BuzzerBeater Forums

BB Poland > [NBA] - Cleveland

[NBA] - Cleveland

Set priority
Show messages by
This Post:
00
261401.6 in reply to 261401.4
Date: 7/20/2014 11:53:24 AM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40804080
Second Team:
KS Golden Grizzlies
Jeśli nie najlepszy z PFów w ogóle to na pewno najlepszy w offensywie. No i bardzo mocny, jeżeli nie najlepszy jeżeli chodzi o zbiórki. Statystyki w offensywie ma niesamowite. Dla przykładu w miesiącu lutym Love zdobywał więcej punktów niż Kevin Durant (34 do 33), zbierał więcej piłek niż Dwight Howard (14,1 do 12,9) i miał więcej trójek niż Kyle Korver (3 do 2,7 na mecz). W zasadzie do MVP brakuje mu tylko lepszej obrony i lepszych wyników drużyny.

Obrona to faktycznie jego pięta achillesowa...ale tak jak napisałem wcześniej on ma wciąż tylko 26 lat i jeszcze może się rozwijać. Poza tym obronę konkretnego zawodnika kreuje też system, obrona całego zespołu. Być może w lepiej broniącym zespole Love też wyglądałby lepiej.

Nie mniej z zawodników, których wymieniłeś jako potencjalnie lepszych PFów od Love'a, wielu jest porównywalnie słabymi obrońcami (Griffin, Nowitzki, Bosh), a za bardzo nie widzę zawodnika, który ma więcej do zaoferowania w offensywie.

This Post:
00
261401.7 in reply to 261401.6
Date: 7/20/2014 1:50:40 PM
Overall Posts Rated:
5454
Na Boshu w głównej mierze opierał się system defensywny Miami bo był w stanie na zasłonach grać show na graczu z piłką by za chwilę błyskawicznie wrócić do obrony swojego gracza i trumny co umożliwiało świetną obronę akcji pick&roll.
Griffin samym swoim atletyzmem jest klasę wyżej w obronie 1-1 niż Love + ma bardzo dobrą pracę stóp jak na tak wysokiego gracza + nie musi odgrywać roli "rim protectora" z czwórki tylko dlatego, że zawsze ma za plecami Jordana o masakrycznym zasięgu. Blake ma 24 lata i większy upside niż Love.
Nowitzkiego w defensywie nie będę bronić bo zawsze w obronie był co najwyżej przeciętny, ale jego ofensywne cyferki są dla mnie bardziej imponujące niż Love'a: 21,7 pkt przy 49,7% skuteczności z gry, 39,8% za trzy, 89,9% za 1. Mało brakowało, a po raz drugi wszedł by do klubu 50-40-90. "Do „idealnego” strzeleckiego sezonu zabrakło mu jednego trafienia z wolnych, jednego za trzy i trzech za dwa". Dodam tylko, że Dirk skończył w tym roku 35 lat i jak na takiego dziadka to wymiata.

Jeśli ktoś broni podobnie do Love'a z tych których wymieniłem to Aldridge, ale jego od krytyki słabej defensywy bronią wyniki drużyny. Tak jak powiedziałeś, może Love w lepszym systemie defensywnym wyglądałby lepiej, ale nie zmieni to faktu, że broni bardzo słabo 1-1, bo taką obronę albo potrafisz grać albo nie.

This Post:
11
261401.8 in reply to 261401.7
Date: 7/20/2014 3:49:29 PM
Overall Posts Rated:
265265
"Obrona wygrywa sie mistrzostwa"

Mysle ze po tym co pokazalo nam SAS w ostatnich finalach - perfekcyjna egzekucja w ataku mozna smialo ta zlota mysl rozwazyc jeszcze raz.

Otoz moim zdaniem zcipowienie ;) NBA ktore datuje sie od 2 sezonow MVP Nasha zmienilo NBA (owszem Garnett i TT byli w stanie stworzyc defensywe na miare ALL TIME).

Te nazwiska PFow ktore wymieniles sa fajne ale czy naprawde wszyscy z nich sa lepsi od Love?

LaMarcus caly czas plakal ze odchodzi, szukal tradu i wlasnie zagral pierwsze (i ostatnie bo Lillard ma najwieksze jaja w lidze) PO w karierze jako lider.

Griffin - chlopak ma od poczatku kariery CP3 i to jest przeogromny handicap dla tego typu PFa. Oczywiscie ze Blake sie rozwija ale jeszcze mu brakuje dosc duzo do poziomu w ktorym Griffin - (minus) atletyzm (ktory sie mu skonczy pewnego dnia) bedzie w stanie cos znaczyc w tej lidze

Dirk jest swietnym zawodnikiem (top5 PF all time), PO 2011 byly prawdopodobnie najlepszymi PO w wykonaniu jednego zawodnika jakie zobaczymy za naszego zycia, jednak Drik w ostatnim sezonie nie byl soba i o dziwo w seri z SAS nie zagral zadnego dominujacego meczu a wystarczylo wygrac jeden mecz wiecej...

Bosh to jest zagadka... byc moze bedzie to najgorszy kontrakt w lidze ciezko poweidziec. Faktycznie dosc dobrze broni picki ale to nie jest zaden poziom all-time i jesli uwazasz ze na nim warto ciagle opierac jakikolwiek system defensywny to Popovic pozdrawia:*. Ogolnie to mnie sie wydawalo ze system defensywny Miami opieral sie na szybkich (szczelnych) rotacjach a nie na Boshu ale moze sie myle.

Bosh gral juz z Lebronem i w ostatnim sezonie pokazal ze nie ma pomyslu na to aby ta 2 jakos sensownie funkcjonowala na parkiecie. Dirk, Love to jego mlodsza wersja lite. Griffin, Aldridge wyslij ich do Minny i zobaczysz jak ich gra bedze wygladala bez czolowego PG ligi...

Ibaka jest ciekawym przykladem ale on nigdy nie byl i nie bedzie pierwsza (ani druga) opcja druzyny - nikt znajac jego ograniczenia nie bedzie tego od niego wymagal.

Love jest idealnym fitem pod Lebrona, chyba tylko Westbrook bylby porownywalna sila jezeli rozwazamy 2 opcja w lidze. Irving z Love przy Lebronie powinni rzucac za 3 na poziomie 40%+ w sezonie. W obecnej promujacej atak i "strecz" 4 lidze jest to niesamowita sila ofensywna, to i fakt ze Wschod to sa obecnie popluczyny a nie NBA stawia ich jako murowanych kandydatow do gry w finale.

Patrzac na monitor gdzies miedzy Bugiem i Odra wydaje sie nam wszystkim ze wymiana Wigginsa za Lova jest zla. Wiggins prawdopodobnie jest niezbedny do pozyskania Lova i mimo wszystko uwazam ze Cavs rowniez powinni klepnac wymiane jezeli nie maja innej opcji, Lebron jest na umowie 1+1 i ich podstawowym zadaniem jest go zadowolic juz teraz a nie czekac 2-3 lata na Wigginsa.


This Post:
00
261401.9 in reply to 261401.8
Date: 7/20/2014 5:04:01 PM
Overall Posts Rated:
5454
Tej maksymy nie ma co zmieniać - Spurs mieli 3 najlepszą defensywę w lidze [Def rtg na poziomie 102,4]

Akurat Griffin zaczynał mając obok siebie takich wirtuozów rozegrania jak Mo Williams, Eric Gordon czy Baron Davis. Fakt, ma obok siebie CP3, ale jaki wpływ ma jego obecność na defense 1-1 Griffina [bo to głównie kwestionowałem defense Griffina>defense Love'a]? Dlaczego uważasz, że atletyzm Griffina się skończy? Chłopak na wejściu do ligi zerwał więzadła krzyżowe więc i tak sporo z dynamitu w nogach co miał już stracił, a mimo to nadal ma sporą przewagę w tej materii nad resztą ligi. Czy nadal będzie takim atletą pod koniec kariery? Nie wiem. Mówimy o tym co jest tu i teraz. I dlaczego mam oceniać zawodnika odejmując mu jedną z jego umiejętności [atletyzm]? Tak, jest to umiejętność jak np: panowanie nad piłką CP3, szybkość Ty Lawsona czy umiejętności podania w każde miejsce na parkiecie Rondo.
Jestem pewien, że Griffin nawet w Minny robiłby swoje 22-24 pkt bo robił je już w 2010/2011 gdy to LAC grali jak dzisiejsza Minny. Przy okazji zapełniłby trybuny bo nie oszukujmy się - gra Griffina jest bardziej seksowna od gry Love'a.

Bosh - mobilny skrzydłowy wystarczająco szybki by wybronić obwód i wrócić do paint'a w dzisiejszym baskecie na wagę złota - finały zawaliła rotacja na PG [Chalmers nie powinien odrywać tyłka od ławki w Finałach] i brak wsparcia z ławki. Po Boshu spodziewam się co najmniej powrotu do cyferek z Toronto 22 pkt/8 zbiórek są w jego zasięgu - jeśli się zepnie to może nawet i więcej.

Dirk - chciałbym nie być sobą i robić 20+ pkt na skuteczności prawie 50-40-90.

Wiesz co nigdy nie wątpiłem, że Love jest dobrym ofensywnym fitem dla LeBrona. W defensywie myślę, że będą po prostu rozjeżdżani przez jego ograniczenia w grze 1-1. Uważam jedynie, że pozbywanie się pakietu Wiggins + Bennet/Waiters + ktoś jeszcze z dużym kontraktem bo na razie hajs się nie zgadza + 1st round pick to przesada, bo tracą wtedy pewne wsparcie z ławki. Gdyby do tego wyciągnęli Dienga + jeszcze jakiegoś dobre mięso obronne pod dziurą to mogłoby to wypalić. W innym przypadku będą mocno kuleć gdy wejdzie ławka.

Last edited by pOzdrO pocwicz at 7/20/2014 5:08:16 PM

This Post:
00
261401.10 in reply to 261401.7
Date: 7/20/2014 5:15:26 PM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40804080
Second Team:
KS Golden Grizzlies
Na Boshu w głównej mierze opierał się system defensywny Miami
Dobrze, ze dodałeś w systemie defensywy...bo sam Bosh jest mega soft w obronie 1na1.
Griffin samym swoim atletyzmem jest klasę wyżej w obronie 1-1 niż Love + ma bardzo dobrą pracę stóp jak na tak wysokiego gracza
. Griffin to najbardziej przereklamowany PF w NBA. Broni go tylko atletyzm. Nic poza tym. Nawet półdystansu nie ma. Poza tym bycie atletą nie czyni z Griffina obrońcy. I to mnie najbardziej u niego razi, bo gość ma warunki by być super obrońcą, a wcale tego nie wykorzystuje. Praca stóp? W ataku tak, ale w obronie nie potrafi robić z nich użytku.

Powiem tak: Doc Rivers umiejętnie ukrył Griffina w systemie obrony Clippers w czym wydatnie pomógł mu Jordan i jego umiejętności defensywne.

This Post:
00
261401.11 in reply to 261401.10
Date: 7/21/2014 5:55:22 AM
Overall Posts Rated:
296296
chyba się zatrzymałeś w ocenie Grifina ponad sezon temu. w tym sezonie był uważany za gracza numer 3 w lidze bo oprócz dunków dołożył całkiem solidny midrange i pare 3 też wrzucił. tak jak z trójki Love LM12 i Grifin najbardziej lubię Love'a to uważam, że zdecydowanie największy potencjał ma Blake i za 2-3 sezony jedyny gracz pod koszem który będzie mógł mu dorównać to A. Davis.

Z resztą popatrz jak prowadził grę LAC przez 15 meczy jak nie było CP3, prawdziwy lider, super statystyki, świetne wyniki.

co do wymiany to kliknąłem że warto oddać gracza, który za pare lat może być świetny za gracza który już teraz jest w top 3-5 pod koszem w lidze. Z drugiej strony dla mnie bardziej logiczne jets oddać Thompsona czyli też takiego stretch 4 plus Waiters i Bennet plus pick za Love'a a Wigginsa na 2 grać. Z ławki będą Miller, Jones, Allen Hayward czyli jets kim wchodzić, są schooterzy

This Post:
11
261401.12 in reply to 261401.11
Date: 7/21/2014 7:56:35 AM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40804080
Second Team:
KS Golden Grizzlies
Ok. Zaliczył progres. Duża w tym rola Doca Riversa. Poprawił FT, poprawił midrange...ale to ciągle jest tylko solidny rzut. Do zawodników wymienianych w gronie najlepszych PFów ligi jeszcze sporo mu brakuje jeżeli chodzi o rzuty z dystansu. Za 3 pkt. rzucał raptem bodaj z 12 razy w sezonie z czego trafił 27%.

Generalnie doceniam Griffina i jego potencjał. Natomiast według mnie jego gra w ataku jeszcze zbyt bardzo zależy od dobrego rozgrywającego. Za to w obronie biorąc pod uwagę jego warunki fizyczne wymagam od niego zdecydowanie więcej. Nie potrafię spojrzeć na jego atletyzm jednokierunkowo. Z takimi warunkami powinien być jednym z najlepszych obrońców ligi, a jeszcze dużo mu do tego brakuje.

Niestety widowiskowość gry Griffina większości przyćmiewa jego mankamenty.

This Post:
00
261401.13 in reply to 261401.12
Date: 7/21/2014 8:11:27 AM
Matrix Mighty Dunkers
II.4
Overall Posts Rated:
10021002
nic dodac nic ująć, zgadzam się

From: kozlik4
This Post:
00
261401.14 in reply to 261401.13
Date: 7/22/2014 9:18:09 AM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40804080
Second Team:
KS Golden Grizzlies
Swoją opinię w temacie pozyskania Love'a przez Cavs postanowił wyrazić sam Mike Krzyżewski:

"Ani sekundy nie wahałbym się przed pozyskaniem Kevina Love’a - mówi. - Nie mam nic do młodych zawodników. Love po prostu jest All-Starem, maszyną double-double, poza tym potrafi rozciągnąć grę. Nie ma w lidze wielu graczy double-double, jeśli w ogóle są, którzy potrafią rozciągać grę. On może grać w środku i na dystansie. Jest kilku zawodników, którzy dobrze grają w low-post i również ocierają się o double-double, ale Love robi to i potrafi robić również wiele innych rzeczy"

"Trenowałem go w dwóch zespołach i naprawdę uwielbiam Kevina - mówi dalej Coach K. On też jest młody. Ma 25 lat. Miał 21 jak go trenowałem. Mieliśmy sześciu 21 latków w zespole 2010 Stambuł (MŚ w Turcji) i Kevin był jednym z nich. Rozwinął się i dalej się rozwija. On jest wspaniały. Dokonałbym wymiany bez chwili zastanowienia"

"Patrzysz na Lebrona i widzisz najlepszego zawodnika na świecie. On ma 29 lat. Nie chcę powiedzieć, że jest na końcu swojej kariery, ale jest w jej drugiej połowie. W pierwszej połowie kariery stawał się wielkim graczem. Miał duży talent, dzięki któremu stawał się wielki. Na to potrzeba czasu - tak jak w przypadku Wigginsa i Benneta, którzy również będą stawali się wielcy, ale to się nie stanie od razu. Oni mają duże talenty. Lebron jest wspaniałym graczem teraz. Nie chcesz marnować żadnego roku kariery tak wielkiego gracza jak LeBron"

"Love jest blisko by być graczem wielkiego formatu. Nie jest na poziomie Lebrona...ale wiecie kim jest Love już w tej chwili. Oni się będą rozwijać, a on już jest rozwinięty. To jest gotowy, znakomity zawodnik"

Przeprowadzający wywiad powiedział, że James bez wątpienia sprawiłby, że Love byłby jeszcze lepszy i na pewno Irving u boku Jamesa będzie lepszy. Natomiast poprosił Krzyżewskiego by spróbował sobie wyobrazić jak szybko będzie się rozwijał Irving jeśli będzie miał w zespole Jamesa i Love'a

"Będzie rozwijał się jeszcze szybciej. Środowisko wpływa na zawodnika. Na nas wszystkich wpływa" - odpowiedział Krzyżewski

............................................................................

Myślę, że Krzyżewski wie co mówi. Z głosów udzielonych na forum podobny punkt widzenia prezentuje z tego co czytam LJno2 i ja też się pod tym podpisuję. Nie można patrzeć na tą wymianę i widzieć tylko Love'a za Wigginsa, Benneta itd. To być może wymiana, która zadecyduje o tym czy LBJ zostanie w tym zespole na dłużej. Przypominam, że drugi rok jego kontraktu jest opcją zawodnika, więc teoretycznie już po jednym sezonie może spakować manatki. Patrząc z tej perspektywy optyka na całą wymianę jest nieco inna.

PS. Jestem trochę zaskoczony wynikiem ankiety. Jeśli masz już u siebie LBJ to robisz wszystko by go zatrzymać. On musi mieć drużynę od razu walczącą o mistrza, a nie za 2-3 lata. Tym bardziej, że ma taki kontrakt, że po sezonie może powiedzieć do widzenia. Argument z mocną ławką oczywiście trafny, ale przecież jak będą mieli LBJ, Love'a i Irvinga to przyjdą do nich za grosze jacyś solidni weterani.


Last edited by kozlik4 at 7/22/2014 9:19:47 AM

This Post:
00
261401.15 in reply to 261401.14
Date: 7/22/2014 9:31:43 AM
Overall Posts Rated:
5454
Solidni weterani za grosze - pytam się kto konkretnie? Z nazwiska wymień. Podpisali Millera za cały mid-level exception. Dobry ruch. Allen może jedynie się wkręcić na tą imprezę za minimum dla weterana. To też byłby dobry ruch, klasowy shooter przy LeBronie zawsze spoko. Ale kto dalej? Rynek FA już jest strasznie ubogi i z dnia na dzień będzie się tylko kurczył, bo żadne znaczące nazwiska na 99,9% już nie wejdą do gry.

This Post:
00
261401.16 in reply to 261401.15
Date: 7/22/2014 9:56:41 AM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40804080
Second Team:
KS Golden Grizzlies
Nie przesadzaj. Jest jeszcze na rynku wielu graczy, którzy z ławki byliby w stanie dać mocny impuls Cavs:

Shawn Marion
Jameer Nelson
Andray Blatche
Ramon Sessions
Jordan Crawford
Jermaine O'Neal
Emeka Okafor
Michael Beasley
Elton Brand
Jerryd Bayless
Hedo Turkoglu
All Harrington

Advertisement