BuzzerBeater Forums

BB România > Intrebari 3

Intrebari 3

Set priority
Show messages by
This Post:
00
211978.53 in reply to 211978.52
Date: 9/4/2013 10:50:12 AM
Brigada Diverse
II.3
Overall Posts Rated:
6464
Second Team:
All-Starters
Atunci e posibil ca pe Romania sa nu functioneze.
Imi pare rau altceva nu am gasit

From: Soimul
This Post:
11
211978.55 in reply to 211978.54
Date: 9/16/2013 5:34:53 AM
Overall Posts Rated:
3838
Salutare... pentru ca astept banii de promovare si juniorii :)))) ma tot holbez pe mapamond....si dau de urmatoarea "chestiunea zilei"...

http://www.buzzerbeater.com/player/27855951/overview.aspx

Uitati-va la potential :))) " Potenţial: Oficial BuzzerBeater 0-" ... oare...si jucatorii pot fi oficialii jocului ?:) cu nivel potential 0?:))) si...de ce scoatele notele astea?

are careva vreo idee despre ce inseamna avionul asta?

This Post:
00
211978.56 in reply to 211978.55
Date: 9/16/2013 11:25:02 AM
Brigada Diverse
II.3
Overall Posts Rated:
6464
Second Team:
All-Starters
Da interesanta chestie.
S-ar putea sa fie un jucator generat special pentru un developer. Parca a fost la un moment dat un concurs in care daca castigai puteai sa dai numele unui jucator din draft dar nu mai tin minte acum cate sezoane era.
Oricum se pare ca nu prea a avut sanse de la inceput sa ajunga ceva de legenda

From: GM-Remus

This Post:
00
211978.57 in reply to 211978.55
Date: 9/16/2013 11:44:45 AM
BV Pistons
RBBA
Overall Posts Rated:
105105
Second Team:
BV Pistons II
E o gluma mai veche intre developeri. Cel mai mic potential, fac misto de ei intr-un fel. Sunt cativa jucatori cu acest potential in joc, dar sunt foarte rari.

This Post:
00
211978.58 in reply to 211978.57
Date: 12/4/2013 11:54:43 PM
Overall Posts Rated:
44
Vreau sa dau si eu o intrebare.... ce e cu noile idei din amicala....ma refer la
Pregătirea din ziua jocului - Concentrat
Pregătirea din ziua jocului - Ritm

cum se releveza asupra jokului si care sunt ideile asupra lor.....
mersi mult pentru raspuns anticipat....

From: Otis

This Post:
00
211978.59 in reply to 211978.58
Date: 12/5/2013 1:42:13 AM
The Defenders
RBBA
Overall Posts Rated:
447447
Second Team:
The D-fenders
originea modificarii vine de pe pagina de stiri, postez stirea in engleza
in plus, noi am discutat foarte putin pe forumul rbba subiectul(14474.243)


Or shortly, the GDP, which can be found on the match tactics page. From now on, we are testing the feature by enabling it for use in scrimmages until the next season, when it will be enabled for all match types. Just like we announced at the start of the season (we are a bit late with the implementation, though, sorry about that), the new feature enables you to prepare your players with a last minute pre-match talk, by telling them what kind of offense their opponents are going to use. It will give them an edge over the opponents if you predict it right using these two categories: focus (which can be inside, outside or balanced) and/or pace (which can be fast, slow or normal). On the other hand, in case you missed the prediction, your players will get a penalty due to a bit of confusion and wrong expectations. The penalty is not as severe if you didn't predict the exact opposite of the actual focus or pace, meaning, it's not as bad if you prepared them for an inside focused offense and they played a balanced one than if they played a outside based offense and you missed completely. Of course, you don't have to make the prediction about either focus or pace, if you don't want to. Penalty can also be avoided by not using the GDP at all.

It's a risky feature, and some people might elect not to use it at all, but the ones that do may get that extra edge they needed to improve their chances of winning those tough (yet predictable!) matches. Also, we feel this feature should help diversify the choice of offense types used at the moment, making those managers which use only one offense rethink that strategy. Enjoy the new feature and we wish you all the luck in predicting your opponents tactics!

This Post:
11
211978.60 in reply to 211978.59
Date: 12/5/2013 9:38:35 AM
Overall Posts Rated:
7272
Mda.... Destul de ciudate mi se par aceste predicţii - nu mă întrebaţi de ce, fiindcă nici eu nu prea ştiu.
În română:
Game-Day Prep - Focus: vei putea să oferi antrenorului (deci echipei ce o aliniezi în teren) o "presupunere" a tipului de ofensivă folosit de adversar(interioară sau exterioară sau neutră). Dacă ai dreptate echipa ta va fi "cu temele făcute" şi va avea un mic avantaj în apărare.
Game-Day Prep - Pace: vei putea oferii, ca şi în cazul precedent o predicţie antrenorului asupra ritmului/tempoului de joc al adversarilor. Acest feature e mai complicat prin prisma faptului că determină aproape cu exactitate tactica ofensivă a adversarului. De exemplu tu ai un meci cu echipa X, care are ca tactică ofensivă obişnuită RnG(Aruncări rapide). Tu vei da la predicţie "Vor ataca pe exterior"(sau cum e în română - eu am meniul în engleză - dar important e că vor ataca pe exterior) şi la tempo vei determina "tempo ridicat". Asta determină tactica exactă a adversarului pentru jucătorii tăi, având în vedere tempoul ridicat apare doar la RnG în atacurile de atenţie exterioară. Acelaşi lucru e cu fiecare tactică ofensivă: principalul e să cunoşti fiecare tactică şi caracteristicile ei.
http://www.buzzerbeater.com/community/rules.aspx?nav=Tact...
În altă ordine de idei, poţi să nu rişti făcând o predicţie(ATENŢIE! Dacă greşeşti cu predicţia echipa ta va avea un dezavantaj) şi să nu ai niciun dezavantaj/avantaj cu privire la tactică faţă de adversarul tău.
Sper că ai înţeles(dacă nu, poţi să revii cu un mesaj şi lămurim) şi doresc să îţi urez bun venit pe BB Forumul din România deoarece nu îmi amintesc să te mai fi văzut :).

This Post:
00
211978.61 in reply to 211978.60
Date: 12/6/2013 7:23:05 AM
4 ACE
RBBA
Overall Posts Rated:
55
Mi se pare o mare prostie aceasta noua idee, nu are nici o legatura cu jocul in sine.Sper sa nu fie implementat

This Post:
11
211978.62 in reply to 211978.61
Date: 12/6/2013 9:31:13 AM
Overall Posts Rated:
7272
Personal cred că e o idee îndrăzneaţă care merită aplicată deoarece, oarecum, va forţa managerii care folosesc doar o tactică anume(şi aici fac referire la LI and LP) să aboreze şi un alt stil de joc(asta mă vizează şi pe mine - cred că întreg sezonul au existat doar 3-4 meciuri în care nu am jucat LI).
Am spus că e ciudată deoarece în realitate este puţin altfel. Adică eu joc baschet U16 şi e destul de diferită pregătirea tacticii adevărate faţă de cea din BB. De exemplu înainte de un meci, pregătirea tactică constă în studierea unui prim 5 al echipei adverse(+câteva rezerve) şi "împărţirea"(sau dublarea) oamenilor, cât despre atacul lor se spune de obicei de cel mai "periculos" marcator şi sistemul lor de joc(ex. pase rapide; construcţie atentă), iar de defensivă nu prea se vorbeşte pentru că noi indiferent de adversar jucăm aceeaşi ofensivă.
Poate că m-am cam lungit cu vorba ;)), dar în principiu ideea ar fi că în realitate e puţin mai simplu(asta în mintea mea de jucător "amator").
Şi oricum cred că e 99,9% implementată din sezonul viitor. Poate că în privinţa asta Remus cunoaşte mai multe.

This Post:
00
211978.63 in reply to 211978.62
Date: 12/7/2013 6:20:10 AM
BV Pistons
RBBA
Overall Posts Rated:
105105
Second Team:
BV Pistons II
Nu stiu nici eu mai multe, aici de decizia BB-lor. Impresia mea e ca de sezonul urmator o vom vedea.
Eu nu stiu ce sa cred despre ideea asta, inca. Favorizeaza echipele mai slabe pentru ca pot nimeri adversarul si sa produca o surpriza, iar asta mie imi place. Oricum, scopul principal cred ca e sa ma taie din elanul celor care folosesc LI intensiv. Daca va avea succes si va fi implementanta corect vom vedea sezonul urmator.

Advertisement