BuzzerBeater Forums

BB Poland > [U21] Transfery

[U21] Transfery (thread closed)

Set priority
Show messages by
This Post:
00
138252.570 in reply to 138252.569
Date: 7/2/2010 3:09:54 PM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40804080
Second Team:
KS Golden Grizzlies
Najwyraźniej nie zrozumiałeś tego porównania. Nie chodziło o porównywanie Podniesińskiego do LeBrona tylko porównywanie zainteresowania klubów LeBronem i Podniesińskim. O Podniesińskiego nikt nie walczył. Nikt. To już gracze z draftu wzbudzają o wiele większe zainteresowanie. A czy to oznacza, że porównuję Podniesińskiego do tych wybieranych w drafcie? ;)

Zrozumiałem zrozumiałem:P O Podniesińskiego nikt nie walczył bo widocznie nie było wielu, którzy mieli w danej chwili tyle pieniędzy...Co wcale nie znaczy, że cena za Radka była zawyżona. Czasy kiedy kluby płaciły 10mln za zawodnika jak na razie minęły. Teraz każdy liczy każdego dolara. Wykorzystałem przykład Lebrona, ponieważ na niego też nie każdy od tak ma kasę i też jego kontrakt pochłania sporą część (około 1/4) pieniędzy jakie klub ogólnie wydaje na pensje. Do takiego wydatku trzeba się przygotować...Być może tylko Jacek się do takiego wydatku przygotował i tylko DuMę TaRnOwA było stać na taki wydatek:-)

Czy ja stawiam Tobie diagnozy co możesz pojąć a czego nie? ;)
Ile trenuje się gracza do reprezentacji? 7 sezonów? Zaczynam swój 5 sezon to jakim cudem miałoby mnie to spotkać? W dodatku wybierając w drafcie stale z numerami 15-16 nie dostałem nikogo powyżej wieloletniej gwiazdy. W ostatnim drafcie wyjąłem znów wieloletnią gwiazdę. I będę go trenował na SF-a. Mimo, że ma 19 lat i okropne rzuty. Także trochę to potrwa, ale być może kiedyś reprezentacja będzie miała z niego pożytek. Nawet jeśli zrobię z niego typowo zadaniowego zawodnika ;)

Nie chciałem Cię w żadnym wypadku urazić;-)...Do U-21 trenuje się 3 sezony:P Jeśli nie udało Ci się trafić w drafcie to przecież zawsze można kupić takiego zawodnika...No ale domyślam się, że 1mln za takiego młokosa nie jest dla Ciebie opłacalny;-)

To tak jak ja bym pisał, że jedzenie mięsa jest nieopłacalne ekonomicznie. A Ty wspominał o etycznych przesłankach tej decyzji. Te dwa spojrzenia są z zupełnie innej parafii.
Pokaż mi w którym miejscu byłem przeciwny kupowaniu i trenowaniu zawodników dla kadry. Gdzie to podważałem?
Czasem po prostu trenowanie przyszłego reprezentanta ma sens i się opłaca a czasem nie.
I tego dotyczyły moje posty.
Kwestii czysto finansowej. Ekonomicznej.
A nie tej, w którą Ty uderzasz.

A czy fakt dodatkowych pieniędzy, które trafiają do kasy klubu z zysków z gadżetów i sprzedanych biletów dzięki takiemu graczowi, nie przemawia do Ciebie i nie ma Twoim zdaniem wpływu, na względy ekonomiczne tej transakcji? Pisząc publicznie tak uparcie o wątpliwej według mnie i nie tylko mnie nieopłacalności kupna Podniesińskiego wpływasz (być może nieświadomie) na niechęć innych do tego typu zakupów, a już na pewno sprawiasz wrażenie, że jednak masz coś nie tyle przeciw trenowaniu zawodników dla kadry, co ich kupowaniu...a już na pewno sprawiasz wrażenie człowieka, dla którego menadżer typu R-Allen jest naciągaczem, a Jacek frajerem, który dał się nabrać. Oczywiście możesz pisać co Ci się podoba...nikt Ci tego nie zabroni:) ale według mnie po prostu nie masz racji upierając się co do zbyt dużej kwoty za Podniesińskiego.

A mnie nie? Ponownie. Pokaż mi w którym miejscu pisałem, że mnie to nie cieszy ;)
Cieszę się, że Ciebie też cieszy:) Maiłem do tej pory pewne wątpliwości co do tej kwestii;-)

This Post:
00
138252.571 in reply to 138252.570
Date: 7/2/2010 3:22:41 PM
Overall Posts Rated:
7474
Zrozumiałem zrozumiałem:P O Podniesińskiego nikt nie walczył bo widocznie nie było wielu, którzy mieli w danej chwili tyle pieniędzy...Co wcale nie znaczy, że cena za Radka była zawyżona. Czasy kiedy kluby płaciły 10mln za zawodnika jak na razie minęły. Teraz każdy liczy każdego dolara. Wykorzystałem przykład Lebrona, ponieważ na niego też nie każdy od tak ma kasę i też jego kontrakt pochłania sporą część (około 1/4) pieniędzy jakie klub ogólnie wydaje na pensje. Do takiego wydatku trzeba się przygotować...Być może tylko Jacek się do takiego wydatku przygotował i tylko DuMę TaRnOwA było stać na taki wydatek:-)

Zapomniałeś o jednym bardzo istotnym szczególe. Kampania "sprzedam Radka" rozpoczęła się z dużym wyprzedzeniem i była prowadzona na szeroką skalę także gdyby komuś naprawdę na nim zależało to środki by znalazł. Tak jak wspomniane przez Ciebie Nets i Knicks.
To porównanie nieopatrznie obraca się przeciwko Tobie ;)

Nie chciałem Cię w żadnym wypadku urazić;-)...Do U-21 trenuje się 3 sezony:P Jeśli nie udało Ci się trafić w drafcie to przecież zawsze można kupić takiego zawodnika...No ale domyślam się, że 1mln za takiego młokosa nie jest dla Ciebie opłacalny;-)

I znów robisz coś, czego ja nigdy nie robię. Oceniasz, co wg Ciebie bym zrobił ;)
Tak się składa, że od 4 sezonów trenuję tych samych trzech zawodników. Jeden z nich był niepotrzebnie trenowany do kadry U-21 (skoro był allstarem i tak w niej nie zagrał) drugi przez to, że był trenowany jako drugi za Erazmusem nie zakwalifikował się do kadry U-21 Łotwy. Gdybym trenował go sam jako pierwszego w hierarchii możliwe, że odbyłoby się to z lepszym skutkiem. A trzeci gdy dostałem klub miał 20 lat i potencjał historyczny zawodnik oraz wzrost idealny dla PG, więc go zostawiłem i trenowałem razem z Erazmusem (SG). I mimo, że ma 24 lata nadal go trenuję. Bo może ktoś kiedyś zdecyduje, że jego trening opłaca się i tu Cię zaskoczę... w kwestii kadry... i znów Cię zaskoczę... Polski ;)

Nie miałem więc miejsc treningowych dla nieopłacalnych młokosów z draftu.
Był sens mnie oceniać? ;)

A czy fakt dodatkowych pieniędzy, które trafiają do kasy klubu z zysków z gadżetów i sprzedanych biletów dzięki takiemu graczowi, nie przemawia do Ciebie i nie ma Twoim zdaniem wpływu, na względy ekonomiczne tej transakcji? Pisząc publicznie tak uparcie o wątpliwej według mnie i nie tylko mnie nieopłacalności kupna Podniesińskiego wpływasz (być może nieświadomie) na niechęć innych do tego typu zakupów, a już na pewno sprawiasz wrażenie, że jednak masz coś nie tyle przeciw trenowaniu zawodników dla kadry, co ich kupowaniu...a już na pewno sprawiasz wrażenie człowieka, dla którego menadżer typu R-Allen jest naciągaczem, a Jacek frajerem, który dał się nabrać. Oczywiście możesz pisać co Ci się podoba...nikt Ci tego nie zabroni:) ale według mnie po prostu nie masz racji upierając się co do zbyt dużej kwoty za Podniesińskiego.

Tak, na pewno w III lidze przez sezon gry Podniesiński (w porównaniu do sytuacji gdyby w klubie go nie było) wygeneruje wpływy z biletów oraz gadżetów rzędu 2,2 mln ;)
Wspominałem już, że mam pomysł jak to rozwiązać. I że dzięki niemu chętnych do trenowania graczy pod kadrę narodową będzie więcej.
Czy jestem przeciwny kupowaniu zawodników pod trening dla reprezentacji? Nie.
Ale jestem przeciwny sytuacji, w której klub robi coś, przez co sprawia że się nie rozwija
Wg mnie rozwój klubów polskiego BB to także wzrost konkurencyjności a co za tym idzie wzrost poziomu i wzrost zapotrzebowania na lepszych graczy. Nie sądzisz?

This Post:
00
138252.572 in reply to 138252.571
Date: 7/2/2010 3:33:59 PM
Overall Posts Rated:
22
Uwaga!!!

Najlepszy zawodnik w swoim roczniku w PF na Tl-u!!!

18 lat, historyk, tylko z dziura w kondycji, reszta bardzo obiecująca, cena zatwierdzona przeze mnie adekwatna do umiejętności 2,5kk!!!

This Post:
00
138252.573 in reply to 138252.571
Date: 7/2/2010 3:34:47 PM
Overall Posts Rated:
22
Uwaga!!!

Najlepszy zawodnik w swoim roczniku w PF na Tl-u!!!

18 lat, historyk, tylko z dziura w kondycji, reszta bardzo obiecująca, cena zatwierdzona przeze mnie adekwatna do umiejętności 2,5kk!!! (15063215)

This Post:
00
138252.574 in reply to 138252.571
Date: 7/2/2010 5:33:53 PM
Overall Posts Rated:
2020
Tak, na pewno w III lidze przez sezon gry Podniesiński (w porównaniu do sytuacji gdyby w klubie go nie było) wygeneruje wpływy z biletów oraz gadżetów rzędu 2,2 mln ;)


Mówisz tak jakby on tam był jakimś prezesem i nic nie robił. A przecież on tam będzie grać i pomagać Jackowi w meczach. Był już podany przecież przykład wojtka_mlodego, który przy pomocy Majcherczaka awansował do PLK.

From: R-Allen
This Post:
00
138252.575 in reply to 138252.574
Date: 7/2/2010 5:37:49 PM
Overall Posts Rated:
2020
Kurde tak mnie już korci żeby kupić już 2 kolesi do treningu ale Polaków. Rozmawiałem z managerem Kawki i wczoraj zagrał 48 min jego właściciel dał trening Presji tylko dla PG i dzisiaj skoczył ;) Także jak na razie to nie stracił żadnego treningu ;) Jutro postaram się go wylicytować ale nic nie obiecuję.

This Post:
00
138252.577 in reply to 138252.571
Date: 7/2/2010 5:52:09 PM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40804080
Second Team:
KS Golden Grizzlies
Nie oceniam Cię tylko wyciągam logiczne wnioski na podstawie tego co pisałeś. Nie znaczy to wcale, że wiem co tam Tobą kieruje. To są moje odczucia i wyraźnie to podkreśliłem. Podkreślałem też, że nie chcę Cię urazić. Przedstawiłeś mi swój punkt widzenia i teraz mam już większą wiedzę na temat Twojego podejścia do całej sprawy, choć osobiście mam wątpliwości czy coś z tego co ja Ci chciałem przekazać trafiło do Ciebie...

This Post:
00
138252.578 in reply to 138252.576
Date: 7/2/2010 5:55:43 PM
Overall Posts Rated:
2020
Ok sorki że robię szum.

This Post:
00
138252.579 in reply to 138252.577
Date: 7/3/2010 3:49:09 AM
Overall Posts Rated:
7474
Twoje wypowiedzi w moim kierunku nie tylko były oceniające, ale także nacechowane pejoratywnie. Zwroty typu "możesz sobie pisać" itp. Nie przypominam sobie, żebym w czyimkolwiek kierunku zachowywał się podobnie. Nie zapominaj, że sposób wypowiedzi także wystawia swego rodzaju świadectwo. I nawet jeśli pojawiają się w niej zaprzeczenia czemuś to nie zmienią one ogólnego charakteru/wydźwięku formy wyrazu jako całości.
Nie zmienią tego także zwroty zmiękczające typu "szanuję Twoje zdanie", jeśli później zaprzeczasz temu szacunkowi.
To tak na przyszłość.

W dodatku kończysz kolejną z wypowiedzi słowami "mam wątpliwości czy coś z tego co ja Ci chciałem przekazać trafiło do Ciebie".
Czy przejawiam jakiekolwiek problemy z rozumieniem słowa pisanego?
Wyjaśnij mi jak czterolatkowi co mogło do mnie nie trafić ;)
Jeśli to będzie dla mnie interesujące. Bo jeśli nie to szkoda prądu.
Nie żywię urazy. Jedynie zweryfikowałem swoją opinię.
Szkoda, że akurat teraz.

Stale masz jakieś wątpliwości.
Ale to dobrze.
I jak twierdzisz wyciągasz logiczne wnioski.
Jeszcze lepiej.
Mam nadzieję, że masz wątpliwości co do wyników kadry.
Oraz że wyciągnąłeś już jakieś wnioski.
Liczę również na odpowiedź o charakterze analizy na pytanie lipiluka.

A i jeszcze jedno.
Może to dlatego, że nie miałeś okazji spotkać na swojej drodze takich ludzi, ale...
Uwierz mi, że są osoby które jak ja nie zawsze przedstawiając jakąś rację na forum (niekoniecznie internetowym), są równocześnie jej zwolennikami. Mogą ją prezentować tylko po to, żeby poznać opinię na jej temat różnych ludzi bądź konkretnej osoby np. zaangażowanej w jakąś kampanię.
Czasem chociażby po to, by sprawdzić ją jak sobie radzi z argumentami zupełnie przeciwnej opcji.
A czasem po prostu, by się... działo. Lubią wzniecać żar. Taką mają pasję ;)
Dlatego dyskutując z kimś nie radziłbym oceniać poglądy czy wyrokować przyszłe zachowania tegoż rozmówcy.
Może się to okazać bardzo ryzykowne.
Zwróć chociażby uwagę jak bardzo Twoje logiczne wnioski co do Twojego wyobrażenia o moich motywacjach były rozbieżne z rzeczywistością.
Tak do rozważenia

This Post:
00
138252.580 in reply to 138252.579
Date: 7/3/2010 5:16:54 AM
Overall Posts Rated:
22
Tym razem drugi w kolejności najlepszy 18-letni PF na TL-u. (15061885), wielotetnia gwiazda, 300k ceny

On i Kleofas Witaszek wymieniony kilka postów wyżej muszą zostać w kraju!!!

Advertisement