BuzzerBeater Forums

România - I.1 > Sezon 33

Sezon 33 (thread closed)

Set priority
Show messages by
This Post:
00
274378.63 in reply to 274378.62
Date: 2/10/2016 12:08:20 PM
Iwillsurvive
II.4
Overall Posts Rated:
116116
I-am trimis mail lui Marin,astept un raspuns de la el sa vad ce zice legat de asta


Cred ca iti va spune sa iti dai tu seama ca asa e jocul mai interesant, in traducere pentru cei care nu stiu sa citeasca "NAIVA", nici el nu stie. Oricum in speranta ca iti va raspunde la un moment dat (avand in vedere carnatul de BB-mail-uri pe care sunt sigur ca le are), sa postezi si tu raspunsul, sunt curios daca va fi alt raspuns decat cel pe care il banuiesc.

Nu inteleg de unde atata agitatie cu MVP-ul, nu e ca si cum ti-ar dar un avantaj financiar (asa cum se procedeaza pe hattrick cu golgeterii), asa ca mi se pare multa gargara pentru nimic.

E adevarat ca nu am nici un MVP in lista si nici nu imi aduc aminte sa fi avut nici in liga II (probabil ca antrenez mult si am echipa compacta), dar nu ma intereseaza.

Mai bine te-ai concentra cum sa iti antrenezi jucatori si/sau sa faci bani, decat sa te ocupi de fleacuri gen nu am MVP. Si ce daca? Sa sti ca in prezent un campionat nu se castiga doar cu perseverenta, mai trebuie si alte lucruri mai importante pe langa, doua foarte importante ti le-am indicat mai sus. Oricum a doua oara nu mai repet. Asta sunt sfaturi gratuite pe care nu ti le da nimeni, care e interesat de performanta. In fine, fie sezonul acesta fie sezonul urmator sau peste 2 sezoane in cel mai rau caz am sanse reale sa castig trofeul, asa ca imi permit sa dau din casa cum am ajuns sa imi formez o astfel de echipa.

Tu probabil ca ai ceva cu Brigada de cand te-as scos din finala la 1 punct, dar nu poti sa o iei personal, pur si simplu omul isi vede de treaba si stoarce maximul de rezultate cu echipa pe care o are. Oricum e mai vechi decat mine si decat tine pe buzzer si in RBBA, si se vede ca experienta isi spun cuvantul. Si da, norocul tine cu cei buni

This Post:
00
274378.64 in reply to 274378.57
Date: 2/10/2016 12:17:03 PM
Iwillsurvive
II.4
Overall Posts Rated:
116116
Toti am avut si inca mai avem probleme cu Jehlicka, orice ai pune in fata lui omul inscrie, si daca nu ai o echipa peste el ca valoare clar ii castiga meciul. Mi-a luat 3 sezoane sa ma lamuresc ca orice combinatie de aparare e degeaba si am incercat urmatoarele variante:
V1: IS 18, OD irelevante
V2: ID 16, OD 11
V3: ID 15, OD 15
Am incercat si alte variante mai slabe care nu are sens sa le mentionez
Concluzia mea ca nu poate fi oprit, ci trebuie un jucator asemanator, adica sa de-a cam la fel de multe ca el. Din fericire in momentul de fata am 2 astfel de jucatori

Chiar sunt curios daca ne arata si nou Brigada skilurile cand era la varf, probabil ca i-au mai scazut intre timp.

This Post:
11
274378.66 in reply to 274378.63
Date: 2/10/2016 12:27:07 PM
The Defenders
RBBA
Overall Posts Rated:
447447
Second Team:
The D-fenders
Pe scurt, secondez absolut tor ce ai scris, dar fara sa subliniez ceva anume ca sa nu fie luata personal.
In egala masura am ajuns ca fiecare joaca cum vrea si crede si chiar daca unii sunt mai aproape de adevar decat altii, nu e locul acelora sa le stirbeasca placerea celui dintai.

Conclusia mea e ca sunt alte a specte ale jocului care merita mai multe atentie si care sa aiba si un impact asupra performantei echipei.
Spor

This Post:
00
274378.68 in reply to 274378.65
Date: 2/10/2016 1:48:05 PM
Iwillsurvive
II.4
Overall Posts Rated:
116116
Ai dreptate fiecare isi face echipa cum crede de cuviinta.
Din pacate nu mai sunt vremuri sa cumperi jucatori ieftini si buni.
Strategia asta a mers la Otis, pana cand au inceput sa creasca preturile si a trebuit sa retrogradeze, si chiar si el s-a reprofilat pe antrenament in conditiile in care eu credeam ca pentru el antrenamentul exista doar pentru libere, rezistenta si forma.
Mai exista metoda aplicata de Zalau sa stai pe TL si sa faci profit, dar acum cu taxa de 40% mi se pare extrem de greu si timp pierdut gramada.
Te vei lovi destul de repede de dilema faliment si/sau evitarea retrogradarii retrogradare.
E suficient un sezon dezastruos cum atatea a avut Justice League cu accidentari la fiecare etapa si gata. Si cand zic ca omul e ghinionist, la el e noroc sa aiba doar o accidentare sau doua tot sezonul, cel putin in RBBA.
Pana acum ai fost ferit de accidentari dar un sezonul nu seamana cu altul. Toti o patim
Bafta in continuare.
Asta a fost mai mult o analizata pentru toti.

This Post:
00
274378.70 in reply to 274378.69
Date: 2/10/2016 3:08:56 PM
Iwillsurvive
II.4
Overall Posts Rated:
116116
Daca e vorba de metoda cu 1000$ chinezii sa sti ca au fost primii la care am vazut, da iti trebuie timp nu gluma.
Daca e alta metoda cate sezoane iti ia ca sa spui ca e mai rapida?
Apropo de Mloty Stargard cred i-a suparat pe cei care au mizat ca o sa castige. sincer si eu tot pe el l-as fi prezis castigator.

This Post:
00
274378.72 in reply to 274378.71
Date: 2/10/2016 3:51:30 PM
Iwillsurvive
II.4
Overall Posts Rated:
116116
Da stiu metoda si am aplicat-o cam jumate de sezon dupa care am realizat ca exista si alte metode mai simple de "stors" bani, decat sa imi dedic viata buzzerului. Eu m-am lovit de multi chinezi si la un moment dat devine un razboi al nervilor. In fine nu pot spune ca nu am avut succes, ba chiar am facut bani frumosi, dar chiar stiind metoda nu as mai pune-o in aplicare.

Ca sa ai succes dupa mine iti trebuie cateva elemente esentiale ca sa nu ramai in pierdere:
1. Rabdare
2. Timp (da gramezi nu gluma)
3. Sa visezi preturile jucatorilor tineri in functie de potential si skiluri
4. Sa sti cand sa te opresti din bid
5. Sa sti ce jucatori trebuie sa iei, si sa calculezi cel mai eficient antrenament
6. Sa stii sa stai cat mai aproape de prag si sa mai ai si rezultate

Dupa parerea mea daca nu le intrunesti pe toate cele enumerate poti sa te lasi.

Entuziasmul e normal sa conteze altfel am jucat toti la acelasi efort. Din ce am vazut eu acolo a facut W.O. ca toata lumea din B3 sa joace la acelasi entuziasm. Nu sunt de acord cu decizia, pentru ca astea sunt regulile jocului. Nu te opreste nimeni sa iti faci entuziasm, dar asa e cand esti calic si vrei Cupa, Campionatul si B3, faci nazuri. Sper ca BB-ii sa nu ii dea ascultare. Sa mai miscoreze un pic influienta, cu asta as fi de acord si nu prea.
Inca am ramas cu un gust amar cand intr-un Nankatsu dadea aproape CT dupa CT si nu patea nimic. A fost sezonul unde a dat vreo 10 sau 11 CT. Iti dai seama ce inseamna?

Advertisement