BuzzerBeater Forums

BB Türkiye > BEİ Kupası Türkiye'de

BEİ Kupası Türkiye'de

Set priority
Show messages by
From: akyurtlu

This Post:
00
212228.56 in reply to 212228.50
Date: 3/22/2012 2:43:59 PM
Dingo BC
III.8
Overall Posts Rated:
359359
senın en korktugun takım benımde basket oyunlarında en korktugum ulke polonyanın takımı olusu cok kotu.... ballerste 2 dunya 2 ıncılıgım vardı hep polonyalıya yenılmıstım ınsallah sen ıntıkamı fınalde bu takımdan alırsın alıcım...

heh :) bi deniyelim bakalım abi :)

This Post:
00
212228.57 in reply to 212228.55
Date: 3/22/2012 2:56:04 PM
Overall Posts Rated:
118118
uzunlarda hangi dış özellikleri arıyorsun hocam?

From: @zcan

This Post:
00
212228.58 in reply to 212228.56
Date: 3/22/2012 2:57:17 PM
Overall Posts Rated:
250250
Młoty Stargard

bu takım ballerste 2 fınalde benı yenmıstı burdada 3 sezon once dandık bır takımı vardı muazzam ılerlemıs ve polanyanın en ıyı 3 takımı olmus bu menecer o oyunu cozdugu gıbı bb yıde cozerse kımse tutamaz bunu 3 sezonda benı delı etmıstı ...

This Post:
00
212228.59 in reply to 212228.57
Date: 3/22/2012 3:34:09 PM
Dingo BC
III.8
Overall Posts Rated:
359359
uzun forvette; uzaktan sut, top tutma ve top sürme. mümkünse bir miktar da dıs def. suan paolo uf oynıcak artık. ve dıs defi berbat. orada sıkıntı yasamam umarım.

pivot; top tutma ve pas verme. mümkünse biraz dıs def ve ts. yeni pivotum da son 2de sınıfta kalıyor biraz. ts 2 ve dış def 1. ama iç özellikleri iyi dagılmıs. sut 20. pas 7 ve tt de 6. iş görür.

polo pas acısından da güzel. ve sutu da 20. dış defleri dısında memnunum uzunlarımdan. yedek wosu zaten yeterince güzel bi yedek için.

@samil: takım fenaymıs abi. bu sene de benim dedigim takım ile zirve mücadelesi veriyorlar. bu kadar kısa amanda polonyada sampiyon olmak kolay degil. ileride bi bei alması cok muhtemel :)

This Post:
00
212228.60 in reply to 212228.59
Date: 3/22/2012 3:43:43 PM
Overall Posts Rated:
118118
hocam tüm takımını ifşa etmeni istemem ama 2 gardının da iç özellikleri pek iyi değil diye biliyorum. özellikle ters bölge savunmalarında çok sorunun var, BEİ şampiyonluğu zor gözüküyor. umarım alırsın kupayı.

From: arda

This Post:
00
212228.61 in reply to 212228.59
Date: 3/22/2012 3:51:27 PM
galatasaray suns
II.3
Overall Posts Rated:
273273
Second Team:
galatasaray suns II
umarım kupayı buraya getirirsin hocam artık bekliyoruz 4 gözle:)

uzun oyuncularının dd konusunda umarım sana ileriki turlarda çok zorluk yaşatmaz. yolun açık olsun şimdiden:)

This Post:
00
212228.62 in reply to 212228.60
Date: 3/22/2012 4:00:45 PM
Dingo BC
III.8
Overall Posts Rated:
359359
ifşa etmelik bir durum yok hocam. zaten herkes biliyor benim kısalarımı nasıl seçtigimi artık :) herkese tavsiyelerimde özellikle ribi olmasın diye üstüne vura vura söylüyorum :) heralde benimkilerin de riblerinin 6-7 olucak hali yok ya :D tabi ki 1 :D

ve suan türkiyede benim takımın özelliklerini kimin bilip kimin bilmedigi önemli degil. suan bencilce bi düşünce içinde degilim. amacım bei alanlar adına türkiye bayragını sokabilmek. ben paramı bu yolda harcamaya hazırdım. ve basladım harcamaya. artık gerisi motora kaldı.

ve su kadroda olan oyuncular cok büyük kupalarda oynamıs oyuncular. kf tomasz 2 dünya kupası finalinde as kf oynadı polonyada. 2sinde de kazandılar. tabi ki bunu tek tomasz basarmadı ama o takımın kfsi olması da ne kadar kaliteli oldugunu gösteriyor. kısalarıma gelirsek son maçta içeride rezilleri oynamamıza ragmen kısaların kalitesi ile zor da olsa macı kazandık. umut vadediyorlar bence. ve zamanında bei şampiyonu olan takımların oyuncuları da harika iç özelliklere sahip degildi. biliyorum. mesela wu chang kun. joe dan daha iyi iç özelliklere sahip degil. ama son 2 çin takımının 1inde şampiyonluk gördü galiba.

uzunlarımdan paolo da dionysus ile şampiyonluk gördü. popescunun bi basarısı yok ama yine de piyasadaki uzunlardan herhangi bi eksisi de yok. özellik dagılımı hosuma gidiyor.

elimden gelen en iyi kadroyu kurmaya calıstım işte hocam. dedigin gibi belki de yanlıs bi kadro oldu ve belki de cok kolay eliyecek bir takım. bilemiyorum. ama piyasada olanların en iyilerini seçmeye çalıştım. elden bu geldi :)

@arda: tesekkür ederim hocam. elimizden geleni yapıcaz artık :)

This Post:
00
212228.63 in reply to 212228.62
Date: 3/22/2012 4:08:14 PM
Overall Posts Rated:
118118
takımın harika hocam ona laf yok, zaten uzunlarında komple uzun forvet ayarında oyuncular olmasına imkan yok, dış. def.ler beni korkutuyor sadece. yine de başarılar desteğimiz seninle:)

This Post:
11
212228.64 in reply to 212228.63
Date: 3/22/2012 4:26:32 PM
Dingo BC
III.8
Overall Posts Rated:
359359
dedigim gibi beni de korkutuyor hocam ama suan için harika kadro kurmus takım yok. eger cok büyük atılım yapan olmazsa bir şekilde basarabilirim diye düşünüyorum. ki bundan sonra atılım yapacak takımların alacagı oyuncular form acısından iyi olur mu bilemiyorum. ben formları duzgun ayarlamak için elemelere kalmadan 2-3 hafta önce transferi bitirmeye cabaladım. bunu basardım. inş digerleri basaramaz :)

This Post:
44
212228.65 in reply to 212228.64
Date: 3/22/2012 5:06:11 PM
FlareX UnieX
TBL
Overall Posts Rated:
7777
Tum oyuncularinin ozelliklerini bilen birisi olarak; acikcasi dd'nin sorun cikartacagina ihtimal vermiyorum.. Normal sartlar altinda KF'nin dis defansta sorun cikartabilme olasiligi olabilirdi, ancak su anki oyun motoru bunu tolere ediyor..
Bunun yaninda ben tek ufak sikinti dogurabilecek nokta olarak SG'in ic hucumunun cok iyi seviye de olmamasini goruyorum.. Evet uzunlarin ve KF'in sayi~hucum gucu cok cok yuksek ve oradan ekmegi cokca cikartacaktir, ancak olasi ic defansi cok cok iyi bir takima karsi iste bu ufak nuansi doguracak nokta bu SG'in ic hucumunun ne kadar iyi oldugu olacaktir.. Zaten bu seviyedeki takimlarin ve ozellikle senin de genel oyuncular bazinda tartisilabilecek eksiklikleri yok, ancak BEI'de ozellikle eleme maclari sirasinda genel kadrolara bakip supriz olmus denilen sonuclarin altinda yatan hep ufak bu gorulemeyen noktalar.. Bunlardan biri de tabi ki kondisyon.. Umarim oyuncularinin genel olarak kondisyonlari iyi~guclu'nun altinda degildir.. Her ne kadar bu konu uzerinde gizem aydinlanmamis olsa da ust seviyedeki tum takimlarin dikkat ettigi bir unsur bu..
Bunun disinda oyuncu secimi ve transfer konusunda hersey mukemmele yakin giderken; bana gore son yaptigin popescu tercihi, bu takima uygun olmayan ve benim icime sinmeyen bir transfer oldu.. Evet biliyorum o an markette ondan iyi bir oyuncu yoktu ve genel 3 ic ozelligi bakimindan bundan daha iyisinin olmasi da cok cok mumkun degil.. Ancak ne bileyim yine de bir paolo gibi kendini kanitlamis ve her ozelligiyle dunyastari olan bir oyuncu ya da ona yakin bir tercih yapabilirdin, tabi ki bunun icinde biraz beklemen gerekirdi; sanki biraz sabretsen daha iyi olurdu diye dusunuyorum..
Mesela Paola, benim macta sakatlandiktan sonra hemen istemsiz bir sekilde listeyi actim ve dedim ki " tamam kesin bunu alir; (13236708) " .. Bu oyuncu birebir Paolo'nun ozelliklerinde, hatta US bir seviye daha ust, yalnizca ic sut ve ribaund'da 1 seviye alttaydi.. Geri kalan ozelikler +1/-1 ayniydi.. Dogal olarak onu gorup sonrasinda Popescu transferini gorunce icime sinmedi :)

Neyse artik olan oldu, biraz da motor sansi icin umud beslemek lazim :D.. Binbir ornekler var; inanilmaz kadrolar kurulupta cok mutevazi takimlara kaybeden.. Kadro dengesinin olusmasi ve kimya'nin tutmasi cok cok onemli, yoksa Bagkur'un basarilarinin hicbir aciklamasi olamazdi :) ..
Mutlaka 2-3 takim iyi takviyelerle bir anda on saflara dogru yonlenmeye calisacaklardir.. Ancak su anki mevcut duruma gore en buyuk rakibin olarak; (76608) bu takimi goruyorum..
Umarim hersey istedigin gibi gider.. Basarilar..

This Post:
00
212228.66 in reply to 212228.65
Date: 3/22/2012 6:03:34 PM
Dingo BC
III.8
Overall Posts Rated:
359359
güzel yorumlamıssın hocam.yorumların için tesekkür ederim. zhang da sık kullanılanlarıma girmiş bir oyuncu idi. birkaç oyuncu takip ettim o ara. ama ya pazardan önce gitmiştir, ya da gündüz vakti gitmiştir. alma ihtimalim olmamıstır hocam. yoksa ben de begenmiştim yalanı yok :)

aceleci davranmamım bir sebebi de kadro kimyası için hocam. bir yerde yazmasa da dedigin gibi bagkur dan bildigimiz kadarıyla oyuncuların uzun süre bir arada oynaması etkiliyor sanki oyuncuların performansını. beraber fazladan birkaç maç yapsınlar ki uyum olsun dedim. bir de sona ne kalır bilinmez hocam. ya daha kötüsüne katlanmak zorunda kalırsam diye korktum acıkcası. ve o nedenle aldım popescuyu. görünürde güzel gibi duruyor aslında. yani şimdi adam şimdiye kadar hep kötü takımlarda gezdi diye popescuyu suçlamayalım :)

kondisyonlarıma dikkat etmeye çalıştım ben de. suan polo ve wosu dısında herkes vasatın üstünde.(as kadrodan bahsediyorum tabi). popesuyu tercih etmemdeki sebeblerden biri de buydu. kondisyon iyi.

ve şgde nusret konusuna gelirsek, eger eleniceksem varsın nusretin yüzünden olsun bana koymaz :) bei yi alıcaksam bir türk olsun istedim kadromda. ve nusret su ana kadar sahip oldugum en iyi türk oyuncu. bu noktada birazcık duygusal davrandım cezasını cekiceksek de cekeriz ne yapalım :) değiştirmek aklımdan geçti ama haktan abi bilir kıyamadım :D

Advertisement