BuzzerBeater Forums

România - I.1 > Pronosticuri si discutii 2

Pronosticuri si discutii 2

Set priority
Show messages by
This Post:
00
264933.62 in reply to 264933.60
Date: 2/4/2015 11:37:28 PM
Iwillsurvive
II.4
Overall Posts Rated:
116116
scuze pentru intarzierea cu care raspund, dar am cateva probleme mai presante decat buzzerul momentan si raspund pe apucate.
Parerile mele deranjeaza in general. Ai doua posibilitati ori ma ignori ori ma combati cu argumente, alminteri te ignor eu.
Pica nu iti port. au fost doar meciuri de campionat pe care cateva le-ai castigat tu si cateva eu. pentru informatia ta in perioada respectiva ma intereseau finantele in special si nu dadeam 2 bani pe rezulatete. daca imi ieseau cu ce aveam bine, daca nu iar bine. Banii sa curga. Dovada e ca am tankat liga II (cum bine a zis boston) si am stat foarte in liga III mult timp facand un fel de day-trading pana prin sezonul 18-19 cand preturile jucatorilor au scazut abrupt si a trebuit sa devin mai creativ in a face bani rapid. Sincer sa fiu as putea sa ma asigur de un campion sezonul urmator sau in urmatoarele 3 (am ceva finante sa iau niste nenorocenii si sa-i si sustin), dar unde ar mai fi distractia,ce recompensa financiara primesc si cu jucatorii care ii antrenez de atatea sezoane si sunt pe ultima suta de metri de antrenament ce fac, ii abandonez?
Ma bucur sa vad ca ai iesit din "hibernare", si la mai multe posturi.
daca imi explici ce ai vrut sa zici cu: "I'll double dare you, man!!" sa ma prind si eu care e legatura as fi bucuros sa-ti raspund la provocare. Nici macar nu ai reusit sa ma ataci cum trebuie. se vede ca iti trebuie antrenament la postat sa incropesti de un atac corespunzator.

@Otis Scuze pentru lungimea scrierii stiu ca vrei sa le tin mai scurte

This Post:
00
264933.63 in reply to 264933.61
Date: 2/5/2015 12:50:40 AM
Iwillsurvive
II.4
Overall Posts Rated:
116116
eee, ce parere sa am. Ori eu nu stiu sa joc buzzer ori exista o conspiratie impotriva mea :D. mi-as dori macar sa imi scrie la ratinguri 6 sau 7 peste tot macar sa am o explicatie pentru infrangere. asa ma tot uit la meci si nu inteleg nimic.te-am luat la toate capitolele si unde nu te-am luat am fost egali. tu ai scos overall un respectabil eu am scos bun. o treapta diferenta de valoare daca se poate spune si asa. unde mai pui ca am accidentat si cel mai bun jucator de exterior. poate ai e explicatia, dar tot nu mi se pare suficient. poate ma lamuresti tu. si daca tot te lansezi in explicatii poate imi dai si cateva lamuriri la ultimul meu meci de B3.

Last edited by Iwillsurvive at 2/5/2015 12:52:39 AM

This Post:
00
264933.64 in reply to 264933.63
Date: 2/5/2015 7:09:38 AM
The Defenders
RBBA
Overall Posts Rated:
451451
Second Team:
The D-fenders
ai avut un jucator in minus ceea ce a apropiat raportul de puteri.
parearea mea e ca intrand in meci aveam echipe relativ egale, contrar a ceea ce zic salariile.
eu am secundare foarte mari si din moment ce ai jucat balanced secundarele mele au fost mai bune ca ale tale secundare defensive si secundare ofensive. in afara de PF si C nimeni nu a marcat eficient la tine, pe cnad la mine toti au contribuit. daca jucat doar pe itnerior sau doar pe exterior castigai. jucatorii cu salarii mici au secundare egale cu principalele

pe scurt, cred ca ai ales cea mai nepotrivita tactica (balanced, si daca dadeai BO sau Patient tot aia era) in conditiile in care am scos rebounding similar si am marcat mai eficient. cred ca suntem egali ca entuziasm si forme ;)
deci intr-un meci de sanse 50-50 sau 60-40 m-am nimerit intr-o ipoteza in care am castigat.

This Post:
00
264933.65 in reply to 264933.64
Date: 2/5/2015 11:10:22 AM
Iwillsurvive
II.4
Overall Posts Rated:
116116
eu sincer sa fiu am mizat pe faptul ca ma vei ghici interior. am incercat sa surprind, se pare ca sa intors importiva mea. daca nu reusesc sa ma redresez o sa ridice mari semne de intrebare ce fel de echipa am. si eu am secundare decente, dar se pare ca tu ai secundare aproape cat skilurile principale. oricum felicitari. daca nu jucai ce ai jucat cu Nankastsu aveai CT, asa am considerat ca normal e suficient.

Last edited by Iwillsurvive at 2/5/2015 11:12:11 AM

From: Inter89

To: Otis
This Post:
11
264933.66 in reply to 264933.61
Date: 2/6/2015 7:18:28 AM
Overall Posts Rated:
33
allow me to interject
Cu mult interes, chiar.

eu nu iti port pica fiindca nu tu m-ai eliminat (cu ghinion) din campionat in sezonul in care am avut cea mai buna echipa, but that one title should have been mine.arrrgh the tyranny. (eu am fost eliminat fiindca am jucat 44 de minute fara pivot impotriva unei echipe care juca pe interior deci, na, viata :) )
Din pacate te voi contrazice. Daca e s-o luam pe merit, era titlul Universitatii Cluj. In finala de conferinta l-a avut accidentat pe Burtea. Iar in finala cu tine am avut avantajul terenului propriu iar in meciul decisiv, am avut centrul titular eliminat dupa primele doua sferturi si SF-ul titular accidentat in ultimul sfert. Asa ca nu fii rautacios. :) Oricum, a fost cea mai frumoasa finala!!
In plus, a fost sezonul in care am studiat extrem de mult tactica celor de la Cluj si a TA! Deci, tinand cont de studiul efectuat, am un mic merit. S-a vazut in sezoanele urmatoare, avand in mare parte aceeasi echipa, ca nu am scos nici un rezultat interesant. Mai am meritul, poate lipsit de modestie, sa fiu singurul jucator, din ultimele sezoane, care a castigat titlul cu cel mai mic buget. La vremea respectiva era de 750k. Ma puteti contrazice fara probleme.

at WILLY.

De cele mai multe ori imi sunt indiferente parerile celorlalti dar sa vii si sa-ti dai cu parerea despre niste meciuri fara nici un STUDIU, fara sa stii ce skilluri au jucatorii mei, DMI, etc... imi pare deplasat.
Desi nu le stiu pe toate, iti pot spune ce elemente pot fii decisive. Terenul propriu, Player's Attitude, DMI-ul la momentul respectiv. Cand la sfarsitu sfertului 3 ai 25 pct si vine cineva si spune ca "ce rezultat razna!!" inseamna ca este, scuze, nepregatit sau impartial, subiectiv!

Totusi, imi cer scuze despre interventia mea de mai sus deoarece o consider si pe aceea deplasata.

Mult succes tuturor!

From: Otis

This Post:
00
264933.67 in reply to 264933.66
Date: 2/6/2015 3:24:58 PM
The Defenders
RBBA
Overall Posts Rated:
451451
Second Team:
The D-fenders
titlul tau e deplin meritat. dar eu am batut si pe cluj si pe diverse in acel sezon in cupa in semi si finala. nu se poate spune ca n-au fost all in. in egala masura si tu ai batut aceeasi doi useri, deci mi s-ar fi parut corect sa jucam amandoi in finala si sa vedem atunci care ar fi fost rezultatul. nu pot sa zic ca as fi jucat ca BD daca eram in locul lui impotriva ta. as fi avut o alta abordare, naturally.
anul acela Patient era tactica antidot doar pt cluj si BD. aveam de gand sa joc asa pana cineva facea schimbari in a ma preveni. dupa aia a aparut game day preparation si deja nu mai era combinatie

ca fapt divers eu am jucat doua finale la rand cu salarii reale de 600-650. asta e reversul medaliei de a juca cu bosorogi care pierd nspe skilluri pe saptamana, dar aia e , nu ma plang. nu m-as fi simtit mai bine daca antrenam si nu treceam de turul I

nush ce ma fac daca nu castig RBBA anul viitor.
nu o sa mai am multe ocazii.

From: Otis
This Post:
00
264933.68 in reply to 264933.67
Date: 2/12/2015 1:28:15 PM
The Defenders
RBBA
Overall Posts Rated:
451451
Second Team:
The D-fenders
mai postez si eu ca nu se intampla nimic pe forumuri.

cata lume de aici crede ca Nankatsu va avea best record la sf de sezon? eu nu ma asteptam sa ne curete conferinta. eu am evitat CT-ul lui din varii motive, dar pe restul i-a curatat, daca nu cumva se supara IWS si il bate

in conferinta adversa ma bucur ca ilysan s-a reapucat de treaba si sunt 4 echipe serioase pe locuri de playoff.

This Post:
00
264933.69 in reply to 264933.68
Date: 2/12/2015 2:22:33 PM
Brigada Diverse
RBBA
Overall Posts Rated:
6464
Second Team:
All-Starters
Un pic off-topic dar ma uitam acuma peste rezultatele din seara asta si nu reusesc sa imi aduc aminte daca a mai fost vreo echipa din RBBA care sa fie eliminata din cupa de o echipa fara manager.
(81787702)
Este doar o simpla curiozitate

This Post:
00
264933.70 in reply to 264933.68
Date: 2/12/2015 2:37:35 PM
Iwillsurvive
II.4
Overall Posts Rated:
116116
eu m-as supara dar evolutia echipei mele este fluctuanta si iti voi da exemplu cel mai recent. in meciul cu South Town am scos 10 cu 10 aparari la om la om. in meciul de B3 te-ai fi asteptat sa scot mai mult la 3-2 zona. din contra cu aceeasi echipa din meciul cu South Town am scos 9 cu 8 in conditiile unei 3-2 zona. hai ca e normal al ID sa scada, dar OD trebuia sa se ridice la 11 nu sa fie chiar mai mica de 10. ai vreo explicatie. daca echipa mea va evolua ca in B3 pot sa stau linistit pentru ca Nankatsu e o echipa orientata pe exterior. totusi cand te astepti mai putin te arde si pe interior. deci 3-2 zona iese din discutie, asa ca nu stiu ce voi juca.

Last edited by Iwillsurvive at 2/12/2015 2:51:18 PM

This Post:
00
264933.71 in reply to 264933.70
Date: 2/12/2015 3:03:43 PM
The Defenders
RBBA
Overall Posts Rated:
451451
Second Team:
The D-fenders
raspunsul scurt e entuziasmul.

in campionat ai dat normal sau CT. avand in vedere cat a scos south ma gandesc ca tu ai dat CT. dar nu conteaza si nu tb sa ne spui. orice o fi fost, entuziasmul la ora meciului de b3 era mai mic decat cel din campionat

o dovada in acest sens e ca ai scos aceleasi ratinguri ofensive (Flow+cele 2 atacuri) dar sa stii ca alea sunt independente de entuziasm. entuziasmul se vede in ratinguri la aparare. iar in privinta zonei, sa stii ca un SF n-are OD de obicei peste 15 ca sa se vada in ratinguri. ma indoiesc ca al tau scoate atat. deci e posibil ca atat cat a adaugat ca rating a scazut ca urmare a entuziasmului.

iar chiar si asa, in b3 n-ai optiuni de a selecta cumiti gestionezi entuziasmul, e ca in amical. ca sa ai performanta in b3 n-ai voie niciun CT mare parte din sezon.

This Post:
00
264933.72 in reply to 264933.70
Date: 2/12/2015 3:06:53 PM
Brigada Diverse
RBBA
Overall Posts Rated:
6464
Second Team:
All-Starters
Eu vad mai multe diferente 1. ai ajucat mai puternic meciul cu South Town (normal - Tie, sau CT - normal) - de aici rezulta ca ai avut stats-uri mai ridicate decat normal. 2. Diferenta de tactica intre cele doua echipe. 3. Cred ca cea mai importanta diferenta de jucatori. Chiar daca vad ca la salarii sta mai bine pe secundare (probabil. 4. Nu stim exact care a fost diferenta de entuziasm intre voi trei. Oricum esential este match-upul intre jucatori mai mult decat alti factori.
Apropo de OD si ID eu sunt surprins ca nu a fost invers. Adica daca in meciul cu South Town ai avut de aparat 6 cu 10 in al doilea ai avut 11 cu 7. Mi se pare ca puteai sa scoti un 9 si la ID.

Advertisement