BuzzerBeater Forums

BB România > Intrebari 3

Intrebari 3

Set priority
Show messages by
This Post:
00
211978.65 in reply to 211978.63
Date: 12/23/2013 4:45:32 AM
Overall Posts Rated:
3939
are cineva idee cand o sa inceapa noul sezon?ca nu mai am rabdare sa vad ce am primit din draft de Mos Craciun:))

This Post:
00
211978.66 in reply to 211978.65
Date: 12/23/2013 5:11:35 AM
Carbó VB Ploiesti
II.2
Overall Posts Rated:
147147
cam maine sau seara asta ceva mai tarziu ar trbui sa fie afisat programul...maine draftul...si noii colegi de liga - astazi inca se disputa meciuri nationale

This Post:
00
211978.67 in reply to 211978.66
Date: 12/23/2013 5:17:39 AM
Overall Posts Rated:
3939
am inteles,multumesc frumos!cred ca o s mai am rabdare pana maine:d

From: Duddy
This Post:
00
211978.68 in reply to 211978.11
Date: 12/29/2013 4:43:17 AM
Overall Posts Rated:
11
Cum vi se pare mai ok sa antrenez interiorul pt a obtine un profit mai mare ? 2 jucatori sa antrenez doar pivot ? sau 4 pe ambele posturi de interior ? Si ce skilluri secundare sa le antrenez sa le creasca valoare?

Inca o intrebare. Daca-mi strang o suma buna de bani , cum continui apoi sa obtin performanta ? Adica cum pastrez pe termen lung un lot bun ca sa pot ataca sa zicem promovarea in LNBM ? Are cineva vreo strategie sau o schita? Merci.

From: Duddy

This Post:
00
211978.70 in reply to 211978.69
Date: 12/29/2013 7:02:01 PM
Overall Posts Rated:
11
RBBA , da :)) .
Prima viteza insemnand un singur post?
Si sunt aproape sigur ca daca intreb vreun antrenor de U21 din alta tara o sa imi spuna sa antrenez doar jucatorul ala sau maxim unul in plus ca sa joace. Eu ceea ce vreau e sa imi strang o suma de bani ca mai apoi sa pot sa imi creez un lot puternic si de lunga durata.
Deci vreau sa antrenez cat mai eficient , in sensul de profitabil. Stii? Pentru asta cum e mai ok ? Un plan .



Daca mai are altcineva vreo parere si ma poate ajuta , as fi recunoscator. :)

From: Duddy
This Post:
00
211978.71 in reply to 211978.70
Date: 12/29/2013 7:04:29 PM
Overall Posts Rated:
11
Plus daca am o suma de bani , cum e intelept sa abordez apoi situatia ca sa pot sa fac lotul puternic si de lunga durata ? Pt performanta?

This Post:
00
211978.74 in reply to 211978.68
Date: 12/29/2013 8:28:18 PM
Overall Posts Rated:
690690
Cum vi se pare mai ok sa antrenez interiorul pt a obtine un profit mai mare ? 2 jucatori sa antrenez doar pivot ? sau 4 pe ambele posturi de interior ?


Sunt 3 meciuri pe sapt. atunci poti sa antrenezi pana 3 jucatori. Antrenamentul pe doar o pozitie e clar mai eficient decat pe 2 pozitii. Exceptia cu recuperare, 1vs1 si JS, care sunt antrenamente pe 2 pozitii.
Ai nevoie de un antrenor de nivel 4 minimum, e foarte ieftin.

Si ce skilluri secundare sa le antrenez sa le creasca valoare?


Toate skilluri secundare sunt importante, exceptand Distanta. Dar pivoti care au OD si Pasa la un nivel bun au o valoare mare pe piata, pentru ca sunt skillurile care sunt grele de a antrena (Jucatorii au nevoie de a joaca Conducator de Joc)

Inca o intrebare. Daca-mi strang o suma buna de bani , cum continui apoi sa obtin performanta ? Adica cum pastrez pe termen lung un lot bun ca sa pot ataca sa zicem promovarea in LNBM ? Are cineva vreo strategie sau o schita? Merci.


Am niste idee dar mi e greu sa explic in limba romana, imi pare foarte rau.




This Post:
00
211978.75 in reply to 211978.71
Date: 12/30/2013 1:59:11 AM
Overall Posts Rated:
345345
Am sa incerc sa iti ofer un mic raspuns.

Daca vrei sa antrenezi pe interior, este foarte bine, dupa cum a zis si Philou, sa antrenezi secundare. Insemnand, ipotetic, ca iti cumperi doi tinerei de 18 ani si ii antrenezi in primul sezon pe aparare exterioara si pase, mai apoi 1v1, pentru a avea Driving, Handling, iar mai apoi skill-urile primare, aparare in caciula, atac in caciula, recuperare. Ar trebui sa ai in vedere si Capacele, deoarece au inceput sa aiba un efect ceva mai puternic. Cel mai bine e sa antrenezi pe o singura pozitie, insa nu ai nici un motiv sa nu antrenezi pe doua cand vei antrena 1v1 si recuperari pentru acelea sunt antrenamente create in mod special pentru 2 pozitii. Restul, sa le antrenezi pe o pozitie.

Una peste alta, cel mai intelept este sa ai o strategie pe termen lung in care iti pregatesti 2-3 jucatori pe care ii antrenezi si in jurul lor se invarte echipa.

Cat despre finante, trebuie sa intelegi care sunt lucrurile minim necesare pentru functionarea echipei, si cum poti sa scoti bani foarte multi, si de unde poti reduce costurile. Spre exemplu, cand cumperi jucatori, trebuie sa nu fi furat de salarii mari, deoarece un salar mare, nu iti poate garanta ca vei primi un jucator bun. Mai apoi e foarte bine sa investesti in Arena, si sa ai preturi adecvate la locuri. Arena este principalul venit al fiecarei echipe, fara o arena serioasa, nu ai nici o sansa sa faci vreodata bani. Cat despre redus costuri, ca si efort minim ar fi suficient sa iti cumperi un antrenor de nivel 4 cu 15-20.000 salar. Se pot scoate bani buni din Merchandise(Marfuri), daca spre exemplu ai jucatori romani, sau ai jucatori care joaca pentru nationale, in general, si pentru nationalele Romaniei, in particular, pentru toate astea vei primi bonificatie.

Asta consider eu ca este folositor.

Advertisement