BuzzerBeater Forums

BB Poland > [NT] Wątek główny

[NT] Wątek główny

Set priority
Show messages by
This Post:
11
150717.552 in reply to 150717.549
Date: 9/6/2010 3:15:13 PM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40804080
Second Team:
KS Golden Grizzlies
No właśnie, jakby był odwrócony do końca, to by nie robił takiej dziury w obronie i by nie było nerwowej końcówkki.


Przecież podkoszowi w Twojej teorii mają mieć bardzo duże OD (słyszałem, że nawet 20 bo to nic nie kosztuje:D), a ID jak najmniejsze bo za to trzeba płacić. Większe OD wytrenowane kosztem ID na pewno nie pomogłoby w zatrzymaniu tego centra...

This Post:
00
150717.553 in reply to 150717.552
Date: 9/6/2010 3:25:39 PM
Overall Posts Rated:
12061206
Albo specjalnie udajesz, że nie rozumiesz na czym polega odwracanie, żeby pojątrzyć sobie jak zwykle, albo faktycznie nie kapujesz o co biega. Nawet nie wiem co gorsze...
Centra zatrzymałby wtedy obwodowy z ID = ~20...

From: McReal

This Post:
00
150717.554 in reply to 150717.553
Date: 9/6/2010 3:58:52 PM
Overall Posts Rated:
3737
Dorośnijcie... obaj.

This Post:
22
150717.555 in reply to 150717.553
Date: 9/6/2010 4:18:32 PM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40804080
Second Team:
KS Golden Grizzlies
Nic nie jątrzę...Po prostu uważam, że to co piszesz to pobożne życzenia, które nijak mają się do rzeczywistości treningowej w BB...a już wykorzystywanie wizerunku i nazywanie "odwróconymi" graczy takich jak Zygmuntowski, którzy już niedługo mogą decydować o obliczu Naszej kadry to głębokie nadużycie...a według mnie też sprytna forma manipulowania ludźmi (stosowana przez Ciebie bardzo często), którzy się aż tak nie znają na tym co piszesz...i nawet te uśmieszki na końcu tego nie zmienią. Gdybyś napisał to raz, czy dwa to mógłbym to potraktować jako żart. Natomiast Ty non stop pożyczasz sobie graczy i to całkiem wybitnych i wcinasz te swoje porównania do "odwróconych", które są kompletnym pudłem.

Na koniec taki paradoks...Trening Zygmuntowskiego od jakichś 5 sezonów nadzoruje chyba największy w tym momencie przeciwnik "odwróconych".

This Post:
22
150717.556 in reply to 150717.555
Date: 9/6/2010 4:24:58 PM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40804080
Second Team:
KS Golden Grizzlies
Serio no offense...Po prostu według mnie zachowujesz się nie fair. Wolałbym po prostu żebyś zachęcał do treningu odwróconych na przykładzie zawodników, którzy faktycznie tymi odwróconymi są, lub się nimi powoli stają.

Na serio z całym szacunkiem (może ciężko w to uwierzyć ale jednak) do Twoich umiejętności programistyczno-informatycznych ale szybkie wyszukiwanie zawodników, szacowanie długości kontuzji, czy tworzenie listy draftu mimo, że są to działania w większości pożyteczne dla wielu menadżerów, a także dla kadry, nie przyniesie nam wybitnych zawodników. To tylko usprawnienia, które pozwalają na zaoszczędzenie czasu ziemskiego. Czasu wirtualnego tej gry nie przyspieszysz, nie sprawisz, że nagle 27 letni zawodnicy zaczną trenować jak 19-latkowie. Ja bym po prostu chciał żebyś zajął się tym o czym mówisz...czyli "odwróconymi". Być może wtedy, jak sam napotkasz na problemy, zrozumiesz że "odwróceni" na taką skalę jak piszesz nie są możliwi do wytrenowania.

I jeszcze jedno..."odwróceni" to nie to samo co multiskillowcy szeroko rozumiani i nazywani na forum. Nie można tego wrzucać do jednego wora. Różnica jest ogromna.

From: m4ti_
This Post:
11
150717.557 in reply to 150717.556
Date: 9/6/2010 6:03:26 PM
Overall Posts Rated:
2121
Kilka spraw mam do omówienia więc zaczynamy.

Zaczniemy od tego co jest aktualnie popularne czyli od SS:) mam w bazie 500 zawodników ze skilami aktualnymi(oprócz ostatniego treningu) więc pora na taki większy raport:). Skile od 1 do 10.

Odpowiednio: Nazwisko, SS, wiek, pensja
C/PF:
Zygmuntowski | 102 | 23 | 42k:) uwielbiam tego chłopaka:d
JW | 100 | 26 | 484k - ale to powoli bedzie koniec tego zawodnika, bo bez formy to on nam sie nie przyda.
Napierski | 96 | 24 | 190k - on nam sie jeszcze przyda i mam nadzieje ze dobije do 100:)
Ferkaluk | 95 | 23 | 190k - postać dla większości anonimowa, pora aby o jego DV się wiecej osób dowiedziało bo poziom świetny jak dla C to jest coś:)
Buda | 95 | 25 | 84k - byłby świetny ale jego RB nie pozwalaja aby grał w NT i pewnie go nigdy w niej nie zobaczymy...

Ciekawostki: W pierwszej dziesiątce jest dwóch 22-latków a na pozycji 11 z SS równą 91 jest 21-latek. Co dowodzi ze jak sie chce to się ma naprawdę dobrych zawodników. Oprocz tego 21 latka w na miejscu 17 jest zawodnik z SS równo 88. Dobre pokolenie nam się tworzy:)

PG:
Weszka | 113 | 25 | 120k | to jest PG/SG jaki mi był potrzebny do grania szybko pod koszem. Jego DV jest ... fajne:D szkoda ze ma troszke braki w IS ale i to mi nie przeszkadza. Szkoda ze go "zobaczyłem" tak późno.
Gradzik | 109 | 23 | 117k | nie chce skubaniec już skakać a przydało by się aby kilka razy jeszcze skoczył. Tak czy inaczej przyda się naszej NT:).
Markiewka | 108 | 24 | 111k | lekkie braki w OD bo jakby mial tak o 2-3 poziomy lepsze to by byl naprawdę super graczem a tak to go się boję wystawiać na obwodzie z takim OD.
Panicz | 103 | 23 | 99 k| ciekawy gracz z takim prawie różowym dołem:) szkoda okropnego ISa:/
Kordyka | 102 | 25 | 83k | w tym przypadku OD tego gracza to jest duży plus:) i gdyby mial lepsze PS to by był prawie idealny do LI

Ciekawostki: W pierwszej 10-tce jest 9 zawodnikow z SS równą bądź większą niż 100 i w dodatku jest wśród nich dwóch 22-latków. SS w przedziale od 100-90 ma aż 31 graczy. W tej grupie jest jeden 21 latek!.

SG:
Swiatczak | 117 | 26 | 188k | Nasz najlepszy zawodnik, świetny SG jaki i PG. W defie radzi sobie równie dobrze co w ofensywie i do tego cudownie podaje.
Zuba | 106 | 24 | 110k | Gorszy od Patryka ale nieznacznie w skilach górnych ale w dolnych to już widocznie.
Rybaczuk | 105 | 26 | 134k | Gracz z najlepszym JSem który powrócił po średnio udanej wyprawie "na zachód" typowy SG, podawać to tak umie "przeciętnie".
Jaśko | 105 | 23 | 54k! | powiem tak, pensję będzie miał wyższą po tym sezonie ale i tak postępy w tym sezonie mnie zadziwiły. Dobrze rzuca, dobrze broni i w SS nie jest gorszy od Rybaczuka a on przecież ma 3 sezony przewagi:). Poza tym gracz chyba dla 99% graczy jest anonimowy.
Skobanski | 103 | 23 | 65k | gracz też pensją nie paraliżuje przeciwnika ale jak widać po SS ma to "coś" w sobie:) będę się jemu bacznie przyglądal bo jego dół mi się bardzo bardzo podoba;] a pozycja domyślna nadal SG wiec to coś mówi o nim fajnego.

Ciekawostki: Wszyscy zawodnicy z pierwszej 10-tki mają SS większy od 100 lub też równy. 55 graczy ma SS w przedziale od 99-90. Swiatczak najlepszym graczem pod względem SS i nie tylko:).

SF:
Granieczny | 107 | 26 | 74 | mówiąc szczerze to ten zawodnik się tak średnio udał managerowi, niektore skile ma świetne ale obrony to mu brakuje i to wszędzie, co w moich oczach go skreśla.
Wojdan | 107 | 23 | 43k! problem ten co wyżej, jeszcze nie ten def jak na NT. Ale znacznie lepej niż wyżej.
Klaczynski | 106 | 22 | 33k! | powiem tylko tyle. Nadzieja na lepsze jutro:)
Talarek | 103 | 24 | 81k | Moim zdaniem nasz najlepszy SF na chwilę obecną
Rudy | 102 | 25 | 51k | Rudy 102 ale bez defa wiec troszke nie to co NT potrzebuje.
Jodko | 98 | 25 | 63k |

Ciekawostki: SFów którzy mają SS w przedziale 107-90 jest najmniej w bazie bo tylko 13. Co jest moim zdaniem wymowne.

Za chwile meczu.

This Post:
33
150717.558 in reply to 150717.556
Date: 9/6/2010 6:13:46 PM
Overall Posts Rated:
12061206
Serio no offense...
Do tej pory tyle offensów pisałeś, że teraz musisz zaznaczać, że piszesz bez?...

Nie fair to Ty się zachowujesz, że biegasz po wszystkich wątkach i mnie niegrzecznie zaczepiasz. Ja już żadnych dyskusji z Tobą nie zaczynam, bo już się przekonałem, że to jest rozmowa jak do ściany.

Kiedyś podejrzewałem Cię tylko o brak kompetencji. Ale teraz wiem, że masz po prostu złe intencje.

Chcesz porozmawiać o konkretach? To porozmawiajmy o konkretach. Porozmawiajmy o Węgrzynie, o jego skillach i o treningu. To jest zawodnik, nad którego skautingiem i treningiem masz pełną kontrolę. I jest zarazem najlepszym przykładem, że nie masz pojęcia o skautingu, prowadzeniu zawodników do kadry i szybkości treningu, i że jako skaut działasz na szkodę kadry.
Nie jest Ci głupio, że zajmował miejsce w kadrze lepszym zawodnikom? Nie jest Ci głupio, że w wieku 23 lat jest on gorszy od kilku 20-latków oraz kilkunastu, jak nie kilkudziesięciu 21-latków? I to nie tylko pod względem boków, ale nawet skilli głównych?
SS 1-6 = 22
SS 7-10 = 51
SS 1-10 = 74
SS 1-12 = 82
Takie skille tuż przed 24-tymi urodzinami to wstyd.
Taki zawodnik nie powinien grać ani w NT ani nawet w U21. Ani teraz ani w przyszłości. To są skille 20-latka, albo średnio-dobrego 21-latka.
I pochodzi on z rocznika, który skautowałeś, więc nie możesz zwalać na innych, że ktoś nawalił. Nie znalazłeś lepszych zawodników lub niedopilnowałeś ich treningu lub nie chciałeś znaleźć. Ale swojego słabiaka selekcjonerom wcisnąłeś. Możesz się cieszyć, dochody z gadżetów na pewno wzrosły, Twój klub na tym skorzystał, ale czy kadra?

To jest chyba najgorszy zawodnik, który w historii grał w NT. JW u nas uchodzi za synonim mutanta golasa. Ale JW ma SS=100 i jest 3 lata starszy. Czyli Węgrzyn, żeby być tak wszechstronny jak Wisniewski to by musiał w 3 sezony zrobić 26 skoków. Nie zrobi, biorąc pod uwagę, że będzie coraz starszy i jak wolno jego trening idzie do tej pory, skoro po prawie 6 sezonach ma zaledwie SS=74. Hodujesz kolejnego pasożyta, w dodatku słabszego.

I jeszcze kwestia wzrostu. Zastanawiało mnie skąd biorą się Twoje wyssane z palca teorie na temat wolnego treningu niskich zawodników. I teraz złapałem o co biega, to dlatego, że Węgrzyn ma 226cm, czyli praktycznie maksymalną wartość wzrostu. A więc niżsi zawodnicy są dla niego zagrożeniem i stąd niechęć do nich.
Co tam jeszcze? Aha, pisałeś o Zygmuntowskim. Nie dziwi Cię, że niższy Zygmuntowski, mając tyle samo lat ma SS 1-12 lepszą o ponad 30? Nie zwróciło Twojej uwagi jak trening Węgrzyna się ślimaczy, a w dolnych skillach żadnego spektakularnego przyśpieszenia nie było?

Do tego jeszcze kwestia Twojego zakłamania. Wyśmiewałeś mój model odwrócony, w którym zakładałem u zawodników podkoszowych trening podań, żeby odciążyć trochę obwodowych. A sam u Węgrzyna wytrenowałeś podania wyżej niż rzut z bliska... To co u mnie wyśmiewałeś ;-) Tylko efekt taki, że musisz bulić wyższą pensję ;-)

Możesz nie doceniać Jasnej Strony Mocy, ale dzięki niej mamy konkrety. Zarówno w U21 jak i NT. Przykładem jest Weszka, który wcześniej jakoś był przegapiony, a został znaleziony dzięki moim listom - jest to aktualnie drugi najlepszy polski zawodnik w BB. Wytrenowany za granicą, a więc nie przez polską myśl szkoleniową. I jestem fair, nie ukrywam zawodników nieodwróconych, daję wszystkich jak leci.

Takie są konkrety. Dzięki moim midichlorianom do kadry trafiają zawodnicy z SS > 110. Dzięki Twojej działalności jako skauta do NT trafił zawodnik z SS = 74 (a pod względem SS 1-12 on się nie łapie pewnie nawet do tysiąca najlepszych polskich zawodników).

A odwróceni też mogą być multiskillowcami, to się nie wyklucza.

From: m4ti_
This Post:
00
150717.559 in reply to 150717.557
Date: 9/6/2010 6:32:27 PM
Overall Posts Rated:
2121
Zanim przejdę do meczu jeszcze parę słów o SS.
SS to bardzo przydatny wskaźnik odnośnie oceny graczy. Pokazuje czy zawodnik jest dobrze rozwiniety czy tez nie. Ale czasem gracz z dużym SS ma też dużo dziur, szczególnie to jest zauważalne przy SFach, którzy mają wszystko tylko nie OD i ID. A gracz z OD na poziomie 10 i ID na poziomie 8 gracz w NT nie powinien i za mojej kadencji czegoś takiego nie będzie.

Polska - Ukraina czyli ... rzucamy lepiej niż kopiemy.
Wynik: 110-99

Po pierwsze graliśmy w hali popularnego managera słynącego z poprawnej polszczyzny:) czyli mowa oczywiście o hali oskara4. Wygrał on mecz NT w jego "posiadłościach" dzięki konkursowi w radiuBB.
Do tego meczu przystępowaliśmy z nastawieniem 1(słownie 1) czyli to nam troszkę zakłamuje niektore statystyki ale też napawa optymizmem ze wcale nie jest z nami tak źle:). Atut własnej hali też dołożył do tego wyniku troszkę punktów.
Entuzjazmu nie mieliśmy ale za to mam najlepsza bazę jaką mógł mieć manager NT. Dziękowałem już BBKingowi za udostępnienie mi pewnych narzędzi ale zrobie to jeszcze raz. Dzięki:).
Dzięki tej bazie mogłem dokladnie przestudiowac tych zawodników jakich nasza ziemia wydała na ten wirtualny świat. Jak widzicie spore zmiany kadrowe zaszły. Postąpiłem zgodnie z pewnym przysłowiem "jak w burdelu nie idzie to się wymienia dziwki a nie firanki". Ja jako "alfons" postanowiłem ze pora to powiedzenie wprowadzić w zycie. Jak już wspomniałem wpatrywałem sie w te tabelki i liczby w nich zawarte i postanowiłem ze powołam kilku ciekawych graczy. Pewnie niektórych zdziwiło co robi w kadrze PF z pensją 45k. Jak widzę jego skile to się dziwię ze on w tej kadrze gra dopiero teraz. Ale to jest mój błąd. Aha i w ostatnim tygodniu zanotował skok tak że jego SS to już 103:) i dalej rośnie. To jest zawodnik praktycznie odwrócony multiskilowo. Jest kolorowy wszędzie praktycznie:) i to mi się u niego bardzo podoba. Ale nie jest to zawodnik jeszcze kompletny bo słabo zbiera więc nasz "Altintop" lub tez Hasan Ali Eygi dołączył do kadry aby te braki zniwelować. Jak widać po statystykach to mielismy bardzo mało zbiórek tak, że jeden Hasan nie wystarczy, inni też będą musieli popracować nad lepszym zbieraniem.
Na PG zagrał nasz najlepszy PG który swoją obroną miał zniwelować braki jakie mieliśmy przez stratę entuzjazmu. Jak widać sie udało. Na obwodzie też zagrał nowy zawodnik czyli Weszka z najlepszym DV z polskich graczy. Chcialem to "omijanie" zawodników wykorzystać przy taktyce LI aby mógł błysnąć tym co tak długo trenował. Ma też dobre podanie co było widać na podczas meczu. 10 astyst jego i Swiatczaka to bardzo dobry wynik no i oboje zaliczyli swoje double-double.
Na SFie wystapił nasz najlepszy na obecną chwilę SF czyl talarek. Mimo, że jest najlepszy to chciałem poraz kolejny sprawdzć Klaczyńskiego na tej pozycji ale silna forma zadecydowala ze bedzie na rezerwie. Klaczyński za około kilka tygodni powinien być no.1 w naszej NT na tej pozycji, kilka skoków w obronie i jest bardzo dobrze:). Zmianę dał dobrą 3-3 rzuty i 3 zbiórki to przyzwoity wynik. Ale tak jak mówie, jego dni dopiero nadchodzą.

Podsumowanie:
Zagraliśmy bardzo dobre spotkanie, udowodniło to, że pensja to pic na wodę fotomontaż jest, liczy się to co zawodnik ma "w środku" i dalej tym tropem będziemy iść bo jak widać efekt jest przyzwoity. Fajnie ze się sprawdziło ze SG też może dużo podawać to utwierdza mnie w myśli ze SG z podaniami to ... dobry SG:). Udowodnilem tez ze nie trzeba mieć mutanta pod koszem aby grał dobry mecz i zdobywał dużo punktow. A krył go zawodnik z 160k pensji więc teoretycznie 4 razy lepszy zawodnik go krył a na parkiecie tego widać za bardzo nie było:). Oczywiście dał mu rzucić 28 punktów ale przypominam ze entuzjazm był na poziomie 1:P więc na obronę patrzmy z przymrożeniem oka.

Plany:
Spróbuję namówić Włochy do kolejnego pojedynku, tym razem zagramy troszkę inaczej z nimi:) a i pora zacząć grać wyjazdy.

This Post:
00
150717.560 in reply to 150717.559
Date: 9/6/2010 7:14:23 PM
AC_Milan
IV.13
Overall Posts Rated:
231231
Wszystko git, tylko m4ti_ pamiętaj o jednym:

Reprezentacja to nie klub ;)
W reprezentacji nie muszą grać zawodnicy według wzoru:

Suma skilli podzielić przez pensja (albo na odwrót) równa się optimum ;)

Tutaj nie musisz troszczyć się o pensje. Tak naprawdę 80% Twoich zadań wiąże się z tym, żeby zawodnikom o bardzo dużych pensjach i z odpowienim potencjałem znaleźć kluby, w których będą optymalnie pod kadrę trenowani. Taka jest niestety brutalna prawda ;(

Oczywiście najlepiej dbać również o młodzież, która jest bezpośrednio trenowana pod NT.

Bierz przykład z najlepszych reprezentacji:
W reprezentacji powinni grać najlepsi zawodnicy jakich mamy, a nie najtansi ;)

From: Big Z

This Post:
00
150717.561 in reply to 150717.559
Date: 9/6/2010 9:18:58 PM
Overall Posts Rated:
6363
Kilku (kilkunastu?) zawodników z szerokiej bazy może czasowo odpaść, jeśli nie będą trzymać formy. Oby było ich jak najmniej.

U mnie sytuacja wygląda tak:
Falborski 99 (w piątek 100 :) - w zależności od treningu który wybiorę, za sezon-dwa będzie gotowy
Zelek 97 (max 99) - w stanach wyższej konieczności (kontuzja Talarka, Zygmuntowskiego i Klaczynskiego jednocześnie :) zawsze będzie gotowy by wspomóc kadrę doświadczeniem

A za 3-4 sezony już szykuję nową gwiazdę na SFie :)


Powodzenia w przyszłym sezonie w Pucharze.

This Post:
00
150717.562 in reply to 150717.560
Date: 9/7/2010 5:17:43 AM
Overall Posts Rated:
2121
Dzięki vinnie:) i ja wiem o tym ale zaznaczyłem fakt pensji w tym wszystkim aby inni mogli zobaczyć ze można miec fajnego, taniego gracza który puka do NT. Potworków będziemy potrzebować ale to bedzie taka mieszanka. Hassan by sie nam bardzo przydał w dobrej formie, nawet bardziej niz JW. Bujok, Podnieśiński, Weszka, Ci będą na obwodzie straszyć pensjami w przyszłym sezonie. Jest do tego jeszcze Tomza, pod koszem się tworzą nowi zawodnicy więc wszystko jest ok;]

W ostatnim meczu zagrali zawodnicy najlepsi na dzien dzisiejszy, chodzi mi o zawodników do LI w formie. Przydaliby się nam tacy na poczatku;]

Advertisement