BuzzerBeater Forums

Hellas - III.8 > Season 14

Season 14

Set priority
Show messages by
This Post:
00
159200.6 in reply to 159200.5
Date: 10/6/2010 3:08:39 PM
Overall Posts Rated:
2525
Γεια σας και απο εμενα!!Με την σειρα μου θα καλοσωρισω τα παιδια που ηρθαν ...
Σχετικα με τον μπλε ομιλο, λιγες αλλαγες οποτε η τετραδα λογικα θα παραμεινει η ιδια.
Σε εμας, τον κοκκινο ομιλο θα γινει χαμος, εχουν ανεβει 3 πρωταθλητες + τον Ζαπα που επεσε απο την δευτερη..σιγουρα 2 απο τους 4 θα πανε για τετραδα.Αυτο δινει μεγαλο ενδιαφερον στον ομιλο..
Αυτη την χρονια θα ζορισουν τα πραγματα και για τους απεναντη!!
Καλη σεζον και χωρις τραυματισμους!!

Απο draft ...ουτε καλα , αλλα ουτε και χαλια!! Η συνεχεια αργοτερα παω να φαω.....:))

From: tutas

This Post:
00
159200.7 in reply to 159200.6
Date: 10/6/2010 5:08:49 PM
Overall Posts Rated:
11
Καλησπέρα παιδιά, καλώς σας βρήκαμε και εμείς.Ελπίζω αυτή τη φορά να παραμείνω στην 3η καθως την προηγούμενη φορά τα πράγματα δεν ήταν καλα για εμάς.Αυτός είναι ο στόχος και της ομάδας μας φέτος.
Καλή χρονιά σε όλους και θα τα λέμε απο εδώ πιστεύω.

Υ.Γ Απο draft τίποτα το αξιόλογο για φέτος, του χρόνου πάλι.

This Post:
00
159200.8 in reply to 159200.7
Date: 10/7/2010 4:34:53 AM
Overall Posts Rated:
1717
Καλησπερα και απο μενα..ελπιζω η φετινη σεζον να ειναι καλυτερη απο περυσι και στα παιχνιδια αλλα και στο φορουμ με ακομη μεγαλυτερη συμμετοχη..Και περυσι ειχαμε πολυ καλους τελικους με τον Αγορ να μην καταφερνει για δευτερη φορα να ανεβει και να ανεβαινουν οι στοουν με το μεγαλυτερο μπατζετ..για φετος βλεπω τον κοκκινο ομιλο οπως καθε χρονο αλλαγμενο με πολλες καινουργιες ομαδες ενω στον δικο μας πανω κατω οι ιδιοι..για τις καινουργιες ομαδες δεν εχω αποψη και περιμενω να τις δω στα παιχνιδια,οσο για τους παλιους θελω να πω στον φιλο μου τον Γιωργο οτι φετος δεν θα του χαριστουμε οπως περυσι και η πρωτη θεση που παιρνει καθε χρονο τριζει πολυ εντονα..

Αυτα για την ωρα,απο παρασκευη θα εχουμε τα πρωτα προγνωστικα για τα παιχνιδια του Σαββατου..

This Post:
00
159200.9 in reply to 159200.8
Date: 10/7/2010 5:05:02 AM
ΑΡΙΑΝΑΡΑ
IV.20
Overall Posts Rated:
22
καλημερα και απο εμενα αν και δεν προλαβα να δω ολες τις καινουργιες ομαδες και τα ροστερ τους, θα ηθελα να ευχηθω καλη σεζον σε ολους και ευχομαι φετος να μπορεσω να σταθεροποιηθω στην κατηγορια και θα προσπαθησω να μπω στα πλει-οφ.

This Post:
00
159200.10 in reply to 159200.9
Date: 10/7/2010 9:36:21 AM
Overall Posts Rated:
88
Αν διαβάσει κανείς τα νέα, λέει για μείωση των μισθών έως και 12% τη φετινή σεζόν για παίκτες με υψηλά σκιλλ... άρα όσο πιο καλός ένας παίκτης τόσο περισσότερο μειώθηκε ο μισθός του με αποκορύφωμα το 12%.Έτσι το ερμηνεύω εγώ. :S

Επίσης λένε και για δύο νέες τακτικές!!! μια αμυντική και μια επιθετική. Καιρός ήταν... ειδικά στην άμυνα ήταν περιορισμένες οι λύσεις που είχες. Θα εφαρμοστούν αρχικά στα φιλικά και στα ιδιωτικά.

This Post:
00
159200.11 in reply to 159200.10
Date: 10/7/2010 11:09:39 AM
Overall Posts Rated:
7676
Με μερικες προσθηκες τακτικων ακομη παντως βλεπω πολυ μεγαλη δυσκολια του παιχνιδιου...Εχουμε ηδη 8 επιθετικες και 5 αμυντικες,συν μια και μια κανει 9 και 6..Αν με καποιο τροπο κανουμε και τις 9 χρησιμες και προσθεσουμε 2-3 ακομη στην επιθεση ειδικα(γιατι στην αμυνα εκτος απο ενα zone press δεν νομιζω να υπαρχει κατι αλλο σαν γενικο να βαλουν,αν και θα μου αρεε ενα επιθετικο 2-3 με παγιδες η μια διακριση αναμεσα σε επιθετικη και πιο διστακτικη αμυνα),τοτε νομιζω θα μιλαμε για μια πολυπλοκοτητα απιστευτη και για απαιτουμενες γνωσεις των χρησιμων σκιλλς στο φουλ.

Οσον αφορα την τακικη που θελουν να εισαγουν αυτην την περιοδο μαλλον θα εκμεταλλευεται στο φουλ ενα σκιλλ που ηταν για πολυ καιρο παρεξηγημενο,το μπασιμο και φανταζομαι θα γινουν πολυ χρησιμοι παικτες που μεχρι τωρα ηταν παλτα.Η δε αμυντικη τακτικη μου φανταζει ο ιδανικος τροπος να την αντιμετωπισεις...Δεδομενου και του οτι δεν μπορουμε να κανουμε αλλαγες κατα την διαρκεια των αγωνων(απολυτα λογικο,δεν το κατακρινω)φανταστειτε τι θα γινει...

This Post:
00
159200.12 in reply to 159200.11
Date: 10/7/2010 11:15:43 AM
Overall Posts Rated:
2525
Θα το δουμε και αυτο.....
Ο μεγαλος χαμος ειναι ομως στις τιμες πωλησεις των παιχτων..Τωρα ειναι η καλητερη περιοδος να εχεις λεφτα και να κανεις αγορες...εχουν πεσει οι τιμες πολυ...

This Post:
00
159200.13 in reply to 159200.11
Date: 10/7/2010 1:48:50 PM
Overall Posts Rated:
4141
Το σίγουρο είναι ότι οι νέες τακτικές θα το κάνουν πιο πολύπλοκο και θα θέλουν να ασχολείσαι περισσότερο, εγώ προσωπικά δεν αφιερώνω τόσο πολύ να χρόνο να ψάχνομαι, αλλά όπως και να έχει θα είναι ενδιαφέρον για παλιούς και νέους φιλόδοξους μανατζαρέους! Επιθετικά σωστό φαίνεται αυτό που λές Χάρη με το μπάσιμο, ειδικά αν μπορείς να επικεντρωθείς σε ένα παίκτη-κλειδί, ίσως να παίζει σημαντικότερο ρόλο αμυντικά και οι τάπες, από την άλλη αν ο αντίπαλος έχει μια συνολικά καλή ομάδα, θα είναι δίκοπο μαχαίρι...Αντε να τελειώσουν οι υποχρεώσεις του κυπέλλου να τα δοκιμάσουμε! :-)

Όσον αφορά τα draft, εγώ διάλεξα τελευταίος και πήρα ότι είχατε αφήσει, δεν περίμενα και κάτι καλό και γι'αυτό δεν επένδυσα πολλά, οπότε απόλα οι 2 αμέσως και ο τρίτος να δούμε πόσο θα αντέξει! :-) Οι 5 εικονικές ομάδες που έφυγαν απότι είδα δεν πήραν τα καλά αγόρακια, οπότε όσοι ασχολούνται από αυτους που βγήκαν στις θέσεις 5-6 θα πήραν κάτι καλό! Πάντως στο παρελθόν, μου είχαν έρθει καλά παικτάκια, ιδιαίτερα τις σεζόν που ήμουν στην ΙΙ και πάλευα για παραμονή μου είχε δώσει κανα δυο καλές επιλογές...Πάντως το νέο σύστημα draft δεν το έχω μελετήσει και δεν ξέρω αν αξίζει να επενδύσουν όσοι βγουν στις θέσεις 1-4 του ομίλου...


PS: Ένα τηλεοπτικό γύρω στα 100 χιλιάρικα προσωπικά μια χαρά θα μου φαινόταν, αν και το βλέπω και αυτό να πηγαίνει λίγο προς τα κάτω σε σχέση με την προηγούμενη σεζόν! :-)

Last edited by fireblaze at 10/7/2010 2:55:44 PM

This Post:
00
159200.14 in reply to 159200.13
Date: 10/7/2010 4:47:04 PM
Overall Posts Rated:
7676
Ο μονος λογος για να παει κατω θα ειναι η απουσια των Στονε που φανταζομαι οτι με τα συμβολαια τους ανεβαζαν το μεσο ορο..Βεβαια εχουμε οι υπολοιποι μεγαλυτερα συμβολαια φετος οποτες μπορει και να ανεβει λιγο μπας και παει ο προγραμματισμος οπως περιμενουμε..

Εγω απο την αλλη για διαδοχικες χρονιες ειχα πολυ καλες επιλογες στα ντραφτ με αποκορυφωμα την επιλογη την ιδια σεον των παρταλακη,τσιμηδακη με διπλο κρητικο χτυπημα...Απο τοτε επενδυω και ολο και κατι καλο μας καθεται...

This Post:
00
159200.15 in reply to 159200.14
Date: 10/7/2010 7:04:14 PM
Overall Posts Rated:
4141
Μερικά άχρηστα στατιστικά στοιχεία:

Οι Μεγάλοι 8 φέτος έχουμε πολύ-ελλαδικό χρώμα: από Κρήτη(AGOR1978), Αθήνα(Kallithea), Βόλο(KAE Niki Volou), Θεσσαλονίκη (aias euosmou) και Σέρρες (Serres2007)! Κάτι από Θράκη και νησιά μας λείπει, από Θεσσαλονίκη αν προσθέσουμε τον γνωστό Ηρακλειδή-Αίζ και τους γνωστούς από απέναντι, ήμαστε υπερπλήρεις! :-)

Κατά τ'αλλα αγαπάμε το νερό, καθώς έχουμε θαλασσινά ζώα (Αsteries) και πουλιά (KORMORANOS B.C.) αλλά και..κυνηγούς (Kinigoi)! Επίσης έχουμε και...αλλοδαπά στοιχεία: το "μικρό μου" από την Γερμανία(kleinmein) και τους επαναστάτες από το Μεξικό(Za(p)patistas)!!!

Επίσης Χάρη γνωρίζεις ότι υπάρχει το Flair Bartenders' Association (FBA), ελληνιστί Όμιλος Ταλαντούχων Μπάρμεν???Πότε θα κεράσεις κανα σφηνάκι?Ελπίζω όχι όταν πανηγυρίσεις την κατάκτηση του πρωταθλήματος γιατί θα πεθάνουμε από την δίψα! :-p


Διορθώστε με αν έκανα κανένα λάθος ή κάποια παράλειψη και συγχωρήστε με αν έθιξα κάποιο όνομα, όλα γράφτηκαν καλοπροαίρετα και μετά από κάμποσες ρακές! :-))))

Last edited by fireblaze at 10/7/2010 7:41:35 PM

This Post:
00
159200.16 in reply to 159200.15
Date: 10/8/2010 1:34:25 AM
Overall Posts Rated:
7676
Κοιτα το flair bartenders association μου κανει λιγο εφετζιδικο και μαλλον θα στειλω τους παικτες μου εκει περα γιατι αυτα που κανουν στους διαγωνισμους flair bartendind χρειαζονται χειρισμο 20+...Ενα απλο ΗΒΑ(ελληνικη ενωση μπαρμαν),ναι,ετσι για να κερασουμε κατι τα παιδια...Αλλα επειδη μας εθιξαν θα τους αναγκαζουμε απο δω και περα να πινουν τα παντα κουπες...Στην αφεντια σας λοιπον κυριε ΑΓΟΡ και σας γεμιζω το ποτηρι να το κανετε οτι θελετε:)))

Advertisement