BuzzerBeater Forums

BB Poland > [U21] Mistrzostwa Świata- sezon 19

[U21] Mistrzostwa Świata- sezon 19

Set priority
Show messages by
This Post:
11
211672.67 in reply to 211672.66
Date: 5/7/2012 3:25:54 PM
Overall Posts Rated:
9797
gratulacje:D jeszcze jedna wygrana i będzie super:)

This Post:
00
211672.68 in reply to 211672.66
Date: 5/7/2012 3:40:23 PM
Overall Posts Rated:
299299
brawo :) i powodzenia w Finale :)

This Post:
00
211672.69 in reply to 211672.66
Date: 5/7/2012 3:50:21 PM
Overall Posts Rated:
382382
Gratulacje vinnie! Jednak tyś jest wielki :)

This Post:
22
211672.71 in reply to 211672.70
Date: 5/12/2012 1:07:28 PM
AC_Milan
IV.13
Overall Posts Rated:
231231
Za nami wielki bój przeciwko Italii, najbardziej utytułowanej ekipy w BB. Wygraliśmy dosyć pewnie, choć końcowy wynik może tego nie wskazuje. Co prawda przed ostatnią kwartą prowadziliśmy tylko 2 punktami, ale generalnie mieliśmy przewagę i dobrze egzekwowaliśmy rzuty osobiste w końcówce meczu. Trzeba jednak obiektywnie przyznać, że mieliśmy w tym meczu dużo szczęścia, bo już na samym początku spotkania kontuzji doznał Ennio Montemurro (19459499), bez wątpienia jedna z czołowych postaci Squadra Azzurra. Włoski center doczekał się jednak godnych następców, ponieważ zarówno Massimo Cammarota (19467488) oraz Prospero Alfieri (19469248) zanotowali bardzo dobry występ przeciwko naszym orzełkom. Tak jak się tego można było spodziewać Italia bardzo wysoko zawiesiła nam poprzeczkę, dlatego zwycięstwo bardzo bardzo mnie ucieszyło, Myślę, że nie tylko mnie, ale i wszystkich kibiców naszej reprezentacji ;-)

This Post:
11
211672.72 in reply to 211672.71
Date: 5/12/2012 1:08:05 PM
AC_Milan
IV.13
Overall Posts Rated:
231231
Teraz czeka nas już ostatni mecz, ostatnie starcie, gigantyczna batalia i wielki rewanż! Przeciwnik w finale mógł być tylko jeden, ciągle jeszcze aktualni Mistrzowie Świata- reprezentacja USA. Rywal najpotężniejszy z możliwych, potwornie silny, fantastycznie zgrana i wręcz idealnie wyselekcjonowana ekipa. Na pewno łatwo nie będzie, no ale co nam pozostaje? Tylko walka, walka i jeszcze raz walka. Mówi się, że ciężko jest wejść na szczyt, ale jeszcze trudniej się na nim utrzymać. A nasza reprezentacja utrzymuje się na szczycie już czwarty sezon i mam nadzieję, że tym razem zrobimy ten jeszcze jeden jedyny krok, który nam pozostaje do tego, aby być królami świata ;-) Zarówno my jak i USA zdominowaliśmy w ostatnich sezonach rywalizację w U-21. Obie reprezentacje przez ostatnie 2 sezony przegrały tylko po jednym razie (!). Nasz bilans to 23-1, bilans USA to 22-1- wręcz nieprawdopodobna sprawa na poziomie reprezentacyjnym.

Z USA mamy rachunki do wyrównania, ponieważ przegraliśmy z nimi w ostatnim finale MŚ (17017) oraz w tegorocznym czempionacie w fazie grupowej (19095). Nie można sobie wyobrazić lepszej okazji do zemsty ;-) W moim przypadku sprawdza się porzekadło, że do trzech razy sztuka. Za trzecim podejściem jako selekcjoner mogę się w końcu pochwalić sukcesami w postaci medali, mam nadzieję, że za trzecim razem pokonamy USA i zdobędziemy upragnione złoto MŚ!

Do boju Polska!!! W poniedziałek wszyscy kibicujemy naszym chłopakom!!!


This Post:
11
211672.73 in reply to 211672.72
Date: 5/12/2012 1:08:47 PM
AC_Milan
IV.13
Overall Posts Rated:
231231
USA

Przydatne linki:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Stany_Zjednoczone
http://usa.info.pl/
http://polish.poland.usembassy.gov/
http://www.usatoday.com/

Ciekawostki (tym razem więcej niż zwykle, bo USA to rzeczywiście osobliwy kraj):

- http://www.rmf24.pl/ciekawostki/news-usa-kongres-zdecydow...
- Na klawiaturze telefonów znajdują się także litery, stąd wiele numerów podawanych jest w formie łatwego do zapamiętania słowa. (np. ogólnokrajowa pomoc drogowa to: 1-800-AAA-HELP)
- Dopuszczalna zawartość alkoholu wynosi zależnie od stanu i hrabstwa od 0,0 do 1 promila!
- W miastach takich jak Waszyngton i Baltimore ponad połowa czarnych mężczyzn w wieku od 18 do 30 lat przebywa w więzieniach, na zwolnieniu warunkowym lub jest w trakcie probacji. Statystycznie czarni trafiają do więzień pięciokrotnie częściej niż biali i trzykrotnie częściej niż Latynosi
- W mediach ukazały się relacje tych, którzy przeżyli ataki 11 września. Mówili oni, że po wszczęciu alarmu i ewakuacji ludzie zostawali w budynku, aby skorzystać z toalety, zapisać dokumenty w Wordzie i wylogować się z komputerów.
- W Kalifornii dla 30% społeczeństwa język hiszpański jest językiem ojczystym.
- „Zawsze coca-cola!” Któż nie zna tego hasła reklamującego brunatny napój z Atlanty, który kupi się w każdym najmniejszym sklepiku na kuli ziemskiej, nawet gdyby nic innego tam nie było. Cola to symbol American way of life, a zarazem najczęściej kupowany markowy produkt na świecie.
- Podczas kontroli policyjnej nie należy wysiadać z auta, trzeba otworzyć okno, trzymać ręce na kierownicy i poczekać na instrukcje funkcjonariusza.
- Nowy Jork jest drugim po Londynie finansowym centrum świata, jeśli wziąć pod uwagę kwoty przepływających pieniędzy.
- Wal-Mart to największa amerykańska sieć hipermarketów, wypierająca tradycyjnych drobnych sklepikarzy, rzemieślników i kupców tanim towarem sprowadzanym głównie z Chin
- Stany Zjednoczone są drugim po Indiach producentem filmów na świecie. Słynne jest szczególnie Hollywood.
- Ojcowie-założyciele Stanów Zjednoczonych, np. Benjamin Franklin, a także wielu prezydentów, byli masonami. Stany Zjednoczone są także krajem, gdzie jest najwięcej masonów na świecie (około 2 000 000)
- 24 października 1929, nazywanego potem "czarnym czwartkiem" nastąpił krach na giełdzie w Nowym Jorku. Był to początek wielkiego kryzysu światowego. Produkcja w USA zmalała o 50%; w 1932 bezrobocie osiągnęło 25%; co czwarty farmer stracił ziemię na skutek zadłużenia. Środki podjęte przez prezydenta Herberta Hoovera dla ratowania gospodarki okazały się niewystarczające.
- Przy archipelagu wysp Floryda Keys rozpościera się trzecia pod względem wielkości rafa koralowa na świecie.
- Pocahontas nie jest wytworem fantazji studia Walta Disneya. To postać historyczna – córka wodza Powatanów żyjących na wybrzeżach Wirginii. Na początku XVII w. pomogła ona utrzymać pokój pomiędzy Indianami a kolonistami z Jamestown, poślubiając osadnika Johna Rolfe’a.
- W USA powstaje trzy czwarte samolotów na świecie.
- Sąd w Kansas nakazał Arturowi Younkinowi (waga:225 kg) schudniecie o 50 kg i zakazał jedzenia wiecej niż jednego posiłku dziennie. Skazany stracił z powodu otyłości pracę i nie spłacał kredytu. Odchudza się w więzieniu.
- W Sacco w Missouri kobiety nie mogą nosiś kapeluszy, które mogłyby przerazić dzieci, osoby wrażliwe i zwierzęta.
- W stanie Alabama (USA) zabroniona jest gra w domino w niedzielę.
- W miejscowości Fairbanks (Alaska) nie wolno częstować myszy wódką.
- Dziewczęta z Oregonu (USA), które maja poniżej 18 lat, nie mogą pić kawy w miejscach publicznych po godzinie 19:00.
- W Arkanzas (USA) mężczyzna ma prawo bić swoją konkubinę pod warunkiem, że nie robi tego częściej niż raz w tygodniu.
- W Los Angeles (USA) mąż ma prawo bić żonę pasem, o ile szerokość pasa nie przekracza 3,6 cm. No chyba, że małżonka zgodzi się na ustępstwa.

This Post:
00
211672.74 in reply to 211672.73
Date: 5/12/2012 1:09:06 PM
AC_Milan
IV.13
Overall Posts Rated:
231231
- Na Alasce (USA) nie wolno budzić niedźwiedzi ze snu zimowego w celu zrobienia im fotografii.
- W San Francisco (USA) karalne jest mycie samochodów zużytą bielizną.
- W Seattle (USA) młodym panienkom zakazano siadać na kolanach swoich sympatii w publicznych środkach lokomocji. Za złamanie tego zakazu grozi kara więzienia do pół roku.
- W Provo (Utah, USA) obowiązuje przepis zabraniający wychodzenia psom z domu po godzinie 19:00.
- W Cleveland (Ohio, USA) prawo zakazuje kobietom nosić obuwie ze skóry, by mężczyźni nie oglądali ich nóg odbijających się w wypastowanych butach.
- W miejscowości Tucson (Arizona, USA) nie wolno kobietom nosić spodni. Mężczyznom nie wolno nosić szelek w Nogalcs (Arizona), a obcisłych spodni w Delaware (Connecticut).
- Podrywanie kobiety na ulicy w Little Rock (Arcansas, USA) grozi miesiącem wiezienia.

Znani Amerykanie:

Jest tylu wspaniałych sportowców Amerykańskich, że nie starczyłoby czasu i miejsca, żeby spróbować opisać choć część z nich. Przyznam się szczerze, że nie jestem fanem USA i jeśli chodzi o sporty zespołowe (piłka nożna, koszykówka, siatkówka, hokej) to prawie zawsze im nie kibicuję. No chyba, że grają z Niemcami, Rosją albo Anglią, bo te kraje są jeszcze niżej w mojej sportowej hierarchii ;-) Ale ciężko nie szanować i nie cenić ich kilku geniuszów sportu. Jednym z nich był bez wątpienia Michael Jordan http://pl.wikipedia.org/wiki/Michael_Jordan, w mojej opinii najlepszy sportowiec w historii obok Rogera Federera (poza piłką nożną, bo tam mam oddzielny ranking). Ja się na Majkelu wychowałem, oglądałem na żywo wszystkie finały Byków, kiedy Jordan wraz z kolegami odprawiał kolejnych rywali w finałach NBA. Zawsze kibicowałem Chicago, może poza jednym razem kiedy bardzo szkoda mi było superduetu z Utah Malone'a i Stocktona. No ale wtedy na Jordana nie było mocnych i jego wyczyny na zawsze przeszły do historii.

Drugim Amerykańskim sportowcem, którego pamiętam z najmłodszych lat, kiedy zacząłem interesować się sportem jest Carl Lewis http://pl.wikipedia.org/wiki/Carl_Lewis. Myślę, że mało kto dziś wie, że w 1984 Carl Lewis zgłosił się do draftu ligi NBA i został wybrany przez drużynę Chicago Bulls z numerem 208. Mimo to nigdy nie zagrał profesjonalnie w koszykówkę, wybierając karierę lekkoatletyczną. I dobrze, bo jako lekkoatleta został 9-krotnym mistrzem olimpijskim i 10-krotnym medalistą mistrzostw świata ;-)

No i można powiedzieć najnowsza historia amerykańskiego sportu, czyli Michael Phelps http://pl.wikipedia.org/wiki/Michael_Phelps. 14-krotny mistrz olimpijski, 25-krotny mistrz świata- najbardziej utytułowany człowiek w historii nowożytnego sportu. A to na pewno jeszcze nie koniec. Genialny pływak zapowiedział ostatnio, że po Olimpiadzie w Londynie kończy sportową karierę, ale mam przeczucie, graniczące z pewnością, że zanim tak się stanie, do swojej imponującej kolekcji dołoży jeszcze kilka medali.


This Post:
00
211672.76 in reply to 211672.75
Date: 5/12/2012 1:11:59 PM
AC_Milan
IV.13
Overall Posts Rated:
231231
P.S. Niezależnie od wyniku jest to mój ostatni mecz jako selekcjonera reprezentacji Polski U-21. Przyjdzie jeszcze czas na podsumowanie i podziękowania, ale niezwykle miło by było zakończyć wielosezonową pracę przy reprezentacji U-21 jako Mistrz Europy i Mistrz Świata ;-)

This Post:
00
211672.77 in reply to 211672.76
Date: 5/12/2012 2:40:32 PM
Overall Posts Rated:
382382
Powodzenia vinnie! Jak kończyć to z roz...machem :D dasz radę, a potem żegnamy Cię jak Guardiolę ;))

Advertisement