BuzzerBeater Forums

BB Poland > [U21] Mistrzostwa Świata- sezon 19

[U21] Mistrzostwa Świata- sezon 19

Set priority
Show messages by
This Post:
00
211672.63 in reply to 211672.62
Date: 4/29/2012 1:39:08 PM
AC_Milan
IV.13
Overall Posts Rated:
231231
ITALIA
Obecnym trenerem Italii U-21 jest GM-BlackMouse(U21 ITA coach) (47472), coach zespołu MightyMice, który gra we włoskiej II lidze. Cieszy się on bardzo dużym szacunkiem i zaufaniem społeczności. Robi on kawał dobrej roboty, w tym sezonie Italia ma naprawdę rewelacyjną drużynę. Jej trzon stanowią:
Ennio Montemurro (19459499), jeden z najlepszych Centrów U-21 w tym sezonie oraz niewiele mu ustępujący w umiejętnościach podkoszowych: Giulio Cerini (19467812), Nicola Maiolo (19465907). Jeśli chodzi o obwodowych to gwiazdami ekipy są: Fabrizio Rofi (19473810), Luca Maccarone (20737601). Ne pewno dużym wzmocnieniem będzie również nowy zawodnik w kadrze Nicola Colangelo (19474300). Jest to ekipa, która musi budzić respekt i szacunek.

Do tej pory Italia grała wszystkie mecze TiE, my graliśmy jednego normala i nie ma się co oszukiwać, jutro pójdą TiE, bo jest to mecz o pietruszkę. Prawdziwa walka zacznie się za 8 dni i tam już wszyscy wystawią swoje najlepsze armaty. Warto oczywiście wygrać, bo punkty do rankingu zawsze są cenne, a zresztą Polska w każdym meczu gra na 100% z myślą o swoich kibicach ;-)

Przydatne linki:

http://pl.wikipedia.org/wiki/W%C5%82ochy
http://www.oliwazoliwek.pl/
http://portalwiedzy.onet.pl/3035,haslo.html
http://wlochy.lovetotravel.pl/

Ciekawostki:

- Rzymianie - oprócz kotów, grochu, kapusty i pokrzywy - przywieźli do Anglii pierwsze sztuczne zęby.
- Włochy to największy producent wina na świecie, Sycylia to czołowy hodowca cytryn.
- Budowę Krzywej Wieży rozpoczęto w 1174 roku i skończono w XIV wieku. Na początku była prosta, ale teraz jest odchylona od pionu aż o 5 m! Próbowano podeprzeć ją słupami, lecz ciągle nie jest stabilna.
- Rzymianie jedli słodycze, ale uważali na swoje zęby - używali sproszkowanych mysich mózgów jako pasty do zębów!
- Jedną z form egzekucji w Rzymie było smarowanie skazańca miodem i wystawienie na roje os.
- Cesarz Kaligula mianował na konsula swojego konia Incitatusa!
- http://www.rmf24.pl/ciekawostki/news-muzeum-bandytyzmu-ta...

Znani Włosi

Odkąd pamiętam jestem wielkim fanem Italii i włoskiej piłki. Jestem członkiem fanclubu AC Milan i pozostanę wierny temu klubowi do końca życia. Moja fascynacja Włoską piłką miała początek od niezapomnianej ekipy Milanu, w której grali tacy herosi jak Baresi, Maldini, Ancelotti, Donadoni oraz trzech genialnych Holendrów: Van Basten, Gullit i Rijkaard.
W Milanie grało wielu wspaniałych zawodników, a z włoskich piłkarzy do najlepszych należeli Albertini, Massaro, Ambrosini, Pirlo, Nesta, Inzaghi czy Gattuso.
Dla mnie jednak najlepszym piłkarzem wszech czasów i idolem z lat młodzieńczych pozostanie na zawsze Roberto Baggio http://www.robertobaggio.com/en/. Według mnie takich zawodników jak on już po prostu nie ma. Dzisiaj wszyscy zachwycają się CR7 czy Messim, ale dla mnie to zawsze Baggio pozostanie nr 1.

This Post:
00
211672.64 in reply to 211672.63
Date: 4/30/2012 2:34:57 AM
AC_Milan
IV.13
Overall Posts Rated:
231231
A jeśli chodzi o piękne panie to posłużę się ściągawką z ostatniego występu naszych chłopaków z Italią na ME seniorów:
(213885.11)

This Post:
00
211672.65 in reply to 211672.64
Date: 5/5/2012 1:59:51 AM
AC_Milan
IV.13
Overall Posts Rated:
231231
Gramy drugi raz z rzędu z Italią (opis kilka postów wcześniej (211672.62). Co tu dużo mówić, będzie jeszcze trudniej niż było, bo Italia pokazała, że jest bardzo groźną ekipą. Przeczucie mi podpowiada, że to będzie najtrudniejszy mecz w moich dotychczasowych starciach w czasie tej kadencji. W tamtym sezonie mieliśmy dream team, który miażdżył wszystkich rywali w proch i pył, praktycznie nie był dla nas godnego rywala. Zwyciężenie było po prostu łatwe, bo wynikało z pracy, jaką wykonaliśmy przez 3 sezony, przygotowując się do ME. W tym sezonie raz że my nie mamy tak wyrównanej ekipy (chociaż również mamy piekielnie silną drużynę), a dwa że poziom przeciwników, zwłaszcza tych najlepszych jak USA, Italia czy Hiszpania wyraźnie wzrósł.

Jak dla mnie mecz z Italią to taki przedwczesny finał. Jeśli pokonamy naszych poniedziałkowych rywali, to wydaje mi się, że już nas nie zatrzyma ani USA, ani Hiszpania. Oczywiście mogę się mylić, ale tak to właśnie widzę.

Włosi zagrali z nami Run and Gun (19139) i wydaje się, że w ich sytuacji to jedyne rozsądne wyjście. Tak jak kiedyś pisałem, oni są jedyną reprezentacją U-21, która może zaatakować z obwodu i zrobić to skutecznie, dlatego na 99% przewidują, że tak samo zagrają w poniedziałek. W obronie pewnie postawią na 2-3, a co do zmian w składzie to najprawdopodobniej za Delvigo (19465624) pojawi się na parkiecie Spaggiari (19457275) lub Rofi(19473810), a w miejsce Cerini (19467812) wejdzie Alfieri (19469248). Chyba, że jeszcze mają jakiegoś asa w rękawie i powołają go na mecz na poniedziałek. Będziemy starali się maksymalnie ograniczyć ich poczynania ofensywne, oczywiście nie zapominając o naszych atutach w ataku. Mam nadzieję, że ominą nas jutro kontuzje (tfu, tfu) i uda mi się wystawić na tyle zbilansowany skład, żeby pokonać Italię.

U nas w składzie również dojdzie do co najmniej dwóch zmian. Nasza forma praktycznie bez zmian w porównaniu do ostatniego meczu, u Włochów minimalnie lepsza, co zapowiada jeszcze twardszy bój. Zapraszam wszystkich do kibicowania i zdzierania gardła za nasze orzełki.

Do boju Polska!

This Post:
44
211672.66 in reply to 211672.65
Date: 5/7/2012 3:18:50 PM
AC_Milan
IV.13
Overall Posts Rated:
231231
JESTEŚMY W FINALE MISTRZOSTW ŚWIATA!!!

This Post:
11
211672.67 in reply to 211672.66
Date: 5/7/2012 3:25:54 PM
Overall Posts Rated:
9797
gratulacje:D jeszcze jedna wygrana i będzie super:)

This Post:
00
211672.68 in reply to 211672.66
Date: 5/7/2012 3:40:23 PM
Overall Posts Rated:
299299
brawo :) i powodzenia w Finale :)

This Post:
00
211672.69 in reply to 211672.66
Date: 5/7/2012 3:50:21 PM
Overall Posts Rated:
382382
Gratulacje vinnie! Jednak tyś jest wielki :)

This Post:
22
211672.71 in reply to 211672.70
Date: 5/12/2012 1:07:28 PM
AC_Milan
IV.13
Overall Posts Rated:
231231
Za nami wielki bój przeciwko Italii, najbardziej utytułowanej ekipy w BB. Wygraliśmy dosyć pewnie, choć końcowy wynik może tego nie wskazuje. Co prawda przed ostatnią kwartą prowadziliśmy tylko 2 punktami, ale generalnie mieliśmy przewagę i dobrze egzekwowaliśmy rzuty osobiste w końcówce meczu. Trzeba jednak obiektywnie przyznać, że mieliśmy w tym meczu dużo szczęścia, bo już na samym początku spotkania kontuzji doznał Ennio Montemurro (19459499), bez wątpienia jedna z czołowych postaci Squadra Azzurra. Włoski center doczekał się jednak godnych następców, ponieważ zarówno Massimo Cammarota (19467488) oraz Prospero Alfieri (19469248) zanotowali bardzo dobry występ przeciwko naszym orzełkom. Tak jak się tego można było spodziewać Italia bardzo wysoko zawiesiła nam poprzeczkę, dlatego zwycięstwo bardzo bardzo mnie ucieszyło, Myślę, że nie tylko mnie, ale i wszystkich kibiców naszej reprezentacji ;-)

This Post:
11
211672.72 in reply to 211672.71
Date: 5/12/2012 1:08:05 PM
AC_Milan
IV.13
Overall Posts Rated:
231231
Teraz czeka nas już ostatni mecz, ostatnie starcie, gigantyczna batalia i wielki rewanż! Przeciwnik w finale mógł być tylko jeden, ciągle jeszcze aktualni Mistrzowie Świata- reprezentacja USA. Rywal najpotężniejszy z możliwych, potwornie silny, fantastycznie zgrana i wręcz idealnie wyselekcjonowana ekipa. Na pewno łatwo nie będzie, no ale co nam pozostaje? Tylko walka, walka i jeszcze raz walka. Mówi się, że ciężko jest wejść na szczyt, ale jeszcze trudniej się na nim utrzymać. A nasza reprezentacja utrzymuje się na szczycie już czwarty sezon i mam nadzieję, że tym razem zrobimy ten jeszcze jeden jedyny krok, który nam pozostaje do tego, aby być królami świata ;-) Zarówno my jak i USA zdominowaliśmy w ostatnich sezonach rywalizację w U-21. Obie reprezentacje przez ostatnie 2 sezony przegrały tylko po jednym razie (!). Nasz bilans to 23-1, bilans USA to 22-1- wręcz nieprawdopodobna sprawa na poziomie reprezentacyjnym.

Z USA mamy rachunki do wyrównania, ponieważ przegraliśmy z nimi w ostatnim finale MŚ (17017) oraz w tegorocznym czempionacie w fazie grupowej (19095). Nie można sobie wyobrazić lepszej okazji do zemsty ;-) W moim przypadku sprawdza się porzekadło, że do trzech razy sztuka. Za trzecim podejściem jako selekcjoner mogę się w końcu pochwalić sukcesami w postaci medali, mam nadzieję, że za trzecim razem pokonamy USA i zdobędziemy upragnione złoto MŚ!

Do boju Polska!!! W poniedziałek wszyscy kibicujemy naszym chłopakom!!!


This Post:
11
211672.73 in reply to 211672.72
Date: 5/12/2012 1:08:47 PM
AC_Milan
IV.13
Overall Posts Rated:
231231
USA

Przydatne linki:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Stany_Zjednoczone
http://usa.info.pl/
http://polish.poland.usembassy.gov/
http://www.usatoday.com/

Ciekawostki (tym razem więcej niż zwykle, bo USA to rzeczywiście osobliwy kraj):

- http://www.rmf24.pl/ciekawostki/news-usa-kongres-zdecydow...
- Na klawiaturze telefonów znajdują się także litery, stąd wiele numerów podawanych jest w formie łatwego do zapamiętania słowa. (np. ogólnokrajowa pomoc drogowa to: 1-800-AAA-HELP)
- Dopuszczalna zawartość alkoholu wynosi zależnie od stanu i hrabstwa od 0,0 do 1 promila!
- W miastach takich jak Waszyngton i Baltimore ponad połowa czarnych mężczyzn w wieku od 18 do 30 lat przebywa w więzieniach, na zwolnieniu warunkowym lub jest w trakcie probacji. Statystycznie czarni trafiają do więzień pięciokrotnie częściej niż biali i trzykrotnie częściej niż Latynosi
- W mediach ukazały się relacje tych, którzy przeżyli ataki 11 września. Mówili oni, że po wszczęciu alarmu i ewakuacji ludzie zostawali w budynku, aby skorzystać z toalety, zapisać dokumenty w Wordzie i wylogować się z komputerów.
- W Kalifornii dla 30% społeczeństwa język hiszpański jest językiem ojczystym.
- „Zawsze coca-cola!” Któż nie zna tego hasła reklamującego brunatny napój z Atlanty, który kupi się w każdym najmniejszym sklepiku na kuli ziemskiej, nawet gdyby nic innego tam nie było. Cola to symbol American way of life, a zarazem najczęściej kupowany markowy produkt na świecie.
- Podczas kontroli policyjnej nie należy wysiadać z auta, trzeba otworzyć okno, trzymać ręce na kierownicy i poczekać na instrukcje funkcjonariusza.
- Nowy Jork jest drugim po Londynie finansowym centrum świata, jeśli wziąć pod uwagę kwoty przepływających pieniędzy.
- Wal-Mart to największa amerykańska sieć hipermarketów, wypierająca tradycyjnych drobnych sklepikarzy, rzemieślników i kupców tanim towarem sprowadzanym głównie z Chin
- Stany Zjednoczone są drugim po Indiach producentem filmów na świecie. Słynne jest szczególnie Hollywood.
- Ojcowie-założyciele Stanów Zjednoczonych, np. Benjamin Franklin, a także wielu prezydentów, byli masonami. Stany Zjednoczone są także krajem, gdzie jest najwięcej masonów na świecie (około 2 000 000)
- 24 października 1929, nazywanego potem "czarnym czwartkiem" nastąpił krach na giełdzie w Nowym Jorku. Był to początek wielkiego kryzysu światowego. Produkcja w USA zmalała o 50%; w 1932 bezrobocie osiągnęło 25%; co czwarty farmer stracił ziemię na skutek zadłużenia. Środki podjęte przez prezydenta Herberta Hoovera dla ratowania gospodarki okazały się niewystarczające.
- Przy archipelagu wysp Floryda Keys rozpościera się trzecia pod względem wielkości rafa koralowa na świecie.
- Pocahontas nie jest wytworem fantazji studia Walta Disneya. To postać historyczna – córka wodza Powatanów żyjących na wybrzeżach Wirginii. Na początku XVII w. pomogła ona utrzymać pokój pomiędzy Indianami a kolonistami z Jamestown, poślubiając osadnika Johna Rolfe’a.
- W USA powstaje trzy czwarte samolotów na świecie.
- Sąd w Kansas nakazał Arturowi Younkinowi (waga:225 kg) schudniecie o 50 kg i zakazał jedzenia wiecej niż jednego posiłku dziennie. Skazany stracił z powodu otyłości pracę i nie spłacał kredytu. Odchudza się w więzieniu.
- W Sacco w Missouri kobiety nie mogą nosiś kapeluszy, które mogłyby przerazić dzieci, osoby wrażliwe i zwierzęta.
- W stanie Alabama (USA) zabroniona jest gra w domino w niedzielę.
- W miejscowości Fairbanks (Alaska) nie wolno częstować myszy wódką.
- Dziewczęta z Oregonu (USA), które maja poniżej 18 lat, nie mogą pić kawy w miejscach publicznych po godzinie 19:00.
- W Arkanzas (USA) mężczyzna ma prawo bić swoją konkubinę pod warunkiem, że nie robi tego częściej niż raz w tygodniu.
- W Los Angeles (USA) mąż ma prawo bić żonę pasem, o ile szerokość pasa nie przekracza 3,6 cm. No chyba, że małżonka zgodzi się na ustępstwa.

Advertisement