BuzzerBeater Forums

BB Poland > [NT] Dyskusja ogólna (sezon 15)

[NT] Dyskusja ogólna (sezon 15) (thread closed)

Set priority
Show messages by
This Post:
00
171604.560 in reply to 171604.1
Date: 2/8/2011 11:34:30 AM
Overall Posts Rated:
12061206
Chciałem przedstawić pewien pomysł i usłyszeć opinie na jego temat.
Jak wiadomo znalezienie klubów, które byłyby gotowe w stu procentach nastawić się na trening reprezentanta (obecnego lub potencjalnego) zawsze było i jest problemem. Skąd brać takie kluby?
I tu przyszedł mi do głowy taki pomysł. Może dałoby się nawiązać współpracę pomiędzy hattrickowcami a buzzerbeaterowiczami. Chodzi o to, żeby zaprosić naszych przyjaciół z HT, którzy nie interesują się koszykówką, żeby założyli drużyny w BB, nastawione tylko pod trening kadrowiczów. Ale żeby współpraca była opłacalna dla obu społeczności no to też przydałoby się, żeby kilka osób z BB zrobiło dokładnie to samo w drugą stronę, a więc założyły drużyny w HT pod trening kadrowiczów.
Wtedy obie strony skorzystają.
Z tym że musi być takie zastrzeżenie - powinny to być osoby, którym nie spodoba się za bardzo w drugiej grze i nie wpadnie im do głowy głupi pomysł nagle grać pod wyniki klubu a nie reprezentacji ;-)
Co o tym myślicie? I przy okazji mam pytanie na ile osób z BB do HT można by liczyć? No bo proporcje liczby użytkowników są jak 1 do 20... Czy przypadkiem nie jest tak, że każdy buzzerbeaterowicz gra już w HT, lubi swój klub i nie będzie z niego robił farmy ;-)
Widzicie szanse, żeby coś takiego wypaliło? Jeśli tak, to jak należałoby to przeprowadzić, koordynować? Każda uwaga lub przemyślenie mile widziane, zapraszam do dyskusji.

From: Mario

This Post:
00
171604.561 in reply to 171604.560
Date: 2/8/2011 11:42:56 AM
Overall Posts Rated:
605605
Mi HT zbrzydł strasznie, ale mam jeszcze chyba tam konto, więc mógłbym wejść w to.
Co do pomysłu. Jak zawsze można spróbować, na pewno nie zaszkodzi.
Tylko niech nie muszę nic szukać, niech ewentualne osoby z HT same się do mnie zgłoszą.

Odlewnik (1306419) VI.369 liga, sądzę że sprzedając skład kilka $ wpadnie.


Ogólnie w tym co piszesz może być sens.

A pół żartem/pół serio. Powtórzę co kiedyś pisałem.
To każdy manager który chce by kadra się rozwijała niech założy po jednym dodatkowym koncie na rodziców i z tego samego kompa co grasz normalnie będziesz prowadził trening dla kadry. Nigdy nie będziesz przeprowadzał transferów między waszymi drużynami, żadnych wałków nie robisz tylko zakładasz kolonie reprezentacji, machinę wojenną kształcącą terminatorów. Ne narusza przepisów gry i mamy zaplecze by stworzyć ile chcemy graczy o dowolnych skilach. Wszystko kwestią czasu by na treningu zarobić na tyle by kupić trenera dla potrzeb kadry. A potem z górki 100% trening dowolnie jak się chce. W końcu w tych klubach nie będzie zależeć na wynikach. Za jakieś 10 sezonów najlepsza kadra w historii BB bedzie wtedy u nas, której nikt nie ruszy.

Last edited by Mario at 2/8/2011 11:57:52 AM

From: B.B.King

This Post:
00
171604.562 in reply to 171604.561
Date: 2/8/2011 11:50:15 AM
Overall Posts Rated:
12061206
O właśnie o coś takiego by chodziło.
Potrzebny byłby jakiś koordynator/mentor - dla buzzerbeaterowiczów trenujących piłkarzy w HT oraz dla hattrickowców trenujących koszykarzy w BB ;-)
Do BB i tak logujesz się bardzo często. Do HT tylko wtedy, gdy Cię koordynator poprosi. A więc ustawiasz domyślny skład w HT i nic Cię nie interesuje. Koordynator patrzy czy nie było kontuzji, czy trzeba coś zrobić. Jeśli widzi, że trzeba zmienić trening, to pisze do Ciebie bb-maila, Ty poświęcasz kilka minut tygodniowo i zmieniasz co trzeba. I nic Cię więcej nie interesuje.
Trochę kasy w HT przydałoby się zarobić - no to koordynator szuka za Ciebie na TL-u i mówi kogo kupić. I po sezonie jakaś tam kaska ze sprzedaży się uzbiera.

I to samo w drugą stronę. Tutaj chętnych powinno dać się znaleźć. Wystarczy, żeby połowa hattrickowych skautów założyła drużyny w BB i już będzie kilkanaście dobrych klubów do treningu. Powinni na to pójść, jeśli zobaczą, że korzyść jest obustronna.

From: Tales

This Post:
00
171604.563 in reply to 171604.562
Date: 2/8/2011 12:01:17 PM
Overall Posts Rated:
445445
Tylko jak ktoś nowy, dołączając do BB mógłby kupić reprezentanta lub kogoś z kręgu reprezentacji? Czy byłby to trening od podstaw, czyli w I drafcie jakaś perełka a potem szlif? Ja nie mam pomysłu na to jak na samym początku zdobyć taką kasę.

Po pierwsze będę najlepszy, po drugie będę pierwszy ...
From: B.B.King

This Post:
00
171604.564 in reply to 171604.561
Date: 2/8/2011 12:10:16 PM
Overall Posts Rated:
12061206
A pół żartem/pół serio. Powtórzę co kiedyś pisałem.
To każdy manager który chce by kadra się rozwijała niech założy po jednym dodatkowym koncie na rodziców i z tego samego kompa co grasz normalnie będziesz prowadził trening dla kadry

To jest jednak czit. I prędzej czy później wypłynie. A wtedy wszystko się sypie. Całe takie siatki leciały zarówno w HT jak i BB.
Poza tym takie pomysły już były. Żeby drużyny zakładały nasze matki, żony, kochanki, siostry. Ale zawsze się to sypało, bo nie dało się tego koordynować. Zrywasz z dziewczyną - to ona mówi, że chromolę te Twoje piłkarzyki i zakopuje na dzień przed powołaniem ;-) Masz jedną dziewczynę/kochankę - tylko jedną drużynę załatwisz. Jesteś ogier i masz dziesięć kochanek - to raczej nie zależy Ci na tym, żeby się o sobie dowiedziały ;-)
Te wszystkie pomysły nie wypalały, bo taki "załatwiony" nowy gracz nie miał żadnego związku ze społecznością.
A w takiej wymianie pomiędzy HT i BB byłby związek. Aktywny hattrickowiec, który interesuje się reprezentacją w HT, gdy założy drużynę w BB, to widzi namacalną z tego korzyść - dzięki temu jakiś buzzerbeaterowicz zakłada drużynę w HT i pomoże jego ulubionej reprezentacji. I w drugą stronę. Korzyść jest obustronna - usługa za usługę. I ciągle jest związek ze społecznością. Ty masz związek ze społecznością BB, więc zakładasz drużynę w HT nie dla HT, ale dla BB ;-)

Jak powiem dziesięciu skautom w HT, że załatwię dziesięć idealnych farm do hattricka, pod warunkiem, że sami założą farmy w BB, to myślę, że się zgodzą ;-)

From: Tales

This Post:
00
171604.565 in reply to 171604.564
Date: 2/8/2011 12:17:39 PM
Overall Posts Rated:
445445
ale ja nadal nie wiem skąd ma być kasa na to wszystko???

Po pierwsze będę najlepszy, po drugie będę pierwszy ...
From: B.B.King

This Post:
00
171604.566 in reply to 171604.563
Date: 2/8/2011 12:23:47 PM
Overall Posts Rated:
12061206
Tylko jak ktoś nowy, dołączając do BB mógłby kupić reprezentanta lub kogoś z kręgu reprezentacji? Czy byłby to trening od podstaw, czyli w I drafcie jakaś perełka a potem szlif? Ja nie mam pomysłu na to jak na samym początku zdobyć taką kasę.

Jak wyprzedasz cały skład i zwolnisz wszystkich pracowników, to na pewno zarabiasz ;-)
Na biletach, gadżetach, kontrakcie TV, a Twoje wydatki to maksymalnie 7k tygodniowo (wymieniasz pracowników co sezon, gdy im pensja skoczy do 2,3k). Ciekawe ile w ten sposób dałoby się wyciągnąć.
Ale na pewno istnieją szybsze i lepsze sposoby, to już by należało dopracować tak, żeby stosunek ilości poświęconego czasu do efektywności był optymalny.

Ta drużyna jest botem, jest ostatnia w V lidze, ma delikatnie rozbudowaną halę:
http://www.buzzerbeater.com/team/163900/arena.aspx
Wziąłem jakiś średnią frekwencję i wyszedł zarobek 89k z biletów. Do tego TV + gadżety to spokojnie wychodzi ponad 100k.
A więc po sezonie jest już bańka z hakiem odłożona. A jakby żywy manager zaczął coś majstrować (np trenować na handel), to pewnie mógłby wyciągnąć jeszcze więcej.

Last edited by B.B.King at 2/8/2011 12:24:40 PM

From: Tales

This Post:
00
171604.567 in reply to 171604.566
Date: 2/8/2011 12:28:39 PM
Overall Posts Rated:
445445
Czyli to melodia na jakieś 2 sezony na przód zanim taki klub-farma uzbierał by na zawodnika i ewentualnie trenera bo o nim i o lekarzu też nie można zapominać...

Po pierwsze będę najlepszy, po drugie będę pierwszy ...
From: B.B.King

This Post:
00
171604.568 in reply to 171604.567
Date: 2/8/2011 12:39:56 PM
Overall Posts Rated:
12061206
Przecież normalna sprawa, że nie da się od zaraz.
Poza tym możliwe, że da się to przyśpieszyć - jeśli opracować lepszy plan niż sprzedanie wszystkich zawodników ;-)
Ile wynosi średni tygodniowy zarobek w Twojej lidze? Może sto tysięcy tygodniowo dla drużyny, która nie ma nikogo w składzie, to całkiem niezły sposób na rozwój, może nawet bardziej efektywny niż aktywne granie w IV lidze ;-)

This Post:
00
171604.569 in reply to 171604.566
Date: 2/8/2011 12:50:43 PM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40804080
Second Team:
KS Golden Grizzlies
Można też w taki sposób rozumieć interes kadry, że zwyzywał mnie parę razy, żeby chronić kadrę przed odwróconymi, a teraz się wypiął...


Chroniłem kadrę przed Tobą...gdybym chciał chronić przed odwróconymi to musiałbym atakować tomka de Mello, bo on robił cokolwiek w tej sprawie;-)

Wtedy sporo osób nie rozumiało, dlaczego tak bardzo angażuję się w dyskusje z Tobą, a ja chciałem pokazać ludziom do czego jesteś zdolny i co się stanie kiedy zostaniesz selekcjonerem. Uznałem wtedy (jak się okazało słusznie), że jest takie ryzyko. Sporo osób dostrzegło to co chciałem...ale to i tak było za mało i dzisiaj mamy to, czego tak bardzo się obawiałem. Kadra stała się Twoją własną zabawką, z której gry przyjemność czerpiesz chyba tylko Ty, a oczekiwania i sugestie ludzi w ogóle Cię nie interesują.

Z perspektywy czasu wyszło, że walczyłem wówczas w słusznej sprawie...
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

To, że nikt nie chce Ci pomagać to efekt tego jak traktujesz ludzi. Ja o tym wiedziałem już przed wyborami i od razu zadeklarowałem, że w kadrze prowadzonej przez Ciebie nie chce mieć żadnego udziału. Po pierwsze to nie podpisałbym się pod Twoją kadrą i sposobem jej prowadzenia swoim nickiem, a po drugie już dawno zdałem sobie sprawę, że współpraca z Tobą jest bardzo trudna. Jakby porównać rozmowę z Tobą do potrawy to już po pierwszym kęsie nie masz ochoty by kontynuować jedzenie, a wszystko kończy się niestrawnością i potrawa długo się odbija;-).
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ktoś pisał, że dopóki są wyniki to krytyka Ci się nie należy. Dla mnie i dla tych co Cię krytykują kadra to coś więcej niż tylko wynik. Kadra to pewien klimat, zabawa...a to co robisz z kadrą i atmosferą wokół niej Nas nie bawi. Możesz nawet wygrywać ale jak nie zmienisz podejścia to pewnie nikt tych wygranych nie będzie oglądał.

W pierwszym tygodniu po objęciu funkcji selekcjonera pokłóciłeś się prawie ze wszystkimi:D:D Teraz narzekasz, że nie masz kolegów, nikt Cię nie lubi, wszyscy wypięli się na kadrę, nikt nie chce Ci pomóc itp...Oby tak dalej, to do końca kadencji zostaniesz sam:P banan widzę już się waha, czy dobrze zrobił wchodząc do Twojego sztabu (171604.515).
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Piszesz, że wzorujesz się na VJ O_0....Ja się cieszę, że on nie wzoruje się na Tobie;-)))

VJ robi świetną atmosferę i potrafi współpracować z ludźmi. Nawet to, że jak dotąd nie odnosi za dużych sukcesów z kadrą nie stanowi jakiegoś wielkiego problemu. Ludzie sami garną mu się do pomocy. Nikogo nie trzeba namawiać. To jest gra, która ma przede wszystkim cieszyć i bawić. Wynik też jest ważny...ale jak jest dobra atmosfera, ludzie garną się do pomocy to i wynik przyjdzie. Najważniejsze, że wszyscy dobrze się bawią.

PS. Pamiętam czasy kiedy w BB panowała atmosfera przyjaźni i pokory. Jak kogoś poniosło potrafił przeprosić, a jak ktoś coś chciał to umiał poprosić. Dzisiaj słowo przepraszam przez ludzi takich jak Ty odbierane jest jako słabość i szybko jest wykorzystywane. Bolesne… Dla mnie ciągle ten, którego stać na takie słowo jest silny. Brawo Asta!!

This Post:
00
171604.570 in reply to 171604.569
Date: 2/8/2011 12:59:32 PM
Overall Posts Rated:
12061206
To już jest męczące, te kolejne płacze, że przegrałeś wybory ;-)
Swoje motywacje wyrażałeś już wielokrotnie ;-)
http://img827.imageshack.us/img827/7918/koz12.png

Advertisement