BuzzerBeater Forums

BB Poland > [Wyb] B.B.King

[Wyb] B.B.King

Set priority
Show messages by
This Post:
00
170529.65 in reply to 170529.64
Date: 1/15/2011 11:23:56 AM
Overall Posts Rated:
7474
I płaci pensje o 100% większe. No bo nie oszukujmy się, pensje w NT muszą być wyższe niż w U21. Bo jak już nasi centrzy będą cali pomarańczowi na górze to trzeba będzie wrócić do treningu dołu i pensje będzie rosła.

Wiedziałem, że o tym wspomnisz.
Nuda!

To zagram Twoją kartą:
Fun będzie większy bo zawodnik będzie w kadrze więcej niż tylko jeden sezon. Więcej emocji.
I co najważniejsze te emocje nie będą uzależnione od tego jak akurat trenował jeden rocznik, jak pracowali skauci. Jak "żyzny" był draft.
Będą one większe bo na skład kadry wcześniej różni ludzie pracowali przez co najmniej 8 sezonów ;)

Matematyka to jest bardzo prosta rzecz, zwłaszcza na poziomie podstawówki. Kadra U21 gra tyle samo spotkań co kadra NT, więc miejsc w kadrze dokładnie jest tyle samo. Jeśli zawodnicy w NT mają grać w kadrze przez 7 sezonów (a więc 7 razy dłużej) to wystąpi ich w kadrze 7 razy mniej niż w U21. Jeśli będą grać w kadrze "tylko" przez 4 sezony, to wystąpi ich 4 razy mniej.

Mniej niż?
Przecież w kadrze U-21 występują tylko przez jeden sezon.
To się w ogóle ze sobą nie wiąże.

A to przy wyrzucaniu zawodników zadaniowych nie spada entuzjazm w kadrze? ;-)

A gdzie pisałem o wyrzucaniu?
Przecież tych zadaniowych nie będzie kilkunastu ;)
Nie będzie się nimi wachlować...

This Post:
00
170529.66 in reply to 170529.51
Date: 1/15/2011 11:27:04 AM
Overall Posts Rated:
12061206
Przydatna lista i wiem, że przez cały sezon wygrywałeś z bogatszymi od siebie. Tak samo jak i ja. Także musiałbyś podać wszystkie mecze ligowe. Ale mi chodzi o mecze z klubami z którymi miałeś największą przepaść budżetową. Nie tylko w lidze. Może być i Puchar Polski. Bo w Lidze Prywatnej nie grasz.

Co do PP to może być mało miarodajny, bo bardzo często lepsze kluby wystawiają rezerwy, podbijają sobie entuzjazm albo dogrywają minuty poszczególnym zawodnikom. Więc może być taki układ, że dobry klub wystawia w lidze pierwszy i drugi garnitur a w PP trzeci. Natomiast słabszy klub wystawia w lidze trzeci i drugi garnitur a w PP pierwszy.
Dodatkowo lepszy klub (zwykle z wyższej ligi) zapewne w lidze ma lepszych rywali i bardzo często w lidze gra normalne a w PP nabija entuzjazm. Natomiast klub z niższej ligi bardzo często może sobie pozwolić na TIE w lidze i podbija entuzjazm na PP.
Tak więc porównywanie tylko pensji może być bez sensu, jeśli np. pięciu najlepszych zawodników w ogóle nie było na ławce.

Dużo też zależy od losowania.

Co do lig prywatnych. Gdybym grał w takiej lidze to prawie nigdy nie walczyłbym o wynik, o wiele częściej słabsze zespoły pewnie by mnie lały. Wykorzystywałbym takie mecze do eksperymentów. Czyli np. wystawiał PG na C żeby sprawdzać i dokładnie zmierzyć jak skorzysta z podań. Wystawiałbym C na PG żeby obserwować zbiórki. Ba, nawet specjalnie bym się umawiał z rywalami, żeby np oni grali LI a ja się specjalnie ustawiał 1-3-1 żeby sprawdzić jakie będą straty a korzyści. Bo w meczach o punkty trudno sobie na takie ryzyko pozwolić. W sparingach można bardziej poszaleć, ale bardzo często jest się związanym minutami. Jak chcę, żeby rezerwy grały dłużej, to szukam słabszego rywala, żeby szybko zrobić +20 i weszły rezerwy. Jak chcę, żeby S5 grała jak najdłużej, to szukam jak lepszego rywala, w dodatku na nietrenowanych pozycjach przestawiam zawodników, żeby grali jak najgorzej.
Z każdego meczu można wyciągnąć coś więcej, niż tylko go rozegrać i zaliczyć trening.

Edit:
Zdecydowanie bardziej interesuje mnie jednak odpowiedź zatytułowana przez Ciebie "Ad. 2" :)

Nie zmieściła się w jednym poście - liczba znaków jest ograniczona a lista klubów trochę tych znaków zeżarła.

This Post:
00
170529.67 in reply to 170529.52
Date: 1/15/2011 11:29:07 AM
Overall Posts Rated:
12061206
Wolałbym żebyście w tych rozważaniach uwzględniali nie ogólną sumę pensji, lecz sumę pensji pierwszej piątki i to z konkretnych spotkań :)

Słuszna uwaga.
Jeśli chodzi o pierwszą piątkę to zestawienia wypadają chyba jeszcze bardziej na moją korzyść ;-)
Aktualnie mam jednego zawodnika z pensją ponad 40k.

Porównywanie całkowitych pensji ma największy sens w tych meczach, gdy oba zespoły grały na maksa.

This Post:
00
170529.68 in reply to 170529.55
Date: 1/15/2011 11:32:53 AM
Overall Posts Rated:
12061206

W meczu miedzy nimi B wystawia pierwszą piatkę ważacą 250kilo przeciwko piatce ważącej 150 kilo a później po wygranej może napisać że pokonał przeciwnika co ma droższy skład :)

Dlatego wolę porównywać pierwsz piątki jeśli już o zarobkach mowa, to bardziej miarodajne niż wartość całej drużyny, a i tak nie oddaje różnic w entuzjaźmie i nastawieniu

Dokładnie. Po skończeniu przeglądu to chyba zrobię sobie zestawienie pierwszych piątek ;-)
Trzeba zobaczyć co tam ciekawego zespoły na szykowali. W każdej lidze jest też po czterech beniaminków. Może być taki, który wykrwawił się ligę niżej i postawi tylko na trening. A może być taki, który spadł z PLK poprzez III i teraz jest w II ;-)

This Post:
00
170529.69 in reply to 170529.57
Date: 1/15/2011 11:36:41 AM
Overall Posts Rated:
12061206
Jesteś w stanie odpowiedzieć na pytanie odnośnie różnic w bbstats?

Tak, odpowiedziałem później. Chwile trwało wyklikanie.

Z tym że zaznaczam, że patrzenie na bbstaty to też nie wszystko. Bo jeśli ja i rywal mamy identyczne zespoły, hala neutralna, entuzjazm taki sam (nawet załóżmy że taksa taka sama) to ja wolę się ustawić tak, żeby mieć większe bbstaty. Wtedy w takim porównaniu będę pokrzywdzony, no bo miałem większe zamiast niższych ;-)

Nigdy nie będę ustawiał celowo niższych bbstatów tylko po to, żeby ładnie to wyglądało. Wolę zagrać efektywnie a nie efektownie.

Last edited by B.B.King at 1/15/2011 11:37:53 AM

From: Big Z

This Post:
00
170529.70 in reply to 170529.68
Date: 1/15/2011 11:44:42 AM
Overall Posts Rated:
6363
1. Zakładam, że Twoim długofalowym celem jest awans do PLK (w końcu to prestiż i pieniądze :) Jaki masz plan rozwoju swojej drużyny? (jeśli to nie tajemnica).

2. Jakiej drużynie w PLK kibicujesz? :)

3. Czy podoba Ci się zawodnik OD:18, IS:18, reszta 10? I na jakiej pozycji grałbyś nim w klubie, uwzględniając oczywiście możliwe zmiany w kryciu.

This Post:
00
170529.71 in reply to 170529.63
Date: 1/15/2011 11:46:33 AM
Overall Posts Rated:
12061206
Widzę, że LL mają niższe pensje niż w III lidze, więc powinno być łatwiej. W tej chwili mają 276k, jak grałem z nimi to potrafili mieć ponad 300k. Właściciel po prostu fajnie się bawi i frajdę mu sprawiło zrobienie takiego zawodnika. Ma świadomość, że to jest nieekonomiczne, ale robi to, co sprawia mu fun.

Sporo się przez tego zawodnika wykrwawił, szczerze mówiąc powoli mnie to zaczynało wprawiać w osłupienie, że komornik do niego przyszedł. Taki rywal jeszcze szczególnie niewygodny w PO, gdy jest w naszej drabince, bo ciężko ryzykować niższe nastawienie przeciwko drużynie, która ma taki atut, a gdy w drugiej połówce faworyt ma spacerek.

This Post:
00
170529.72 in reply to 170529.71
Date: 1/15/2011 11:48:28 AM
Overall Posts Rated:
7474
Nie zapominaj, że od dwóch sezonów pensje spadają. Szczególnie takim drogim zawodnikom jak Zbiciak ;)

This Post:
00
170529.73 in reply to 170529.65
Date: 1/15/2011 11:52:18 AM
Overall Posts Rated:
12061206
Wiedziałem, że o tym wspomnisz.
Nuda!

No tak. Gdy argument jest celny to zawsze można powiedzieć "nuda".

Przecież tych zadaniowych nie będzie kilkunastu ;)

No skoro nie będzie kilkunastu, to nie będzie się ich w kadrze przewijać tak dużo. Przewinie się ich o wiele mniej (4 do 7 razy mniej niż w U21). Skoro tak to nielogiczny jest argument, że skoro w NT zagra 4-7 razy mniej zawodników niż w U21, to dlatego należy podzielić ich tak, żeby NT dostała 4-7 razy więcej.

Przecież to będzie oznaczało, że w przeliczeniu na jedno miejsce w kadrze NT dostałaby 16-49 razy więcej zawodników! A więc każdy zawodnik przystępujący do projektu przy takim podziale, będzie miał 16-49 razy mniejszą szansę zagrać w NT niż zawodnik trenowany do U21.

Powiesz swoim podopiecznym, że przystępując do projektu szansa, że zawodnik zagra w kadrze jest 16-49 razy mniejsza, niż gdyby zaczęli trenować do U21? Czy będziesz im wciskał kit, że mają większe szanse i będzie większy fun?

This Post:
00
170529.74 in reply to 170529.69
Date: 1/15/2011 11:52:24 AM
Overall Posts Rated:
7474
Z tym że zaznaczam, że patrzenie na bbstaty to też nie wszystko. Bo jeśli ja i rywal mamy identyczne zespoły, hala neutralna, entuzjazm taki sam (nawet załóżmy że taksa taka sama) to ja wolę się ustawić tak, żeby mieć większe bbstaty. Wtedy w takim porównaniu będę pokrzywdzony, no bo miałem większe zamiast niższych ;-)

Nigdy nie będę ustawiał celowo niższych bbstatów tylko po to, żeby ładnie to wyglądało. Wolę zagrać efektywnie a nie efektownie.

W moim pytaniu oczywiście nie chodziło o to, by ustawiać zespół by miał niskie bbstats, żeby wygrana była efektowna. Sam tak nie robię.
Chodziło mi natomiast o to, żebyś zaprezentował mecze w których mimo przewagi "średniej" ze strony przeciwnika co wg mnie jest najbardziej miarodajnym narzędziem w tej grze - udało Ci się wygrać.

This Post:
00
170529.75 in reply to 170529.65
Date: 1/15/2011 11:58:47 AM
Overall Posts Rated:
12061206
Mniej niż?
Przecież w kadrze U-21 występują tylko przez jeden sezon.
To się w ogóle ze sobą nie wiąże.

Jeszcze raz. Prosta matematyka.
Miejsc w kadrze U21 jest tyle samo co w NT. Obie kadry grają tyle samo meczów.
Ty twierdzisz, że zawodnicy w NT będą grali dłużej (ja się z tym zgadzam, ale chciałbym podkreślić, że Ty też).

Skoro miejsc w obu kadrach jest tyle samo a jeden zawodnik w NT rozegra średnio więcej spotkań, to do NT trafi mniej zawodników. To jest proste jak budowa cepa. To jest zagadnienie gdzieś na poziomie trzeciej klasy podstawówki.

Miejsc w kadrze jest 18, przyjmijmy dla uproszczenia, że są 3 miejsca na jakiejś pozycji. Jeśli z jakiegoś rocznika na tą pozycję trafi trzech zawodników i będą grali przez 7 sezonów (tak jak pisałeś od 26 lat do 32) to z sześciu następnych roczników do kadry nie trafi nikt na tą pozycję ;-)

Jeśli zawodnicy będą w NT grali "tylko" 4 sezony, to nie trafi nikt z trzech następnych, bo miejsce będzie zablokowane.

Nie rozmnożysz miejsc w kadrze ;-)

Advertisement