BuzzerBeater Forums

Hellas - IV.55 > Σεασον 14

Σεασον 14

Set priority
Show messages by
From: WINDASS
This Post:
00
158480.66 in reply to 158480.65
Date: 11/6/2010 5:02:08 PM
Overall Posts Rated:
6868
παρακολούθησα με ενδιαφέρον την συζήτηση που είχατε μεταξύ σας κύριοι, lez και λαμιώτη.
έχω να τονίσω τα κάτωθι:
1)το πρωτάθλημα είναι ένας μαραθώνιος και δεν ξέρεις ποτέ τι θα προκύψει στην πορεία, όπως κακή της ώρα ο τραυματισμός του καλύτερου παίκτη του λαμιώτη με αποτέλεσμα να έχει πιθανότατα διαφοροποιήσει την βαθμολογική του θέση.
2)οι μεταγραφές είναι ανοιχτές όλο τον χρόνο και ανά πάσα ώρα και στιγμή κάποιος με δύο δυνατές μεταγραφές μπορεί να ενισχυθεί περαιτέρω και να αλλάξει τις ισσοροπίες του πρωταθλήματος και των playoff.
3) έχετε στην όμιλό σας και έναν τρελό.

όσον αφορά για το χθεσινό παιχνίδι μου τα πράγματα δεν εξελίχθησαν όπως τα περίμενα διότι:
είχα αποφασίσει να παίξω πιεστικά στην περιφέρεια για να ανακόψω τις επιθέσεις από το τρίποντο, αλλά, ενώ μεχρι το 13-14 κυλούσε ομαλά το ματς, ξαφνικά τραυματίζεται ο leo, με αποτέλεσμα στο δεύτερο ημιχρόνιο ο αντουάν να κάνει παρτάκι και να το πάρει με άνω των 25 πόντων διαφορά.για να αποδώσει η στρατηγική μου θα έπρεπε ο παίκτης που βρίσκεται στο 3 να έχει καλό ριμπάουντ και καλή περιφερειακή άμυνα και από την ώρα που τραυματίστηκε ο leo πήγε στράφι ότι είχα σχεδιάσει επί χάρτου.
στο τέλος του ματς εξετάστηκε από το ιατρικό επιτελείο και αποφάνθηκε πως ουδέποτε υπήρξε τραυματισμός δηλάδή ΕΚΑΝΕ ΤΟΝ ΤΡΑΥΜΑΤΙΑ....
δε το συζήτησα μαζί του αλλά πιστεύω πως μου το κρατάει μανιάτικο, τις βουρδουλιές που έφαγε στις προπονήσεις στην εβδομάδα που χάσαμε από την πράσινη αρμάδα.
δεν ξέρω τι θα κάνω στην παρούσα φάση αλλά ένα είναι σίγουρο: Η ΑΠΟΧΩΡΗΣΗ ΤΟΥ ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ ΔΕΔΟΜΕΝΗ......

Last edited by WINDASS at 11/6/2010 6:11:38 PM

This Post:
00
158480.69 in reply to 158480.68
Date: 11/9/2010 2:09:49 AM
Overall Posts Rated:
6868
ο τρελιάρης καθυστέρησε να δώσει τα προγνωστικά του καθώς η αγωνιστική είναι σαφώς πιο δύσκολη και η μελέτη περισσότερη. ας πω και έγω τις δικές μου προβλέψεις, που στην ουσία δεν διαφέρουν και πολύ με τον προλαλήσαντα (κυρίως στην έκταση των νικών διαφέρουν οι προβλέψεις μας ) .

7 VAL -
5 FRA = οι καλύτεροι παίκτες θα κερδίσουν άνετα και καθαρά.+15p

3 LS -
4 VAL= οι λάκι δεν έχουν τύχη σε αυτόν τον αγώνα, ο πρώτος σκόρερ του πρωταθλήματος θα το αναλάβει....+15p

8 AGE -
8 ADI = το ντέρμπι της ουράς, το μόνο σίγουρο είναι πως κάποιος θα κάνει την παρθενική του νίκη στην 10η αγωνιστική.
οι ίδιες τακτικές επίθεσης και άμυνας των δύο ομάδων θα αναδείξουν νικητή την ομάδα που βρίσκεται σε καλύτερη αγωνιστική κατάσταση και η οποία είναι η αντιριντι ασυζητητί. +5

1 GRE -
2 PBC = είναι σαφώς το ντέρμπι της αγωνιστικής αλλά και το παιχνίδι το οποίο θα δείξει την την δυναμικότητα των δύο υποομίλων. ο γρεβενά χρησιμοποιεί σχεδόν πάντα περιφερειακά συστήματα αλλά και ο lez σε μεγάλα παιχνίδια τα προτιμά. πιστεύω και εγώ σε μία επικράτηση του lez άνω των 10 πόντων.

4 GRE -
3 A1T = ο αντουάν κάνει ήδη τα πλάνα του για το ματς του κυπέλου καθώς σε αυτήν την αγωνιστική δεν αναμένονται ιδιαίτερες αντιστάσεις από την πράσινη αρμάδα. πιστεύω πως θα βάλει κατά βάση αναπληρωματικούς για να κτυπήσει το ματσάκι του κυπέλου, έτσι η νίκη του είναι δεδομένη αλλά απλά δεν θα είναι περίπατος. +10p

2 IOL -
7 ERE= μετά τις δύο συνεχείς ήττες, θα αρχίσει η βαθμολογική και ηθική αναπτέρωση του λαμιώτη. +50P

6 TRE -
1 ARI = o τρελός θα αφοσιωθεί στις προπονήσεις και δεν θα κτυπήσει το ματς. σε αυτόν τον γύρο με τις πολύ καλύτερες ομάδες δεν θα προβάλω αντιστάσεις.+25p

5 KIT -
6 BAR= η καλύτερη ομάδα θα το πάρει και σχετικά εύκολα.+20p

Υ.Γ.lez μην την κοπανήσεις από το κύπελο των μικρών, να έχω ρε αδερφέ μία πιθανότητα να σε κερδίσω φέτος. όσο και να αργήσεις, θα σε περιμένουμε. καλή συνέχεια στο κύπελο σε όλους.

Last edited by WINDASS at 11/9/2010 3:19:40 AM

This Post:
00
158480.71 in reply to 158480.70
Date: 11/9/2010 7:23:38 AM
Overall Posts Rated:
6868
να προσπαθήσεις και να περάσεις, το κύπελο των μικρών θα σε περιμένει, όσο μακριά και αν την πας την βαλίτσα στο κανονικό κυπελάκι.

This Post:
00
158480.73 in reply to 158480.72
Date: 11/9/2010 7:30:34 AM
Ionikos Lamias
IV.20
Overall Posts Rated:
9999
Με την σειρά μου να δώσω κ εγώ τα προγνωστικά μου

GREVENA -- Pantheon B.C +25
age team -- Adiritoi +10
LUCKY STRIKERS 09 -- val united +30
KITRINOI DIABOLOI -- BARBAKEIO +20
Green Armada -- AND1.Team +30
TRELIARIDES -- aris 2009 +40
Ionikos Lamias -- ereweinf +30
valencia bt -- fra1967 +15

Επίσης να πω κ καλή επιτυχία στις ομάδες που συνεχίζουν στο κύπελλο

Last edited by Lamiotis at 11/9/2010 7:41:16 AM

This Post:
00
158480.74 in reply to 158480.72
Date: 11/9/2010 7:37:12 AM
Overall Posts Rated:
6868
όχι...
απλά ήθελα και δεύτερο γύρο...

Advertisement