BuzzerBeater Forums

BB Poland > NT - Wątek debaty

NT - Wątek debaty (thread closed)

Set priority
Show messages by
From: m4ti_

This Post:
00
93491.68 in reply to 93491.60
Date: 6/3/2009 6:17:37 AM
Overall Posts Rated:
2121
Nie wiem czy do końca rozumiesz jak idea sakutingu wyglada no ale spróbuje to bardziej objasnic jak to w BB wygląda. Kazdy ze skautów dostaje baze z zawodnikami i sie nimi zajmuje, potem pisze do managerow z pytaniem czy chca trenowac i proponuja swoja pomoc, w wiekszosci wypadkow spotykam sie z pozytywnym przyjeciem. No i oczywiscie w tej bazie sa rozni zawodnicy, jedni lepsi, drudzy gorsi, wyżsi, niżsi. Nie moze nikogo skreslac ani napczatku byc pewnym do kazdego zawodnika ze:"o z tego będzie gwiazda", bo ja juz raz sie pomylilem i napisalem managerowi ktory pokazal mi zawodnika ze mam male szanse(pensje wtedy ledwo powyzej 3k mial) ale on byl uparty i za sezon jak mi jego staty pokazal to mi szczena opadla. Mam nadzieje ze w tym sezonie go zobaczymy na parkietach miedzynarodowych. Tak ze trudno jest wyselekcjonowac odpowiednia grupe zawodnikow i nimi sie zajmowac bo kazdemu nalezy dac szanse, oczywiscie mozna wyselekcjonowac tych naj naj naj ale nie zawsze posiadaja tacy gracze managerów skłonnych do współpracy. Masz racje ze zazwyczaj po 1 sezonie z 100osobowej bazy robi sie okolo 20 osobowa, bo nie kazdy mnager przykladal sie do treningu i nie kazdy zawodnik ma predyspozycje do szybkiego treningu. Podusmowując, selekcjoner niema takiego wielkiego wpływu na rowój graczy, moze dac intreukcje skautom aby tak i tak graczy rozwijali ale to głownie od skautów i managerów zawodników zalezy jak sie rozwiną.


@vinnie:

oczywiscie ze popieram Twój pomysł, nawet chciałem go zrealizować w tamtym sezonie ale niestety mi nie było dane(a nawet juz baze z zawodnikami zrobiłem:P).
Tylko zeby to nie byla taka mała buzzerbeaterowa sekta, do ktorej ciezko sie dostac, proponowalbym dzieki temu zachęcic wiecej userów w sprawy kadry;]

This Post:
00
93491.69 in reply to 93491.63
Date: 6/3/2009 6:20:02 AM
AC_Milan
IV.13
Overall Posts Rated:
231231
Nie chodzi o czepianie ;)
Uważam tylko, że niedługo zostaniemy w tyle w porównaniu do innych reprezentacji, bo al_said fizycznie wszystkiego nie da rady zrobić ;)

Według mnie podstawa to wyselekcjonowanie grupy zawodników i trening 1 pozycji (tam gdzie się da) 18 latków z najwyższym potencjałem z draftu. Ale do tego jest potrzebne wsparcie przyszłego selekcjonera, bo uważam, że to on (albo al_said) powinien namówić managerów, którzy będą mieli tych graczy do takiego treningu.


This Post:
00
93491.70 in reply to 93491.63
Date: 6/3/2009 6:20:29 AM
Overall Posts Rated:
179179

Ale jak słusznie zauważył m4_ti w dorosłej kadrze są już ukształtowani gracze-czyli najlepsi z najlepszych jakich mamy i to selkecjoner U21 ma tu większe pole do popisu.


Ok, ale co to znaczy tak naprawdę najlepiej ukształtowani ? Wszyscy równo wytrenowani w potrzebnych skillach, uniwersalni?

@Mysza. Dobrze kombinujesz, ale za bardzo do przodu. BB nie jest jeszcze na tym poziomie co HT. jeszcze pare sezonów do rozegrania , a paru selekcjonerów do wybrania zostało.

From: Mysza

This Post:
00
93491.71 in reply to 93491.53
Date: 6/3/2009 6:21:27 AM
Overall Posts Rated:
1717
To moze zaproponujesz jak madrze i plynnie pokierowac dalsza kariera Jacka Wisniewskiego ,ktory wlasnie jest na TL-u?
Wydaje sie ,ze nie bardzo znajdzie sie chetny do dalszego utrzmywania tego zawodnika.


1) Nie znam dokładnie sytuacji ale pierwsze co należy zrobić to dać ogłoszenie selekcjoner powinien opisać sytuację i a właściwie sytuację finansową chętnego bo na wydatku 6 mln się nie skończy.

2) Wywiedzieć się dokładnie czy POWER HOUSE potrenuje go jeszcze gdy nie znajdzie się chętny ( może zejdzie z ceny ? )

3) Osobiście napisać do czołowych klubów Włoskich , Hiszpańskich, Niemieckich czy przypadkiem nie potrzebują takiego gracza.

4) Na przyszłość należy szukać farm które przygarnęły by takich graczy choćby na mistrzostwa żeby potrenować formę ( na szczęście kadrowicze nadal będą FA więc nie zginie ).


Jeśli podejmie te próby dla mnie sytuacja jest załatwiona prawidłowo i nawet jeśli się nie uda nikt nie powinien mieć pretensji.

Wybacz, że tak późno ale przeoczyłem twoje pytanie na początku.

This Post:
00
93491.72 in reply to 93491.70
Date: 6/3/2009 6:26:19 AM
Baltic Strong
IV.4
Overall Posts Rated:
17181718
Bedąc selkecjonerem chciałbym mieć wybór zawodników na każdej pozycji do zakładanej taktyki.Nie wszyscy muszą być równo wytrenowani ale i tacy są w kadrze potrzebni.Zresztą wiesz jak to robię u siebie w klubie;)

This Post:
00
93491.73 in reply to 93491.72
Date: 6/3/2009 6:32:22 AM
Overall Posts Rated:
179179
Bedąc selkecjonerem chciałbym mieć wybór zawodników na każdej pozycji do zakładanej taktyk.

Tu się zgadzamy:). Teraz trzeba sie zastanowić jak umożliwić sobie taki wybór ( sobie i następcom) . Może warto przemyśleć to co pisze Mysza ?

..Zresztą wiesz jak to robię u siebie w klubie;)

patrząc na wyniki robisz to doskonale. Pamiętaj jednak że klub to nie reprezentacja i odwrotnie:). W każdym razie mój głos masz:).



This Post:
00
93491.74 in reply to 93491.69
Date: 6/3/2009 6:33:53 AM
Overall Posts Rated:
99

Według mnie podstawa to wyselekcjonowanie grupy zawodników i trening 1 pozycji (tam gdzie się da) 18 latków z najwyższym potencjałem z draftu. Ale do tego jest potrzebne wsparcie przyszłego selekcjonera, bo uważam, że to on (albo al_said) powinien namówić managerów, którzy będą mieli tych graczy do takiego treningu.



No ale vinni widzisz, to już jest rozmowa najmniej 3 osób. Trenera U21, on ma pierwszeństwo do graczy poniżej 21 roku życia. Scauta od odpowiedniej pozycji gracza, ktoś musi tego pilnować przynajmniej na 2 pierwszych sezonach, bo nie wyobrażam sobie ogarniania przez trenera NT albo U21 kilku roczników graczy bezpośrednio do gry + tych co dopiero będą do gry. A na koniec jeszcze jest trener NT który jak rozumiem miałby to wszystko trzymać w ryzach.
Nie wiem czy to nie jest jakieś rozdrabnianie się.

Może bardziej sensowne jest szukanie klubów które są gotowe wyłożyc na początku sezonu 1,5 - 2 miliony i kupić perspektywicznego gracza który będzie trenowany tylko na 1 pozycji.

Poza tym nie podoba mi się schemat do jakiego zmierza od jakiegoś czasu dyskusja w tym wątku. Dochodzi do przemieszania spraw związanych z u21 i NT i jeszcze draft. Poniekąd winny jest tu trochę al_said który samemu bawił się draftem co w mojej ocenie powinno leżeć w gestii trenera U21, no ale cóż nie zgłosiłem sprzeciwu jako trener u21 i teraz czuje się w spół winny.
Może gdyby od czasu powstania stołka trenera u21 to jemu podlegał draft, dziś było by łatwiej, a tak jest jak jest.

This Post:
00
93491.75 in reply to 93491.74
Date: 6/3/2009 6:37:58 AM
AC_Milan
IV.13
Overall Posts Rated:
231231
Może bardziej sensowne jest szukanie klubów które są gotowe wyłożyc na początku sezonu 1,5 - 2 miliony i kupić perspektywicznego gracza który będzie trenowany tylko na 1 pozycji.


Chyba mamy na myśli to samo, tylko inaczej to nazywamy ;)

This Post:
00
93491.76 in reply to 93491.63
Date: 6/3/2009 6:37:59 AM
Overall Posts Rated:
1717
Opisywanie w tym miejscu całego cyklu treningowego chyba mija się z celem ale jeśli bardzo Ci na tym zależy to napiszę ci na BB maila jak ja to robie i jak widzę...


Opisanie całego cyklu treningowego jak najbardziej ma cel bo pokazuje, że masz pojęcie o tym do czego dążysz w kadrze i jakich graczy chcesz widzieć na poszczególnych pozycjach. Także jeśli można poprosił bym wszystkie 5 pozycji od18 lat do 25 roku życia sezon po sezonie. Jak pisałem wcześniej wartość początkowa to 18 z porządnymi wszystkimi skilami. Pokaż że masz wizję treningu kadrowiczów a nie tylko pakowanie ich skilli ile wlezie i bez przemyślenia ( nie mówię że tak robisz czy myślisz )

A jeśli byłbyś skautem to byłbys moim partnerem w prowadzeniu kadry i zależało by Ci tak samo jak mi na najlepszych graczach.Moje sugestie dotyczyły by ewentualnie tego czego oczekuję od kandydatów na dana pozycję.


Chętnie posłucham czego oczekujesz od skauta PG ? I co oznacza według ciebie najlepszy gracz ?

This Post:
00
93491.77 in reply to 93491.71
Date: 6/3/2009 6:46:57 AM
Overall Posts Rated:
112112
Nareszcie post, w którym można opisać rozjazd między BB i HT w tym momencie :) Bez urazy Mysza oczywiście ;)

1) W Polsce nie ma drużyny posiadającej aktualnie na koncie 6mln $ (no może w przypadku jednej drużyny mam wątpliwości ;)) Jeśli miałaby się już pojawić to wiązałoby się to biorąc pod uwagę aktualne ceny ze sprzedażą pewnie z 2-3 pierwszoplanowych postaci w zespole...Na świecie jest może kilka takich drużyn, ale...->pkt. 2)

2) Na świecie jest może tylko kilkanaście drużyn, które zdecydowałyby się na jego utrzymywanie...ale co do treningu to wszystkie z tych drużyn już odpadają...Może jakiś kamikadze, czy farma ale...pkt. 4)

3) Opisanych kilkunastu drużyn należałoby szukać raczej nie w tych krajach, a raczej w małych, gdzie nawet na najwyższych poziomach znajdują się jeszcze boty, konkurencja jest mała, a dochody z hali pierwszoligowe...Tyle, że właśnie takim krajem jest choćby Irlandia, w której Jerzego (od kiedy on ma ksywkę "Jacek"?! :)) też już nie chcą :/

4) Dla takich graczy to ja naprawdę nie wiem, kiedy się farmy pojawią...III-ligowiec nie dzwignąłby...II-ligowiec musiałby pójść na cały szereg ustępstw, a jednocześnie się w tej lidze utrzymywać...Pierwszoligowcy są opisani tak jakby wyżej...

Kurdesz...Coraz gorzej się to wszystko z grubsza czyta, coraz więcej poważnych pytań i coraz więcej naleciałości HT się przebija :/

Jak na mój gust jest tu nadal na tyle swojsko, miło i klimatycznie, że nie warto na siłę już brnąć w jakieś rozmowy o poważnych sztabach, 10letnich planach rozwoju, optymalizacjach treningów, relacjach selekcjonerów U21 a NT...Za ideologiczne to wszystko :/

Pomysły vinny'ego jednak popieram, ale już widzę pewne momenty zapalne, które mogą się pojawić na drodze...


Last edited by Żegnalski_Jestem (playing epilog) at 6/3/2009 6:51:19 AM

From: Mysza

This Post:
00
93491.78 in reply to 93491.65
Date: 6/3/2009 6:49:52 AM
Overall Posts Rated:
1717
Co do treningu to może ja się wypowiem. Po pierwsze gracze młodsi którzy grają lub mogą grać w kadrze juniorów, tu nie wyobrażam sobie, że selekcjoner dorosłej kadry uprzedza trenera U21 i ustala trening, od tego jest trener młodzieżówki.


Chyba nie wyraziłem sie jasno chodzi o to, że masz tą grupkę najlepszych graczy U-21 oglądasz ją i kontaktujesz się się z selekcjonerem U-21 i dzielisz się swoimi sugestiami odnoście treningu traczy i ich przyszłości. Jesli się gdzieś nie zgadzacie dyskutujecie żeby osiągnąć kompromis ( i uniknąć np. dublowania graczy w kadrze ). Nic nie robisz wbrew selekcjonerowi U-21 ale z nim wspułpracujesz dla mnie to oczywiste.

Poza tym imo selekcjoner NT powinien się zainteresować przyszłością najlepszych graczy U-21 już w wieku 20 lat tak żeby być przygotowanym na ich transfery w przyszłości ( wypytać co prezes zrobi dalej z graczem ) i to możesz zrobić samemu bo nie wchodzisz nikomu w kompetencje.

No i po trzecie gracze którzy są w kadrze, wiadomo, że od tego jak układa się współpraca na linii właściciel - kadra zależą wyniki jakie osiągniesz. Oczywiście możesz wymagać dużo, ale kadra to nie kazamaty właściciel kadrowicza w BB nic nie ma poza flagą i dlatego lepiej czasami wymagać mniej, ale mieć gracza w formie niż wymagać dużo i po sezonie rozstać się w nie najlepszej atmosferze.


Nie jestem zamordystą i nikt nie oczekuje idealnego treningu pod kadrę ale chodzi o to żeby ten trening był jak najbardziej zbliżony do ideału. Tylko tyle ale zgodzisz się żeby to osiągnąć trzeba wiedzieć do czego dążymy i jak ma gracz miej więcej wyglądać po 3 czy 5 latach treningu. I tylko tego oczekuje od selekcjonera że wie do czego dąży i będzie starał się to osiągnąć.

Advertisement