BuzzerBeater Forums

BB Magyarország > U21 VI

U21 VI (thread closed)

Set priority
Show messages by
This Post:
00
256035.675 in reply to 256035.674
Date: 6/10/2015 4:48:57 AM
Overall Posts Rated:
188188
A kérdéseidre a válaszaim a következők:
1?: Azzal aki van!
2?: Nem tudok mondani, mert nem ismerem a játékosaink értékeit.

Azt írod, mindenképpen elvesztettük a mérkőzést mielőtt elkezdődött volna. Lásd az aláhúzott részt amit írtál.
Grrr. ........................

Akkor nem mindegy, mit állítasz? Ne legyen egyen séma a taktikánkba és mindig benti játék! Lehetett volna állítani kintit is ennyi erővel, vagy bármilyen mást.
Minden más amit írtál hablatty. Nyerni akartunk volna, lett volna megoldás rá! Csökkentettük a nyerési esélyt a mérkőzésen a többi mérkőzés nyerési esélyének növelése végett.

(Nem sérteni akarlak és személyeskedni. Szerintem ne állj ki más védelmében.)


Last edited by Chosen at 6/10/2015 5:43:18 AM

This Post:
00
256035.676 in reply to 256035.673
Date: 6/10/2015 4:50:33 AM
Overall Posts Rated:
350350
Egyébiránt meg az idei tétmeccseken már ment a csapat 2* 2 pontost (egyszer sikerrel!), Gyp-t, sok futást és higgadt játékot is. Az nem igaz, hogy MINDIG 2 pontos megy.

This Post:
11
256035.677 in reply to 256035.672
Date: 6/10/2015 5:00:46 AM
Overall Posts Rated:
4343
En nem kiallni szeretnek Newsea vedelmeben, mert nincs ra szukseg (es amugy is jo ha vannak kerdesek), de mivel erintett vagyok valamennyire (taktikazas),igy a sajat velmenyemet elmondom, en hogy lattam a dolgokat:
- a kerdes teljesen jogos, amugy sincs rossz kerdes:)
- a kintisorunkgyengesajnos, minddobotavban,mindtempoban
- az ellenfel kint gyengebbnek tunt (mind fizetes, mind tsi-t tekintve), de ezek egy-ket jatekosrol rendelkezesre allo infok alapjan foleg tamadoskillek (nem is tamadnak kint), vedekezesben kozel annyira rendben vannak, mint bent (14-15kv)
- bedobo poszton mind kv, mind bv rendben van naluk, elonyben nem lettunk volna ott egy kinti emberrel, ellenben nincs olyan kinti emberunk, akinek lett volna bv-je bedobo posztra a 2p ellen.
- gyengebb kinti tam - gyengebb vedekezes vs benti tamadasunk - jobb benti vedelem ellen. Ezt neztem, merlegeltem.
- mnf-et nem vartam tole a rengeteg elonye miatt (ritkan allit, + hazai palya, formak, ts), igy meglepetest okozni nem tudtunk volna egy kinti jatekkal, mert akkora elonye volt, hogy nem kellett kockaztatnia es barmit is igazitania hozzank. Ha nagyon varhato lett volna, hogy allit es csak nagyon kis valoszinuseggel kintit,ugy mas lehetett volna a helyzet.
- higgadtan kozeli jatszott meg nalam, illetve el tudtam volna kepzelni egy semleges taktikat is akar, pl. Higgadt jatek. 2 pontos mellett dontott Newsea
- azt is erdemes lehetmegfontolni, hogyha sokat faultolnak az embereink, akkor ne gyors taktikat menjunk, mert annal tobb tamadas, annal tobbet tamad az ellenfel es igy fault gondok is lehetnek.

Last edited by Emteemaster at 6/10/2015 5:02:05 AM

This Post:
00
256035.678 in reply to 256035.676
Date: 6/10/2015 5:01:08 AM
Overall Posts Rated:
188188
A fontos tétmérkőzéseket nézd meg. Domi volt az utolsó aki a döntőben meghúzta a váratlant minden mindegy alapon az akkori lengyel csapat ellen.

This Post:
00
256035.679 in reply to 256035.678
Date: 6/10/2015 5:05:42 AM
Overall Posts Rated:
8181
Nem tudom, hogy van-e esely arra, hogy osszekeruljunk Mexikoval a kesobbiekben, de ha szamit valamit az info, piacon van egy magas emberuk.

This Post:
11
256035.680 in reply to 256035.672
Date: 6/10/2015 5:34:29 AM
Overall Posts Rated:
110110
A kritikát nem értem, hogy a fontos meccseken mindig bent megyek. Idén amikor úgy éreztem, hogy kint van keresnivalónk kint mentem.

Ha már így megfogalmaztál felém egy ilyen éles kritikát akkor engedd meg, hogy válaszoljak.

Erre az egyik legjobb dobóhátvédem, akinek a TSI-je a csapatba negyedik volt játszott 10 percet 2 pontos erőltetéssel.


A te játékosodnak akivel kintitámadástakarszmennitempódobáslenyűgöződobótávragyogóilyenekadobóskilljei. Nem mellesleg ő a keret egyik legjobb kinti dobója. Amúgy a legjobb kinti dobó éppen 3 hetes sérüléséből épül fel. tehát te ilyen dobóképességű kinti játékosokkal mennél rá a 14-15-ös ukrán kinti védőkre 1:1 ellen? Ugye neeem. Én tehetek róla szerinted, hogy képtelen a közösség kinevelni egy 14/12 es dobóhátvédet a csapatnak évek óta? Alegerősebbkintidobóinkkalsetudunk9-esdobástkitenni, de azért menjek rá ezzel egy éles meccsen olyan csapatra ahol ezt a szintet nevetve hozzák. Teljesen logikus húzás. Jó páran írtatok meccs előtt, egy ember mondta, hogy ő a kintit választaná a helyemben, mindenki más a 2 pontost választotta volna. Én személy szerint higgadtan közelit mentem volna, de a kinti emberek miatt a 2 pontost választottam.

Ami még nagyon fontos, 4 kintre bevethető játékosom volt mivel Bagoly 7-es formában volt (erről legkevésbé én tehetek) és volt egy 3 hetes sérültünk. Ki se tudtam volna állni a kinti támadásra 6 kisemberrel. Vagy te 7-es formával játszottál volna kinti támadást és irányítóba 4-es dobótávos srácot tettél volna? Ugye neeem.

A meccs utáni dolgokat látva pedig azt írni, hogy ezen a meccsen a kinti támadás hiánya miatt kaptunk ki szerintem nevetséges. 3/15 hármast dobtunk be. A kinti játékosaink 35/10-el zártak. Ilyen teljesítmény mellett kb 30-at kaptunk volna kinti támadással. A benti sorunk 2x jobb volt százalékba, mint a kinti sorunk. Arról nem tehetek, hogy tele van a csapat agresszív benti emberrel.

simán meg lehetne lepni vele az ellenfeleket.


Rohadtul meglepődött volna tőle amikor kinti támadás ellen hozta a 3-as posztos embereit. Fejjel mentünk volna a falnak. Mitől lepődött volna meg írd már meg? Nem állított MNF-et. :D Megnéztem volna Szarkát, hogy a nevetséges pattanózásával és benti védekezésével mit csinál a bedobója ellen palánk alatti védekezésben, illetve érdekelt volna, mennyi pattanót szed le ellene. Miközben egy szimpla 12-es kv-val levédekezhető lett volna.

De k***a kiszámíthatóak vagyunk, hiszen minden évben fontos meccsek 2 pontost erőltetünk évek óta.


Nem lehetünk olyan kiszámíthatóak, ha nem kaptunk még idén egy használható MNF-et sem. Nézz körbe kérlek.

Nem beszélve arról, hogy a külső embereink voltak jobb formába, erre ez a szar......


Nem beszélve arról, hogy a kinti embereink fele annyit sem érnek nemzetközi viszonylatban (tisztelet a két kivételnek), mint ezek a nem túl veretes bentiek.

A TSI alapján látszott ,hogy a belső embereik ellen keresnivalónk sincs.


2167250TSI-t vittünk be mi a palánk alá, ők 1908300 TSI-t hoztak benti posztra erre a meccsre. Szóval nem értem ezt a nekünk keresnivalónk sem volt a TSI-k alapján benti posztokon mondatot. Tisztán látszott, hogy a keretünk ugyan formában kicsit el volt maradva (nem sokkal, mert nekünk a 8-as formások a forma tetején 9-es közelben voltak) de skillekbe jóval erősebb csapatunk van.

Legyen egy külső támadás már végre fontos meccsen.


Csak neked, hogy ne kelljen sokat keresned (33282)
Mindezek ellenére ha legközelebb is úgy érzem, hogy kintre van esélyünk, és a formák és sérülések is engedik, akkor kint fogunk menni. Ezen a meccsen lehetett menni semleges taktikát, benti taktikát, de kintit sajnos nem. És nem miattam. Hidd el én sokkal jobban szeretem a kinti játékot, mint ezt a szar bentit. Nem hiába erőltetem a dobóhátvédek edzését. Külön scoutok vannak, hogy végre azt tudjuk játszani, amit akarok. Remélem 1-2 szezon múlva már látni lehet majd az eredményét. Addig azzal főzök amit adtok.


This Post:
00
256035.681 in reply to 256035.678
Date: 6/10/2015 6:28:08 AM
Overall Posts Rated:
350350
Megpróbálom rövidre fogni és nem belemenni olyan vitába, ami nem visz semerre sem...

1) Szóval, aki van az nemelégerős főleg nemzetközi szinten. Egy kis-vagy középcsapat ellen még csak-csak, de komolyabb ellenfél esetén nincsesélyeennekabrancsnakkintről. Ez tény még úgy is, hogy csak felületesen, név nélkül főskilleket ismerek.
2) Oké, semmi probléma. Csak miért feltételezed, hogy a legrosszabbat húzta meg newsea?
Más normális értelmes opció alig volt vagy 2 p vagy h. közel. Semlegesbe belebuktunk volna nagyon csúnyán 20-25-tel.

Igen, ez utólag szinte tényként kezelhető. Előtte meg úgy mentünk a meccsnek, hogy kb 12-15 pontot kéne lefaragni... Ehhez a keret pillanatnyi állapotát felmérve lett eldöntve a 2 pontos. Mint a lehető legjobb opció. Pont abból volt vitám Dzsevasszal, hogy ÉLESBEN kezdett kísérletezni. Ne élesben kísérletezzünk, mert annak semmi teteje.
Oké, ha bármi mást állítunk, akkor mit szóltok, ha belefutunk egy súlyosabb vereségbe?
Mert az is benne volt. Eleve ott kezdődik, hogy a kinti játékot emberek hiánya, forma miatt kizárhattuk előre.
Ki az a butus kapitány, aki a látható gyengébb semlegest (legjobb dobjon, gyp) nyomatja a dominánsnak számító benti (2p vagy h. közel) helyett? És a h. közelhez is kevésnek tűnt csapat bizonyos skillt tekintve, maradt a 2 pontos.
Azt írod, hogy eleve menjünk lazán? Newsea bizakodónak tűnt előtte, hitte van az az esély,amivel sikerülhet lefaragni 12-15 pontot. Ezért adtuk volna oda a meccset mondjuk lazán? Meg kellett próbálni a legerősebb (a motor és a keret szerint is) támadási opcióval.

Ehhez a posztodra meg annyit, az más helyzet volt, akkor kb 10-20% esélyünk volt előtte. Minden mindegy alapon másként taktikázol, mint kb fifty-fifty vagy 40-60% esélynél.
Akkor is hiába reszkíroztunk, az sem segített.

Last edited by ReMiX ™ ☎ at 6/10/2015 6:29:26 AM

From: newsea

This Post:
00
256035.682 in reply to 256035.675
Date: 6/10/2015 7:11:04 AM
Overall Posts Rated:
110110
1?: Azzal aki van!
2?: Nem tudok mondani, mert nem ismerem a játékosaink értékeit.


1.Van 6 használható benti ember és 4 használható kinti ember a csapatban, menjünk kinti támadást úgy, hogy 3-as posztra 2 benti embert teszek. Végülis teljesen logikus lépés, a lényeg csak az, hogy kintre menjünk, mind1 kit teszek a keretbe. Ugye ezt te se gondolod komolyan.
2.Eddig se csináltam nagy ügyet a dologból, ha valaki olyan kérte aki szerintem megérdemli, annak elmondtam. Nem volt sorbanállás értük.

Ne legyen egyen séma a taktikánkba és mindig benti játék! Lehetett volna állítani kintit is ennyi erővel, vagy bármilyen mást.


Ne legyen séma? Akkor gyp kizárva, 2 pontos kizárva, higgadt kizárva, és sok futás kizárva. Ezek már mind sémát adtak volna. Maradt a higgadtan közeli (én szívem szerinte ezt választottam volna) és az r&g. Ugye azt senki se gondolja komolyan, hogy 10-es dobótávval u21 szinten r&g-t akar játszatni velem.

Akkor nem mindegy, mit állítasz?


Mivel ez alapszakasz és számít a végén a pontkülönbség, nem mindegy, hogy 14 vagy 35 ponttal kapunk ki. Majd ha rájátszásba leszünk, ott már mindegy, hogy 30 vagy 1 pontos vereség lesz. Ne beszéljünk sületlenségeket.

A gyereknek fingja nem volt, hogy milyen taktikával jövünk, egy standard csapatot állított, és a TS és hazai pálya meghozta neki a győzelmet ennyi. Ennek ellenére továbbra is mondom, látva a kinti embereink teljesítményét, higgadtan közelivel szorosabb meccs lehetett volna. Én döntöttem rosszul amikor a 2 pontost választottam helyette.

From: newsea

This Post:
00
256035.683 in reply to 256035.678
Date: 6/10/2015 7:26:06 AM
Overall Posts Rated:
110110
A fontos tétmérkőzéseket nézd meg. Domi volt az utolsó aki a döntőben meghúzta a váratlant minden mindegy alapon az akkori lengyel csapat ellen.



Pár szezonnal ezelőtt köveztétek meg érte Dzsevaszt amikor tétmeccsen váratlan taktikát húzott. Igen gyorsan felejtetek.

Amit még nem hozott fel érvént senki sem a 3 benti emberes támadás mellet az az, hogy nézd meg a pattanózásunkat. Így is alig voltunk partyba velük, pedig a bedobónk leszedett 14 pattanót. Rongyá vertek volna minket palánk alatt pattanóba is, ha nem így megyünk. A kinti sorunk nem tudta volna hozzátenni azt a mennyiségű pluszt amit bent elvesztünk mind pontokba mind pattanóban és a 2. kisérletek miatt. A dolgok egészét nézzétek egyben, ne csak utópiát hajszoljátok itt. Attól mert egy BMW-t lecserész egy nagyobb lóerős Scania kamionra, még nem biztos, hogy helyed lesz vele neked az utcai versenyeken még akkor is, ha a te verdádba lesz a legtöbb paci. Ha ilyen Scania lett volna a kinti játékunk szerintem.

This Post:
00
256035.684 in reply to 256035.679
Date: 6/10/2015 7:29:08 AM
Overall Posts Rated:
110110
Nem tudom, hogy van-e esely arra, hogy osszekeruljunk Mexikoval a kesobbiekben, de ha szamit valamit az info, piacon van egy magas emberuk.



Köszi szépen megnéztem. A keretüket nézve remélem összekerülünk velük. :D

This Post:
00
256035.685 in reply to 256035.684
Date: 6/10/2015 7:48:49 AM
Overall Posts Rated:
110110
Megnéztem a meccseidet, 2 játékosod van a keretemben, de idén még nem mentél velük kinti játékot egyszer sem. Miért nem, ha ennyire tökéletesek kinti játékhoz? Megnéztem, Szarka hogy teljesít a folyamatos GYP-d mellett. Finoman szólva is kívánnivalót hagy maga után a teljesítménye még a te csapatodban is gyorspasszos taktikánál. Szóval kicsit sem értem a Szarkára kihegyezett GYP játékot. Amilyen százalékkal nálad dobálgat a csapatodba, ha úgy szerepelt volna az u21-ben is, 60 pontot se értük volna el. A skótok ellen tisztán látszott, hogy a gyp nem volt működőképes.

Advertisement