BuzzerBeater Forums

Hellas - IV.25 > ΣΕΖΟΝ 27

ΣΕΖΟΝ 27

Set priority
Show messages by
From: fd97
This Post:
00
256791.67 in reply to 256791.66
Date: 6/1/2014 4:03:06 AM
Overall Posts Rated:
6262
Για πρωτη φορα στην ιστορια του ομιλου(οσο ειμαι εγω τουλαχιστον) η πρωτη θεση δεν εχει ξεκαθαρισει ακομα.Μετα απο 4 αλλαγες στην πρωτη θεση ηρθε η ωρα να ξεκαθαρισει ποιος θα παρει το πληρες πλεονεκτημα εδρας για τα δυο παιχνιδια του μπλε υποομιλου.Η διαφορες ποντων αλλαζουν συνεχεια τον πρωτο αλλα μεθαυριο θα ξεκαθαρισει το τοπιο.
Την Τριτη λοιπον απεναντι στον Τζονυ, ενα τρομερα σημαντικο ματς, ενα μεγαλο ντερμπι.Παιζουμε εκτος εδρας, αλλα ελπιζουμε να ειμαστε εμεις αυτοι που θα κερδισουμε.
Ομως, το πλεονεκτημα εδρας δεν ηταν και τοσο σημαντικο οσο το θεωρουμε, με πιο χαρακτηριστικο παραδειγμα τα περσινα play-offs οπου κερδισαμε εκτος εδρας.
Η παραδοση δεν ειναι με το μερος μας, σε 13 ματς εχουμε μολις 3 νικες, αλλα μικρη σημασια εχει αυτο.Γνωριζουμε ο ενας τον αλλο πολυ καλα, ο Τζονυ εκανε μια μεταγραφη στο 5 που ειναι θηριο και ηδη μονο απο αυτη την αλλαγη θεωρειται φαβορι για νικη.
Ας εχουμε ενα πολυ ωραιο ματς και ας κερδισει ο καλυτερος!

From: Johnny

To: fd97
This Post:
00
256791.68 in reply to 256791.67
Date: 6/6/2014 6:40:46 AM
Overall Posts Rated:
00
Καλημέρα παίδες,
Έστω και καθυστερημένα το ντέρμπι με τον αγαπητό Φώτη βρήκε νικητή την ομάδα μου και ουσιαστικά κλείδωσε η πρώτη θέση. Ήταν δύσκολος αγώνας που βέβαια έπαιξε ρόλο η διαφορά διάθεσης που είχαμε αλλά και η λανθασμένη πρόβλεψη του Φώτη. Αυτό που με προβλημάτισε ήταν τα πολλά φάουλ που έκαναν οι παίκτες μου.
Εντύπωση μου έκανε στο προηγούμενο αγώνα με τον Αστέρα που επέλεξε δυνατή διάθεση που πραγματικά δεν το κατάλαβα γιατί το έκανε.
Πάντως αναμένετε σκληρή μάχη στα play off.


From: fd97

This Post:
00
256791.69 in reply to 256791.68
Date: 6/6/2014 7:44:46 AM
Overall Posts Rated:
6262
Γεια σου Γιαννη, περιμενα πως και πως την απαντηση σου στο φορουμ.Ολο το ματς ηταν ο σεντερ σου, που ειναι θηριο και πολυ ακριβος αλλα και φυσικα η διαθεση που επελεξες.Τα φαουλ ειναι παραπανω απο ενα απλο προβλημα για σενα, αν σε χαλαρη διαθεση κανουν τοσα, τοτε με κανονικη θα ηταν ολοι εκτος με 6.Εκτος και αν ειχες επιλεξει "απεσυρε στον παγκο".Οπως και να εχει ομως πηρες την νικη, συγχαρητηρια και παλι!
Να μεινω ομως στον δικο μου τροπο παιχνιδιου, που ηταν ο κλασσικος αλλα με μια σημαντικη προσθηκη.Δεν καιω τους παιχτες μου(πανω απο 40 λεπτα δεν επαιξε κανενας), γιατι ακολουθω ενα συγκεκριμενο προγραμμα ωστε να τους εχω ολους σε καλη φορμα.Απο το 44 μεχρι το 47 και κατι λεπτο επαιζα με τους αναπληρωματικους, δικια μου επιλογη να ακολουθειται πιστα η λιστα βαθους.Φυσικα θα τους αφηνα μεσα αν ηταν να κερδισω προχτες, αλλα οι εντολες ειχαν ηδη δοθει και δεν αλλαζε κατι.Και παλι ομως δεν νομιζω οτι θα ειχαμε αλλο νικητη.
Δεν ξερω αν λες για μενα οτι επαιξα δυνατη, αλλα σε πληροφορω οτι η μονη δυνατη που εχω παιξει φετος ειναι στο κυπελλο.
Σιγουρα θα εχουμε μεγαλες μαχες στα play-offs, τα οποια περιμενουμε με ανυπομονησια.
Μακρια απο τραυματισμους ευχομαι σε ολους και καλη τυχη!

From: Cownboy

To: fd97
This Post:
00
256791.70 in reply to 256791.69
Date: 6/8/2014 3:11:44 AM
Overall Posts Rated:
4545
Μένουν άλλα τέσσερα παιχνίδια για το τέλος της κανονικής περιόδου και η ομάδα μου με μια νίκη εξασφαλίζει την είσοδο στα play off. Αν δε κερδίσουμε 2 παιχνίδια ισοφαρίζουμε το ρεκορ νίκες ήττες της περσινή περιόδου. Δεν περίμενα ότι θα πηγαίναμε τόσο καλά γιατί έφυγαν αρκετοί βασικοί παίχτες και όλη την χρονιά παίζαμε με ένα από τα χαμηλότερης αξίας budget.

Τώρα να σχολιάσω λίγο τα παιχνίδια των play off. Βλέπω από τον κόκκινο όμιλο να μπαίνει το Rethymno και να παίρνει την θέση του νεοφώτιστου STOP US. Και από τον μπλε η Pilea θα είναι σίγουρα μέσα και θα δώσουν την μάχη Asteras και Cavaliers.

O Fotis έχασε την ευκαιρία να πάρει το bonus της έδρας αλλά είναι πάντα ικανός να κάνει το break στον Johny όπως πέρσι. Στον κόκκινο όμιλο η ΠΑΛΛΗΝΗ πιστεύω εύκολα ή δύσκολα θα φτάσει στον τελικό.

This Post:
00
256791.71 in reply to 256791.70
Date: 6/8/2014 10:11:54 AM
Overall Posts Rated:
66
Καλησπλέρα σε όλους κ από εμένα.

Η ομάδα μας έχει κατά 99% κατακτήσει την πρώτη θέση στους δύο ομίλους και λέω 99 γιατί δεν έχει τελειώσει η κανοική περίοδο ακόμα. Άλλοι τέσσερις αγώνες μένουν λοιπόν για να μπούμε στα play off. Από την αρχή της σεσόν ο στόχος ήταν η ανοδο κ ΜΟΝΟ η άνοδο στα σαλόνια της ΙΙΙ. Το τεχνικό επιτελείο δούλεψε σκληρά για αυτόν τον σκοπό, απομάκρυνε τους πάιχτες από δηλώσεις και σπόνσορες. Φήμες λένε οτι το προην shooting guard Kersaan πουλήθηκε για αυτόν τον λόγο. Έκανε δηλωσεις χωρίς την συνένεση του διοικητικού συμβουλίου.

Στα δικά μας τώρα. Ξεκινήσαμε με στόχο την άνοδο και την κατάκτηση της πρώτης θέσης, με σοβαρότητα και μελέτη από παιχνίδι σε παιχνίδι. Παίζοντας όπως πρέπει μια σοβαρή ομάδα για να ανέβει κατηγορία. Σκληρά όπου απετήται και δοκιμάζοντας όπου έπρεπε.

Πράγματι έχω ξεχωρίσει 3 ομάδες που μας δυσκόψαν πάρα πολύ στο έργο μας. Αναφέροπμαι φυσικά στον ΤΡΙΚΑΡΔΟ που έχει ένα γεμάτο roster αλλά καιο μεγάλες ηλικίες σε αυτό. Όπου στο πρώτο ματς μας δυσκόλεψε πάρα πολύ αλλά έπρεπε να πάρουμε κεφάλι. Στο δεύτερο μετά την ήττα άπο τον Fotis ήταν ποιο έυκολα τα πράγματα για μας καθώς κατεβήκαμε χωρίς άγχος στο κατάμεστο γήπεδό του. Παρ όλα αυτά μια μεγάλη ομάδα πάντα ξέρει να πέρνει τις νίκες καθώς εκεί μίλησε το γόητρο των παιχτών μας που δεν θέλει να χανει με τίποτα.

Σε ότι αφορά τον άλλον όμιλο οι δύο ποιο ισχυρές ομάδες είναι ικανές για το οτιδήποτε για αυτό και όποιος δεν τις δει σοβαρά τότε θα έχει ένα πολύ δύσκολο απογευμα για να χωνέψει το πως έχασε. Γι αυτό κ εμέις όταν πέξαμε αντιμέτωποι τους μελέτήσαμε κ παίξαμε με την ανάλογη σοβαρότητα.


Τέλος να ευχηθώ καλή συνεχεια σε όλους και έχουμε ευχάριστα play off χωρίς τραυματισμούς και να νικήσει ο καλυτερος







From: Johnny

To: fd97
This Post:
00
256791.72 in reply to 256791.69
Date: 6/10/2014 11:11:45 AM
Overall Posts Rated:
00

Δεν ξερω αν λες για μενα οτι επαιξα δυνατη, αλλα σε πληροφορω οτι η μονη δυνατη που εχω παιξει φετος ειναι στο κυπελλο.


Φώτη δεν λέω για σένα αλλά για τον ASTERA B.C.

From: Dimos77

This Post:
00
256791.73 in reply to 256791.72
Date: 6/10/2014 12:32:28 PM
Overall Posts Rated:
11
eipa na valw allh dia8esh alla dn bghke :-)

From: BORBA

This Post:
00
256791.74 in reply to 256791.73
Date: 6/22/2014 1:26:16 AM
BORBA B.C.
II.2
Overall Posts Rated:
342342
Κύριοι η μεγάλη ώρα έφτασε... ήρθε η στιγμή να ξεχωρίσουν οι άντρες από τα αγόρια... η διαδικασία των playoffs και των playout ξεκινά και ο πρόεδρος της BORBA B.C. σας εύχεται να πραγματοποιηθούν ωραίοι αγώνες και ο καλύτερος ας κερδίσει, τόσο για την άνοδο, όσο και για την παραμονή στην κατηγορία!
Όσο για εμάς... εκ της θέσεως μας στην κορυφή του ομίλου στόχος δεν είναι άλλος από την άνοδο στην ΙΙ κατηγορία!!! Δύσκολο μεν, αλλά όχι ακατόρθωτο!!!
Καλή επιτυχία σε όλες τις ομάδες!!!

From: Cownboy

This Post:
00
256791.75 in reply to 256791.74
Date: 6/22/2014 3:20:46 AM
Overall Posts Rated:
4545
Φίλε BORBA στο εύχομαι. Νομίζω ότι με την Arsenal Kalamakiou θα πας στον τελικό όπου θα έχεις το πλεονέκτημα έδρας. Νομίζω ότι ξέρεις πως θα το χειριστείς. Θα σου στείλω και ένα pm αν θες να σου πω την γνώμη μου.

From: Cownboy

This Post:
00
256791.76 in reply to 256791.75
Date: 6/22/2014 3:44:29 AM
Overall Posts Rated:
4545
Τέλος κανονικής περιόδου. Και ο απολογισμός για την ομάδα των Ταύρων του Νησιού ήταν 12-10. Κατακτήσαμε όπως και πέρσι την τρίτη θέση του ομίλου και μπήκαμε στα play-off. Αυτό είναι ένα θετικό δείγμα ότι σιγά σιγά καθιερονόμαστε στα play off σε σχέση με τις πρώτες χρονιές που παλεύαμε για την σωτηρία.

Φέτος το budget μας ήταν από τα πιο χαμηλά (80.000$) και από ότι φαίνεται κάπου εκεί θα κινηθούμε και του χρόνου. Για να πετύχουμε κάτι καλύτερο από την 3η θέση θέλει πολύ δουλειά μιας οι δύο ομάδες από τον κόκκινο (ΠΑΛΛΗΝΗ, ΤΡΙΚΑΡΔΟΣ) και 2 οι ομάδες από τον μπλε (Φώτης και John) έχουν μεγάλη διαφορά δυναμικότητας.

Δεν θα μπορούσαμε λοιπόν να καταφέρουμε κάτι καλύτερο από αυτό που πετύχαμε. Στα play-off πάμε χωρίς να έχουμε κάποιες πιθανότητες.

Του χρόνου θα συνεχίσουμε να κάνουμε προπόνηση στους παίχτες μας που ντραφτάραμε στην σεζον 25.

Ένα σχόλιο για το τελευταίο παιχνίδι με την ΠΑΛΛΗΝΗ. Γενικά η ομάδα μου κάνει πολλά φάουλ, και ειδικά στο τελευταίο παιχνίδι με την ΠΑΛΛΗΝΗ επέλεξα να κάνω πολλά φάουλ, κάνοντας ένα πειράμα για να δω πως αποκρίνεται η ομάδα μου. Τελικά έκανα τα πιο λίγα φάουλ που έχω κάνει μέχρι τώρα. Μώλις 10.

From: Nyther
This Post:
00
256791.77 in reply to 256791.1
Date: 6/23/2014 6:04:27 AM
Pilea United
IV.10
Overall Posts Rated:
00
Τωρα αρχιζουν τα δυσκολα....Καλη επιτυχια σε αυτους που στοχευουν στην ανοδο αλλα και σε αυτους που στοχευουν σε μια καλη παρουσια και εκπληξη.
Εμεις ανηκουμε στους δευτερους.Δυσκολο παιχνιδι με τον Fotis BC αλλα θα μπουμε με καλη ψυχολογια καθως κλεισαμε νικιφορα την σεζον και στοχευουμε στο θαυμα...

Advertisement