BuzzerBeater Forums

BB Hellas > [ΕΘΝΙΚΗ] Συζήτηση

[ΕΘΝΙΚΗ] Συζήτηση (thread closed)

Set priority
Show messages by
This Post:
00
69499.57 in reply to 69499.56
Date: 3/24/2009 6:31:55 AM
Overall Posts Rated:
99
se auto na eiste sigouri oti douleia ginete kai malista para polu egw eidi etoimasa to neo scout gia to pagkosmio kai an ola pane kala tha einai to poio plireis scout pou exei bgei sto buzzer beater!!!

This Post:
00
69499.58 in reply to 69499.57
Date: 3/24/2009 10:03:21 AM
xorafa-4-
III.1
Overall Posts Rated:
9797
Οτι γίνεται πολύ δουλειά αυτό είναι το μόνο σίγουρο,ελπίζω να έρθουν κ τα αποτελέσματα να ανέβουμε λίγο.Πολλά παιδιά δεν μπαίνουν στο φόρουμ ώστε να υπάρχει ενημέρωση.Το παιχνίδι είναι καινούργιο σχετικά τώρα η v k iv έχουν πάρει φωτιά από χρήστες ενεργούς.Υπάρχει υλικό για το μέλλον δεν θα έλεγα πολύ αλλά πιστέυω στα επόμενα ντράφτ θα έχουμε πιο πολλούς παίχτες στην διάθεση μας να δουλέψουμε.

This Post:
00
69499.59 in reply to 69499.58
Date: 3/24/2009 10:35:32 AM
Overall Posts Rated:
22
αυτο που μου κανει εντυπωση και το λεω καλοπροαιρετα , ειναι πως λεμε οτι ακομα βρισκομαστε στα θεμελια και τωρα χτιζουμε κτλ κτλ...δλδ οι αλλες χωρες τι παραπανω εχουν?Η ουγγαρια πχ που παιζαμε χθες και χασαμε τι παραπανω εχει?περισσοτερους χρηστες?οχι
καλυτερη οργανωση?αν ναι γιατι ??

να συμφωνησω και γω [γελιο] για να μην με παρετε με τις πετρες [/γελιο] πως πιστευω με βαση την κινηση που βλεπω τις τελευταιες 2 χρονιες οτι κατι γινεται ....αλλα παρολαυτα η ενσταση μου παραμενει...αρνουμαι δικαιολογιες ή ακομα και λογια πουναι σαν καραμελες για τον αρρωστο οταν χανουμε απο τους ουγρους ή τους ισραηλιτες...

τα λεω αυτα μονο και μονο για να υπαρξει και ενας αντιλογος γιατι δεν μαρεσει ακομα και στις αποτυχιες να κρυβομαστε...εδω ειμαστε μια παρεα ολοι δεν εχουμε κατι να κρυψουμε...αποτυχαμε φετος να αναζητησουμε τα αιτια και οχι παρηγορια στον αρρωστο

PS : μην με παρετε στραβα...φιλικα τα λεω ολα...εδω ειμαι να βοηθησω και γω στον ελαχιστο χρονο που εχω...

This Post:
00
69499.60 in reply to 69499.1
Date: 3/24/2009 11:04:23 AM
xorafa-4-
III.1
Overall Posts Rated:
9797
Καταρχήν από την στιγμή που ανέλαβα την ομάδα μετά από κάθε ήττα είμαι ο πρώτος που βγαίνω γράφω τα αποτελέσματα κ ένα μικρό σχόλιο.Αρα εκτός ότι δεν κρύβομαι δεν υπάρχει λόγος να το κάνω.
Να σου πω τι έχουν οι άλλες ομάδες από εμάς???Ποιο πολλούς χρήστες κάποιες χώρες ή πιο λίγους αλλά με αποκλειστηκά ένα σκοπό.Να φτιάξουν παίχτες για την εθνική της χώρας τους.
Συν ένα μεγάλο θέμα που θα φανεί δικαιολογία αλλά θα το πω ίσως κ ομάδες φάρμες στο να προπονούν παίχτες(εχω πει 1000 φορές για έναν πολωνό όπου είχε ένα σέντερ η ομάδα 75000μισθό κ άλλους 8 παίχτες.Δεν ήθελε να κάνει πορεία αυτός ο χρήστης????

Πόσοι χρήστες πιστέυεις ότι το έχουν κάνει από την χώρα μας? Είναι λίγοι αυτοί που θα βάλουν 18αρηδες να παίζουν με κίνδυνο να μην κάνουν καλή πορεία.Βέβαια αν δεν σου έρθει κανένα ντράφτ καλό δεν υπάρχει κινητρό να δουλέψεις για την εθνική!!!Τι θα κάνεις θα πας να πάρεις Ελληνα παίχτη 18-19 να τον φτιάξεις?Ασε που δύσκολα θα βρεις.Παρόλα αυτά ένα ευχάριστω σε όλα τα παιδιά που είναι διατεθημένα να βοηθήσουν σε αυτό το κομμάτι.Μία προσωπική ερώτηση όχι επίθεση.Θέλεις να παρεις η να δουλέψεις 1-2 παίχτες για την εθνική??

Πόσοι νέοι χρήστες ασχολούνται με το παιχνίδι κ ξέρουν τα φόρουμ του ομίλου τους,της χώρας τους,τα ξένα που μπορείς να βρεις απόψεις άλλων χρηστών για το παιχνίδι??????Η εθνική νέων δεν ξεκίνησε από την αρχή του παιχνιδιού αλλά έχει 3 σεζόν.Δύο είχε τις τύχες ο νικόλας κ μία αυτή τώρα.Είχαμε κάποιους καλούς παίχτες αλλά πλέον είναι 22 άρα πάνε για την μεγάλη ομάδα.Οταν ανέλαβα είχαμε 9 παίχτες συν αυτούς που βρήκα με βοήθεια από το τεαμ το λεγόμενο.Εγώ σε 2 εβδομάδες ξέρεις τι κατάφερα εκτός από το 3χ3 ήττες?????Να έχω επικοινωνία με πολλά άτομα νέους κ παλιούς χρήστες ώστε να δουλέψουμε καλύτερα για αυτή την ομάδα.Δες τα παιδιά που έχω στο τεαμ.Δεν ήξερα κανέναν κ δεν με ένοιαζε αν είναι παλιός η νέος.Να μπουν στην φάση της εθνικής κ να βάλουμε τις βάσεις από αυτή την σεζόν να δουλέυουμε 18-19αρηδες ώστε κάθε χρόνο να έχει καλό ρόστερ η Εθνικη.Ετσι για τα αποτελέσματα θα κάνουμε υπομονή!!!!!

Last edited by kavala44 at 3/24/2009 11:05:43 AM

This Post:
00
69499.61 in reply to 69499.59
Date: 3/24/2009 11:13:49 AM
MACEDONIANS
III.14
Overall Posts Rated:
241241
Μπορεί οι ούγγροι σε χρήστες να είναι 150 λιγότεροι αλλά στα φόρουμ έχουν συμμετοχή τουλάχιστων 50πλάσια περισσότερο απο εμάς!.....μόνο το νήμα U21 έχει 470 τοποθετήσεις!!!...εμείς ολες τις τοποθετησεις σε θεματα που αφορουν και τις 2 εθνικές να μαζεψουμε δε είναι πάνω απο 50??

Last edited by Tyfonas at 3/24/2009 11:15:30 AM

This Post:
00
69499.62 in reply to 69499.60
Date: 3/24/2009 12:22:39 PM
Overall Posts Rated:
22
το ξερω πως δεν κρυβεσαι, οπως και γνωριζω πως απο περσυ σχεδον γινεται μια σοβαρη δουλεια απο ορισμενα παιδια...

προσωπικα εχω ορεξη να παρω παικτες να δουλεψω για την εθνικη και φαινεται και απο το ροστερ μου οπου εχω εκτος απο 2 ξενους, Ελληνες παικτες και στηριζομαι πανω στα draft μου για τα οποια και δινω αρκετα χρηματα.

Απλα μου δημιουργειται η απορεια ( χωρις απαραιτητα να εχει καποια λογικη απαντηση ) γιατι τωρα "ξυπνησαμε" και ειπαμε να φτιαξουμε εθνικη και τοσα χρονια δεν γινοταν τιποτα.

πρεπει επικοινωνιακα να οργανωθουμε καλυτερα...πρεπει σε καθε φορουμ ο GM ή εστω κανας mod να στειλει massive mail σε ολους για την εθνικη και να το κανει αυτο οχι μια φορα αλλα περισσοτερες...

This Post:
00
69499.63 in reply to 69499.62
Date: 3/24/2009 12:32:25 PM
Overall Posts Rated:
3131
Το massive mail απαγορευεται απο τον Κανονισμο, και ακομα και αν δεν συμφωνω και εγω, δεν μπορω να κανω τιποτα για αυτο. Αυτο προσ αποφυγη παρεξηγησης.
Τωρα, σχετικα με την Εθνικη, συμφωνω απολυτα με τον Τυφωνα. Η αδιαφορια σκοτωνει την Εθνικη και οχι η οργανωση. Υπαρχουν πολλα παιδια που ασχολουνται με την οργανωση, αλλα δεν ειναι μαγοι να αρχισουν να βγαζουν παικτες απο το καπελλο τους και να φτιαξουν τις Εθνικες μας.
Η λυση; Χμμμ ....

Γεννήθηκες μαύρος, έζησες άσπρος. M.Jackson ζεις, για πάντα Παοκτσής.
This Post:
00
69499.64 in reply to 69499.62
Date: 3/24/2009 11:13:21 PM
Overall Posts Rated:
22
Τέο η ομάδα τακτικά δεν έπαιξε λάθος. Αρα η παράμετρος τακτική ήταν σωστή.

Το ρόστερ είναι το καλύτερο δυνατό. Αν έχεις να προτείνεις καλύτερους παίκτες μπορείς να το κάνεις, όπως ταυτόχρονα να μπεις και scouter. Αν δεν υπάρχουν παίκτες τι να κάνουμε; Δεν ξέρω τι γίνεται με τις ελληνοποιήσεις... GM μπορούμε να περάσουμε 2-3 ελληνοποιήσεις αλλοδαπών παικτών με ελληνικά επίθετα;

Αν παράλληλα είχες δουλέψει σε κάποια εθνική browser manager game θα σου ήταν εύκολο να κατανοήσεις ότι οι εθνικές (u20 και ανδρών) δεν είναι υπόθεση 1-2 σαιζόν. Πρέπει να εντοπιστούν οι παίκτες από τα 18 τους (στο ΗΤ από 17 και πλέον με τις ακαδημίες χαμηλώνει) να έρθεις σε επαφή με τους ιδιοκτήτες, να δώσεις οδηγίες για να παίρνουν προπόνηση (και μάλιστα την κατάλληλη) ώστε στα 20-21 να είναι έτοιμοι. Χωρίς προεργασία τουλάχιστον 2-3 σαιζόν (που απαιτεί και συνέχεια όσο αφορά το team) δεν μπορείς να κάνεις ΤΠΤ.

Επίσης θέλω να τονίσω και κάτι άλλο. Οι εθνικές είναι υπόθεση όλων. Τι team έχουν οι δικές μας εθνικές και τι team οι Ούγγροι ή οι Ιταλοί. Παράλληλα πόσο καιρό δουλεύουν αυτά τα team; Πόσοι Έλληνες χρήστες προσφέρθηκαν να βοηθήσουν και πόσοι Ούγγροι; Τέλος υπάρχει και το φαινόμενο με τις φάρμες. Ο παρών NC δεν θέλει φάρμες, και αυτό προς τιμή του (καθώς με φάρμες η δουλειά γίνεται πολύ πολύ ευκολότερη). Βλέπει το παιχνίδι ως παιχνίδι και θέλει να "δίνει" την δυνατότητα σε χρήστες να έχουν διεθνείς παίκτες. Θα μπορούσαμε κάλλιστα να είχαμε 10 ομάδες φάρμες, να στέλναμε εκεί τα καλύτερα ταλέντα όπου σε ένα απολύτως ελεγχόμενο και προσαρμοσμένο περιβάλλον να γίνονταν τούμπανα στα 21. Τι προτιμάει όμως η ελληνική κοινότητα;

Μην το δεις ως επίθεση, απλά επειδή έχω φάει με το κουτάλι τις μικρές εθνικές σου λέω τις "άγνωστες" για το κοινό λεπτομέρειες ώστε να καταλάβεις το γιατί η U20 δεν προκρίθηκε. Πάντα φιλικά και στην διάθεσή σου,

Κωστής :-)

Last edited by hbslag at 3/24/2009 11:16:10 PM

Message deleted
This Post:
00
69499.66 in reply to 69499.65
Date: 3/25/2009 8:29:05 PM
xorafa-4-
III.1
Overall Posts Rated:
9797
φιλε νικο εαν εισαι νεοs παιχτηs κ ξεκινωνταs την ομαδα σου εχωνταs καλο 18αρη κ κανειs 2-3 σεζον σταθερη προπονηση πανω σε αυτον τον παιχτη κ σε αλλουs 2(να προπονειs μια θεση για πιο γρηγορα skill up)θα εχειs 3 παιχταραδεs κ θα αποφυγειs το λαθοs να αλλαζειs προπονησειs συνεχεια(αν δεν εχειs βοηθεια ειναι το αυτονοητο να κανειs).επισηs πιστευω οτι χρηστεs σε 1 κ 2 κατηγορια ισωs αρνηθουν να κανουν(λογω ανταγωνισμου)αλλα στιs αλλεs υπαρχει ανετα η ευκαιρια να γινει αυτο.

This Post:
00
69499.67 in reply to 69499.64
Date: 3/26/2009 6:23:38 AM
Overall Posts Rated:
22
Κωστη...δεν το παιρνω καθολου σαν επιθεση, μαλιστα κυριος σκοπος μου ηταν να γινει μια τετοια πιο "αποκαλυπτικη" συζητηση και να αναψουν λιγο τα αιματα xD ωστε να γινουμε πιο αποτελεσματικοι...στα πλαισια του παιχνιδου παντα που ειναι μια ευχαριστη απασχοληση στον ελευθερο μας χρονο

Επισης δεν ασχοληθηκα καθολου με τα συστηματα και τις τακτικες, ειναι κατι που δεν το ξερω και δεν μπορω να το κανω ( ποσω μαλλον οταν δεν ξερω τους παικτες!! ).

Επισης κατι ακομα...δεν ειχα σαν στοχο ουτε την U21 ουτε την ανδρων...αλλα το συνολο τον παικτων που αποτελουν αυτες τις ομαδες και γιατι δεν ειναι σε τετοιο επιπεδο ωστε να ανταπεξελθουμε σε αγωνες που κακα τα ψεμματα και αυτο ειναι η αποψη μου, πρεπει να τους κερδιζουμε. Οφειλουμε να εχουμε αγωνιστικη διαθεση και να αναζητουμε τον πρωταγωνιστικο ρολο σαν εθνικη ομαδα.

Ξαναεπισημαινω εδω περα πως γνωριζω οτι τις τελευταιες 2 χρονιες γινεται δουλεια...

Το θεμα που θιγω κυριως ειναι αυτο που αναφερεις και εσυ Τι team έχουν οι δικές μας εθνικές και τι team οι Ούγγροι ή οι Ιταλοί. Παράλληλα πόσο καιρό δουλεύουν αυτά τα team; Πόσοι Έλληνες χρήστες προσφέρθηκαν να βοηθήσουν και πόσοι Ούγγροι;

ΥΓ : για το οτι δεν προκριθηκε η U21 δεν με απασχολει και τοσο καθως θεωρω πως η U21 ως ενα σημειο πρεπει να αποτελει προθαλαμο δοκιμων και προετοιμασιας των παικτων.

ΥΓ2 : απο οσο καταλαβαινω ενα σημαντικο θεμα που το εχετε αναφερει ολοι ειναι πως δεν εχουμε καταφερει να μαζεψουμε ολους τους καλους ελληνες παικτες στην Εθνικη. Πορσωπικα ειμαι ετοιμοςνα προσφερω και γω οσο μπορω στον ελευθερο μου χρονο ως scouter...

Φιλικα και συζητησιμα παντα τα οσα λεω

teo :)

Advertisement