BuzzerBeater Forums

Poland - II.2 > B8 vs. G8

B8 vs. G8

Set priority
Show messages by
From: mucha8

This Post:
00
98877.52 in reply to 98877.51
Date: 7/7/2009 4:04:41 PM
Overall Posts Rated:
1919
ale 1 podsumowanie kolejki styknie
kurdee szkoda dzisiejszego meczu bo powrocil bym na upragnione 5 miejsce w konferencji :/ a tu w plecy...strzelec mial dzien za to inni nie mieli

This Post:
00
98877.53 in reply to 98877.49
Date: 7/7/2009 5:04:06 PM
Overall Posts Rated:
2727
Hej,

Widzę, że się nie do końca zrozumieliśmy. Bardzo szanuję osoby, które robią coś z potrzeby wewnętrznej i bardzo to cenię. Mówiąc szczerze, to Twoje wypociny pozwalają mi trochę głębiej poznać zasady BB (do tej pory grywam na czuja).

A z tezą, że moja wygrana była na styk to się nie do końca zgodzę -

porządny (niski) Rzuty z dystansu Obrona na obwodzie porządny (średni)
mikro moja przewaga
porządny (średni) Obrona na obwodzie Rzuty z dystansu porządny (wysoki)
mikro moja przewaga
słaby (wysoki) Rzuty z bliska Obrona pod koszem porządny (niski)
duża moja przewaga
słaby (średni) Obrona pod koszem Rzuty z bliska niezdarny (średni)
mała moja strata
słaby (średni) słaby (wysoki) Zbiórki przeciętny (średni)
mała moja przewaga
niezdarny (średni) Płynność ataków niezdarny (wysoki)
mikro moja przewaga

co do transferu, to:
1. Jest on zawyżony, ale myślę, że nie tak bardzo, żeby można było się czepiać.
2. jak znajdzie się ktoś, kto się na niego zapali (a nie jest on aż taki zły - graczy tego typu nie ma wielu), to przyda mi się kasa na wzmocnienia
3. Jak mi jakiś GM trochę zetnie za ten transfer to nie będę płakał, aczkolwiek intencje mam czyste - znaleźć kogoś kto trochę przepłaci ;)



Last edited by wojtek_mlody at 7/7/2009 5:04:28 PM

This Post:
00
98877.54 in reply to 98877.53
Date: 7/8/2009 1:48:24 AM
Overall Posts Rated:
145145
Dobra, dobra, nie ma sensu dyskutować o czymś, co było tak dawno :)

Mecz wygrałeś pewnie i to jest fakt. Największą przewagę miałeś tam, gdzie rywal nie atakował, ale i w innych elementach statystycznie byłeś lepszy. I tej wersji będziemy się trzymać - bo najważniejsza jest wygrana. A trzeba przyznać, że idzie Ci świetnie.

Za "wypociny" bardzo dziękuję ;P

A transfer? Tak jak mówię - ja tego nie ruszam. Dziś się aukcja kończy, zobaczymy czy będą chętni. Każdy może wystawić gracza za ile chce, a jak się sprzeda, to wtedy coś się z tym ewentualnie robi. Może moje powtarzanie w kółko tego samego o zawyżaniu cen robi się nudne, ale staram się w ten sposób trochę rozjaśnić w głowach menadżerom i tym samym im pomóc. Bo problem z reguły jest taki:

Koleś sprzedaje zawodnika za zawyżoną cenę. Niech będzie 2,5 mln jak w Twoim przypadku. Wydaje całą kasę. Za 2-3 miesiące (bo akurat tak wyszło) w jakiś sposób wpadnie to na rozpiskę któregoś GM'a. Stwierdzi on, że z tych danych które ma szacuje, że nie mógł być więcej wart niż np. 1700000 (inni się z nim zgodzą). Policzy sobie, że właściciel dostał po opłaceniu podatku trochę ponad 2,4 mln. Pomyśli sobie - "kurcze, minęło już trochę czasu, zostawię mu trochę więcej, niech będzie 1,9 mln". I w tym momencie dostaje grzywnę ok. 500 tys. A w kasie pustki, bo wszystko poszło na wzmocnienia, rozbudowę hali etc. I nagle ląduje na sporym minusie + odsetki, i ma niewiele czasu, by coś z tym zrobić. Trochę to uproszczone, ale ma sens.

Pół biedy, jak taki transfer jest rozpatrywany w miarę szybko, często udaje się poinformować gracza jeszcze w trakcie licytacji, żeby nie wydawał kasy, bo i tak jej nie będzie miał. Czasem jednak rozpatruje się sprawy sprzed kilkunastu tygodni, bo dopiero ktoś się dopatrzył (transferów jest multum, więc GM'owie nie są w stanie namierzyć od razu wszystkich). Wystarczy jednak, że trafi na tapetę do jakiegoś w miarę obcykanego co do cen użytkownika i wyjdzie na światło dzienne. Miałem już kilka takich przypadków (nie tylko w Polsce) i kluby naprawdę miały wielkie kłopoty. Najstarsze transfery jakie oceniałem miały ponad rok :) (choć w tak drastycznych przypadkach do sprawy podchodzi się nieco inaczej).

Ale tak jak mówię - każdy wycenia swoich graczy i wystawia za kwotę, jaką chce otrzymać. Zawsze też można zgłosić swój zespół jako oszusta (jeżeli uzna się, że ktoś dał jednak za dużo), wtedy transfer ma szansę być rozpatrzony nieco wcześniej.

Kończąc - co do Twojego zawodnika, to jest niezły - fakt. W sumie przydałby mi się, ale takiej kasy nie dałbym za niego choćby nie wiem co. Z mln mniej i można by się zastanowić. Ale to tylko moja opinia :D

From: Khazaad
This Post:
00
98877.55 in reply to 98877.54
Date: 7/8/2009 2:55:36 AM
Overall Posts Rated:
145145
No i miałem rację. Bilans spotkań po ostatniej kolejce zmienił się wyraźnie na korzyść G8. W chwili obecnej B8 przegrywa 11 - 13. Honor naszej konfy uratowały Leszcze ogrywając na TiE Apator.
No ale po kolei:
1. Piczi - Betony. Goście trzymali się świetnie do końca III kw. Ostatnią przegrali 12 pkt i taką różnicą zakończył się cały mecz. Powody porażki - wskazałbym dwie. Primo - nie trafienie do końca z defem, po drugie primo :) - mimo wszystko mniejszą liczbę zbiórek (mimo lepszych statów), która najprawdopodobniej była efektem 16 (tak, to nie pomyłka) bloków wykonanych przez graczy Betonów. A ponieważ po blokach odnotowywana jest zbiórka (z reguły drużyny broniącej), to piłka przeszła na drugą stronę, co ułatwiło zdobycie jakże ważnych pkt. Dosyć istotnym czynnikiem wydaje się też kondycja graczy Piczi, bo to nie pierwsza przegrana tej drużyny w końcowej kwarcie.

2. Turów - Ravens. Tutaj także gospodarze nie byli zbyt gościnni i także wygrali 12 pkt, choć potrzebna była dogrywka. Klosek nie trafił do końca w defem, więc rzuty większej odległości graczy Ravens powinny wchodzić jak w masło, choć chyba niekoniecznie tak było. Myślę, że porażki można upatrywać w faulach (dwóch zawodników Turowa wyleciało z parkietu) i przewadze parkietu Ravens.

3. Swoje drugie zwycięstwo odniosły Bobry, pokonując ekipę team leakers. Drużyny wyczuły się idealnie, ale patrząc na statystyki gospodarze wygrali zasłużenie. mucha8 nie był w stanie zatrzymać ataku z obwodu gospodarzy, podczas gdy sam nadział się na bardzo mocną obronę pod koszem. Wg mnie wygrana absolutnie zasłużona, choć dziwi fakt sporej ilości trójek, które nie wpadły. W klubie gospodarzy mała wyprzedaż. Cen tym razem nie będę komentował, choć byłoby o czym pisać ;)

4. No i Asta przegrał po raz drugi. Co prawda po dogrywce, ale jednak :) Czego by nie mówić - TiE na wyjeździe to wciąż spore ryzyko mimo osłabienia znaczenia własnego parkietu i personelu ze specjałkami. Spotkanie bardzo wyrównane. Trochę więcej przechwytów, bloków i mniej strat po stronie CoHones, co mogło wpłynąć na wynik końcowy. Patrząc na same staty to goście teoretycznie byli lepsi, ale TiE zrobiło swoje.

5. No i doszliśmy do meczu Leszczy z Apatorem, o którym wspomniałem powyżej. Apator grał Normala na TiE, ale kompletnie nie trafili z defem i mimo przewagi w płynności ataków wybitnej skuteczności nie mieli (zwłaszcza za trzy), a na tablicach polegli kompletnie - zbiórki 72 do 41 dla gości (w tym 23 ofensywne). Duży wpływ odegrały także rzuty osobiste, bo zawodnicy wykonywali ich sporo i niemalże bezbłędnie. Trzeba przyznać, że chłopaki z Leszczy spisali się "na medal".

6. Co tu dużo mówić. Ludwiczak (tym razem na C) 6 fauli w 19 minut. W tym momencie podkoszowi gracze Ballantine's mogli robić co chcieli i było t widać. Myślę, że Radogoszczanka przegrała właśnie z tym wyfaulowaniem swojego podstawowego gracza podkoszowego. Gdyby nie to, staty byłyby dużo wyższe i trudno byłoby uwierzyć, że tak łatwo mecz przegrali. Z drugiej strony trzeba pochwalić Tomka (żeby nie było, że nie chwalę ;) za wyraźną przewagę nie tylko w zbiórkach, ale także w asystach. Do tego trzeba wziąć pod uwagę, że w IV kwarcie grały już, bo przewaga po trzech pierwszy drużyny gospodarzy było ogromna.

7. Pamiętacie tekst: "Siara" - i wszystko jasne. Należałoby tu napisać: "Rezerwy Sideń" - i wszystko jasne. :) Do tego TiE i standardowe taktyki. Widać Robert zamierza przejść do kolejnej rundy PP, bo całkowicie sobie to spotkanie odpuścił. Nie ma więc sensu zużywać klawiatury na opisywanie tego spotkania ;)

From: Khazaad
This Post:
00
98877.56 in reply to 98877.55
Date: 7/8/2009 3:14:47 AM
Overall Posts Rated:
145145
Jakoś nie mogę zmieścić ostatnio swojego spotkania w podsumowaniach :)

8. Po I kw. moi Corsars przegrywali -15, po kolejnych -7 i -5. Najlepszy strzelec rywali miał w połowie spotkania 4 faule. Gracze podkoszowi Swieczki 4 i 3. Wyglądało na to, że może uda się coś ugrać. Niestety PG rywali przez całą drugą połowę meczu nie złapał już ani jednego faulu, a gracze podkoszowi zostali co prawda wyautowani, ale dopiero w okolicach połowy IV kwarty. Po meczu okazało się, że niekoniecznie trafiłem z defem (w odróżnieniu od Pasoo). Wygrałem w zbiórkach i ilości trafionych osobistych, ale było to zdecydowanie za mało. Nie wiem, czy klub robi postęp, bo w zeszłym sezonie przegrałem -12 u siebie, wczoraj -15 na wyjeździe, ale nie wygląda to najlepiej :) Może gdyby zaszaleć z nastawieniem...


Nowa statystyka - bilans spotkań poszczególnych zespołów z rywalami z drugiej konfy:
Betony - 3 - 0
Czarni Wjazderzy - 2 - 1
Leszcze - 2 - 1
Radogoszczanka - 2 - 1
Swieczka Jaroslaw - 2 - 1
The Soulcrashers - 2 - 1
Wandering Ravens - 2 - 1
Apator Team - 1 - 2
Ballantine's - 1 - 2
Bobry Bytom - 1 - 2
CoHones - 1 - 2
Piczi Zamość - 1 - 2
Sideń Toruń - 1 - 2
team pila lakers - 1 - 2
Turów Zgorzelec - 1 - 2
Ustka Corsairs - 1 - 2


No i liczby kolejki:
Punkty - 43 (S. Jakrzewski - Swieczka; R. Liškevicius - Radogoszczanka)
Celne FG - 18 (S. Jakrzewski - Swieczka)
Celne 3FG - 7 (S. Jakrzewski - Swieczka; R. Liškevicius - Radogoszczanka)
Celne FT - 11 (L. Valença - The Soulcrashers)
Zbiórki w ataku - 9 (J. Dunajko - Betony)
Zbiórki (łącznie) - 22 (A. Andersson - Turów)
Asysty - 9 (R. Guzmán Hornos - Ravens)
Straty - 7 (J. Nouwen - Sideń)
Przechwyty - 9 (G. Teplanský - Wjazderzy)
Bloki - 5 (A. Panzacchi - CoHones)
Minuty - 53 (J. Staszalek - Ravens; A. Margalit - The Soulcrashers)

This Post:
00
98877.57 in reply to 98877.51
Date: 7/8/2009 3:56:17 AM
The Soulcrashers
IV.9
Overall Posts Rated:
12101210
:) co za kicha ...skandal :D

moj mecz to jakas kpina;)

patrze na te staty i nie zgodze sie ze powinien byc remis :) przeciez pod koszem go rozbilem :) a z obrona kompletnie nie trafil :) ja za to powiedzmy idealnie dalem

ok nie pluje sie bo ani mnie to grzeje ani ziebi ;)

a na powaznie to wlasnie entuzjazm wygral :) w dogrywce to juz nie przelewki

@laczek gratuluje wspoltworzenia meczu na swietnym poziomie smialo mozna powiedziec ekstraklasowym

te staty (moje i Twoje) sa imponujace:) jak tak razem wystepuja:)

This Post:
00
98877.58 in reply to 98877.57
Date: 7/8/2009 4:47:58 AM
Overall Posts Rated:
00
Dzieki za swietny mecz. Bylo co przezywac. ;) Pierwsza kwarta wygrana az 13 punktami zapowiadala spokojna wygrana, ale co sie dzialo w kolejnych kwartach? Tego to ja nie wiem! ;D
Alvise po 29 minutach wylecial za faule - u Ciebie szalal Valenca. Do tego slaba forma u kilku podstawowych zawodnikow nieco zanizyla statystyki.
Nowy nabytek - Kolat spisal sie znakomicie, do tego zatrzymal Twojego SF'a. Niestety nie zdazylem kupic kogos pod kosz, pieniazki na koncie czekaja, poki co nie ma zbyt ciekawych ofery.

Balem sie ataku z obwodu, z powodu formy Galazki, ale ten napsul mi krwi jedynie w 4. kwarcie. :)

Dobra, siedze w pracy, wiec czas sie za nia zabrac.

This Post:
00
98877.59 in reply to 98877.57
Date: 7/8/2009 5:48:02 AM
Overall Posts Rated:
145145
W sumie... to masz rację ;)

From: Khazaad
This Post:
00
98877.60 in reply to 98877.59
Date: 7/13/2009 5:14:03 AM
Overall Posts Rated:
145145
Mamy remis :) B8 vs. G8 - 16 - 16.
A za nami dokładnie połowa spotkań pomiędzy konfami, więc wygląda to ciekawie.
Teraz po kolei:
1. Sideń na TiE spokojnie ograł Bobry. Rywale nie trafili z defem, więc trójki wchodziły całkiem ładnie. Do tego więcej zbiórek i asyst. Mecz właściwie bez historii, bo w końcówce grały już rezerwy drużyny z Torunia.

2. Laczek chyba zdecydował nieco odpuścić, bo TiE na wyjeździe nie miało szans przeciwko drużynie Turowa. Gdyby jeszcze grał pierwszym garniturem to kto wie, ale rezerwy momentami tylko tam statystowały. Do tego doszła kontuzja zawodnika grającego na pozycji SF (rozegrał całą jedną minutę, wow! :) Ogromna przewaga w zbiórka (30) Turowa (w tym ofensywnych) zrobiła swoje i mimo nie trafienia do końca z defem, to Klosek mógł cieszyć się po tym spotkaniu.

3. Gray_ popełnił ten sam błąd co Pasoo (lub też było to celowe zagranie) i zdecydował się zagrać TiE przeciwko Radogoszczance i tak samo jak Swieczka musiał wracać do domu z niczym. W meczu dosyć istotną rolę odegrały faule, ponieważ zawodnicy Romaga wykonywali ich dużo więcej, przez co nawet nienajlepsze akcje kończyły się pkt. Po pierwszej kwarcie nic nie zapowiadało to, co ma się stać, ale mecz potoczył się w zupełnie innym kierunku.

4. Asta tak jak pisał nie zagrał tak jak chciał, dzięki czemu Apator przegrał "tylko" 18 pkt (choć może gdyby zagrał inaczej, to różnica byłaby mniejsza). Apator na wyjeździe odpoczywał, natomiast gospodarze się nieco spieli. Taktyka defensywna protasona nie trafiona, całkiem sporo fauli, a do tego z powodu 6 fauli główny PG Apatoru rozegrał tylko 25', czego na pewno nie było w planach przedmeczowych. Ciężki mecz i do tego w TV.

5. Betony po ostatnich wzmocnieniach wyraźnie są rozkręcają. Tym razem ekipa Norbiego zwalcowała na wyjeździe Leszcze. Betony zachwycają skutecznością z gry (znowu ponad 50%) dzięki sporej liczbie asyst, które osiągają ich zawodnicy. Płynność ataków zrobiła swoje i mimo niezłej ilości trójek i osobistych ekipa gospodarzy nie była w stanie nawiązać rywalizacji.

6. Pasoo po raz kolejny zaryzykował TiE na wyjeździe. Tym razem się udało i jego Swieczka bez większych problemów ograła beniaminka tej ligi, drużynę team pila lakers. Przewaga zbiórek i skuteczności z gry zawodników Swieczki była ogromna, czego nie zrównoważyło 19 przechwytów drużyny gospodarzy (goście mieli 21 strat). Pressing za bardzo jednak osłabił obronę, a rywale umieli to wykorzystać.

7. Wjazderzy tym razem zdecydowali się zagrał na wyjeździe Normala, i absolutnie nic im to nie dało przeciwko drużynie Piczi, która na TiE spokojnie kontrolowała mecz. O dziwo u gospodarzy najwięcej pkt rzucili PG, podczas gdy siłą tej ekipy jest bez wątpienia atak pod koszem. Zastanawiam się, czy nowy silnik gry nie zweryfikuje trochę tej "mocy", bo jeżeli graczy wchodzących na pomalowane będą bronić podkoszowcy, to może być ciekawie. Ale okaże się to już za jakiś czas. Tak czy inaczej DaBoss ma bardzo silną ekipę i nie można tego lekceważyć.

8. I na koniec mecz Ballantine's z moimi Korsarzami. Jak jest ktoś w stanie wytłumaczyć mi co się działo w IV kwarcie, to słucham... nikt? To ciekawe :) OK, żarty żartami ale przegrałem, czy słusznie - nie wnikam. Miałem pochwalić tomka, ale tego nie zrobię, bo inaczej się umawialiśmy :D (gratuluję Ci jednak Tomku wygranej, choć nijak nie potrafię jej zrozumieć ;). To fakt - rywal miał 16 bloków na moje 8. Ale ja miałem 65 zbiórek, a Ballantine's "tylko" 53 (z czego część po blokach). No i te zbiórki offensywne. Rywal nie trafił do końca z deffem. Staty tym razem po mojej stronie. A mimo to porażka tak naprawdę w IV kwarcie. Jedyne co przychodzi mi do głowy, to kwestia kondycji i doświadczenia. Dlatego wyślę @BB z pewną prośbą do Tomka i Pasoo. Jeśli mi odpowiedzą i wysnuję sensowne wnioski, to dam Wam znać :)

From: Khazaad
This Post:
00
98877.61 in reply to 98877.60
Date: 7/13/2009 5:26:40 AM
Overall Posts Rated:
145145
Bilans spotkań poszczególnych zespołów z rywalami z drugiej konfy:

Betony - 4 - 0
Radogoszczanka - 3 - 1
Swieczka Jaroslaw - 3 - 1
The Soulcrashers - 3 - 1
Ballantine's - 2 - 2
Czarni Wjazderzy - 2 - 2
Leszcze - 2 - 2
Piczi Zamość - 2 - 2
Sideń Toruń - 2 - 2
Turów Zgorzelec - 2 - 2
Wandering Ravens - 2 - 2
Apator Team - 1 - 3
Bobry Bytom - 1 - 3
CoHones - 1 - 3
team pila lakers - 1 - 3
Ustka Corsairs - 1 - 3


No i liczby kolejki:
Punkty - 42 (B. Galazka - The Soulcrashers)
Celne FG - 17 (H. Helming - Betony)
Celne 3FG - 5 (B. Galazka - The Soulcrashers)
Celne FT - 14 (B. Galazka - The Soulcrashers)
Zbiórki w ataku - 9 (A. Andersson - Turów)
Zbiórki (łącznie) - 24 (W. Wlosinski - Sideń)
Asysty - 10 (T. Pachocinski - Apator; G. Boutón - Betony)
Straty - 4 (9 graczy z 7 drużyn)
Przechwyty - 5 (R. Pysk - Leszcze; I. da Glória - team pila)
Bloki - 5 (P. Gajdecki - Ravens)
Minuty - 48 (11 zawodników z 6 klubów)

This Post:
00
98877.62 in reply to 98877.60
Date: 7/13/2009 6:33:41 AM
The French Bulldog's
II.4
Overall Posts Rated:
11471147
Second Team:
The French Bulldogs II
(gratuluję Ci jednak Tomku wygranej, choć nijak nie potrafię jej zrozumieć ;)

Ciężko wytłumaczyć ten wynik patrząc po statystykach ale tak się po prostu czasem zdarza i to każdemu, zobacz np mój mecz z początku sezonu, który przegrałem z Betonami (13461900), kiedyś silnik musiał mi oddać ten punkt i chyba właśnie teraz to zrobił ;-) Def był każdy swego więc raczej ciężko tu mówić o nie trafieniu, raczej po prostu nie grałem strefą jak to zwykle ma się w zwyczaju...

Ps. Czekam na @BB, odpowiem na pewno wyczerpująco, może wspólnie dojdziemy do jakichś wniosków...

Ps2. Zawsze z niecierpliwością czekam na Twoje podsumowanie kolejki, bardzo fajnie się to czyta i oczywiście jest to bardzo interesujące! Gratulacje!

Advertisement