BuzzerBeater Forums

Ceska Rep. - I.1 > Nová sezóna - ambice

Nová sezóna - ambice (thread closed)

Set priority
Show messages by
From: Nuno

This Post:
00
14442.538 in reply to 14442.537
Date: 10/16/2008 4:10:00 AM
Overall Posts Rated:
22
nejlepší týmy jsou ty, které zřejmě hrají nejvyšší soutěže, aspoň u nás si myslím, že to tak je, rozdíly mezi většinou první ligy a druholigovými týmy je vesměs velký, ale je takový i rozdíl v příjmu?? no moc se mi to nezdá, my dáváme 40p rocent hráčům, oni 25 procent, takže teoreticky mají vyšší příjmy, tím větší šanci dosáhnout na kvalitnější staff..... tak mi to trošku nesedí, že by na ně dosáhli ti nejlepší....

This Post:
00
14442.539 in reply to 14442.535
Date: 10/16/2008 4:15:25 AM
BC Hostivař
II.2
Overall Posts Rated:
11911191
Second Team:
Jirkov
Nemůžeš to srovnávat s reálem, to mně přijde mimo mísu, nemá to s ním nic společného. Je to hra a i týmy, co začaly později, by měly mít při dobrém řízení svého týmu šanci se postupně dotahovat na ty, co začaly dříve a hrají tedy vyšší ligy. Kdyby top týmy 2.ligy (pod tím si představu tým, který je schopen v té 2. lize udělat bilanci okolo 20-2) měli ze vstupného příjmy na úrovní týmů, které jsou na dně 1. ligy (řekněme bilanci okolo 5-17), pak by jejich šance i při dobrém řízení týmu dohnat ty, co začaly dříve, byly o dost menší.
Co mně spíše přijde diskutabilní, je prémie za postup o ligu výš, tu bych zrušil, zvlášť když její výše je na dnešní finanční situaci na BB hodně vysoká.

A to s tím časem chápu, ale to je bohužel fakt. Ať zavedete to hry jakékoli prvky, vždycky budou ti, co tomu věnují hodiny, či desítky hodin týdně lépe než ti, co tomu věnují týdně pár desítek minut.
Je dobré se na to ale podívat z pohledu tvůrců hry ... Myslíte si snad, že ji dělají pro ty, co u ní stráví 20 minut týdně? Tihle hráči je neživí ... Většina online her bude vždycky dělaná tak, že trávit u ní více času dává výhodu, ať už je ta výhoda daná tím, že někdo dělá DT na trhu s hráči, sleduje trh se staffy tak dlouho, až se mu povede koupit trenéra hodně pod cenou nebo je ta výhoda daná jen tím, že věnuje spoustu času studováním soupeřů a hledání optimální taktiky, kterou proti nim zahrát.

From: Nuno

This Post:
00
14442.540 in reply to 14442.539
Date: 10/16/2008 4:43:20 AM
Overall Posts Rated:
22
bohužel zde musím souhlasit plně s Macrosem, nejde zas tak o srovnání s realitou, ale když mám nějaké výsledky, hraju nejvyšší ligu, třeba ji vyhraju a mám z toho NIC, v podstatě příjmy tak akorát, a nějaký týpek ve dvojce si hraje v klídečku, vydělává lepší peníze a třeba postoupí a jěště k tomu dostane mega na účet a vítěz ligy maximálně dostane úznání od soupeřů, tak to je trošku mimo ne?? Tak trošku demotivující. Podle mě by měli být jejich příjmy na úrovni spodní časti ligy a ne průměru, ti kluci ve spodku ligy taky třeba nemají takové příjmy, zachrání se třeba v baráži, pak postoupí nováček, co je na tom díky této reformě lépe s financemi a má chudák smůlu, protože prostě hrál ligu a ne druhou ligu, tak to aby fakt raději člověk sestoupil... prostě to soudruzi z BB trošku nezvládli.
Možná pochopíš až vyhraješ letos ligu, že si z toho vlastně nic neměl (myslím ze stránky finanční). Nebo třeba dnešní finále poháru (zrovna sem měl štěstí a hraju ho ale stejně vyhraje bik:-)): vítěz bere 250 000. Co to sakra je??Myslím ve srovnání s druhou ligou??:-) To fakt mi pomalu připadá, že druhá liga je nejatraktivnější soutěží:-)

Všem kterým je to jedno tak se omlouvám, že si tu vylévám vztek, pokud vám to tak příjde, ale naštvaný nejsem:-)

From: rwystyrk

To: Nuno
This Post:
00
14442.541 in reply to 14442.540
Date: 10/16/2008 5:22:57 AM
BC Hostivař
II.2
Overall Posts Rated:
11911191
Second Team:
Jirkov
Podle mne si tím, co píšeš, spíše podpořil moji teorii. Hlavní problém je v té prémii za postup, tu by měli zrušit a vstupné klidně můžou nechat tak.
(Ligu letos nevyhraju, takže mě až tak nebude bolet, že za to není prémie.)

Na druhou stranu zase nemůže být systém takový, že v první lize bude 12 stálých týmů a zbylé 4 se budou točit, protože nováček nebude mít na to, aby konkuroval ani těm nejslabším ze stávajících.
Myslím, že i tak je vidět, že to nováčci mají těžší, loni do playoff postoupili všichni 4, letos už to vypadá jen na 2 do playoff a 1 sestup.
Navíc jak si psal, většina těch týmů i na špici 2. ligy zatím nemá kádry, aby mohli pomýšlet na to, že se dostanou do playoff, takže nevidím problém v tom, že v průběhu sezonu se nám vyrovnají v příjmech ze vstupného, tady jim není až tak moc co závidět, zvlášť když týmů, které už mají dostatečně velké stadiony v nižších ligách není moc (ale jsou) a ty co je nemají, si na jejich zvětšování budou velmi těžce vydělávat.
Dokonce i ten 1M není nic strašného, protože za 1M doplní tým tak maximálně jedním průměrným hráčem, žádnou hvězdu za to nepořídí. Ale tady by měla být rovnost, buď by měla být i prémie za titul v 1.lize, nebo by nemělo být nikde nic. Spíš bych se klonil k tomu nikde nic. Sice by ta prémie za titul byla slušnou motivací, ale ztěžovala by ostatním sesadit další sezonu mistra z trůnu.

This Post:
00
14442.542 in reply to 14442.541
Date: 10/16/2008 5:28:26 AM
BC Hostivař
II.2
Overall Posts Rated:
11911191
Second Team:
Jirkov
A ještě trochu statistiky z hostivařské statistické kanceláře.
Jelikož pro to jsou dostupné údaje, vypočítal jsem přijmy ze vstupného všech týmů 1.ligy (kromě bota ugh a skoro bota Dubinci) a všech týmů druhé ligy, které mají bilanci 13-4 a lepší. Každý hrál v říjnu 2 domácí ligové zápasy, takže tyhle zápasy jsem bral v úvahu. Uvedená čísla jsou průměrný výdělek za ty 2 zápasy, kurzivou jsou týmy 2. ligy.

249 626 Frydek
216 358 Hostivař
209 404 Chabry
206 180 BronXteam
200 954 Mercury Stars

192 921 Psioni
190 131 Wix
184 849 Bohemians
174 764 Medlanky
172 766 Ivancice

168 948 Kralupy
168 648 Kbely
167 856 Planet
165 832 DWG
164 090 Flumpaci
163 736 Nemehla Mokropsy

163 470 Treskoprsky
158 676 Karolkos
154 393 DEJVID
144 780 Astona
141 113 Nová Paka
130 920 Koklokan
128 138 Napálsko

126 450 Gangster
113 513 Blážovci
107 288 Black Talon
73 125 Basket Chodov



Last edited by rwystyrk at 10/16/2008 5:29:02 AM

From: Nuno

This Post:
00
14442.543 in reply to 14442.541
Date: 10/16/2008 5:49:36 AM
Overall Posts Rated:
22
ale proč by měli všichni nováčci hrát hned v plej off?? ať si to prostě vybojují, to, že třeba nastane situace, že ani jeden nepostoupí nic neznamená, ale taková letos nenastane:-) prostě nevidím důvod proč by měli být zvýhodňováni, spousta druholigových týmu hraje od třetí či čtvrté sezóny BB (měj na mysli od první a druhé v ČR) tak by na tom mohli být solidně dobře, za ty tři sezóny i dvě se dá dobře vytrénovat tým.

Prostě to omezování financí nikam nevede. Dvě, tři sezóny nám omezí příjmy, pak to zase bude normální, pak to zase omezí, to je trošku mimo rozum. Proč já, ligáč, nejen já ale my všichni ligáči máme mít menší příjmy, jsme prostě liga, nejvyšší soutěž....

From: rwystyrk

To: Nuno
This Post:
00
14442.544 in reply to 14442.543
Date: 10/16/2008 6:56:57 AM
BC Hostivař
II.2
Overall Posts Rated:
11911191
Second Team:
Jirkov
Já netvrdím, že by měli být všichni nováčci v playoff, myslím, že zhruba letošní bilance je tak akorát (možná o něco lepší), než jaká by byla "zdravá". Wix je lepší, než si představuju nováčka, ale to je dáno situací, tým na 1. ligu měl delší dobu, ale holt si musel počkat, hrál silnou druhou ligu, ze které jsem postoupil já (i když mi Wixe odklidili jiní a nehráli jsme finále spolu). Ostatní nováčci jsou podle mne v normě, jak bych si představoval typického nováčka.
Tzn. moje představa je taková, že 2 nováčci by se měli být schopni pohybovat okolo 4.-5. pozice a další 2 někde mezi 6.-8. místem. Některou sezonu by to mohlo být o něco lepší, jindy o něco horší, ale nemyslím si, že by mělo pravidelně nastávat, že se budou více než 2 nováčci vracet zpět do 2.ligy v první sezoně.
Možná jsou ale ještě v druhých ligách týmy, které jsou schopny udělat vítr v 1.lize jako některé týmy letos a loni. Třeba Napálsko jsem sice v poháru doma přehrál, ale má 2 hráče, kteří pod košem táhnou U21, ale je zase z těch týmů, co neinvestovaly příliš do stadionu, takže na tom finančně může být hůř.

Druhou věcí je, že ignoruješ fakta. Tváříš se pořád, jako by snad druholigové týmy měly vyšší příjmy než prvoligové a to tak není, mají ty příjmy v lepších případech stejné a na tom nic špatného nevidím. A teď budu nepříjemný ... nevidím důvod, proč by si Ty nebo Macros měl mít proti nim nějakou finanční výhodu jen proto, že jste začali mezi prvními a nemuseli ani jednou postupovat. To, že hrajeme ligu neznamená, že máme mít automaticky vyšší příjmy než ostatní (kdyby to tak bylo, tak by to znamenalo to, co jsem naznačoval, v první lize by bylo stabilních 12 týmů a zbylé 4 by se točily, výjimečně by spadl nějaký starousedlík).
Podle mne je to teď nastaveno tak, že je to plus mínus vyrovnané ohledně příjmů, což dokazuje i ta statitiska. Oni sice platí hráčům jen 25% vstupného a my 40%, ale na druhou stranu v druhé lize musí na stejné návštěvy dávat mnohem nižší vstupné. A pokud je někde výhoda, tak spíš u těch týmů, co začaly dříve, ať hrají 1. nebo 2. ligu a stihli si postavit stadiony, dokud se slušně vydělávalo. Dnes je pro všechny týmy těžší našetřit na rozšíření stadionu a pro ty, co mají malý stadion, je to ještě těžší.

Když se podíváš na tu statistiku, tak před Tebou sice je 6 týmů z 2. ligy, ale 10 týmů z 1. ligy! Tohle je spíš důvod k zamyšlení, když bilanci výher máš určitě lepší než 11. Ale zjevně už si s tím začal něco dělat, teď po dostavění stadionu by ses mohl dostat někam k 200 tis. za zápas.


Last edited by rwystyrk at 10/16/2008 7:13:40 AM

From: Nuno

This Post:
00
14442.545 in reply to 14442.544
Date: 10/16/2008 7:27:53 AM
Overall Posts Rated:
22
a proč by oni tedy měli mít finanční výhodu na námi to by mě teda zajimalo...

From: rwystyrk

To: Nuno
This Post:
00
14442.546 in reply to 14442.545
Date: 10/16/2008 7:39:58 AM
BC Hostivař
II.2
Overall Posts Rated:
11911191
Second Team:
Jirkov
Pořád nechápu, v čem spočívá ta jejich výhoda ... tak mi to zkus osvětlit.
Máš tady jasnou statistiku zápasových příjmů a nikdo žádnou výhodu nemá. Pokud teda nemáš na mysli příjmy týmů jako BronXteam nebo Mercury Stars oproti Tvému týmu.
K tomu ale musím říct, že BronXteam má stadion s kapacitou 13675 a Mercury Stars dokonce 14458. Zatímco ty máš dneska po rozšíření 12000, ještě poslední domácí zápas si měl 9270, tak to se pak nemůžeš divit, že mají vyšší příjmy, ale mají je vyšší proto, že Ty je máš nižší, než by si mohl mít a ne proto, že je blbě nastavený systém.

Jedinou výhodou je jednorázová prémie za postup a ta uznávám, že je diskutabilní.

Last edited by rwystyrk at 10/16/2008 7:42:54 AM

From: Nuno

This Post:
00
14442.547 in reply to 14442.546
Date: 10/16/2008 7:43:34 AM
Overall Posts Rated:
22
proč takový jump jako nováček, který postoupil , si musí zkrátit příjmy???

proč musí odevzdávat 40 procent ze vstupného, když by ve dvojce dával 25 procent??

proč díky tomu se mu v podstatě zastavil vývoj?? zeptej se ho na jeho názor jak se mu daří a hospodaří a nejen jeho i dalších nováčků....

From: Nuno

To: Nuno
This Post:
00
14442.548 in reply to 14442.547
Date: 10/16/2008 7:47:34 AM
Overall Posts Rated:
22
ti vývojáři prostě dělají takové nepředvídatelné změny, teď ta změna zaměstnanců, to fakt zatím nevychytali, dnes sem se rval o nějakého MuDr. s nízkým levelem a jako cena šla poměrně pěkne nahoru... 20 ti násobek jeho platu:-) A to se vyplatí:-)
nakonec sem to vzdal a nechal ho jinému zájemci...

Advertisement