BuzzerBeater Forums

România - I.1 > Sezon 33

Sezon 33 (thread closed)

Set priority
Show messages by
This Post:
00
274378.53 in reply to 274378.52
Date: 2/8/2016 1:38:54 PM
Iwillsurvive
II.4
Overall Posts Rated:
116116
Eu cred ca de data aceasta chiar am fost echipa mai buna chiar in cu accidentarea CJ-ului in minutul 16. Ce bine ca am rezerve foarte apropiate de titulari. Oricum dupa actualizarea salariilor eu cred ca voi avea aceleasi salarii ca si Jibou, avand in vedere ca am antrenat toti titularii la skiluri principale.

This Post:
00
274378.56 in reply to 274378.55
Date: 2/9/2016 3:03:46 PM
Danube Delta
RBBA
Overall Posts Rated:
131131
Second Team:
Danube Delta Intl.
nu stiu cum e aici, dar in NBA se voteaza de obicei MVP-ul de pe la echipele fruntase.
Nu e sufficient sa fii individual bun. Trebuie sa aduci valoare si coechipierilor si echipei in ansamblu.

Si apoi, sincer vorbind, tu ai jucat meci de meci 48 min cu acelasi 5. E normal sa aiba numere mari acei jucatori.
Dar cantitatea nu e egal calitate

From: Otis

This Post:
00
274378.58 in reply to 274378.57
Date: 2/10/2016 4:09:09 AM
The Defenders
RBBA
Overall Posts Rated:
446446
Second Team:
The D-fenders
Average rating pe tot sezonil...asta e raspunsul.

Mai Multe minite conduce la un ratig indicidual mai scazut. Un pivot titular 30min poate sa scoata 18, dar daca e rezerva si joaca 12 scoate rating 21. Deci average rating la um nr echilibrat de minute.

This Post:
00
274378.60 in reply to 274378.59
Date: 2/10/2016 5:53:09 AM
Overall Posts Rated:
345345
E o combinatie de mai multe chestii surpriza, cred. La voturile de MVP, de exemplu, cand se alege cel mai bun SG, se ia un jucator care a jucat cele mai multe meciuri SG, si e un factor determinant lucrul asta. De aia, sa zicem tu ai un jucator care pe SG ar fi excelent dar l-ai jucat tot alte pozitii tot sezonul, astfel incat nici nu s-a calificat la voturi.

Presupun ca poate exista ceva foarte asemanator si la MVP. Bine, asta e un fel de parere care nu are absolut nici o baza solida

This Post:
11
274378.61 in reply to 274378.60
Date: 2/10/2016 6:33:49 AM
Danube Delta
RBBA
Overall Posts Rated:
131131
Second Team:
Danube Delta Intl.
o fi ca la fotbal:
atacantii castiga galeria (BD are cea mai buna ofensiva) = cele mai multe clasari in MVP
aparatorii catsiga meciul (IWS are cea mai buna aparare) = titlul

This Post:
00
274378.63 in reply to 274378.62
Date: 2/10/2016 12:08:20 PM
Iwillsurvive
II.4
Overall Posts Rated:
116116
I-am trimis mail lui Marin,astept un raspuns de la el sa vad ce zice legat de asta


Cred ca iti va spune sa iti dai tu seama ca asa e jocul mai interesant, in traducere pentru cei care nu stiu sa citeasca "NAIVA", nici el nu stie. Oricum in speranta ca iti va raspunde la un moment dat (avand in vedere carnatul de BB-mail-uri pe care sunt sigur ca le are), sa postezi si tu raspunsul, sunt curios daca va fi alt raspuns decat cel pe care il banuiesc.

Nu inteleg de unde atata agitatie cu MVP-ul, nu e ca si cum ti-ar dar un avantaj financiar (asa cum se procedeaza pe hattrick cu golgeterii), asa ca mi se pare multa gargara pentru nimic.

E adevarat ca nu am nici un MVP in lista si nici nu imi aduc aminte sa fi avut nici in liga II (probabil ca antrenez mult si am echipa compacta), dar nu ma intereseaza.

Mai bine te-ai concentra cum sa iti antrenezi jucatori si/sau sa faci bani, decat sa te ocupi de fleacuri gen nu am MVP. Si ce daca? Sa sti ca in prezent un campionat nu se castiga doar cu perseverenta, mai trebuie si alte lucruri mai importante pe langa, doua foarte importante ti le-am indicat mai sus. Oricum a doua oara nu mai repet. Asta sunt sfaturi gratuite pe care nu ti le da nimeni, care e interesat de performanta. In fine, fie sezonul acesta fie sezonul urmator sau peste 2 sezoane in cel mai rau caz am sanse reale sa castig trofeul, asa ca imi permit sa dau din casa cum am ajuns sa imi formez o astfel de echipa.

Tu probabil ca ai ceva cu Brigada de cand te-as scos din finala la 1 punct, dar nu poti sa o iei personal, pur si simplu omul isi vede de treaba si stoarce maximul de rezultate cu echipa pe care o are. Oricum e mai vechi decat mine si decat tine pe buzzer si in RBBA, si se vede ca experienta isi spun cuvantul. Si da, norocul tine cu cei buni

Advertisement