BuzzerBeater Forums

BB Türkiye > U-21 Seçim Tartışma Başlığı

U-21 Seçim Tartışma Başlığı (thread closed)

Set priority
Show messages by
This Post:
00
252165.6 in reply to 252165.5
Date: 12/28/2013 11:01:09
II Çanakkale Belediye BC II
III.7
Overall Posts Rated:
102102
Ben erdem hocamın U-21 antrenörlüğü sırasında onun gözlemcilerindendim (Mod-ard) onun oyuncu takip sistemini ve dikkat ettiği hususları en iyi bilenlerdenim , aynı oyuncu takip sistemi bendede olacak , menejerlere yardımcı olmak u-21 e faydalı oyuncular yetiştirmek ve tabiki ülkenin başarısı temel amacım. Ama sen sormuş olduğun soruyu biraz daha açarsan daha fazla yardımcı olabilirim

This Post:
00
252165.7 in reply to 252165.6
Date: 12/28/2013 12:43:57
Overall Posts Rated:
88
Öncelikle hocam olay bana yardımcı olmak değil milli takım için aday konulduysa herkes yapmak istediği anlatır neden ona oy vermeliyiz onu söyler 31 inde seçim bitiyor 3-4 kişi konuşma yapıp çekilmiş böyle olmaz neden size oy vermeliyiz eğer seçimi kazanırsanız amacınız ney bu amacı nasıl gerçekleştireceksiniz planınız nedir böyle olunca amaç sanki seçiliyimde seçilmiş olayım gibi duruyor hoşta değil

This Post:
11
252165.8 in reply to 252165.7
Date: 12/28/2013 13:28:14
III.7
Overall Posts Rated:
102102
Öncelikle amacım seçilmek tabiki eğer brn seçilirsem yani siz beni seçerseniz yapmayı düşündüklerimi anlatayım dediğiniz gibi , ilk sezon yapacak pekte birşey olmayacak çünkü kadro benim kadrom değil çapalı Hocamın kadrosu olacak benim amacım uzun vadede başarılı olmak , 18 yaşındaki oyuncularımızı veritabanına girildikten sonra onlardan nasıl verim alırız yada bu yeteneklerini milli takım için nasıl geliştirebilirizi dusunmeliyiz . Oyuncuların menejerlerine tek tek mesajlar atıp onlara antrenman programlarını söyleyeceğim , tabiki menejerlerin bizlere antrenman sonuçlarını her hafta göndererek bizlere analiz etme imkanı vermeliler . Amacım oyuncuların antrenmanlarini düzgün ve verimli almasını sağlamak şimdi şampiyon olmak diyemiyorum ama şampiyonluk için gereken kadroyu kurmak takım kimyasını oluşturmak başlıca hedefim

This Post:
00
252165.9 in reply to 252165.8
Date: 12/28/2013 14:09:00
Overall Posts Rated:
88
Hocam eğer kazanırsanız görev süreniz 2 sezon olacak ve anlattıklarınızı gerçekleştirmeniz anca 4 sezonluk bir görev süresi gerektirir buradan anlayacağımız bir daha ki seçimlere de katılacağınızdır. Yeni bir yapılanma ile bence takım olgusunun öne çıkması gerekir belirle oyuncular yerine takım olgusunu oturtmak lazım ben aday olan menajerin 4 sezonluk görev sonrası başarılı olması halinde milli takımıda alması görüşündeyim bazı konularda hem fikir olup milli takımı geliştirme konusunda herkesin yardımcı olması gerekir. Peki önce size sonra diğer hocalara soruyorum... Hücum ve savunma anlayışınız nasıl olacaktır ve neden ?

This Post:
00
252165.11 in reply to 252165.10
Date: 12/28/2013 16:33:58
III.7
Overall Posts Rated:
102102
Bora hocam yazmış bir tek bende ona ve diğer tüm adaylara başarılar diliyorum, tıpkı bora hocanın dediği elimizdeki takım milli takım ve bu tip üst düzey takımların maçlarında bilindik taktiklerle oynamak ahmaklık olacaktır önemli olan rakip analizi yapmak ve bizden rakibin beklemediği şekillde sürpriz hücum taktikleri ile yanıt vermek. Yeni MGH özelliğinin kafa karıştı bir kaç özelliğini bulduğumu düşünüyorum yani bunu rakipleri oltaya düşürmek için kullanabiliriz. Her sistemin bir zayıf noktası vardır ve bu özellikten daha verimli yararlanabiliriz bu sebeple. Ama şunuda belirtmek isterim eğer ben seçilirsem milli takım koltuğuna oyuncu seçerken başlıca bakacağım şey savunma özellikleri olacak , hücum iyiymiş kötüymüş yada maç motoruymuş yeni MGH özelliğiymiş falan... Savunmamız kaya gibi sağlam olduktan sonra en dişli rakiplerimize bile kök söktürürüz evelallah. Kendime ait 5-6 kişilik bir gözlemci ekibim var ve eminim istekli arkadaşlarda çıkacaktır ve sanırım eski arkadaşlardanda devam etmek isteyenler olacaktır. Bora hocam ben yada diğer arkadaşlar adına söylüyorum seçilelim yada seçilmeyelim Milli takıma yardım etmeye devam edeceğiz onların da böyle düşündüklerine eminim o rahatlıkla söylüyorum . Herşeyden önce milli takım başarısı önemlidir.

From: knbylsn

To: Bora
This Post:
00
252165.12 in reply to 252165.10
Date: 12/28/2013 16:45:16
Overall Posts Rated:
88
Hocam bilmiyorum rakibe göre oyun planı ne kadar sağlıklı bu benim kendi görüşüm tabiki şu zamana kadar u21 ler nasıl başarılı oldu en son u21 fransa nasıl şampiyon oldu mesela oyuncularını nasıl değiştirdiler taktikleri nasıl ayarladılar başarılı bir örneği referans almak bence sağlıklı olabilir çünkü menajer olacak kişinin uzun vaadeli olmasını dilerim kendisi olmasa bile ekibinden biriyle devam edilmesi taraftarıyım

This Post:
00
252165.13 in reply to 252165.11
Date: 12/28/2013 16:48:18
Overall Posts Rated:
88
Şahsen bende basketbolda önce ne olursa olsun savunma diye düşünen biriyim. En son u21 finaline baktığımızda herkes içerden yüklenmiş şampiyon frans 9 da 1 italya 13 te 0 final maçında 3 sayılık atışlarda ve çoğu milli takım ve u21 içerden yükleniyor şu günlerde bence yapılanma da bu da göz önünde bulundurulmalı taş gibi savunma akıcı hücum boş şut benim şahsi düşüncem bu oyun konusunda

From: knbylsn
This Post:
00
252165.14 in reply to 252165.13
Date: 12/28/2013 16:53:29
Overall Posts Rated:
88
Demek istediğim hiçbir milli takımın şuan dış savunması iç kadar güçlü değil yüksek bir dış şut yüzdesi çok şey değiştirebilir oyunu dışardan oynamak bütün milli takımlara ters gelebilir

This Post:
11
252165.15 in reply to 252165.14
Date: 12/28/2013 18:36:28
III.7
Overall Posts Rated:
102102
Her maç dışarıdan oynamak yeni MGH özelliği ile sorun teşkil edecek şeylerden ama yukarıda yazdığım gibi bu MGH olayı ile şaşırtma olayını çok kullanabiliriz , Buzzerbeater gibi İçeriden oynanan oyunun mutlak hakimiyet kurduğu bir oyunda iç defler dediğin gibi haliyle yüksek oluyor, ve verdiğin örnekteki gibi büyük maçlarda dışarıdan bulacağın basketler rahatlamanı sağlayacaktır. Milli takım düzeyindeyiz ve elbet bizimde sağlam şutörlerimiz olacaktır tabiki biz kendi sistemimize uygun oyuncular yetiştirdiğimiz sürece.
Benim oyun görüşüm diğer kullanıcılara göre farklı gelebilir tabi anlattığım olay milli takım seviyesi için değil lig düzeyindeki takımlar için; Ben mesela takımımda bulunan uzunlarda pas özelliğini kısalarımda ise ribaund özelliklerine çok dikkat ederim. Kısanın bulamadığı pasları uzunlar birazda olsa sağlasın, uzunların kaçırabilecekleri ribauntları kısalar bir nebze olsun dengelesin diye(Ribaundu iki kademe fazla olan bir uzunun maaşının iki kademe düşüğe göre ne kadar fazla olduğunu yada iki kademe pas farkıyla şişecek maaşı düşünün) Tabi milli takım seviyesinde Finansal sıkıntılarımız olmayacağı için böyle detaylara pek takılmamak gerek. Oyuncular daha sofistike daha kombo oyuncular olacaklar haliyle, ama sanırım bunlarda kriterlerim arasında olacak.Ama hep dediğim gibi attığımız sayıdan daha çok yediğimiz sayı beni ilgilendirir, ne kadar az sayı yersek kazanma şansımız artar, Zaten oyunda da savunmanın önemi bilmeyen kullanıcı kalmamıştır.

From: Melih
This Post:
00
252165.16 in reply to 252165.15
Date: 12/28/2013 19:52:28
Sakarya Devil's
III.5
Overall Posts Rated:
220220
Öncelikle herkese iyi geceler ve iyi oyunlar. Bu yazıyı çok geç yazdığımın farkındayım, bu yüzden herkesten özür diliyorum. U21 için aday olduğumu paylaşmıştım, şimdi ise seçilirsem ne yapıcaklarımdan, düşündüklerimden biraz bahsetmek istiyorum. Öncelikle scout sistemini kullanmayı düşünmüyorum. Her oyuncuyla bizzat kendim ilgilenmek istiyorum, her oyuncunun sahibiyle bizzat kendim konuşmak istiyorum. Farkındayım bu durumda çok fazla iş tek bir kişiye yüklenecek ama zaten U21 antrenörü olucam ve bunu iliklerime kadar hissetmek istiyorum. Gerek baskısı gerek stresi gerek neşesi... Süperstar ve üstü pota sahip oyunculara ağırlık vermeyi düşünüyorum. Yalnız şunu da belirtmek isterim U21 şansı olmayan oyuncuların menajerlerine de her zaman yardım etmeyi de düşünüyorum. Yapılması gereken sadece bir mesaj atmak. Ülke olarak başarılarımız geçici oluyor. Ben her iki takımımızı da MT sıralamasında ilk onda görmek istiyorum. Bu yüzden antrenman sistemini de biraz farklı yapmayı düşünüyorum. Tabi oyuncu yetiştiricek arkadaşlardan da bir kaç ricam olucak bu durumda. Paylaşmak istediklerim şimdiik bu kadar, tekrardan özür diliyorum. İyi geceler arkdaşlar, iyi oyunlar.

Advertisement