BuzzerBeater Forums

BB Poland > [NT] Potencjalni kadrowicze

[NT] Potencjalni kadrowicze (thread closed)

Set priority
Show messages by
From: Big Z

This Post:
00
126164.561 in reply to 126164.560
Date: 8/5/2010 8:40:38 AM
Overall Posts Rated:
6363
jak Cie stać (...) to masz gościa z super pensją i super umiejętnosciami
Gracz z super umiejętnościami, za groszową pensję? Ale to przecież tylko pogłębiłoby przepaść między bogatymi klubami z wyższych lig, a biedniejszymi z niższych.

Teraz sprawa jest prosta: Im lepsze umiejętności tym wyższa pensja. A po przekroczeniu pewnego poziomu pensji, cena zawodnika na TLu zaczyna spadać. Żeby utrzymać się w wyższych ligach, gracze coraz częściej sięgają po nieopłacalnych mutantów, rezygnując z zysku w swoich klubach i tylko dzięki temu będziesz ich mógł kiedyś dogonić, inwestując w bardziej ekonomicznych zawodników i trening.

A nie jak teraz - trenowałeś gracza i wyszedł ci mocny gracz ale jego pensja jest taka (500 000) ze nie mozesz go utrzymać ani sprzedać za sensowna kwotę.
To trzeba było tak trenować, żeby pensja była niższa, albo sprzedać z zyskiem, kiedy osiągnie pensję 150 tys. i trenować następnych. Najdroższy z zawodników, których trenowałem lub trenuję zarabia ok. 60 tys. i pensji 200 tys. raczej nie przekroczy.

Podsumowując: Gram w PLK i stać mnie na kupienie 5 graczy z super umiejetnościami i niska pensją, a Ciebie na jednego z nich. Dzięki tej niskiej pensji moje dochody tygodniowe to 1 mln, a Twoje 0, bo masz graczy z wyższymi pensjami i grasz w niższej lidze. W takim układzie nigdy mnie nie dogonisz i gra traci sens.

This Post:
00
126164.562 in reply to 126164.561
Date: 8/5/2010 9:03:27 AM
Overall Posts Rated:
2222
Wysokie pensje są naprawdę problemem. Choć w mojej opinii dotykają jedynie ekstremistów. Bo nie mówmy że zawodnicy typu JW są normą. Osobiście uważam że osławiony JW idzie w dobrym kierunku od niedawna, a nabijanie zawodnikowi 2-4 umiejętności ignorując tzw. boki jest dziwactwem i taktyką niezgodną z realiami koszykówki (więc BBcy nie będą tego propagować i ułatwiać).

Lecz jeśli jednak chcieli by walczyć z problemem mogli by dość łatwo powiązać umiejętności z pensją nie liniowo, ale hiperbolicznie. A dokładniej nie same umiejętności ale iloraz określający pensję. Wówczas im wyższa pensja tym wolniej by rosła wraz z podnoszeniem umiejętności. I nabijanie ID, RB i IS od poziomu np. 15 w górę nie powodowało by tak lawinowego wzrostu pensji. Dość prosty układ i moim zdaniem realny. Pytanie czy BBcy nie woleli by odesłać w niebyt zawodników spolaryzowanych i choć systemem ekonomicznym bronić zawodników uniwersalnych. Mam w składzie zawodnika którego suma 10 umiejętności jest tylko o kilka punktów niższa od JW. A zawodnik zarabia 1/20 pensji JW. Dodam że jego wartość rynkowa jest na 100% wyższa od JW i do tego zawodnik gra dla mnie bardzo dobrze. Można?


From: pawel

This Post:
00
126164.563 in reply to 126164.562
Date: 8/5/2010 9:31:16 AM
Overall Posts Rated:
66
panowie oczywiscie ze można :) Natomiast cały czas musimy pamietac że TL jest wolnym rynkiem i ze tak jak teraz w walce o kupno zawodnika startowałyby różne kluby wiec skoro o zawodnika biłyby się kluby z wyższych lig to i tak podbijały by cene oraz pensje adekwatnie raczej do swoich mozliwosci. Natomaist sprawa samego treningu to też sprawa nie tak oczywista.
W realu nie będę koszykarza o wzroscie 2,20 trenował pod kątem rozgrywającego a już tymbardziej jesli jest motorycznie słąby, takiego gracza ucze wowczas tylko zachowania pod "dziura" a nie w imie dobroci serca i naiwnosci ucze go bronienia na 7 metrze od kosza.....

To co pisałem mialo na celu poruszenie tematu iż mozna w BB sporo zmieniac aby byl lepszym managerem koszykowki a nie ze ja nagle mam na to super pomysl. to wymagaloby szerszej dyskusji i przemysleń ale uwazam ze zawsze przez "rzucanie" róznychpropozycji mozna wpasć i wypracowac sensowny i ciekawy pomysł.

Tak dal porządku jesli ten temat nieco "brudzi" ten wątek to posty wykasuje lub ewentualnie można je w osobny temat wywalić aby nie było bałaganu)



Last edited by pawel at 8/5/2010 10:15:43 AM

From: Lukasevic

This Post:
00
126164.564 in reply to 126164.563
Date: 8/5/2010 10:21:18 AM
Overall Posts Rated:
4747
Ja tak sobie teraz mimochodem wpadłem na inny pomysł ograniczenia pensji a na pewno wydłużenie czasu dojścia do niej. Może by tak uzależnić od siebie skile? Mianowicie zablokować dojście do 20 w rzutach z bliska, na jakimś niższym poziomie, jeśli zawodnik nie ma czegoś w dolnych skilach (np zasięgu i rzutu z wyskoku na 7) albo ma z dużą różnicę między rzutem z bliska a obroną? itp itd tylko trzeba by tu znaleźć jakieś uniwersalne rozwiązanie żeby nie skomplikować gry i treningu...

This Post:
00
126164.565 in reply to 126164.564
Date: 8/5/2010 12:00:31 PM
Overall Posts Rated:
7272
Ciekawy pomysł, ale kto wie czy nie lepszym byłoby wprowadzenie limitu finansowego dla każdej drużyny. Oczywiście - dla wszystkich taki sam, czyli np. każdy manager ma maximum do wydania na pensję zawodników na sezon one milion $ i jego sprawa jak będzie budował skile. Wówczas nie będzie budował mutanta w stylu JW, bo zabraknie mu kasy z budżetu na budowanie skili innych zawodników, więc zmuszony byłby budować bardziej wszechstronnych graczy z mniejszymi skilami, ale multiskilowców. Oczywiście mógłby mieć w kasie klubowej nawet i 10 milionów dolarów, z założeniem,że budżet na pensje wynosi max one milion i ani dolara więcej. Resztę można wówczas walić w rozbudowę hali i koszta personelu, który nie byłby nie brany pod uwagę z do rozliczenia. Tu panowałby wolny rynek.
To spowodowałoby zniknięcie mutantów ze świata BB i zrównoważenie poziomów klas zespołów.
No to takie moje przemyślenie... :)))

This Post:
00
126164.566 in reply to 126164.565
Date: 8/5/2010 12:09:20 PM
Overall Posts Rated:
7474
Limity płac są już teraz, bo wyznaczają je wpływy z biletów (hali nie da się rozbudowywać w nieskończoność) oraz wpływy z kontraktów tv i gadżetów. To jest wg mnie wystarczający limit na pensje dla zwodników każdego klubu. Rozwiązanie treningu nie jest złe - to użytkownicy nie potrafią jego wykorzystać. I płacą za to na rynku transferowym.

Wg mnie wszystko jest okej i nie trzeba nic zmieniać. Lepsze jest wrogiem dobrego ;)

A brak problemów z pensjami widać np. w PLK, gdzie kluby z niższymi budżetami potrafią sobie całkiem nieźle radzić.

Nie można gry z taką wolnością i swobodą decyzji jak BuzzerBeater sztucznie stymulować po to, by zmuszać użytkowników do konkretnych działań.
Wg mnie nie na tym to polega.

Gracze sami muszą wyciągać wnioski ze swoich działań.

To jest gra ekonomiczna!

This Post:
00
126164.567 in reply to 126164.566
Date: 8/5/2010 12:14:56 PM
Overall Posts Rated:
1818
Panowie temat jest jak najbardziej godny rozmowy, ale nie w tym topiku.

This Post:
00
126164.569 in reply to 126164.568
Date: 8/5/2010 4:00:25 PM
Overall Posts Rated:
7474
Kupił go za $ 1 425 500, za dwa tygodnie jego rehabilitacji ktoś zapłaci $ 1 246 650. Nie rozumiem po co go lictyują. Ja w takiej sytuacji pewnie wysłałbym go na emeryturę ;)

This Post:
00
126164.570 in reply to 126164.569
Date: 8/5/2010 4:11:32 PM
Overall Posts Rated:
2222
Może to właśnie jest zapowiedź emerytury? Zmieni jeszcze parę razy klub i odejdzie do lamusa. Przed chwilą licytował go jakiś urugwajski klub. Miał to być pierwszy zakup tego klubu. Ciekawe.

JW na pewno jest zawodnikiem tworzącym historię. Więc opis jego potencjału jest więcej niż adekwatny. Dla mnie jednak jeden komunikat jest znaczący: "Ostatnio miało miejsce 7 transferów zawodników w wieku 25-26 lat, grających na pozycji C, z umiejętnościami rzutu z bliska na poziomie "fenomenalny-legendarny" i potencjałem na poziomie "historyczny zawodnik-legenda koszykówki"
Więc nasz JW nie jest takim rodzynkiem. Podobnych jemu prawie-emerytów jest wielu. Smutne.

From: MuzG

This Post:
00
126164.571 in reply to 126164.570
Date: 8/5/2010 4:18:57 PM
Overall Posts Rated:
3030
Więc nasz JW nie jest takim rodzynkiem. Podobnych jemu prawie-emerytów jest wielu. Smutne.

Możliwe że system potraktował te ostatnie kilka częstych zmian klubu Wisniewskiego jako osobne przypadki ;) Wcale bym się nie zdziwił jeśli właśnie około 5 z tych 7 transferów to jego transfery traktowane jako transfery różnych zawodników.

Last edited by MuzG at 8/5/2010 4:19:43 PM

Advertisement