BuzzerBeater Forums

Ceska Rep. - I.1 > Nová sezóna - ambice

Nová sezóna - ambice (thread closed)

Set priority
Show messages by
From: rwystyrk

To: Nuno
This Post:
00
14442.553 in reply to 14442.552
Date: 10/16/2008 11:58:56 AM
BC Hostivař
II.2
Overall Posts Rated:
11911191
Second Team:
Jirkov
Ale podmínky jsou pro všechny stejné. Naše možnosti jsou asi následující:
- smířit se s tím a reagovat na změny tak, abychom se za daných podmínek snažili naše týmy vést co nejlépe (o to se snažím já)
- aktivně se účastnit diskuzí s BB-manama a zkusit tak ovlivnit, kam budou hru dále rozvíjet, dávat jim podnětné náměty
- pokud se nám hra nelíbí, nehrát jí

Jejich motivaci k zavedení nového staff systému úplně nechápu. I když za sebe musím říct, že mi příliš nevyhovoval ani ten minulý, čekání na level 10 bylo často z mého pohledu příliš dlouhé.

Co bylo motivací ke snížení příjmů, chápu. Reálně nastalo to, že kluby měli mnohem větší příjmy než výdaje a důsledkem byl velmi rychlý nárůst cen na trhu hráčů, který by dále pokračoval, kdyby nějak nezasáhli. A Ti samí lidi, co si dneska stěžují, že nemají peníze, by sice nějaké peníze měli, ale pro změnu by si stěžovali, že za ně nic nemůžou koupit, protože pořádný hráč stojí 10M apod.
Že s tím něco chtěli dělat, se jim tedy nedivím. Jestli zvolili správnou cestu, to je otázka. Ale když se na to dívám nezaujatě, tak se mi zdá, že se jim to celkem povedlo. Podle mne i tak je většina klubů v plusu v běžných příjmech a výdajích (pokud jsou nějaké, co nejsou v týdnu s jedním domácím ligovým zápasem v týdnu v plusu, rád si poslechnu jejich zkušenosti). Dalším jevem, který byl před těmito změnami bylo to, že se rozevíraly nůžky mezi silou prvoligových týmů a týmů v nižších divizích, což se asi trochu zabrzdilo, ale tady by to chtělo zkušenost nějakého týmu, který hraje níž a má malý stadion, podle mne je teď hodně obtížné na ten stadion našetřit u nás v 2. nebo 3. Lize, i když třetiligoví odevzdávají snad jen 10%.
To, co se asi mnohým nelíbí, je, že z pohledu reality ten systém nevypadá logicky. Tady můžu opět jen říct, že je to hra a nikdy nemůže plně reflektovat realitu (ale to bych taky mohl namítat, že není reálné, že tým nastaví obranu 1-3-1 a v zápase nezareaguje změnou, když vidí, že soupeř hraje Look Inside apod.). Prostě je potřeba to brát tak, že je to hra, respektovat její pravidla (jsou pro všechny stejná, i když někdo má lepší a někdo horší výchozí pozici při jejich změně) a nehledat v tom nic více.

From: Jumpp

This Post:
00
14442.554 in reply to 14442.553
Date: 10/16/2008 1:31:54 PM
Overall Posts Rated:
00
ty ses teda rozepsal,jako bys psal "slohovou práci" ;)

jinak k těm změnám,jsou to taková "zoufalá opatření" >>>zalepím díru a ona stejně jednou zase praskne..

Hra samotná se vyvíjí,kluby investují,trénují,prodávají atd..a časem samozřejmě bohatnou a ceny hráčů za vytrénované hráče rostou a rostou,ten kdo hraje managery delší dobu,třeba já a další to známe,tomu se prostě nevyhneš tak i tak.

-řešit to tím,že zavedu na prvoligové kluby vyšší "desátky 40%" to se opravdu jen tak nevidí..v tom BB trumflo i ekonomicky zoufalé HT
-a to ještě platy prošly řadou regulací a "pravděpodobně" přijdou další

Hlavní příjem je stadión a s ním související návštěvy,sypalo to pěkně že :D
zaměřit by se měli tam>zvýšit náklady na výstavbu a regulovat návštěvnost,ne že si ted' někdo přistaví 5tisíc míst třeba a do konce sezóny je vyprodá,pak můžou zase zvýšit DESÁTKY NA VÍCE JAK 40% kolotoč dokola..

víc k tomu nemá smysl psát..

From: bik_76

This Post:
00
14442.555 in reply to 14442.554
Date: 10/16/2008 2:35:51 PM
Overall Posts Rated:
22
nesouhlasím s mnoha věcmi co jste tu napsali .... když se zaváděly poplatky za diváky, bylo jasně napsáno, že se časem zruší, s odůvodněním, že jak hra byla programována, bylo počítáno s tím, že v každém prvoligovém týmu budou platy daleko výše než dnes. zatím jsou ale nízké, protože je hra mladá a hráčů s vysokými platy je minimum, v prvních ligách jich není potřeba, a proto se zaváděly poplatky ....

spíše se obávám aby to tu nedošlo do opačné situace, kdy nejlepší hráči budou platově neúnosní a budou pouze na farmách, tak jak je to na ht. naštěstí vypadá, že tu monoskilové nebo duoskilové nemají nejmenší šanci.

From: Jumpp

This Post:
00
14442.556 in reply to 14442.555
Date: 10/16/2008 5:13:53 PM
Overall Posts Rated:
00
platově neúnosní viz HT kdybys hrál,tak bys pochopil proč tady padla zmíňka o HT :D asi Ti to nic neříká :D pak bys určitě vynechal druhý odstavec..




From: bik_76

This Post:
00
14442.557 in reply to 14442.556
Date: 10/16/2008 7:05:58 PM
Overall Posts Rated:
22
já nevím co tu plácáš o tom jaké mám zkušenosti s HT, já osobně byl 2. v třetí lize ( v první stovce v ČR) , pak oznámili zvýšení platů starých hráčů tak jsem řízeně padl do pětky abych nabral prachy ( to ukazuje jak má HT blízko k reálnému fotbalu, jen pro ty kteří se tu ohánějí reálností hry - ht je v tomto daleko horší než BB), by mne zajímalo jaké máš zkušenosti s HT Ty ...

jasně jsem napsal, že se bojím aby to neskončilo jako v HT, aby tu nebyli hráči platově neúnosní, zatím je zde opak, hráči neberou tolik peněz na kolik je ekonomoka BB stavěná, proto ty poplatky ...


From: rwystyrk

This Post:
00
14442.558 in reply to 14442.554
Date: 10/17/2008 4:49:52 AM
BC Hostivař
II.2
Overall Posts Rated:
11911191
Second Team:
Jirkov
Vidím, že jste dost zatvrzelí a nic moc s váma nehne.
Můžu zopakovat pouze to, co už jsem psal:
- buď se vám hra líbí a baví vás a pak ji hrejte dál
- nebo se vám hra nelíbí a nebaví vás a pak ji prostě nehrejte

Zatím jsem ale pořád nepochopil, co tak dramatického ty desátky způsobily, co vám tak hru oškliví.

Zvýšit náklady na výstavbu - zase by si jen zvýhodnil ty, co už měli postaveno a ti, co nestihli postavit, by remcali.
Regulace návštěvnosti - to si dovedu představit, z pohledu rovných šancí bez ohledu jestli hraješ 1., 2. nebo jinou ligu nastavit návštěvnost tak, že je důležité, jak si vedeš v lize, v poháru, ale nehrálo by roli, jakou hraješ ligu.

Vybalancovat celkovou ekonomiku je největším problémem všech těchto her jako BB a HT a myslím, že je trochu předčasné soudit, jak se s tím BB-mani dlouhodobě vypořádají.
Jen těžko někdo nastaví hru na začátku tak, aby do ní nemusel zasahovat a dlouhodobě mu fungovala, protože celkový chod hry ovlivňuje mnoho nepředvídatelných faktorů.

Last edited by rwystyrk at 10/17/2008 4:59:22 AM

From: Jumpp

This Post:
00
14442.559 in reply to 14442.557
Date: 10/17/2008 10:50:12 AM
Overall Posts Rated:
00
Hlavně to chce klid a sem tam jít na vzduch,moc si to nějak bereš osobně a to sem o tobě nenapsal jediné křivé slovo,jen svůj názor na hru.
>jasně sem tu poukazoval na to že hra se vyvíjí atd
>dalé zmínil špatnou ekonomiku HT
atd..

Ještě Ti to napíšu polopatě>pokud to tady dopadne jak v HT(platy atd) tak o ničem zábava..

From: rwystyrk

This Post:
00
14442.560 in reply to 14442.554
Date: 10/17/2008 11:03:37 AM
BC Hostivař
II.2
Overall Posts Rated:
11911191
Second Team:
Jirkov
Jinak ještě k regulaci návštěvnosti.
Návštěvnost samozřejmě regulovaná je, už teď musí některé týmy snižovat vstupné, aby vyprodali své větší stadiony. Ale zatím se to vyplatí rozšiřovat i za cenu nižšího vstupného, protože celkový příjem za vstupné je vyšší.
Zatím ale podle mne nikdo (aspoň u nás) nedosáhl té velikosti stadionu, při které se již rozšiřovat nevyplatí.

I když ... otázkou je, jak je to s velikostí fanklubu, jestli se časem někde zarazí nebo bude neustále růst. Pak by to, co jsem napsal, že je to regulované, neplatilo. Ale předpokládám, že nám časem fankluby začnou stagnovat a návštěvy přestanou růst.

Last edited by rwystyrk at 10/17/2008 11:06:12 AM

From: Jumpp

This Post:
00
14442.561 in reply to 14442.558
Date: 10/17/2008 11:15:11 AM
Overall Posts Rated:
00
napsals>Zvýšit náklady na výstavbu - zase by si jen zvýhodnil ty, co už měli postaveno a ti, co nestihli postavit, by remcali

vidíš a to Ti připadá normální že někdo platí 40% a nižší ligy méně?
vyšší náklady na výstavbu můžes třeba zavést až od kapacity 12 000,aby nebylo tolik hráču ztratných jak si uvedl,prostě těch řešení je hodně.Jenže to nemá takový efekt že,a projevilo by se to až za dlouho,okamžitým řešením je zvýšitt náklady na provoz stadiónu..

From: Jumpp

To: Nuno
This Post:
00
14442.562 in reply to 14442.552
Date: 10/17/2008 11:28:43 AM
Overall Posts Rated:
00
desátky 40%a další je nic víc než maskované zvýšení platu,stejně ty příjmy "jako" jdou hráčům jak už psali..
taková povinná prémie hráčům :D

From: rwystyrk

This Post:
00
14442.563 in reply to 14442.561
Date: 10/17/2008 11:35:14 AM
BC Hostivař
II.2
Overall Posts Rated:
11911191
Second Team:
Jirkov
Vyšší náklady od určité kapacity by určitým řešením byly. Ale jak si sám napsal, změnami sledovali rychlý dopad na zastavení růstu cen, což by jim tohle nepřineslo.

Já s těma 40% problém nemám, mně jsou v podstatě týmy z 2. a nižších lig "ukradení" (z pohledu konkurence mému týmu), já hraju (kromě poháru) proti prvoligovým a ti mají 40% stejně jako já. Až ti druholigoví postoupí do 1. ligy, tak budou mít taky 40% (nebo kolik bude v té době platit, už avizovali, že od příští sezony by ty poplatky měly být o něco nižší).

Mohl bych argumentovat stejně, jestli ti přijde normální, že někomu chodí více diváků jen proto, že rovnou při přidělení dostal tým v 1. lize, zatímco jiní o pár týdnů později tým ve 3. lize, protože takhle to reálně funguje.

Kdybych dostal za zápas 350k a z toho mi vzali 40% a někdo ve druhé lize 350k a vzali by mu 25%, tak by mi to asi vadilo. Ale když mi vezmou 40% a zůstane mi 216k, a tým v druhé lize dostane 270k a zůstane mu 202k, když mu vezmou 25%, tak nevidím důvod, proč by mi to mělo vadit.

Na druhou stranu chápu, že pro týmy jako je tvůj, které zatím nemají extra velký stadion, je to problém, protože máš ceny téměř na maximu a ve druhé lize by si nejspíš měl podobné návštěvy se stejnýma cenama. To vlastně znamená, že přicházíš o nějakých 35k na zápas, což je ten rozdíl 15%, které odvádíš navíc.

Rozhodně by to chtělo, aby změny avizovali mnohem více dopředu. Pak by se tým třeba mohl rozhodnout, že ještě není připraven na postup a třeba úmyslně 1-2 sezony navíc odkroutil ve 2.lize, dokud nebude na 1.ligu připraven.


Last edited by rwystyrk at 10/17/2008 11:37:05 AM

Advertisement