BuzzerBeater Forums

BB Hrvatska > National Team Debate Thread

National Team Debate Thread (thread closed)

Set priority
Show messages by
From: Prljavi

This Post:
11
321928.61 in reply to 321928.60
Date: 12/1/2023 1:54:59 PM
Ružni
II.3
Overall Posts Rated:
6969
U više sam navrata spominjao iskusnije igrače i rijetko je za pronaći neku jako značajnu pomoć. Ne treba nikome niti zamjeriti jer i jest izazov svakome da se sam dokaže.
Inače, neki su dali jako dobre savjete koji su ili odbačeni ili ostali gotovo neprimijećeni ( nadam se da ne ulazim u privatnost spominjanjem menadžera Zagreb Hell Patrola, Lavanda 91-ersa, Vrbani Zagreb ). Spominjali su ideje o modelu financiranja kluba ( osim onog opće poznatog ), pogodnosti početnih skilova, važnosti pojedinih skilova na jakost momčadi.

Evo, vezano uz pogodnost početnih skilova: 1.PG OD=8, ID=6 i 2.PG OD=6, ID=8.
Da bi PG doveli do OD=20, ID=16 potrebno je potrošiti barem 4 treninga više za 1.PG. Dakle, bolji je izbor igrač s jačim sekundarnim skilovima.


Privatnost podataka mora ostati privatnost i to je zajamčeno od autora BB-a. Odnosi se i na izbornike koji imaju pristup našim igračima.
No, Juddist je dao informaciju i dopuštenje za objavu kako na početku 19. godine njegov ČKS Župčić ima UZS=74 te je na putu razvoja do 155-160.

From: Jukic

This Post:
11
321928.62 in reply to 321928.61
Date: 12/1/2023 3:55:17 PM
Zivine
A-1 Superliga
Overall Posts Rated:
464464
Evo, vezano uz pogodnost početnih skilova: 1.PG OD=8, ID=6 i 2.PG OD=6, ID=8.
Da bi PG doveli do OD=20, ID=16 potrebno je potrošiti barem 4 treninga više za 1.PG. Dakle, bolji je izbor igrač s jačim sekundarnim skilovima.



Prvo pitanje je da ovo malo obrazlozis jer se uopce nevidi na sto ciljas ovom izjavom. Pg od 183 ili pg 216cm koji je samo na papiru PG zbog startnih ocjena? Koji je potencijal? Lvl gyma?
Ovom izjavom osim spominjanja 3 imena se uopce nije moglo skuziti sto zelis reci?
Kakva financiranja?
Malo obrazlozi.

2 zasto bi play morao specificno imati ID=16

Ovdje je previse price od mladim igracima 18to godisnjacima, a to je Cancijova domena i mislim da mu se tu nebi puno tribali mjesati jer ce opet mlada repka patiti na ustrb starije.
Idealno bi bilo da smo pokriveni na dva fronta sa igracima koji dizu prvo primarne ocjene (kod onih koji mogu izdrzati te place) i sekundarce koji ciljaju na stariju repku a preskacu ove mladje uzraste jer za to nemaju love.

From: canci

This Post:
11
321928.63 in reply to 321928.61
Date: 12/1/2023 5:13:58 PM
Akul Atina
II.1
Overall Posts Rated:
415415
Second Team:
MVV
Kako onda zapocinjes trening pod opcijom 1 a kako pod opcijom 2?

From: canci

This Post:
00
321928.64 in reply to 321928.63
Date: 12/1/2023 5:20:33 PM
Akul Atina
II.1
Overall Posts Rated:
415415
Second Team:
MVV
Ako sam uspio iscitat i razaznat, vas sustav je da prvo krecete trenirat sekundarne skilove pa se vracate na primarne?

From: Dinika

This Post:
22
321928.65 in reply to 321928.62
Date: 12/2/2023 2:23:07 AM
Alo ti
II.2
Overall Posts Rated:
1010
Second Team:
Gorska Akademija
Ja bih se tu slozio s Jukicem.

Najbolje bi bilo kada bismo imali dva "fronta" i kada bismo međusobno surađivali i trenirali igrače. Neki od nas za u21, a neki za A selekciju i tek onda bismo napravili nekakav iskorak.

Meni je zanimljivo čitati sve ideje što se tiče treninga, još da netko napiše kako imati para, bilo bi vrh.

Da se sve to objedini na forumu, novijim menadzerima poput mene bi bilo puno lakse, ali i zanimljivije odmah od starta jer bismo mogli pridonijeti repki.

From: Prljavi

This Post:
00
321928.66 in reply to 321928.62
Date: 12/2/2023 6:16:44 AM
Ružni
II.3
Overall Posts Rated:
6969
Evo, vezano uz pogodnost početnih skilova: 1.PG OD=8, ID=6 i 2.PG OD=6, ID=8.
Da bi PG doveli do OD=20, ID=16 potrebno je potrošiti barem 4 treninga više za 1.PG. Dakle, bolji je izbor igrač s jačim sekundarnim skilovima.



Što tu nije jasno?
Neki su isticali da im je bolje da su početni primarni skilovi veći, a da su ostali nebitni. Ja sam naveo primjer koji jasno pokazuje da to nije bolje i spomenuo osobu koja je to javno već prije rekla.
Ostali detalji su sporedni, ali riječ je o PG 185 cm, ČKS.

Usput, evo 19 god., 206 cm, MVP, UZS=63, Hrvat, (52832459).
Nominalno SG koji je reprezentativni potencijal za PF ( može se razviti do 145 , ipak je samo MVP )).
Ima razvijenije vanjske skilove, a kako se igraču od 206 cm ti skilovi sporije razvijaju to je pogodno. One unutarnje skilove brže razvija pa lakše napreduje do željenih ciljeva.


Ovo je forum tema vezana uz izbor izbornika za A vrstu. Sve moje izjave vezane su uz razvoj igrača za A vrstu. Ne znam zašto neki stalno ovdje ubacuju priče o U21.
No, mladi igrač koji je potencijal za A vrstu ne potpada pod Cancijevu domenu nego pod domenu izbornika A vrste. To valjda nitko ne osporava. Sve ozbiljne repke potencijale za A vrstu razvijaju pod domenom izbornika A vrste, a iskoriste se za U21 u onoj mjeri koja je moguća.

Last edited by Prljavi at 12/2/2023 6:28:52 AM

From: Prljavi

This Post:
00
321928.68 in reply to 321928.64
Date: 12/2/2023 6:34:46 AM
Ružni
II.3
Overall Posts Rated:
6969
Individualni pristup igraču daje plan razvoja prema njegovim početnim skilovima.
Nema općeg pristupa nego detaljno planiranje s obzirom na željene ciljeve, a uzimajući u obzir sve faktore koji na razvoj utječu. Promjena uvjeta tijekom razvoja dovodi i do promjene plana razvoja. ( Ne mogu se izbjeći ozljede i neke druge otežavajuće okolnosti. )

From: Jukic

This Post:
00
321928.69 in reply to 321928.68
Date: 12/2/2023 8:10:34 AM
Zivine
A-1 Superliga
Overall Posts Rated:
464464
Kak bi ti branio bekove s oko 20 u unutrašnjem šutu? Ili da se spustimo na jedan cijeli rang niže, kako bi branio bekove s oko 17-18 u unutrašnjem šutu?


Je li to uistinu jedini nacin za pokriti SG-a sa dobrim IS-om
Zasto s druge strane play nebi imao dobar IS pa on bio taj kojega se treba pokrivati?
Upravo o ovome govorim, nepostoji samo jedan ispravan put, bb je igra koja evolvira iz sezone u sezonu i u kojoj ima mnoštvo raznih kombinacija i strategija. Tu sam dovvoljno dugo da sam se svega nagledao .... 60 sezona a namjeravam barem još toliko i upravo iz ovog razloga nebi zelio da itko od vas shvaca ove komentare preosobno ili kao napad.
S vecinom vas sam suradjivao ili cu suradjivati a u najmanju ruku bi se volio tu i tamo barem nasaliti na forumu.


Usput, evo 19 god., 206 cm, MVP, UZS=63, Hrvat, (52832459).
Neki su isticali da im je bolje da su početni primarni skilovi veći, a da su ostali nebitni.

Posebna endemska vrsta SG-a od 210 cm
Ne nisu nebitni, ova izjava je bila moja ako se nevaram i odnosila se za razdoblje moga stolovanja u u21 repci.
Odnosilo se upravo na centre, kojima su sekundarci bez primarnih ocjena nebitni do 21 godine jer ih se nemoze dovoljno razviti.
Da se nadopunim izjava je takoder bila za manje potencijale vezana.

Individualni pristup igraču daje plan razvoja prema njegovim početnim skilovima


Znaci na kraju se ipak svi slazemo.
Ja cu s ovim i zavrsiti i necu dalje potencirati raspravu jer mislim da je bespotrebna.

From: Prljavi

This Post:
00
321928.70 in reply to 321928.69
Date: 12/2/2023 9:24:58 AM
Ružni
II.3
Overall Posts Rated:
6969
Sve objavljeno smatram konstruktivnom raspravom i već sam izjavio da nema mjesta egoizmu tako da po tom pitanju ne trebaš brinuti. Osobno nemam nikakvih inhibicija za suradnju s tobom. Takav iskusan igrač može sigurno značajno pomoć.

S obzirom da stalno govorim o igračima za A vrstu, moj komentar nije očito bio vezan uz tvoju spomenutu izjavu.

Svi smo suglasni da se razvoj kluba može odvijati na vrlo raznolike načine i da tu odluku donosi vlasnik sam. Ipak, kada je riječ o razvoju igrača ( bilo koje vrste ) najčešće postoji samo jedan put do njegovih maksimalnih dosega.

From: Prljavi

This Post:
11
321928.71 in reply to 321928.65
Date: 12/2/2023 9:32:45 AM
Ružni
II.3
Overall Posts Rated:
6969
Izrazito mi je drago čuti ovakav plemenit glas, a znam da takvih ima još dosta. Ljudi koji su uložili puno da bi pokušali pomoći vratiti ponosnu Hrvatsku. Sami su se odrekli mogućnosti napredovanja vlastitog kluba zbog uloženih sredstava u razvoj reprezentativaca. Neki danas grlati nisu to bili spremni učiniti dok se nisu pobrinuli za svoj klub. Jasno svatko bira svoj put, ali je dobro znati kakav je čiji.
Bravo za plemenite i uvijek ću biti uz vas.

Advertisement