BuzzerBeater Forums

BB Magyarország > Magyar válogatott V.

Magyar válogatott V.

Set priority
Show messages by
This Post:
00
270099.571 in reply to 270099.569
Date: 2/28/2024 8:48:18 AM
Osmaston
III.2
Overall Posts Rated:
1414
Second Team:
Baro baktalo
Hogyisne emlékeznék, ha jól tudom Omar volt az akkori szövetségi kapitány aki a pofon után ott is hagyta a nemzeti csapatot. :)

Bizok benne hogy egyre gyakrabban jutunk majd tovább a második csoportkörbe, illetve majdan a világbajnokságra is.



Last edited by Wenger 92 Hungarian NT scout at 2/28/2024 4:37:08 PM

This Post:
22
270099.572 in reply to 270099.568
Date: 2/28/2024 2:25:14 PM
Soproni Hópárducok
III.9
Overall Posts Rated:
55
Gratulálok a teljes stábnak, nevelőknek mindenkinek. Ügyesek vagytok. Ez egy szép eredmény volt a csapattól idén. Ilyen apró sikerekből kell és lehet építkezni a jövőben.

This Post:
66
270099.573 in reply to 270099.572
Date: 3/11/2024 5:35:04 AM
Sziasztok,

Elindult a 64. szezon, de még mindig nem tudok leakadni a 63.-ról A most következő vigaszági-vb esélylatolgatása előtt még szólnék pár szót a tágabb képről, kiemelkedő teljesítményekről és az utánpótlásról.

Behívtam a 13 fős szűk keretet a szezonra, ebből 7 játékos játszik a Magyar I.-ben. Gyönyörű. Nem olyan régen ez a szám még 0 és 2 között ingadozott. Minden számottevő BB-közösségben így van, hogy a válogatott és a nemzeti ligák együtt erősödnek, mindenkinek ez az érdeke, és lám, a nagydöntőt is azok a csapatot játszották, ahol a válogatottak vannak. Bravó Wekerle és Szombathely!

Szoktam panaszkodni, hogy rohamosan öregszik ki a csapatunk, szűkül a keret és a 6-7 szezonnal ezelőtt elindított minőségi utánpótlás megérkezésére még várni kell kicsit. Arra viszont nem panaszkodhatok, hogy Magyarország BB-történetének talán két legnagyobb legendája van ott a parketten hétről hétre ezekben a szezonokban.

Otmár Lendvai (48039666) az előző szezonban 317 pontot dobott, ezzel rekordot állított fel az egy szezonban szerzett legtöbb ponttal a válogatottban. Fun fact: a 3. és 4. helyen is ő szerepel a 60. és 61. szezonbeli teljesítményével. És hogy ez mekkora szó? 33 évesen, tehát még ereje teljében 23 pontra van attól, hogy all-time top scorerré váljon a válogatottban, és ki tudja mennyivel dobja még túl. Legenda.

Bertalan Karádi (47734338) szintén rekordot döntött, vaskos 96 asszisztot jegyzett tavaly, megdöntve a korábbi 83 gólpasszos válogatott rekordot még a 18. szezonból. És hogy az ő karrierje hogy néz ki összehasonlításban az eddigi válogatottakéval? Páratlan módon lepattanóban ÉS gólpasszban EGYSZERRE van 2. helyen a válogatott történetében. Oké, a gólpasslistán megelőlegeztem a 2. helyét, még kell hozzá adnia 3-at, ez valószínűleg menni fog neki csukott szemmel is. Nagyon fognak ők hiányozni.

Még egy játékost emelnék ki tavalyról, - itt duplán haza beszélek -, a saját emberemet, Balázs Nemcsiket (50515695). 25 évesen szórt 258-at (all-time 9. legponterősebb teljesítmény), ő az a játékos, aki miatt elindultam a kapitányi posztért az 59. szezonban. Eddig úgy néz ki sínen vagyunk, fejlődik szépen az a generáció, aminek Nemcsik lesz a vezére és bízom benne, hogy sikerül egy magasabb polcra helyezni Magyarországot a következő 6-8 szezonban velük.

És ha már új generáció, pazar draft volt az idei. Idén igazi nagyöregek vitték/viszik a friss legendákat és kezdik a jövő válogatott játékosait nevelni, de már megvannak a jelentkezők a következő szezonra is. Vicces, a mostani 18 évesek talán Nemcsikkel már nem is fognak egy csapatban játszani, már tényleg két lépéssel előre vagyunk nevelésben.

Még egy terv, idéntől létrehozok külön topicot a válogatott adott szezonjának, hogy oda mehessenek az latolgatások és értékelések, jobban átlátható lesz. Ez a topic pedig megmaradhat mondjuk ilyen általánosnak.

Sok sikert mindenkinek idén is!
HAJRÁ!

P