BuzzerBeater Forums

BB Poland > [NT] Wątek główny

[NT] Wątek główny

Set priority
Show messages by
From: Hawkeyed

This Post:
00
150717.595 in reply to 150717.575
Date: 9/8/2010 5:25:09 PM
Overall Posts Rated:
7474
Co do powołan to błędem było powoływanie takich zawodników jak Padło czy Węgrzyn. Sam kozlik4 wypominał mi w mailach ze Węgrzyn się nie nadaje narazie do NT i żebym przemyślał jeszcze ten ruch. Ja widziałem ze kozlik gwarantuje mu trening i dobrze się nim zajmie. Padło podobnie, miał zagwarantowany trening.

To teraz także trening będzie kwalifikatorem do kadry czy tym razem rzeczywiście będą grali w niej najlepsi na chwilę obecną?
Forma to odrębna sprawa. I jakże oczywista.

Bujok i Podniesiński troszkę za wcześnie do kadry weszli ale to nie znaczy ze to był bląd bo takim zawodnikom jak oni szanse bede dawał.

W tym zdaniu dostrzegam pewien rozdźwięk. "Za wcześnie do kadry weszli" i "szansę będę dawał". Weszli to fakt dokonany, przeszłość. A będę dawał to ewidentna przyszłość. Albo ktoś wszedł, bo powinien i było to uzasadnione albo będzie dostawał szansę w przyszłości. To nie kadra Smudy, że zawodnicy muszą się zgrywać i oswajać ze sobą.
Jeśli potwierdzasz, że weszli za wcześnie to znaczy, że tym samym zabierali miejsce komuś innemu.
I to, że w nieokreślonej przyszłości "szansę będę dawał" nie jest również dla mnie żadnym usprawiedliwieniem.

Moim zdaniem to zawodnicy są pod taktyki a nie taktyka pod zawodników.

Ten argument też jest dziwny. Tak, zawodnicy są pod taktyki. To oczywiste. Ale taktyka musi być również odpowiednia dla posiadanych zawodników. Co z tego, że wymyślisz sobie, żeby coś tam grać jak nie masz do tego wykonawców?
Jak dla mnie to "zawodnicy pod taktyki" i "taktyka pod zawodników" się ze sobą nierozerwalnie wiążą. To nie białe lub wykluczające je czarne. I im szybciej to dotrze do selekcjonerów to moim zdaniem lepiej.

Lubię grać LI

A ten argument jeszcze dziwniejszy. Możesz lubić grać LI, nie odmawiam do tego prawa. Ale w klubie. Też wiele rzeczy lubię, ale nie na wszystkie mam wpływ. W zeszłym sezonie np. zauważyłem, że grałeś LI mimo, że zawodnicy których wybierałeś do tej taktyki nie są do niej najodpowiedniejsi, delikatnie rzecz ujmując. Jeśli już to bardziej zasadne wg mnie byłoby LP.

Aby Ci podkoszowi bylo dobrzy to miło by było aby mieli trenowane DV i podania też by się przydały. Do tego obwodowi też powinni mieć podania aby dostarczyć piłki centrom i PFom.

Czym się wg Ciebie różni LI od LP?

This Post:
00
150717.596 in reply to 150717.590
Date: 9/8/2010 5:35:18 PM
Overall Posts Rated:
7474
Ja uważam, że najbardziej brakuje nam graczy zadaniowych. Bardzo przydali by się PG i SG do atak spod kosza. Takich typowych zawodników w ogóle nie mamy.

Ale jak to możliwe, że ich nam brakuje skoro do tej pory większość zawodników do kadry czerpaliśmy z U-21? Czyżby U-21 nie potrzebowała zawodników zadaniowych np. obwodowych do gry pod kosz?
Mr. President oraz Thurin obecnie zajmują się obwodowymi, trenowanymi typowo pod NT i mam nadzieję, że radzą sobie z przekonywaniem właścicieli zawodników i realizowaniem treningu dla zawodników zadaniowych.
Mimo, iż zgłaszane mi były problemy niechęci współpracy ze strony posiadaczy graczy, co do nietypowego dla nich treningu.

Tworzenie bardzo podobnych zawodników równych we wszystkich skillach nie ma za bardzo sensu. Według mnie powinniśmy iść właśnie w kierunku graczy zadaniowych.

Problem w tym, że to właśnie U-21 nie dość, że zabiera większość zawodników z draftu to jeszcze tworzy setki klonów.
A potem gra w tej kadrze właściwie i tak tylko jeden "najlepszy" (czyt. najbardziej napakowany) na daną pozycję z danego rocznika.

W tym sezonie zaczęliśmy eksperymentalnie trening typowo pod NT, akceptując warunki postawione przez kadrę U-21. Zobaczymy, jakie będą z tego rezultaty. Tzn. jaki odsiew z tej niewielkiej grupy nas spotka przez szereg sezonów, który jeszcze przed tymi zawodnikami.

From: m4ti_

This Post:
00
150717.597 in reply to 150717.581
Date: 9/8/2010 5:53:08 PM
Overall Posts Rated:
2121
Oj oj oj wyczuwam agresję:)

Jak wygląda sprawa z Twoim sztabem? Czy takiego w ogóle istnieje? Szpiedzy? Szperacze? Różni skauci? Itp?
Na dzień dzisiejszy wszystkim zajmuje się ja. Przygotuję wszystko skautom ktorzy będą od następnego sezonu więc będę mógł zająć się czymś innym.

Czy pojawi się jakaś szczątkowa otoczka wokół kadry? Coś co pomogłoby odzyskać zainteresowanie i zaufanie?
Bo umówmy się, w minionym czasie bardziej zawodząca i upadła jest tylko piłkarska kadra polski i PZPN;)
Będą jakieś działania, chociażby zbliżone do tego co tak dobrze robi Vinnie?

To prawda otoczki nie było nawet tej minimalnej. Od następnego sezonu tak jak skautami będzie wszystko tak jak ma być. Będą wątki meczowe, będzie też nowy konkurs który będzie miał na celu zainteresowanie kadrą tą jak i innymi.

Jaki jest Twój cel na drugą połowę kadencji? Czy zamierzasz startować raz jeszcze?
Dlaczego Węgrzyn został powołany po znajomości?

Moim celem jest wygrania pucharu pocieszania. Jak wygram puchar to tak.
Nie rozumiem dlaczego tak przyczepiliście się tego kozlika? Co on wam zrobił? Dał kadrze wiecej niż kazda osoba wypowiadająca sie w tym wątku. Nie uniknął błędów ale taka jest natura człowieka ze popełnia błędy. Od już chyba z 8 jak nie wiecej sezonów skautuje i to z powodzeniem zawodników, Leszek zawsze go chwalił, vinnie tez nie narzeka wiec oco chodzi? Węgrzyna nie powołałem po znajomości. To była tylko i wyłącznie moja suwerenna decyzja.
BBKing pisał ze to winna skautów ze nie dostarczyli mi baz z odpowiednimi zawodnikami. Ale skautów w NT niema na dzień dzisiejszy i wtedy nie było. Dostałem 2 bazy i na tym mialem sie wzorowac. Gdzie połowa z centrów byla wtedy na tlu szukajac nowego klubu. To nie wina kozlika i Wegrzyna ze zostali powołani i napewno nie po znajomosci dostał powołanie. Takie zdania sa głęboko krzywdzące kozlika i radził bym aby każdy zadał pytanie co on zrobił aby ta kadra była lepsza?

Piszesz, że lubisz grać LI i pod nich dobierasz graczy. Co z pozostałymi taktykami i graczami ?
Odzyskałeś internet czy to chwilowy stan?

Lubie grac LI, lubie też grać runem. Lubię mieć też zawodników pod te taktyki, teraz wiem ze tacy zawodnicy są. A napisałem ze lubie LI najbardziej tylko dlatego ze mam sentyment do tej taktyki, co nie znaczy ze bedziemy zawsze grac LI. Nie popadajmy w skrajność;]

Czy Ukraina to na pewno rywal na odpowiednim poziomie na stawianie od razu takiego założenia?
Kosztem jakiego skilla chcesz podciągnąć podania dla SG?

Tak Ukraina to nie najlepszy partner do sprawdzenia tego ale może uda sie na kimś lepszym to sprawdzić i wtedy zobaczymy. Z Włochami chyba nie zagramy bo manager sie od 2 dni nie logował a ja niechce zostać na lodzie ze sparingiem wiec prawdopodobnie zagramy z Bułgarią. Może w następnym tygodniu uda się zagrać z Italią. Trenując PS trenuje sie tez HN i DV wiec równie potrzebne skile.

Jako selekcjoner na pewno doskonale śledzisz pozostałe reprezentacje, szczególnie te najlepsze. Czego nam do nich brakuje? Jak masz zamiar ich zacząć gonić ?
Najlepsi zawodnicy czołowych NT nie grają w farmach tak jak to u nas bywało tylko w najlepszych zespołach różnych lig gdzie nie jest tak trudno ich utrzymać. Do tego u nich jest lepsza selekcja niz u nas. W kadrze Francji i Hiszpani grają tylko 2 supergwiazdy reszta to MVP+. U nas też to powoli zaczyna się tworzyć.

Czy zauważyłeś jakieś nowinki taktyczne? Jakich taktyk używają najlepsi? Dlaczego Twoim zdaniem takich?
Z tego co zauważyłem to oni swoją siłę opierają na swoich potworkach, prawie "milion pensji" w trumnie jak wyjdzie na parkiet to zbyt wiele zrobic sie nie da. Tak to już tradycyjnie mają wyspecjalizowanych głównie SFów pod taktyki którzy im nieraz "ciągną" mecz.

Jaka jest średnia wieku naszej kadry względem tych najlepszych?
Najlepsi maja srednia około 25, u nas to jest tak na oko bliżej 24.

This Post:
11
150717.598 in reply to 150717.592
Date: 9/8/2010 5:55:21 PM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40804080
Second Team:
KS Golden Grizzlies
CzyTy BB King wiesz, której reprezentacji jestem scautem?? Przecież już setki razy powtarzałem, że U-21 a tam liczą się przede wszystkim główne skille. Co w tym dziwnego, że nie ma góry? Poza tym znaleźli się od Węgrzyna lepsi bo on grał w U-21 tylko z dowołania.

Piszesz, że Węgrzyn wystawia laure jego właścicielowi...Nie wiem czy ma to sens ale Ci wytłumaczę. Do 20 roku życia trenowałem mu tylko główne skille i skakał bardzo ładnie. Ciągle był w czołówce. Od 20-21 roku życia włączyłem do treningu PS, które wyciągnąłem z poziomu 4 na 11. Skakał co 3 tygodnie. Dla Twojej wiadomości przed tym sezonem wyglądał dokładnie tak samo jak go teraz pokazałeś. Od 4 tygodni trenuję mu JS na PF i SF-ie i nie skoczył ani razu! Raz dostał chyba blok i nie skoczył. W tamtym i trochę w tym sezonie dostał HN i DV ale skoczył chyba też tylko raz( jeszcze w tamtym sezonie jak dobrze pamiętam). Próbowałem mu też trenować OD ale po 3 tygodniach nie skoczył i też zrezygnowałem. Jak chcesz dokładnie wiedzieć to popatrz sobie na jakich pozycjach grał. Węgrzyn w całej swojej karierze opuścił może 4 treningi.

To jest mój wychowanek praktycznie od początku mojej przygody z BB. Dzięki niemu pośrednio stałem się scautem i tą grą zainteresowałem. Mam do tego zawodnika olbrzymi sentyment i dlatego go ciągle trenuję. Być może nawet nie jest tego warty. Pewnie gdybym go sprzedał po U-21 zarobiłbym na nim sporo kasy i teraz był w II lidze...Jak dotąd nie ma tak naprawdę typowego defensywnego C w NT, a trenowanie C podań na PG działa na właścicieli C jak płachta na byka. BTW Węgrzyn ma chyba obecnie najwyższe PS z centrów w Polsce. Dla mnie Węgrzyn nie musi grać w kadrze. Natomiast jak się któremuś selekcjonerowi przyda to będę miał osobistą satysfakcję bo w jego trening włożyłem sporo wysiłku. Tak jak pisałem wcześniej Węgrzyn to typowo zadaniowy, defensywny zawodnik i mógłby w przyszłości w NT pełnić określoną rolę. Wszystko zależy od selekcjonera.

PS.1 Skąd masz skille mojego gracza skoro ani razu nie był na TL-u i m4ti Ci ich nie udostępnił?
PS.2 Mamy koniec sezonu. Niedługo PO i walka o awans do II ligi. Dlaczego wklejasz skille jednego z moich kluczowych zawodników na publiczne forum? Nie uważasz, że to trochę nie fair. Średnio mi się podoba, że je wkleiłeś.
PS.3 Co chcesz osiągnąć przez wklejenie tych skilli? Mam Ci wkleić skille innych zawodników żeby udowodnić Ci swoje kompetencje scauta?
PS.4 Wklei tutaj swoich "odwróconych" i pokaż jakie masz kompetencje. Faktycznie kompetencje do robienia statystyk i wklejania tabel masz duże i tego nie musisz mi udowadniać.
PS.5 Jak Twoim zdaniem powinien wyglądać defensywny C?

This Post:
00
150717.599 in reply to 150717.577
Date: 9/8/2010 6:00:04 PM
Overall Posts Rated:
2121
Możesz mi to jakoś bardziej wytłumaczyć? Gdzie Ty mieszkasz? Przecież teraz internet jest wszędzie, w telefonach, telewizorach, sklepach, Hot Spoty w galeriach handlowych, kafejkach, u znajomych, cioci, wujka, kuzyna, chrześnicy i Bóg sam jeden wie gdzie jeszcze...

Jak w tych czasach można stracić kontakt ze światem???

Pytam bo nie wiem jak to zrobić, czasem sam mam ochotę raz na jakiś czas stracić kontakt ze światem...


Widocznie tak naprawde niechce odciąć się od tego wszystkiego bo jakbyś chcial to byś z tym problemu niemiał. Problem neta już odstawmy na bok bo wszystko bedzie już wporządku. Za kilka tygodni wracam na uczelnie a tam jak wspomniałeś net jest wszędzie wiec bedzie dobrze.

From: Mario
This Post:
00
150717.600 in reply to 150717.598
Date: 9/8/2010 6:12:49 PM
Overall Posts Rated:
605605
a ten zagrał by u nas w kadrze?
Cédric Brassart
Center

Pensja (tygodniowo): $ 451 473

DMI: 2313300
Wiek: 27
Wzrost: 7'2" / 218 cm
Potencjał: historyczny zawodnik
Stan formy: silny

Rzut z wyskoku: sprawny Zasięg rzutu: porządny
Obr. na dystansie: okropny Kozłowanie: niezdarny
Wejście pod kosz: słaby Podania: porządny
Rzut z bliska: zdumiewający Obr. pod koszem: fenomenalny
Zbieranie: niesamowity Blokowanie: świetny
Kondycja: przeciętny Rzuty osobiste: porządny

Doświadczenie: przeciętny

From: m4ti_

This Post:
00
150717.601 in reply to 150717.595
Date: 9/8/2010 6:14:39 PM
Overall Posts Rated:
2121
Napisałem tylko ze lubię grać LI. Co w tym złego? NIe rozumiem, odpowiedziałem na pytanie i tyle. To, że lubie grać nie znaczy ze ciągle bedziemy grac LI. To jest jakiś nonsens i zaczynam sie o was bać.

Czym się wg Ciebie różni LI od LP?
Udam, że nie było tego pytania. Chłopczke czy też Proszę Pana(nie wiem jak napisać zeby nie urazić więc dwoma określeniami się posłużę). Grałem LP wtedy kiedy Ty słysząc określenie "BuzzerBeater" myślałeś ze to tylko określenie dotyczące rzutu do kosza w ostatnich sekundach meczu.

Ale odpowiem na Twoje zaczepki. LI(Look Inside) różni się od LP(Low Post) tym iż mają różne tempa, LI ma szybsze tempo w porównaniu do LP a przez to gorszą skuteczność rzutów bo zawodnicy się nie przykładają tak do techniki wykończenia akcji jak przy LP.
Zastosowania taktyki LP:
zazwyczaj jeśli jesteśmy słabsi i nie chcemy zbytnio dostać po dupsku, bo im wolniej gramy tym wiecej czasu ucieknie i tym mniej potencjalnych piłek dostarczymy przeciwnikowi.

To tak po w skrócie.

Jeśli dla Ciebie C to tylko taki gość co stoi pod koszem z wyciagniętymi łapami i czeka na piłke to gratuluje. I troszkę jeszcze w tej 3 lidzę pograsz.

From: m4ti_

This Post:
00
150717.602 in reply to 150717.600
Date: 9/8/2010 6:17:47 PM
Overall Posts Rated:
2121
We Francji jakoś nie narzekają na niego;] Wiec i u nas by mógł zagrać.
Chodz do klubu ss100 nie należał by.

From: Mario

This Post:
00
150717.603 in reply to 150717.602
Date: 9/8/2010 6:21:06 PM
Overall Posts Rated:
605605
Tak popatrzyłem na składy czołówki w rankingu i wiedzę, że u nas brakuje rasowego SF. Jest u nas jakiś wypasiony zawodnik szykowany na tę pozycję?

This Post:
11
150717.604 in reply to 150717.598
Date: 9/8/2010 6:27:38 PM
Overall Posts Rated:
12061206
CzyTy BB King wiesz, której reprezentacji jestem scautem??

Odpierwiastkuj się ode mnie, przestań najlepiej pisać.
Od dwóch miesięcy biegałeś za mną po wszystkich wątkach i się przypieprzałeś jak ta złośliwa menda, bo dostałem więcej głosów w wyborach. A ja to grzecznie znosiłem, ileż do kurtki nędzy można.
Byłeś skautem U21. Jest o tym informacja w ogłoszeniu kadry. Byłeś skautem wszystkich C w wieku od 18 do 21 i jeszcze jakiś PF-ów. Węgrzyn gdy otrzymał powołanie do NT, to był raptem tuż wyjściu z 22 lat. Czyli on i jego rocznik raptem przez sezon nie był pod Twoją jurysdykcją. Spokojnie jednak powinieneś mieć bazy tego rocznika (i młodszych zawodników) sprzed 15-tu tygodni. Drastycznych przetasowań w tych bazach nie powinno być. Jakbyś miał porządnie te bazy zrobione, to mógłbyś dać Matiemu i Węgrzyn nigdy nie byłby powołany.
Poza tym jako skaut U21 powinieneś chyba widzieć, że są zawodnicy w wieku 21 lat ze skillami lepszymi od Węgrzyna. I to powinno wystarczyć do wysunięcia wniosku, że Węgrzyn do kadry się nie nadaje.

Ciągle był w czołówce.

Nie prawda. Piszesz tak, bo się nie znasz. Bo nie wyskautowałeś lub nie chciałeś wyskautować lepszych zawodników. Jak mógł być w czołówce z takimi skillami? Jak bez problemu da się znaleźć 21-latków, którzy obecnie mają lepszy dół i dużo lepszą górę.

Od 4 tygodni trenuję mu JS na PF i SF-ie i nie skoczył ani razu! Raz dostał chyba blok i nie skoczył. W tamtym i trochę w tym sezonie dostał HN i DV ale skoczył chyba też tylko raz( jeszcze w tamtym sezonie jak dobrze pamiętam). Próbowałem mu też trenować OD ale po 3 tygodniach nie skoczył i też zrezygnowałem.

Najwidoczniej jest za wysoki ;-)
Może więc w końcu dotrze do tej zacietrzecionej łepetyny, ze 226cm to prawie najgorszy wzrost dla Centra w BB ;-) Gorszy jest tylko 229cm ;-)

PS.1 Skąd masz skille mojego gracza skoro ani razu nie był na TL-u i m4ti Ci ich nie udostępnił?

Gów... guzik Cię to obchodzi. Mam jego skille, bo mam Moc BB Kinga. Może włamałem Ci się na konto, albo shakowałem buzzerbeatera, a może użyłem Ciem... to znaczy się Jasnej Strony Mocy, a może byłem u wróżki, lub strzelałem i miałem farta ;-) Nie muszę się przed Tobą tłumaczyć ;-)
PS.2 Mamy koniec sezonu. Niedługo PO i walka o awans do II ligi. Dlaczego wklejasz skille jednego z moich kluczowych zawodników na publiczne forum? Nie uważasz, że to trochę nie fair. Średnio mi się podoba, że je wkleiłeś.

Wkeliłem, bo taki miałem kaprys ;-) Nie pierwszy to i nie ostatni zawodnik, którego skille są wklejone na forum nie przez właściciela. Jakbyś nie biegał jak jakiś pomylony histeryk i nie pisał do mnie offensami to może bym nie wkleił. A jak będę miał kaprys, to wkleję skille wszystkich Twoich zawodników. Albo wyślę nawet bb@ do rywali ligowych.
Mi się nie podobało i uważam Twoje chamskie zachowanie po przegranych wyborach. I na forum i poza forum.
PS.3 Co chcesz osiągnąć przez wklejenie tych skilli? Mam Ci wkleić skille innych zawodników żeby udowodnić Ci swoje kompetencje scauta?

To, że skompromitowałeś się jako skaut i jako prezes prowadzący zawodnika do kadry. Przy odpowiednio prowadzonym skautingu i odpowiedniej selekcji Węgrzyn nigdy kadry nie powinien powąchać. A powąchał dlatego, że zawaliłeś jako skaut.
W głównej mierze przez Węgrzyna przegraliśmy el.ME. Prawie w każdym meczu był najgorszy na boisku, a jest to wielka sztuka na pozycji Centra, który w dodatku grał mało minut (wiadomo, że im więcej minut tym gorsza ocena meczowa).
PS.5 Jak Twoim zdaniem powinien wyglądać defensywny C?
Wszystko >=7, od tego trzeba zacząć, a potem dopiero można się zacząć bawić w rzeźbienie zadaniowców.

Last edited by B.B.King at 9/8/2010 6:32:48 PM

From: B.B.King

This Post:
00
150717.605 in reply to 150717.601
Date: 9/8/2010 6:31:59 PM
Overall Posts Rated:
12061206
Słabo wskazałeś te różnice. To trochę więcej niż tylko tempo. Podpowiedź. Popracuj nad napisaniem rozprawki DV a wolne i szybkie tempo (czyli w szczególnym przypadku LP lub LI).

Advertisement