BuzzerBeater Forums

BB Poland > [NT] Wątek główny

[NT] Wątek główny

Set priority
Show messages by
This Post:
00
150717.676 in reply to 150717.675
Date: 9/9/2010 3:11:01 PM
Overall Posts Rated:
12061206
Chciałem też zwrócić uwagę, że faktycznie czasem zdarza mi się poznać informacje o kilku nie swoich zawodnikach. Mają one tylko i wyłącznie służyć dobru reprezentacji. A mnie trochę wysiłku to kosztuje (jeśli obejrzycie sobie Gwiezdne Wojny, to zwrócicie uwagę, że gdy bohater korzysta z Mocy to bardzo często na jego twarzy rysuje się grymas wysiłku) ;-)

Informacji statycznych nie mam zamiaru wykorzystywać przeciwko komukolwiek.

Bo niespecjalnie przyglądam się skillom poszczególnych zawodników. Dla mnie nie jest cenny konkretny przypadek tylko głównie wiedza statystyczna. I w taki sposób staram się te informacje wykorzystywać, żeby służyłą kadrze - na pewno kojarzycie moje posty o sumach skilli, wieku, itd. Wielu forumowiczów chwali mnie za tą robotę.

Ale w statystyce, oprócz średniej statystycznej często bardzo interesujące są informacje o przypadkach mocno odbiegających od tej średniej, a zwłaszcza przypadki skrajne. I Węgrzyn niestety taki przypadkiem in minus jest i wg mnie interes kadry wymaga pochylenia się nad nim.


Jednocześnie przypominam, że są tu w BB służby do oceniania legalności zachowań i pilnowania porządku. A forum to nie jest miejsce do dyskusji na takie tematy i oskarżeń o łamanie reguł.

Wróćmy więc może do tematu reprezentacji. Więc powtórzę pytanie, które zadałem już parę dni temu: (150717.503). Czy tak słaby zawodnik powinien grać w reprezentacji? Czy tak powinien wyglądać center kadry tuż przed 24-tymi urodzinami? Czy z takimi zawodnikami mamy szansę cokolwiek zwojować na międzynarodowej arenie? Czy taki zawodnik był prawidłowo prowadzony? Czy selekcja była odpowiednia?

This Post:
11
150717.677 in reply to 150717.676
Date: 9/9/2010 3:17:29 PM
The Soulcrashers
IV.9
Overall Posts Rated:
12101210
A ja wątku o NT, chciałem jeszcze raz poruszyć temat ewentualnej weryfikacji obiegu informacji o naszych graczach. Dlaczego są one dostępne osobom w żaden sposób nie związanych z kadrą???
Twój - jak zwykle - przydługi post nie tłumaczy tego. Więc proszę o głos w temacie osób pełniących funkcje w kadrze.
Bo jeśli ktoś udostępnia informacje o graczach, a posiadł je jako scout, selekcjoner czy duch święty. To jest godny napiętnowania.

From: Jax

This Post:
11
150717.678 in reply to 150717.668
Date: 9/9/2010 3:31:12 PM
Overall Posts Rated:
773773
pokazując tego posta (126164.7) powiedz mi gdzie tam jest podane imie nazwisko czy Id zawodnika czy drużyny ????

a to jest chyba znacząca różnica .


This Post:
00
150717.679 in reply to 150717.677
Date: 9/9/2010 3:34:14 PM
Overall Posts Rated:
12061206
A dla mnie godne napiętnowana jest to, że skaut kłamał i odwalał fuszerkę. I miał z tego interes - wyższy dochód z gadżetów.
A gdy kłamstwo wyszło na jaw, to nagle wielki pokrzywdzony.
Jak teraz spojrzeć w oczy prezesom, którzy mają lepszych zawodników, a nie grali w kadrze, bo miejsce im zabierał dużo słabszy pupilek skauta? Jak zachęcać ludzi do trenowania kadrowiczów?

Dla mnie to dziwne, że tłumaczyć się musi ten, kto kłamstwo udowodnił a nie ten, kto kłamał.

Dlaczego uważasz, że nie jestem w żaden sposób związany z kadrą? Kadra przez prawie dwa miesiące w zasadzie nie istniała, a po powrocie selecao nie bardzo widziałem tłumy chętnych do pomocy walące drzwiami i oknami. A ja się od Matiego nie odwróciłem i pomagam te zgliszcza jakoś ogarnąć.

From: B.B.King

To: Jax
This Post:
00
150717.680 in reply to 150717.678
Date: 9/9/2010 3:44:16 PM
Overall Posts Rated:
12061206
Podanie nazwiska lub brak nie zmienia faktu znajomości skilli. A tam dalej były też posty z playerid lub nazwiskiem.
Zresztą pensja, zwłaszcza w połączeniu z wiekiem i potencjałem, to pozwala łatwiej zidentyfikować zawodnika niż nazwisko, bo łatwiej o takie samo nazwisko niż o identyczne parametry.

Tak czy inaczej - znacząca różnica czy nieznacząca - reguł nie złamałem.

A jeśli ktoś uważa, że to niegrzeczne a właściciel nie jest zachwycony - trudno. Ja też uważam, że było niegrzeczne gdy co chwilę spotykałem ataki i bluzgi w moim kierunku.

This Post:
11
150717.681 in reply to 150717.679
Date: 9/9/2010 3:55:12 PM
The Soulcrashers
IV.9
Overall Posts Rated:
12101210
A dla mnie godne napiętnowana jest to, że skaut kłamał i odwalał fuszerkę. I miał z tego interes - wyższy dochód z gadżetów.
A gdy kłamstwo wyszło na jaw, to nagle wielki pokrzywdzony.
Jak teraz spojrzeć w oczy prezesom, którzy mają lepszych zawodników, a nie grali w kadrze, bo miejsce im zabierał dużo słabszy pupilek skauta? Jak zachęcać ludzi do trenowania kadrowiczów?

Dla mnie to dziwne, że tłumaczyć się musi ten, kto kłamstwo udowodnił a nie ten, kto kłamał.


to chyba sprawa głównie selekcjonera, bo jak sądzę scout nie ma mocy powoływania grajków:D i służy tylko pomocą. Jeśli selekcjoner bazuje tylko i wyłącznie na zdaniu selekcjonera to niefajnie:)


Dlaczego uważasz, że nie jestem w żaden sposób związany z kadrą? Kadra przez prawie dwa miesiące w zasadzie nie istniała, a po powrocie selecao nie bardzo widziałem tłumy chętnych do pomocy walące drzwiami i oknami. A ja się od Matiego nie odwróciłem i pomagam te zgliszcza jakoś ogarnąć.


a M4ti prosił o pomoc?? jakoś to przeoczyłem. Pojawił się i tyle - dopiero ostatnio mówi coś o przyszłości ..i na chwilę obecną twierdzi, że sztabu nie ma. Nie widzę też jego jakiegokolwiek oświadczenia, że akurat Ty należysz do sztabu. A w takim wypadku to gmail z danymi lub inna baza nie powinny być Ci udostępnione ani żadna inna informacja ze statystykami graczy.
Ja w trosce o moich graczy (słusznie lub nie) będących w kręgu zainteresowania kadry chciałbym usunąć z bazy. Jeśli ten lub inny selekcjoner będzie chciał ich sprawdzić to proszę o bbmail. Bo nie pasuje mi to co się tu odbywa.

From: Jax

This Post:
00
150717.682 in reply to 150717.680
Date: 9/9/2010 3:59:13 PM
Overall Posts Rated:
773773
podanie na forum skili 18 latka ma niewiele wspólnego z podaniem skili trenowanego gracza przez 5-6 sezonów .

To jest dla mnie troszke śmieszne że dostęp do skili mają ludzie kompletnie nie związani z kadrą .

m4ti mam do ciebie taka prośbę na przyszłość o nie powoływanie moich zawodników do kadry chociaż wiem że żaden z nich się do niej nie nadaje . Jak uznam że któryś się do czegoś nada to dam znać :-)))))

From: m4ti_
This Post:
00
150717.683 in reply to 150717.680
Date: 9/9/2010 4:26:47 PM
Overall Posts Rated:
2121
Widzę, że tutaj padają dość pokaźny oskarżenia wobec mojej osoby. Może sezon w NT zawaliłem ale kutasem nie jestem.

Nikomu nie dawałem bazy którą utworzyłem kilka dni temu jest ona tylko i wyłącznie do moich celów a cel jest tylko jeden, wyselekcjonować najlepszych zawodników z niej i dalej się już tylko nimi zajmować. To, że przez chwile w kadrze znaleźli się zawodnicy typu 27 letni allstary to jest efekt uboczny tego ze działałem trybem automatycznym i jakbym miał jeszcze selekcjonować zawodników to by mi to dłużej zajęło a tak to potem na spokojnie sobie wszystko sprawdziłem i tak 60% zawodników których wtedy powołałem już w tej bazie niema. Wykasowałem ich poprostu. Bazę mam na swoim komputerze.

Wiem, że niektórzy lubią teorie spiskowe mówiące, że powoływałem graczy tylko dla tego aby potem sprzedawać informacje innym managerom o tym lub też co gorsza sam miałbym je wykorzystywać w lidze. Powiedzcie mi poco miałbym to robić? Jak i tak w PLK czy też w II lidzę nie gra tak dużo polaków. Do tego w tym sezonie pewnie spadne do 3 ligi wiec tym bardziej ta wiedza jakos mi nie bedzie potrzebna, bo jak sie do tej II ligi znów dobije i potem do PLK to 3 razy każdy zespół skład zmieni. Troszkę logiki w myślenie włożyć i tyle.

Wytłumaczę jeszcze raz genezę moich działań. BBKing kilka tygodni temu zrobił 2 bazy, 1000 najlepszych zawodników świata pod względem pensji i 1000 zawodników z Polski też pod wzgledem pensji. Pensja była głównym parametrem określajacym "siłę" zawodnika. Drugim był potencjał większy bądź równy allstar. Bo tylko pensja jest widoczna dla szarego managera. Tych zawodników postanowiłem sprawdzić, bez względu na wiek, potencjał czy tez wzrost. To, że jakiś zawodnik zostal sprawdzony chodz szanse na NT nie miał nawet w dniu wyjścia w świat komputerowych"zer i jedynek" to po prostu efekt uboczny. Takich zawodników już w bazie nie mam.

Bardzo mnie smuci jeden fakt a dokladnie wypowiedz Astarotte, że powinienem zapytać managerów czy mogę powoływać zawodników. To są jakieś absurdy. Z takim nastawieniem draft trwałby 2 miesiące a i tak może z 80% danych by skauci mieli. Miałem możliwość stworzenia NAJLEPSZEJ bazy w historii, o takiej bazie Mr.President, al_said czy też Tipaw mogli tylko pomarzyć. Ta baza umożliwi mi wyselekcjonowanie najlepszych zawodników, nawet tych których draft nie złapał a są też tacy. Mogę szczerzę powiedzieć, że nie umknął mi nikt.

Aha i jeszcze jedna kwestia, ktoś mi zarzucił ze na gmailu udostępniłem bazę wszystkim skautom. Tak nie jest, każdy skaut ma dostęp do swojej bazy i do bazy innych roczników i pokrewnych pozycji(np C i PF). Selekcjoner ma dostęp do wszystkich baz. Aha i jeszcze jedna uwaga, ze skaut od 18 letnich PG moze edytowac tylko baze 18 letnich PG, reszte może tylko przeglądnąć aby zobaczyć jak prowadzić dalej zawodnikow.
Moim zdaniem takie rozwiązanie z gmailem jest najlepsze jakie moze byc, selekcjoner patrzy na aktualne skile zawodników, nie musi prosić skauta o podanie mu danych. To ułatwia zadanie ale widzę ze i to się nie podoba. Mi osobiście opadaja już powoli ręce jak coś takiego czytam.

This Post:
00
150717.684 in reply to 150717.681
Date: 9/9/2010 4:33:02 PM
Overall Posts Rated:
12061206
to chyba sprawa głównie selekcjonera, bo jak sądzę scout nie ma mocy powoływania grajków:D i służy tylko pomocą. Jeśli selekcjoner bazuje tylko i wyłącznie na zdaniu selekcjonera to niefajnie:)

Znamy sytuację, że selecao był w ostrym niedoczasie ;-)
A dobre bazy pomogłyby mu podjąć lepsze decyzje. On wtedy po prostu nie miał takich ładnych baz. A przecież Kozlik był skautem 18-21 latków. W kadrze grali jako centrzy 22- i 23-latkowie. Ci zawodnicy tydzień lub 15 tygodni wcześniej byli pod jurysdykcją Kozlika, a tym bardziej 21- i 20-latkowie. Skoro ja znalazłem kilkudziesięciu lepszych zawodników z tych roczników to czemu skaut ich nie miał (lub nie przekazał)? Mati zresztą napisał, że gdyby miał takie bazy jak teraz, to powołania wyglądałyby inaczej.
Jednocześnie Kozlik na każdym kroku mnie krytykował, że moja robota nic nie warta, bo to tylko skraca czas i to samo może zrobić dziesięciu ludzi w tydzień... ;-) A przykład pokazał, że nie było ani ludzi ani czasu... ;-)

a M4ti prosił o pomoc?? jakoś to przeoczyłem. Pojawił się i tyle - dopiero ostatnio mówi coś o przyszłości ..i na chwilę obecną twierdzi, że sztabu nie ma. Nie widzę też jego jakiegokolwiek oświadczenia, że akurat Ty należysz do sztabu.
Oficjajlne prośby, oświadczenia, sztab przez duże S... Myślałby, że to jakaś poważna instytucja unijna ;-)
Przecież multiskillowcy też działają bez żadnego oficjalnego oświadczenia ;-)
Skillami się wymieniają, raporty planują robić ;-)
Można zrobić coś pożytecznego bez oficjalnego oświadczenie, a jedna osoba do pomocy to za mało, żeby trąbić o czymś brzmiącym tak poważnie jak sztab ;-)

Zresztą ja też czekam jak dalej się ta kadencja rozkręci ;-)
Mam też w pamięci te fragmenty (151427.2)
(...) to nie tak miało być. Miałem w głowie dziesiątki pomysłów. Sztab był juz skompletowany. Brakowało tylko 2 osób i było by wszystko. Mialem pomysł na nowy konkurs. Mogło byc pieknie (...)

Teraz już nie ma przeszkód, żeby było pięknie ;-)
Ale już nie ma presji, więc spokojnie, powolutku a solidnie ;-) Tydzień w tę lub we w tę już nas nie zbawi.

From: Czesław

This Post:
00
150717.685 in reply to 150717.683
Date: 9/9/2010 4:34:46 PM
Overall Posts Rated:
179179
Czołem. Czekam na Twoja odpowiedź na moje pytania:).

Bardzo mnie smuci jeden fakt a dokladnie wypowiedz Astarotte, że powinienem zapytać managerów czy mogę powoływać zawodników. To są jakieś absurdy. Z takim nastawieniem draft trwałby 2 miesiące a i tak może z 80% danych by skauci mieli.


Przyłączam się do apelu Astarotte i Jaxa, żeby napierw zapytać się o prawo poznania skilli. Nie chodzi mi tutaj o graczy z draftu, ale o tych już trenowanych od jakiegoś czasu. Bo ja nadal nie rozumiem po co sprawdzac 21-letniego C z pensją 30k.


This Post:
00
150717.686 in reply to 150717.684
Date: 9/9/2010 4:35:09 PM
Overall Posts Rated:
7474
Skillami się wymieniają, raporty planują robić ;-)

Hola, nikt się skillami nie wymienia. Skąd masz takie dane?

Advertisement