BuzzerBeater Forums

BB Poland > [NT] Wątek główny

[NT] Wątek główny

Set priority
Show messages by
From: Jax

This Post:
00
150717.682 in reply to 150717.680
Date: 9/9/2010 3:59:13 PM
Overall Posts Rated:
773773
podanie na forum skili 18 latka ma niewiele wspólnego z podaniem skili trenowanego gracza przez 5-6 sezonów .

To jest dla mnie troszke śmieszne że dostęp do skili mają ludzie kompletnie nie związani z kadrą .

m4ti mam do ciebie taka prośbę na przyszłość o nie powoływanie moich zawodników do kadry chociaż wiem że żaden z nich się do niej nie nadaje . Jak uznam że któryś się do czegoś nada to dam znać :-)))))

From: m4ti_
This Post:
00
150717.683 in reply to 150717.680
Date: 9/9/2010 4:26:47 PM
Overall Posts Rated:
2121
Widzę, że tutaj padają dość pokaźny oskarżenia wobec mojej osoby. Może sezon w NT zawaliłem ale kutasem nie jestem.

Nikomu nie dawałem bazy którą utworzyłem kilka dni temu jest ona tylko i wyłącznie do moich celów a cel jest tylko jeden, wyselekcjonować najlepszych zawodników z niej i dalej się już tylko nimi zajmować. To, że przez chwile w kadrze znaleźli się zawodnicy typu 27 letni allstary to jest efekt uboczny tego ze działałem trybem automatycznym i jakbym miał jeszcze selekcjonować zawodników to by mi to dłużej zajęło a tak to potem na spokojnie sobie wszystko sprawdziłem i tak 60% zawodników których wtedy powołałem już w tej bazie niema. Wykasowałem ich poprostu. Bazę mam na swoim komputerze.

Wiem, że niektórzy lubią teorie spiskowe mówiące, że powoływałem graczy tylko dla tego aby potem sprzedawać informacje innym managerom o tym lub też co gorsza sam miałbym je wykorzystywać w lidze. Powiedzcie mi poco miałbym to robić? Jak i tak w PLK czy też w II lidzę nie gra tak dużo polaków. Do tego w tym sezonie pewnie spadne do 3 ligi wiec tym bardziej ta wiedza jakos mi nie bedzie potrzebna, bo jak sie do tej II ligi znów dobije i potem do PLK to 3 razy każdy zespół skład zmieni. Troszkę logiki w myślenie włożyć i tyle.

Wytłumaczę jeszcze raz genezę moich działań. BBKing kilka tygodni temu zrobił 2 bazy, 1000 najlepszych zawodników świata pod względem pensji i 1000 zawodników z Polski też pod wzgledem pensji. Pensja była głównym parametrem określajacym "siłę" zawodnika. Drugim był potencjał większy bądź równy allstar. Bo tylko pensja jest widoczna dla szarego managera. Tych zawodników postanowiłem sprawdzić, bez względu na wiek, potencjał czy tez wzrost. To, że jakiś zawodnik zostal sprawdzony chodz szanse na NT nie miał nawet w dniu wyjścia w świat komputerowych"zer i jedynek" to po prostu efekt uboczny. Takich zawodników już w bazie nie mam.

Bardzo mnie smuci jeden fakt a dokladnie wypowiedz Astarotte, że powinienem zapytać managerów czy mogę powoływać zawodników. To są jakieś absurdy. Z takim nastawieniem draft trwałby 2 miesiące a i tak może z 80% danych by skauci mieli. Miałem możliwość stworzenia NAJLEPSZEJ bazy w historii, o takiej bazie Mr.President, al_said czy też Tipaw mogli tylko pomarzyć. Ta baza umożliwi mi wyselekcjonowanie najlepszych zawodników, nawet tych których draft nie złapał a są też tacy. Mogę szczerzę powiedzieć, że nie umknął mi nikt.

Aha i jeszcze jedna kwestia, ktoś mi zarzucił ze na gmailu udostępniłem bazę wszystkim skautom. Tak nie jest, każdy skaut ma dostęp do swojej bazy i do bazy innych roczników i pokrewnych pozycji(np C i PF). Selekcjoner ma dostęp do wszystkich baz. Aha i jeszcze jedna uwaga, ze skaut od 18 letnich PG moze edytowac tylko baze 18 letnich PG, reszte może tylko przeglądnąć aby zobaczyć jak prowadzić dalej zawodnikow.
Moim zdaniem takie rozwiązanie z gmailem jest najlepsze jakie moze byc, selekcjoner patrzy na aktualne skile zawodników, nie musi prosić skauta o podanie mu danych. To ułatwia zadanie ale widzę ze i to się nie podoba. Mi osobiście opadaja już powoli ręce jak coś takiego czytam.

This Post:
00
150717.684 in reply to 150717.681
Date: 9/9/2010 4:33:02 PM
Overall Posts Rated:
12061206
to chyba sprawa głównie selekcjonera, bo jak sądzę scout nie ma mocy powoływania grajków:D i służy tylko pomocą. Jeśli selekcjoner bazuje tylko i wyłącznie na zdaniu selekcjonera to niefajnie:)

Znamy sytuację, że selecao był w ostrym niedoczasie ;-)
A dobre bazy pomogłyby mu podjąć lepsze decyzje. On wtedy po prostu nie miał takich ładnych baz. A przecież Kozlik był skautem 18-21 latków. W kadrze grali jako centrzy 22- i 23-latkowie. Ci zawodnicy tydzień lub 15 tygodni wcześniej byli pod jurysdykcją Kozlika, a tym bardziej 21- i 20-latkowie. Skoro ja znalazłem kilkudziesięciu lepszych zawodników z tych roczników to czemu skaut ich nie miał (lub nie przekazał)? Mati zresztą napisał, że gdyby miał takie bazy jak teraz, to powołania wyglądałyby inaczej.
Jednocześnie Kozlik na każdym kroku mnie krytykował, że moja robota nic nie warta, bo to tylko skraca czas i to samo może zrobić dziesięciu ludzi w tydzień... ;-) A przykład pokazał, że nie było ani ludzi ani czasu... ;-)

a M4ti prosił o pomoc?? jakoś to przeoczyłem. Pojawił się i tyle - dopiero ostatnio mówi coś o przyszłości ..i na chwilę obecną twierdzi, że sztabu nie ma. Nie widzę też jego jakiegokolwiek oświadczenia, że akurat Ty należysz do sztabu.
Oficjajlne prośby, oświadczenia, sztab przez duże S... Myślałby, że to jakaś poważna instytucja unijna ;-)
Przecież multiskillowcy też działają bez żadnego oficjalnego oświadczenia ;-)
Skillami się wymieniają, raporty planują robić ;-)
Można zrobić coś pożytecznego bez oficjalnego oświadczenie, a jedna osoba do pomocy to za mało, żeby trąbić o czymś brzmiącym tak poważnie jak sztab ;-)

Zresztą ja też czekam jak dalej się ta kadencja rozkręci ;-)
Mam też w pamięci te fragmenty (151427.2)
(...) to nie tak miało być. Miałem w głowie dziesiątki pomysłów. Sztab był juz skompletowany. Brakowało tylko 2 osób i było by wszystko. Mialem pomysł na nowy konkurs. Mogło byc pieknie (...)

Teraz już nie ma przeszkód, żeby było pięknie ;-)
Ale już nie ma presji, więc spokojnie, powolutku a solidnie ;-) Tydzień w tę lub we w tę już nas nie zbawi.

From: Czesław

This Post:
00
150717.685 in reply to 150717.683
Date: 9/9/2010 4:34:46 PM
Overall Posts Rated:
179179
Czołem. Czekam na Twoja odpowiedź na moje pytania:).

Bardzo mnie smuci jeden fakt a dokladnie wypowiedz Astarotte, że powinienem zapytać managerów czy mogę powoływać zawodników. To są jakieś absurdy. Z takim nastawieniem draft trwałby 2 miesiące a i tak może z 80% danych by skauci mieli.


Przyłączam się do apelu Astarotte i Jaxa, żeby napierw zapytać się o prawo poznania skilli. Nie chodzi mi tutaj o graczy z draftu, ale o tych już trenowanych od jakiegoś czasu. Bo ja nadal nie rozumiem po co sprawdzac 21-letniego C z pensją 30k.


This Post:
00
150717.686 in reply to 150717.684
Date: 9/9/2010 4:35:09 PM
Overall Posts Rated:
7474
Skillami się wymieniają, raporty planują robić ;-)

Hola, nikt się skillami nie wymienia. Skąd masz takie dane?

From: B.B.King

To: Jax
This Post:
00
150717.687 in reply to 150717.682
Date: 9/9/2010 4:39:40 PM
Overall Posts Rated:
12061206
podanie na forum skili 18 latka ma niewiele wspólnego z podaniem skili trenowanego gracza przez 5-6 sezonów .

Po pierwsze aż tak wielkiej różnicy nie ma. Jeśli przyjmujemy jakąś zasadę, to byłaby bardzo swobodna interpretacja, że podanie skilli teraz jest cacy a parę sezonów później nie cacy.

A po drugie Węgrzyn wcale nie wygląda jakby był trenowany 5-6 sezonów ;-)
Jakbyś napisał 3 sezony, lub 6 sezonów na dwóch pozycjach, to bliższe by to było stanowi faktycznemu ;-)
No chyba, że startował z beznadziejnego poziomu.

This Post:
00
150717.688 in reply to 150717.685
Date: 9/9/2010 4:45:23 PM
Overall Posts Rated:
7272
Witam. Wiecie co mnie śmieszy w odpowiedziach obecnego selekcjonera. Kurna miałem tego nie pisać, ale nie wytrzymałem więc trudno. Fakt, iż chełpi się, że sprawdził 995 zawodników w tym powołał z mojej ligi 4 centrów i PF, a najlepszego z nich wszystkich pominął w powołaniu nawet do sprawdzenia na chwilę. Kpina panie selekcjoner. Widząc jednak co się teraz tam dzieje szczerze się cieszę, że tak się stało i popieram apel, oto aby wpierw zapytać o zgodę na powołanie do NT. W realu czasami kluby zakazują swoim zawodnikom gry w kadrze, więc skoro BB ma dążyć do realizmu to jestem jak najbardziej za tą ideą. POPIERAM i proponuję obszerną debatę w tym temacie.

This Post:
00
150717.689 in reply to 150717.686
Date: 9/9/2010 4:47:34 PM
Overall Posts Rated:
12061206
Hola, nikt się skillami nie wymienia. Skąd masz takie dane?

To jak chcesz pisać raport? ;-)
Będziesz zgadywał skille tak jak ja zgadłem skille Węgrzyna? ;-)
Nie wal ściemy, dostaliście bazę z draftu odpicowaną jak się patrzy ;-) A to jest jak nic wymiana informacji o skillach ;-)

--
Swoją drogą podam Ci fajny sposób na poznanie skilli nieswojego zawodnika ;-)
Oznajmiasz, że znasz jego skille. A następnie strzelasz i podajesz jakiekolwiek (możesz patrzecieć na pensję, statystykę gracza, na jakich pozycjach grał).
Jak będą się z Ciebie śmiać, to nie nie trafiłeś, więc próbujesz dalej. A jak będą na Ciebie oburzeni, to znaczy, że trafiłeś i gotowe ;-)
Jasna Strona to czy Ciemna? ;-)

This Post:
00
150717.690 in reply to 150717.689
Date: 9/9/2010 4:57:43 PM
Overall Posts Rated:
7272
Ciemna strona mocy kiedy gniew wyzwala...Masz pytania w tej kwestii, czy nadal uważasz, że nerwy i gniew są objawem jasnej strony mocy, które się udzielają poprzez niezdrowe emocje ?

This Post:
00
150717.691 in reply to 150717.690
Date: 9/9/2010 5:02:35 PM
Overall Posts Rated:
12061206
U Sithów Jasna Strona gniew wyzwala ;-)
Ciemna zresztą też - generalnie wszystko ;-)

This Post:
00
150717.692 in reply to 150717.689
Date: 9/9/2010 5:04:54 PM
Overall Posts Rated:
7474
To jak chcesz pisać raport? ;-)

Przecież pisałem w innym wątku, że wg poszeregowania grup względem sumy skilli. A te grupy otrzymam od skautów. Co za tym idzie nie będę znał konkretnych skilli żadnego z zawodników nie podlegających mi ani też danych osobowych ;)

Nie wal ściemy, dostaliście bazę z draftu odpicowaną jak się patrzy ;-) A to jest jak nic wymiana informacji o skillach ;-)

Tak, tylko ponad 50% z tych zawodników do projektu już nie należy. A ok. 100% wygląda już zupełnie inaczej i od momentu draftu nie widziałem ani jednego skilla zawodnika nie będącego w bazie PF.

Swoją drogą podam Ci fajny sposób na poznanie skilli nieswojego zawodnika ;-)
Oznajmiasz, że znasz jego skille. A następnie strzelasz i podajesz jakiekolwiek (możesz patrzecieć na pensję, statystykę gracza, na jakich pozycjach grał).
Jak będą się z Ciebie śmiać, to nie nie trafiłeś, więc próbujesz dalej. A jak będą na Ciebie oburzeni, to znaczy, że trafiłeś i gotowe ;-)
Jasna Strona to czy Ciemna? ;-)

Do niczego mi niepotrzebne skille jakiegokolwiek zawodnika przeciwnika. Mi wystarczy nawet odpuścić mecz i zagrać rezerwami, wystawiając przeciwko określonym zawodnikom rywala graczy mających za zadanie przetestowanie wad ważnego zawodnika istotnego dla mnie konkurenta ;)

Advertisement