej się obawiam takiej sytuacji:
delikwent A zbudował silny wyrównany zespól, ma 12 ludzi po 30k każdy razem 360tys - chce grać i w PP i w lidze
delikwent B ma 5 ludzi po 50tys i 7 rezerwowych po 5tys, razem 285tys.

W meczu miedzy nimi B wystawia pierwszą piatkę ważacą 250kilo przeciwko piatce ważącej 150 kilo a później po wygranej może napisać że pokonał przeciwnika co ma droższy skład

Dlatego wolę porównywać pierwsz piątki jeśli już o zarobkach mowa, to bardziej miarodajne niż wartość całej drużyny, a i tak nie oddaje różnic w entuzjaźmie i nastawieniu

This Post:
00
170529.56 in reply to 170529.55
Date: 1/15/2011 10:55:17 AM
Overall Posts Rated:
7474
No nie doceniam
bardziej się obawiam takiej sytuacji:
delikwent A zbudował silny wyrównany zespól, ma 12 ludzi po 30k każdy razem 360tys - chce grać i w PP i w lidze
delikwent B ma 5 ludzi po 50tys i 7 rezerwowych po 5tys, razem 285tys.

12 ludzi z pensjami po 30 tys. to naprawdę bardzo dobry skład. I to co minimalnie prawdopodobnie by tracił grając przeciwko pierwszej piątce rywala odrabiał by bardzo łatwo po wejściu rezerwowych.
Zauważ, że w pewnym momencie pensje rosną bardzo szybko a ich przełożenie na wkład w "potęgę" drużyny znacząco się zmniejsza.

W meczu miedzy nimi B wystawia pierwszą piatkę ważacą 250kilo przeciwko piatce ważącej 150 kilo a później po wygranej może napisać że pokonał przeciwnika co ma droższy skład

Bo pokonał i przeciwnik miał droższy skład.
A to znaczy, że przeciwnik nie potrafi wykorzystać potencjału, jaki daje mu budżet klubu.
Czyli de facto nie potrafi prowadzić tegoż klubu ;)

Dlatego wolę porównywać pierwsz piątki jeśli już o zarobkach mowa, to bardziej miarodajne niż wartość całej drużyny, a i tak nie oddaje różnic w entuzjaźmie i nastawieniu

Bbstats oddaje to wszystko (poza nastawieniem bo to nie jest odzwierciedlone nigdzie indziej jak tylko w statystykach indywidualnych zawodników) i dlatego tylko na tę odpowiedź czekam.
Ona jest bardzo miarodajna.

This Post:
00
170529.57 in reply to 170529.53
Date: 1/15/2011 10:59:51 AM
Overall Posts Rated:
7474
Z trzeciej ligi to na pewno pamiętne boje Lucky Loosers. To jest zespół, który przez kilka sezonów miał w składzie najlepszego pod względem pensji wychowanka w Polsce. Podczas poprzedniego updatu pensji został wyprzedzony przez Luderitza. Gdy kilka dni temu robiłem draft to Zbiciak miał dwudziestą pensję w całej Polsce (także licząc obcokrajowców) mimo że od kilku sezonów właściciel trenuje obwód i pensja Zbiciakowi już się nie powiększa.
Był taki sezon gdy Zbiciak miał pensje takie jak cały mój skład ;-) Oprócz tego miał zawodnika nr 2, nr 3 i nr 4, z których KAŻDY miał wyższą pensję niż NAJLEPSZY zawodnik w moim składzie (potem jednego sprzedał).
No i regularnie z nim wygrywałem.
Wygrywałem też Wściekłymi Bykami, które 3-5 sezonów temu miały potężną drużynę w porównaniu do mojej.
Oprócz tego były jeszcze inne pojedyncze zespoły, dotarcie do wszystkich szczegółów zajęłoby mi kilka godzin (cześć plików już nie mam na twardzielu, musiałbym szukać czy przypadkiem na jakiejś płytce backupowej się szwendają).

Tak się składa, że dzisiaj gram ze Zbiciakiem, więc idę sobie obejrzeć te Twoje mecze ;)

Okej, dajmy spokój pensji.
Jesteś w stanie odpowiedzieć na pytanie odnośnie różnic w bbstats?

This Post:
00
170529.58 in reply to 170529.56
Date: 1/15/2011 11:00:08 AM
Młoty Stargard
PLK
Overall Posts Rated:
838838

12 ludzi z pensjami po 30 tys. to naprawdę bardzo dobry skład. I to co minimalnie prawdopodobnie by tracił grając przeciwko pierwszej piątce rywala odrabiał by bardzo łatwo po wejściu rezerwowych.


zależy od kondycji pierwszej piątki


Zauważ, że w pewnym momencie pensje rosną bardzo szybko a ich przełożenie na wkład w "potęgę" drużyny znacząco się zmniejsza.


racja, kolejny dobry argument przeciwko porównaniom opierającym się na zarobkach


This Post:
00
170529.59 in reply to 170529.58
Date: 1/15/2011 11:01:40 AM
Overall Posts Rated:
7474
zależy od kondycji pierwszej piątki

Trzymanie pensjożernych zawodników bez kondycji kompletnie mija się z celem.
Kto ich posiada nie potrafi prowadzić polityki kadrowej klubu ;)

This Post:
00
170529.60 in reply to 170529.59
Date: 1/15/2011 11:03:10 AM
Młoty Stargard
PLK
Overall Posts Rated:
838838

Trzymanie pensjożernych zawodników bez kondycji kompletnie mija się z celem.
Kto ich posiada nie potrafi prowadzić polityki kadrowej klubu ;)



przestań publicznie pisac takie rzeczy na forum bo do konca życia bedę grał w III lidze....

This Post:
00
170529.61 in reply to 170529.45
Date: 1/15/2011 11:04:53 AM
Overall Posts Rated:
12061206
2) Dla amatorów bbstats:
Zaprezentuj proszę wygrany przez Twój klub mecz z rywalem/ami o bbstats wyższym od Twojego w danym meczu.
Liczę na różnicę ok. 0.5 średniej punktu na Twoją niekorzyść, czyli np. 7.7 do 7.2

Tak na szybko to przypominam sobie te mecze:
(20271579) 11 bbstats różnicy.
(20219110) 7 bbstats straty ale za to wyjazd

i ten zapadł mi w pamęć:
(18320000) 14 bbstats straty a do tego wyjazd i niższe nastawienie. W Twojej skali to będzie 0,78 punktu na niekorzyść. Przypuszczam, że większej różnicy nie znajdę, bo zawsze staram się wyciskać ze składu jak najwięcej, przez co bardzo często gorszym składem udaje mi się wyciągnąć dużo wyższe staty niż by to powinno być normalnie i strata do rywala nie jest już tak duża. Jeźdźcem bez głowy też nie jestem i jak przed meczem wychodzi, że strata byłaby ogromna, to wolę podjąć decyzję strategiczną o wystawieniu rezerw do treningu i podbiciu entuzjazmu niż wykrwawiać się i liczyć na cud. Nie trzeba wygrywać wszystkich spotkań, trzeba wygrywać tyle ile potrzeba.

This Post:
00
170529.62 in reply to 170529.60
Date: 1/15/2011 11:06:53 AM
Overall Posts Rated:
7474
Przepraszam, że podpowiadam ;)
Nie chciałem.

Wiem, że najlepiej by było gdybym nic na forum nie pisał)

Advertisement