BuzzerBeater Forums

România - I.1 > Sezon 31

Sezon 31 (thread closed)

Set priority
Show messages by
This Post:
11
269221.57 in reply to 269221.56
Date: 7/18/2015 1:23:04 PM
Brigada Diverse
II.3
Overall Posts Rated:
6464
Second Team:
All-Starters
Foarte interesanta ultima etapa sincer.

Vad ca nu a zis nimeni pana acuma dar felicitari lui Jibou NRG pentru cupa.

This Post:
00
269221.59 in reply to 269221.58
Date: 7/18/2015 3:22:53 PM
Brigada Diverse
II.3
Overall Posts Rated:
6464
Second Team:
All-Starters
My bad
Nu prea am mai intrat pe forumuri.

This Post:
00
269221.60 in reply to 269221.57
Date: 7/18/2015 3:27:16 PM
The Defenders
RBBA
Overall Posts Rated:
447447
Second Team:
The D-fenders
Foarte interesanta ultima etapa sincer.


intr-adevar. victoria lui reghin a bulversat complet PO.
la cum stateau lucrurile daca IWS castiga atunci ar fi jucat cu smar si ar fi putut sa castige fara pivot, eventual sa il recupereze pt meciul urmator. acum a picat pe 3 si joaca la jibou acasa. imi pare rau dar upset not happening

tu ai un meci facil cu smar datorita pozitiei in care se afla acesta din urma.

reghin chiar are sanse de promovare in conditile in care synergy la ora actuala nu si-a cumparat nimic. un jucator de perimetru cu salariu mare luat last second l-ar face favorit. are bani din felul in care a economisit, dar in otice ca, soarta acelui meci la baraj se transeaza in orele care au ramas pana la deadline.

in final am prins barajul. nu era exclus dar am fost nevoit sa toc tot entuziasmul ca sa ajung aici . jucand si in deplasare chiar nu am sanse. daca nu im vand PG cu un pret bun il voi cumpara inapoi. aiurea ca as pierde bani (25% din valoare cu care il vand)ar scadea si la forma, dar as avea niste sanse reziduale la baraj. in mod realist n-am sperante. am sanse mici, dar nu sperante.


oricum, tin sa il felicit pe BCM zalau care a terminat cu al doilea record in liga.. a depasit orice asteptari. a investit in stadion, si-a imbunatatit echipa iar in final a prins locul 2 ocupand doar locul 6 la salariuu.

eu v-am tot spus de jibou ca e in pozitia sa castige tot. lumea noooo way ca nu stiu ce.....voi fi aici si cand castiga titlul. felicitari lui. o ascensiune cu cap care va putea fi sustinuta. jos palaria

This Post:
00
269221.61 in reply to 269221.60
Date: 7/18/2015 3:33:38 PM
Brigada Diverse
II.3
Overall Posts Rated:
6464
Second Team:
All-Starters
O sa vedem pana la urma cine castiga. Nu stiu daca are forta sa castige cu Ares 2/3 cu 2 meciuri acasa la el.
Plus ca in acest sezon a schimbat tactica care o avea pana acuma si a renuntat la echipa total Romaneasca si asta s-ar putea sa il deranjeze de sezonul vitor cand nu o sa mai aiba boost de la promovare.
Si stii si tu ca in playoff lucrurile sunt mai grele dar totusi si eu il vad cu sansa a 2-a la castigat.

This Post:
00
269221.62 in reply to 269221.61
Date: 7/18/2015 3:41:51 PM
The Defenders
RBBA
Overall Posts Rated:
447447
Second Team:
The D-fenders
O sa vedem pana la urma cine castiga. Nu stiu daca are forta sa castige cu Ares 2/3 cu 2 meciuri acasa la el.

/q]


pe teren neutru (cupa) a castigat la 21 de pct diferenta. in conditiile date mi se pare ca el e favorit. nu are de ce sa dea cu ghiceala, ba dimpotriva, nu il vad pe ares castigand vara sa-l nimereasca macar pe jumatate.

sunt de acord ca se pot intampla surprize, accidentari, faulturi,etc. inclin sa cred ca are totusi mai mare flexibilitate tactica, iar daca adversarul nu-l ghiceste atunci el castiga. e pozitie super buna. eu nu puteam sa castig finala fara sa ghicesc. iar din moment ce n-am ghicit s-a terminat. cam asa e ares acum.. iar ares il vad mai unidimensional acum. odifinioara avea un SG de calitate, acum are mai multi jucatori buni, dar pe care nu se paote baza sa joace tactica de exterior cu adversar de nivel egal si sa castige. jibou poate. iar orice tactica decat cea principala (LI/LP) il costa mai mult decat casitga, repet, in contextul in care adversarul n-are nicio motivatie sa riste sa-l ghiceze, doar ares e fortat sa o faca.

nu ma intelege gresit, m-as bucura sa nu castige jibou fiindca fara bonus stadionul se aeriseste, dar in mod realist toate indicatiile bat spre el ca fiind favorit

Last edited by Otis at 7/18/2015 3:42:49 PM

This Post:
00
269221.63 in reply to 269221.60
Date: 7/18/2015 3:47:02 PM
Iwillsurvive
II.4
Overall Posts Rated:
116116
Nu stiu daca a fost o surpriza ca reghin a castigat avand in vedere ca avem salarii similare si el a jucat acasa. la mine poti sa mai scazi pivotul cu aproape 200 mii salariu si ai sa vezi ca am salarii mai mici decat sinergy in momentul de fata. noroc ca sezonul asta nu aveam nici un obiectiv exceptand antrenamentul si evitarea retrogradarii.

Referitor la campionat chiar nu stiu daca il va mai lua ares. totusi inclin sa-i dau dreptate lui LA-macabroo sunt meciuri acasa, iar meciurile acasa au contat foarte mult sezonul acesta. ramane de vazut cum vor decurge ostilitatile.

From: Otis

This Post:
00
269221.66 in reply to 269221.65
Date: 7/19/2015 1:24:21 AM
The Defenders
RBBA
Overall Posts Rated:
447447
Second Team:
The D-fenders
Ma scuzi, ma refeream sa ramai in rbba.


Inalta ordine de idei eu am zis dupa cd am pierdut cu tine si DD ca sansele mele de baraj sunt scazute. Am dat 2 ct doar ca sa prind locul 7. Deci entuziasm....muci. mi am vandut 2 jucatlri d[ permietreu ca sa mi fac rezdrve pt 2. Mai fac nistebani saptviitoare si e gata. Sunt sub su ell si ca salarii acum.60o vs 500. Desi nu am zis o, asta era maximul pe care puteam sa il obtij. Inca 2meciuri cu salarii mici. Ilve embraced div II.

Oricum, felicitari, ai terminat pe 6 in conditiole incare in tur lucrurile nu erau deloc favorable cauzei tale. Iti va fi mai simplu la anul.


Advertisement