BuzzerBeater Forums

Slovenija - I.1 > Sezona 51

Sezona 51

Set priority
Show messages by
From: leco
This Post:
11
306458.52 in reply to 306458.49
Date: 11/12/2020 1:17:27 PM
Slovenia Suns
SKL
Overall Posts Rated:
4444
Hvala
Na koncu sem to sezono imel zelo lahko pot do finala in tudi v finalu mi je veliko pomagala poškodba, ampak tako pač je.
Sunsom za s trdim delom prisluženo prvo veliko lovoriko

Enkrat dolgo nazaj sem osvojil tudi SKL naslov, ampak je pa to moja prva pokalna lovorika. (Sem napisal pred editom )
Bomo videli kaj bo to sezono z ligo, bo kar zanimivo.

Last edited by leco at 11/12/2020 1:18:48 PM

From: Mr.X

To: leco
This Post:
11
306458.53 in reply to 306458.52
Date: 11/12/2020 2:10:50 PM
The Return
SKL
Overall Posts Rated:
6464
Čestitke :)
Zaslužil si si že počasi :D

From: Insomnia

To: Mr.X
This Post:
11
306458.54 in reply to 306458.53
Date: 11/13/2020 9:04:06 AM
Ainmosni
SKL
Overall Posts Rated:
207207
Second Team:
Homines ex spatio
Tudi moje čestitke za sonca!
Hkrati opravičilo za predano polfinale. Šanse so bile premajhne, pa tudi v težave sem že zašel pri boju za obstanek. Trening je pač zahteval svoj davek.
Čestitam seveda tudi prejemniku srebrne kante Šmartnemu. Vsaka kanta je uspeh.

From: JJ team

To: leco
This Post:
11
306458.55 in reply to 306458.52
Date: 11/13/2020 11:31:12 AM
J&J team
II.4
Overall Posts Rated:
9797
Čestitek tudi z moje strani :) zaslužena zmaga in res veseli, da glavno vlogo v ekipi igrata Slovenca :)

From: peter37

This Post:
00
306458.56 in reply to 306458.55
Date: 11/14/2020 6:34:01 PM
ocean37
III.4
Overall Posts Rated:
3838
Second Team:
Zg. Gruškovje
Čestitke obema finalistoma in še posebej soncem za naslov ;)

From: frayer
This Post:
00
306458.57 in reply to 306458.56
Date: 11/24/2020 1:28:07 PM
Overall Posts Rated:
88
Spet no comment na moj poraz...

From: JJ team

This Post:
00
306458.58 in reply to 306458.57
Date: 11/24/2020 2:02:37 PM
J&J team
II.4
Overall Posts Rated:
9797
Kaj pa je tako nenavadnega? pričakovano si me v skoku nadvladal, zgubil si pa tekmo zaradi osebnih napak in veliko izgubljenih žog (v primerjavi z mano). Kerčan je že sam po sebi nagnjen k osebnim napakam, dodatno pa ga je v to silil še mismatch.

Poleg tega si že v prvem polčasu poškodoval Satlerja, ki je bil do takrat daleč najboljši igralec v napadu, zadnjih 10minut pa sem odigral tudi brez Jelinčiča, ki si ga tudi poškodoval. Prištej potem zraven še mojo večjo zavzetost in poraz niti ni tako presenetljiv. Morda te ravno obe poškodbi spravljata v nezadovoljsto, ker sem kljub temu zmagal.

Me pa resnično zanima, če bi bil prosim pojasnil, kaj točno te je zmotilo.

From: frayer

This Post:
00
306458.59 in reply to 306458.58
Date: 11/24/2020 2:36:48 PM
Overall Posts Rated:
88
Čestitke za zmago. Me nič ne moti in sigurno nisem slabe volje oz se sigurno nisem nadejal zmage zaradi tvojih poškodb. Sem se nadejal pred poškodbami.

Torej je očitno normalno da se zmaguje, ob identični taktiki ter ob samo enem podskillom višjem od nasprotnika. Pa tudi očitno slabši potek napada kot imaš, več žog dobiš ter manj izgubiš.

Aja, pa da ne bo pomote, sigurno nimam nič proti tebi oz te ne tebe napadam.

From: JJ team

This Post:
00
306458.60 in reply to 306458.59
Date: 11/24/2020 3:51:22 PM
J&J team
II.4
Overall Posts Rated:
9797
Vem, da tvoja jeza ni usmerjena vame.

Bom pa poskusil razložit, zakaj ratingi niso vedno verodostojni. Glede obrambnih ratingov niti nimam komentarjev, ker so bili dokaj smiselni glede na dogajanje na igrišču in v skladu s skili mojih igralcev (vendar mi je ocena zunanje obrambe malo čudna, ker sem precej prepričan, da je seštevek zunanje obrambe na poziciji OI, B in K višje od tvoje). V skoku je pa ocena itak na mestu, ker si me zdominiral v tem elementu.

kar se napada tiče bom razčlenil za vsak element posebej.
MET Z RAZDALJE
največ k oceni postavitve prispevata OI in B, kjer si imel ti najboljša zunanja igralca, nekaj malega pa prispevata tudi K in KC, kjer si ti imel krilna centra, predvidevam da z dokaj solidnim metom iz skoka.
jaz sem imel prav tako na OI in B dobra zunanja igralca. razlika je nastala na mestu K in KC, kjer je posebej plišič imel občutno slabši met iz skoka kot preostala ekipa, to pa se seveda pozna pri nižji oceni. Na poziciji C, ki sploh nič ne prispeva k oceni meta z razdalje, pa sem imel svojega najboljšega zunanjega napadalca.
Torej je bilo na igrišču verjetno bolj realno stanje, da sem imel po skilih jaz boljši napad z razdalje.

MET POD KOŠEM
enak primer je pri metu pod košem, kajti ti si imel na vseh treh pozicijah, ki prinesejo vrednost k oceni ekipe notranje igralce. Jaz pa sem imel na C igralca, ki je tretiran kot krilo.

POTEK NAPADA
Razlaga povsem identična kot pri metu z razdalje, pri oceni se upoštevajo OI, malo manj B in še manj K. Jelinčič na C ima bistveno boljše podaje in vodenje žoge kot Gergek, pa za razliko od njega ni prinesel k oceni nič.

Nekako pod črto lahko vidiš, da posebej ob menjavah pozicij (zunanji igralec, ki igra na C) hitro pride do tega, da ocena postavitve ne odraža realnega stanja na igrišču. Pa vseeno, imel si boljši procent meta, boljši procent meta za 3, več skokov, edino kjer se ocena res ne sklada s statistiko je število izgubljenih žog. Tako da puščam odprto možnost, da Jelinčič, ni upoštevan pri oceni zunanje obrambe, za potek napada sem pa že pojasnil. Glavna razlike je res bila v številu osebnih napak, kar pa mislim, da ni zajeto v nobeni oceni postavitve.

Upam, da je dovolj razumljivo napisano

From: frayer

This Post:
00
306458.61 in reply to 306458.60
Date: 11/24/2020 4:51:45 PM
Overall Posts Rated:
88
Zelo dobro razumem, da imaš ti večpozicisko grajene igralce ter da kako si jih razporejal na igrišču.

Ampak igral si s taktiko igra pod koš. In kot si že sam povedal, si pod košem igral z zunanjim igralcem. Torej je ta igralec več ali manj uporabljal notranje skille, tako da četudi ima izvenzemlsko razdaljo meta, se je ta samo v zelo malem procentu upoštevala tako pri igri tako tudi pri oceni. In na koncu je ta igralec moral premagati pod košem mojega C... In očitno ga je večkrat. Če bi igral organiziran napad, bi še zastopil, da je zkoristil missmatch, ampak ob igri pod koš? In ne zastopim dejstva, da je tvoj center imel izjemne organizacijske sposobnosti, katere se niso upoštevale, ker po mojem mnenju se ne bi smele upoštevati tudi med igro, če igra na mestu C in na koncu mora premagati s svojo igro pod košem mojega C z njegovo obrambo pod košem. In spet očitno ga je... Saj ni važno, je le BB to in se iz porazov še več naučimo. Jaz očitno načrtujem, da s svojim napadom premagam nasprotnikovo obrambo, a to očitno ne pije vode v BB.

This Post:
00
306458.62 in reply to 306458.61
Date: 11/24/2020 5:34:58 PM
FC Leno 2014
III.4
Overall Posts Rated:
7878
Second Team:
BC Leno 2019
Se mi zdi, da daješ tem ocenam preveč poudarka. Iskreno jaz osebno po vsaki tekmi naredim neko analizo, ampak praktično vedno iz igralcev, njihovih pozicij in same statistike. Ocenam zelo redko sploh posvečam kakršnokoli pozornost.

JJ je imel 40 prostih metov, 38 jih je zadel, ti si jih imel 6, število izgubljenih žog pri tebi 17 (proti 6, ogromna razlika na tem nivoju).

Glede Jelenčiča na centru pa imam občutek da ga malce mogoče podcenjuješ. Kot slovenski reprezentant ima verjetno zelo visok MPK (verjetno ne prav dosti nižji od povprečnega C v ligi), poleg tega pride tudi na centrski poziciji in igri pod koš do izraza določeni skili, kot so prodiranje ipd., kar pa mogoče tvoj center z relativno nizko ZO težko brani optimalno (zgolj moja izkušnja, ko sem treniral zunanje igralce na C, so bili pogosto prvi strelci tekem). Žal je tako, da rabiš za ta nivo trenutno res igralce praktično brez večjih lukenj

To je seveda zgolj moje mnenje :)

Advertisement