BuzzerBeater Forums

Ceska Rep. - I.1 > 1. liga

1. liga (thread closed)

Set priority
Show messages by
This Post:
00
4036.56 in reply to 4036.54
Date: 5/28/2009 8:22:52 AM
BC Hostivař
II.2
Overall Posts Rated:
11871187
Second Team:
Jirkov
Teď si nejsem jistý, na co přesně narážíš. Moji diváci byli první finále u vytržení, 3 nejšťastnější z nich si mohli navlíknout klubový dres a vyběhnout na hřiště. Dověděli se, že půlku mužstva postihla náhlá viróza, ale že na 2. a 3. finále by měli být fit, takže velmi rádi vypomohli. To co tým předvedl, bylo za daných podmínek maximum a ještě 4 minuty před koncem žila naděje na výhru ;-)

From: bik_76

This Post:
00
4036.57 in reply to 4036.55
Date: 5/28/2009 8:52:28 AM
Overall Posts Rated:
22
podvodné prodeje do Španělska a Al Dhabiru (to fakt nevím co to je), to jsem ale borec :-) teda předpokládám že sis jen spletl Nisaburiho a Thibona, na Thibonovi jsem pár set tisíc uletěl ...

k těm nákupům - to že jsem třeba dneska koupil Mella za 3,1 je drsné, je to hráč s součtem skilů (bez sta a ft) 103, podle mne jeho reálná cena je minimálně o mega výše ... samozřejmě že až vyhraju pohár a BBB :-D tak ho budu zkoušet prodat ...stejně jako lotyše ...

From: rwystyrk

This Post:
00
4036.58 in reply to 4036.55
Date: 5/28/2009 9:10:14 AM
BC Hostivař
II.2
Overall Posts Rated:
11871187
Second Team:
Jirkov
No nevím, tenhle příspěvek mi přijde dosti neférový.
Např. Gomese koupil loni po uzávěrce nákupů pro playoff, takže byl logicky levnější, naopak ho letos prodal těsně před uzávěrkou, kdy naopak ceny kulminují. Taky je tenhle obchod jednou z příčin toho případu finále (ke kterému už se ale nechci vracet).
Dalším faktorem je, že cenová hladina na trhu v čase prostě kolísá (a to třeba různě u různých typů hráčů různé kvality), takže porovnávat ceny s cenama před sezonou není úplně jednoduché (cena másla, mléka, aut a dalších věcí v obchodech taky kolísají, určuje je prostě trh).

Prostě to, že někdo má "reálnou tržní cenu" řekněme okolo 4M, ale někdo ho dá na trh za 5M a někdo na druhém konci Evropy nebo světa se na to chytne a dá mu těch 5M, nepovažuji za podvod. Stejně tak jako není podvod, když někdo koupí stejného hráče jako free agenta nad ránem za 3M.

Kdyby se někdo zamyslel trochu nad přestupovým trhem, udělali v něm BBs pár změn, tak by vůbec nemuseli mít GM tolik práce se zkoumáním podvodů. Kdyby byl zájem, klidně dám pár námětů, jak by celý systém mohl fungovat, k dobru.

Last edited by rwystyrk at 5/28/2009 9:22:36 AM

From: Wixix

This Post:
00
4036.59 in reply to 4036.58
Date: 5/28/2009 10:51:49 AM
Overall Posts Rated:
3636
K prvnímu odstavci jenom pár slov.. neumíš číst, nebo nedáváš pozor když čteš nebo nečteš všechno co napíšu :) vyber si :P

K druhýmu odstavci.. ty to sice za podvod nepovažuješ, ale nařízení od BB je prostý a my GMka se jimi musíme chtě nechtě řídit. já osobně jsem pro jakési potírání daytradingu, ten neuvěřitelně poškodil třeba HT.. u skilltradingu už jsem shovívavější a přece jenom v BB není reálně použitelný.. alespoň zatím..

A nakonec.. fóra jsou volná k dispozici pro Tvoje nápady i nápady jiných, předpokládám že by se toto nejvíce hodilo na Suggestions forum

From: rwystyrk

This Post:
00
4036.60 in reply to 4036.59
Date: 5/28/2009 11:12:14 AM
BC Hostivař
II.2
Overall Posts Rated:
11871187
Second Team:
Jirkov
Já už to, že si nějaké případy zmínil, vnímám jako, že nevylučuješ, že není všechno košer.

Jestli BBs považují některé jevy za škodlivé, ať proti nim "bojují". Ale ne tím, že někoho chytají GM a dávají nesmyslné bany za obchody mezi 2 klubama, které spolu nemají nic společného. Prostě ať se zamyslí a udělají systémové změny, díky který se některé chování klubů stane neefektivním. Když si zmínil třeba ten daytrading nebo skilltrading, tak pokud zavedení poplatků dostatečně nevyřešilo problémy, tak přece není problém stanovit nějakou minimální dobu, po kterou nemůže hráč znova přestoupit (řekl bych jednoduché, elegantní řešení a myslím, že by 95% manažerů s tímto nemělo problém).

Mně současný stav přestupového trhu vyhovuje a dokud mi někdo nedá nějakého nesmyslného bana, tak nemám důvod nějaké změny v této oblasti navrhovat. Jen jsem to tady dal k dobru, pokud by si o to jako GM stál a chtěl by sis ušetřit trochu (nebo možná i větši porci) práce. Navíc na suggestion forum moc nechodím, tak nevím, jesti třeba někdo něco v této oblasti nenavrhnul.

Last edited by rwystyrk at 5/28/2009 11:12:54 AM

From: Wixix

This Post:
00
4036.61 in reply to 4036.60
Date: 5/28/2009 11:58:22 AM
Overall Posts Rated:
3636
...jinak tohle celý ber z poloviny jako recesi...


při tom neumění číst mi šlo spíš o tyhle slova mířený bikovi.. abych byl polopatičtější a srozumitelnější, chtěl jsem tim příspěvkem naznačit, že bik má tým, kterej získává část svých finančních prostředků překupovánim hráčů, bylo tomu tak od začátku jeho týmu až do teď, i když to řádně omezil. Na jeho jednání se ale nenašlo nic, za co by se měly dávat pokuty (až na jednu celkem dávnou, jak jsem koukal - u Aloise Sehnala).. je to styl hraní, který je všeobecně brán rozporuplně, ale je podle současných pravidel přijatelný, pokud cena hráče nepřesáhne o značnější sumu jeho reálnou hodnotu.. a tam jsem chtěl jenom uporoznit aby si na to dával pozor, samozřejmě stejně tak i ostatní, pro které platí úplně stejná pravidla :)

to bik: když se podaří takovej kauf jako koupit super hráče (Mella) pod cenou, tak nejde než smeknout a přát si, aby mě taky potkalo takový štěstí až budu shánět hráče :)

This Post:
11
4036.62 in reply to 4036.61
Date: 5/30/2009 1:31:06 AM
Overall Posts Rated:
913913
Tak jsem si tak jednou prohlizel english forum a je tam zajimavy thread o nejdrazsich hracich. Kdyz jsem si ho procital, zjistil jsem, ze predmetem debaty jsi i ty, protoze vlastnis jak C tak PG s nejvetsim platem na BB;) Je tam zmineny i Hostivar, tak diky kluci, ze nas ve svete aspon nejak zviditelnujete - doufam, ze se nebudou probirat domluvene zapasy;) Jsem sam zvedav, jak to utahnes, ale urcite mas plan a hodne nasporeno;)

This Post:
00
4036.63 in reply to 4036.62
Date: 5/30/2009 2:15:53 AM
BC Hostivař
II.2
Overall Posts Rated:
11871187
Second Team:
Jirkov
Měl by to v pohodě utáhnout ze vstupného, jen už nic moc nenašetří, maximálně tak prize money z poháru a B3.

This Post:
00
4036.64 in reply to 4036.62
Date: 5/30/2009 5:09:17 AM
Overall Posts Rated:
22
Mello ma nejvyssi palt? Tak to je pekne :-) jeste budu muset sehnat to PF SF a SG s nejvyssim platem :-)

From: hadzi
This Post:
00
4036.65 in reply to 4036.64
Date: 5/30/2009 5:47:17 AM
Overall Posts Rated:
66
liga myslím začne až v sobotu příští že? Takže usím počítat ještě s 2 zápasy na trenink

This Post:
11
4036.66 in reply to 4036.64
Date: 5/30/2009 6:06:21 AM
Overall Posts Rated:
913913
no muzes napsat majitelum, ze jsi ochotny je koupit;) Pak by to mohlo byt zajimave;)

Advertisement