BuzzerBeater Forums

BB Poland > [NT]

[NT]

Set priority
Show messages by
From: kozlik4
This Post:
99
316385.53 in reply to 316385.52
Date: 01/18/2023 04:33:24
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40484048
Second Team:
KS Golden Grizzlies
WRACAMY DO GRY! Po bardzo zaciętym i emocjonującym meczu wygraliśmy buzzerbeaterem z Litwą (67768) i wskakujemy na ten moment na drugie miejsce dające prawo gry w półfinale. Jest radość, bo oprócz tego, że wygraliśmy to jeszcze udało się zachować entuzjazm na kolejne mecze, które będą trudne i decydujące.

Sam mecz był pełen dramaturgii. Na początku trzeciej kwarty kontuzji doznał nasz najlepszy strzelec w tym meczu Raźna, który w 21 minut rzucił aż 19 puntków i niemal w pojedynkę ciągnął ofensywną grę naszej drużyny. Nie mamy póki co szczęcia do kontuzji...ale przynajmniej tym razem obyło się bez BUGa i żaden inny podstawowy gracz nie zszedł z parkietu na ławkę jak to było w meczu z Włochami - staram się szukać pozytywów:-).

Mimo kontuzji Rażny w 3 kwarcie wypracowaliśmy 6-cio punktową przewagę....którą szybko straciliśmy już na początku Q4. Potem graliśmy już kosz za kosz do końca meczu. Naszym bohaterem okazał się Celmer, który wszedł na ostatnią minutę meczu....i w pojedynkę zdobywał dla nas punkty w tym decydującym momencie!:D W minutę rzucił 7 pkt., w tym decydujące o zwycięstwie równo z końcową syreną. W całym meczu zagrał tylko 4 minuty i zakończył go z 10 pkt. na koncie. Money Time Player


From: kozlik4
This Post:
44
316385.54 in reply to 316385.53
Date: 01/23/2023 06:33:20
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40484048
Second Team:
KS Golden Grizzlies
Dzisiaj duży mecz z bardzo mocną i odważnie grającą Hiszpanią. Hiszpanie są w świetnej sytuacji, bo porażka nie przekreśla ich szans. Myślę, że to może mieć wpływ na ich wybory taktyczne. Spodziewam się, że to może być albo bardzo zacięty mecz, albo mecz z dużą przewagą jednego z zespołów mającego więcej szczęścia tego dnia Zaprasza dzisiaj!

From: kozlik4
This Post:
55
316385.55 in reply to 316385.54
Date: 01/25/2023 05:03:19
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40484048
Second Team:
KS Golden Grizzlies
Niestety...Hiszpanie odbzierają nas z marzeń o złocie (przynajmniej w tym sezonie)...i też pokazują nam miejsce w szeregu (bo tak odbieram naszą przegraną mimo wyższego nastawienia) a równocześnie pokazują gdzie musimy się poprawiać (o tym będzie na koniec).

Ciągle jesteśmy jeszcze w walce o medale...ale też już nie wszystko jest w naszych rękach (Włosi muszą przegrać).

A Hiszpanie? Pokazują ogromną jakość w tych mistrzostwach, gdzie ogrywają dość swobodnie każdego. Na mnie szczególne wrażenie robi ich poziom OD 16, który wyciągają grając obronę MTM (my tyle wyciągneliśmy z Litwą przy obronie 3-2). Generalnie analizując Hiszpanów (mam sporą bazę skilli ich graczy) ciężko znaleść jakieś większe słabości w które można uderzyć. Mają bardzo multiskillowych graczy (największe widziane przeze mnie TSP na świecie należy do Hiszpana Villabela), niemal wszyscy mają imponujące obie obrony i to na każdej pozycji.

Nie mniej jeśli doszukiwać się odrobinę słabszych punktów to na pewno ID jest słabsze niż OD (bo OD to nawet podkoszowi mają 17-19). Szczególnie w ID odstaje obrońca na pozycji PG (poziom 13), a podkoszowi mają około 18, więc teoretycznie IS 20 może dać lekką różnicę. Oprócz tego sami Hiszpanie narzekają na RB.

Wobec naszych problemów z rzucającymi z obwodu graczami i dużym OD rywala na pewno nie chciałem się ładować w taktyki obwodowe mimo tego, że ich GDP inside było dość mocno prawdopodobne.

Plan był taki, by zagrać swoje najlepsze, czyli spod kosza, a dość prawdopodobne potencjalne GDP inside od Hiszpanów zniwelować wyższym nastawieniem. Na PG Raźna, czyli nasz obwodowy z największym ISem miał uderzać w ich największą lukę w ID (i to nawet wyszło bo rzucił najwięcej) + jego najwyższy w kadrze kozioł miał pomagać w forsowaniu ogromnego hiszpańskiego OD bez tracenia piłki (to wyszło już tak sobie, bo o ile nie mieliśmy za wielu strat to rzucaliśmy masę wymuszonych trójek tak jakby ciężko się było przedostać pod kosz, a z zawodnikiem z większymi podaniami byśmy wyciągnęli lepszą płynność co może by się przełożyło na odrobinę lepszej jakości rzuty). Oprócz tego wystawiłem zawodników ze zbiórkami niemal na każdej pozycji (również na obwodzie) + taktyka podkoszowa, która również miała ułatwiać zbieranie piłek i dominację na tablicach (miałem nadzieję, że nawet po niecelnym rzucie będą zbiórki i łatwe punkty spod kosza).

A Hiszpanie? Ciągle narzekając na zbiórki zagrali szybko i to z obwodu...czyli taktykę w zasadzie najgorszą jak ktoś ma problemy ze zbiórkami...ale w meczu wcale tych problemów nie było widać W dodatku pomimo naszego wyższego nastawienia i naprawdę bardzo dobrego OD (20 na obwodzie i 17+ pod koszem) rzucali nam z większą skutecznością. Inna sprawa, że tatyki obwodowe mają wyraźnego boosta w silniku w porównaniu do podkoszowych.

No nic...pozostaje nam walka o półfinał + też walka o MŚ, bo porażka z Francją może nawet oznaczać, że nie załapiemy się na MŚ. Niestety, takie są te ME, że każda porażka to milowy krok do tyłu, a każde zwycięstwo to milowy krok do przodu (stąd bardzo szkoda pierwszego meczu z Włochami)...ale nie ma co wracać do przeszłości. Lepiej skupić się na przyszłości...

A jeżeli chodzi o przyszłość to musimy stawiać na trening 20+ przynajmniej dla OD i IS...a wg. mnie też JS (jeśli chcemy grać efektywnie taktyki obwodowe, a w tym kierunku trzeba iść), bo poziom 20 to już na realia dzisiejszego BB za mało. Chodzi głównie o ten boost taktyk obwodowych (stąd trzeba więcej OD, a też OD stopuje rozgrywanie piłki i dobre pozycje rzutowe przy innych taktykach) i osłabienie taktyk podkoszowych (potrzeba więcej ISa by móc te taktyki grać efektywnie z najlepszymi) + stawianie na trening ultradefensywnych C potrafiących grać nie tylko przy taktykach obwodowych, ale również jako np. rozgrywający w ofensywie i broniący na C (tzw. odwróceni) w taktykach podkoszowych.


From: kozlik4
This Post:
22
316385.56 in reply to 316385.55
Date: 01/31/2023 08:01:31
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40484048
Second Team:
KS Golden Grizzlies
Wczoraj zrobiliśmy swoje i wygraliśmy z Francją (67774) (obecnie panujący mistrz Europy i Świata, który nie obroni już tytułu ME, a do MŚ nawet się nie zakwalifikuje) ...ale niestety w równolegle rozgrywanym meczu Włochy zdołały wygrać z Finlandią grając Tie przeciwko CT (67775)...i zabrakło nawet do medalu Kończymy drugą rundę ME z bilansem 3-2 wypadając z turnieju po dwóch przegranych: z bezkonkurencyjną Hiszpanią i po dość wątpliwym meczu z bugiem z Włochami...i musimy zadowolić się barażem do MŚ, który UWAGA (po ostatnich zmianach): Gramy już za TYDZIEŃ!

DLATEGO gorąco proszę wszystkich właścicieli zawodników o wzorowe minuty..

Podsumowanie sezonu z analizą i moimi przemyśleniami oraz wnioskami na przyszłość za tydzień.


From: kozlik4
This Post:
00
316385.57 in reply to 316385.56
Date: 01/31/2023 09:15:30
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40484048
Second Team:
KS Golden Grizzlies
Warto również podkreślić sukces Grecji , która wygrała TRZY ostatnie mecze pod rząd! i rzutem na taśmę wywalczyła awans do półfinału i MEDAL spawiając największą sensację mistrzostw! GRATULACJE dla Grecji!

Warto również popatrzeć na te mecze pod kątem boosta taktyk obwodowych. Ciężko obecnie patrzeć na statystyki i wyciągać na ich podstawie jakieś konstruktywne wnioski


This Post:
00
316385.58 in reply to 316385.57
Date: 02/01/2023 16:11:04
Matrix Mighty Dunkers
II.4
Overall Posts Rated:
10011001
a ne masz wrażenia że lekko szczęścia zabrakło i nasza grupa mocniejsza od drugiej?

This Post:
44
316385.59 in reply to 316385.57
Date: 02/01/2023 18:42:35
River Legends
IV.14
Overall Posts Rated:
12131213
I think that you did a very good work. Luck is very important and this group was the hardest one. I follow Polska for a long time ago, because Razna has been in the NT all this years.

I wanted Razna in top GS, to enjoy the fight, power to power, against Valderrama, and both finished as the maximum scorers of their teams. Except our last match against Lietuva (It was CT vs TIE) Polska was undoubtely our hardest match and our toughest rival. Hope you make the World cup and we see each other again.


This Post:
22
316385.60 in reply to 316385.59
Date: 02/02/2023 09:21:55
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40484048
Second Team:
KS Golden Grizzlies
Thanks for kind words...and most of all BIG THANKS for Razna's training! I strongly appreciate this. He is the owner of the best sum of skills (with big advantages over others) in among of Polish players. Your effort is AMAZING. I want to emphasize this officialy in front of the entire Polish community. You still train him (not your own nationality player) despite he is 31yo, what isn't common even in among of Polish owners. I think you should be a great example for many owners of NT players...not only in Poland

Yes, I agree luck is important and we probably could have a bit more of it, especially in game with Italy (even despite the fact that GDP was lost), where bug with substitutions was happened...but we also need more world class players like e.g. Razna for sure so that our winning with the best teams less depend on e.g. luck in the GDP "lottery". Therefore, we also have to push more effort (on trainings too), because our abitious and goals are much higher than what we've achieved in EC this season.


Last edited by kozlik4 at 02/02/2023 09:30:19

From: kozlik4
This Post:
88
316385.61 in reply to 316385.60
Date: 02/14/2023 06:48:18
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40484048
Second Team:
KS Golden Grizzlies
Na zakończenie dość gorzkiego minionego sezonu wygraliśmy mecz eliminacyjny do MŚ z Meksykiem co jest dla nas może nie tyle osłodą co ulgą, bo raz że ostatnio nas tam nie było, a dwa - obecny sezon byśmy grali zupełnie towarzysko. A tak...będą duże emocje!:-) Na które już dzisiaj ZAPRASZAM. Pierwszy mecz Mistrzostw Świata już za tydzień z Chile.

Co do minionego sezonu i jego podsumowania...to był to dla mnie sezon o tyle trudny, że...POZNAWCZY. "Kurczę, taki doświadczony, co on musiał poznawać?" ktoś mógłby zapytać. Ano...

1. Bazowałem głównie na wyobrażeniu siły zawodników jakich miałem na Litwie (i to w sezonie 56 ostatnio, a poziom z sezonu na sezon wzrasta). Konforntując to co miałem na Litwie vs to co zastałem w Reprezentacji Polski miałem bardzo dobre odczucie. Wrażenie to wzmocniły nieco również opinie, że to najlepsza kadra w historii, a bardzo dobry wynik z Belgią, który uznałem za miarodajny tylko mnie utwierdził, że jest bardzo dobrze (ostatecznie Belgię zweryfikowała druga runda, którą skończyli na ostatnim miejscu)....a zderzenie przyszło z Hiszpanią, która jest wg mnie (stwierdzam po meczu z nimi) obecnie trochę mocniejsza od nas.

Stąd uważam, że powinienem trochę bardziej ryzykownie podejść do tego meczu z Hiszpanią (a założyłem błędnie przed meczem, że to jest mniej więcej ten sam poziom siły). Jak wiadomo po Hiszpani już było po ptokach...

2. Poznawałem zawodników, siłę drużyny w poszczególnych taktykach, patrzyłem jak wychodzi dane ustawienie w meczu (bo jedno to teoria, a dwa jak to później silnik ustawia, rotuje itp.), patrzyłem co można poprawić/czego brakuje, wyciągałem wniosk i optymalizowałem...stąd siłą rzeczy te pierwsze mecze mimo, że starałem się ustawić najlepiej jak potrafię nie były maksimum tego co można z tej grupy zawodników wyciągnąć.

Co do samego poznawania siły drużyn to zrobiło się to o tyle trudne, że same staty już naprawdę niewiele mówią teraz (w meczu z Hiszpanią mieliśmy 218 bb stastów vs 217 bb statsów Hiszpanii, a przegraliśmy wyraźnie....i to mimo wystawienia drużyny z bardzo wysokim OD vs ich RnG).

Taktyki obwodowe mają boosta, więc ich siła jest większa niż widać to w statach, więc nawet rzuty z dystansu na poziomie 14 są w stanie złamać obronę na poziomie 15. Za to siła taktyk podkoszowych jest wyraźnie słabsza, stąd IS drużynowy na poziomie 16 czasami nie jest w stanie złamać ID drużynowego 11 (ciężko to w ogóle porównywać).

Prawdziwa siła drużyny wychodzi często dopiero w starciu z mocnym przeciwnikiem, a nawet i to nie zawsze...bo choćby Dolar wygrał finał B3 tylko jednym punktem mimo całkowicie nietrafionego GDP przez rywala (po wyniku wydaje się, że drużyny są blisko siebie, albo nawet rywal Dolara był lepszy, bo był tak blisko a chybił dwa GDP), a ponoć według symulacji wygrałby 248 meczów na 250, czyli 99% meczów (przy takich samych ustawieniach), a gdyby nie typował GDP to wciąż 89% na korzyść Dolara Czyli Dolar mimo, że był wyraźnie silniejszy to wciąż mógł przegrać decyzją losu silnika

Zgodzę się też z aMORFicznym, że zabrakło również trochę szczęścia, które zawsze jest potrzebne.

Co do poziomu naszych zawodników. Mamy wielu mutliskillowych grajków natomiast wg. mnie po tym sezonie doświadczeń brakuje nam głównie graczy obwodowych ze skillami 20+ w OD, JS, DV, HA, IS (nad tym będziemy pracować). Kilku zawodników ma fajną sumę skilli, ale takie rozłożenie, że ciężko ich gdziekolwiek wystawić, tak by ukryć ich słabości. Kilku bardzo mocnych się tworzy i na nich BARDZO czekamy.

Podsumowując:
- nic nie zdobyliśmy (buuuuuuuuuuu)
- przegraliśmy tylko dwa mecze
- wiem JUŻ gdzie jesteśmy, co poprawić i jak by było lepiej
- LICZĘ, ŻĘ BĘDZIE LEPIEJ JUŻ NA MŚ W TYM SEZONIE.

Last edited by kozlik4 at 02/14/2023 06:51:38

From: kozlik4
This Post:
11
316385.62 in reply to 316385.61
Date: 02/14/2023 07:35:23
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40484048
Second Team:
KS Golden Grizzlies
Zapomniałem dodać, że zagraliśmy już w ten poniedziałek ciekawy i udany sparing z Niemcami (68580), gdzie testowałem głównie strefę 2-3. Przy okazji omal rekordu zdobyczy punktowej w całej historii kadry nie pobił Raźna zdobywając oszałamijące 53 punkty! Rekord 54 punktów należy do Stanisława Fili (21330658), które zdobył w meczu towarzyskim z Belgią (s29) (31345)

Taka ciekawostka: Fila był wytrenowany przez nieistniejącą już drużynę Wrocław Eagles (55677), był też moim zawodnikiem i pomógł mi nawet w w wygraniu PLK (s27), PP (s28) i dotrzeć do finału B3 (s28) (75534625), a obecnie ciągle jest aktywnym zawodnikiem w drużynie Banana Jego skille w primie wyglądały tak:


JS 17 JR 14
OD 18 HN 17
DV 17 PA 16
IS 13 ID 11
RB 9 BL 3
-------------------
ST 9 FT 7



Last edited by kozlik4 at 02/14/2023 07:52:26

Advertisement