BuzzerBeater Forums

BB Srbija > Kosarka, analiza, taktika i diskusija

Kosarka, analiza, taktika i diskusija (thread closed)

Set priority
Show messages by
From: Dock

To: Dock
This Post:
00
235782.69 in reply to 235782.68
Date: 2/23/2013 2:45:13 PM
Hajlenders
III.10
Overall Posts Rated:
109109
Evo jednog pitanje za sve: ko je trenutno najbolji centar u NBA ligi?
tj koji je centar u ovoj sezoni u najboljoj formi i ko je najkorisniji svome timu?

Samim ovim Hauarda ispada iz konkurencije, jer se njegov tim bori za 8. mesto i igra jednu od najslabijih odbrana ove szoene a ofanzivno nije dominantan (ni malo, niti to moze da popravi)
Uzimajuci u obzir da se Dankan na sajtu San Antonia vodi kao krilo, tako da i on ispada

U uzi izbor ulaze:
Mark Gasol (Memfis) vise nego odlican u dobroj sezoni Memfisa 36/18, hvata 7.8 skokova pored drugog skakca lige, Rendolfa i pored toga ima 3.7 asistencija, 1.6 blok i 13.6 poena. Nekoliko puta bio u Top 10 izboru sa asistencijama i
Roj Hibert (Indiana) Indiana igra najbolju odbranu u ligi i zato je Hibert na listi sa 9.9 poena, 8.2 skoka i 2.6 blokova
Joakim Noa (Cikago) Igra u timu koji je prakticno celu sezonu igrao bez svoje super zvezde i samo odbranom se zdrzao u vrhu. Naravno Noa je jedan od kljucnih delova sa dabl-dabl sezonom 11.8 poena 11.3 skokova 2.1 blok 1.3 ukradena i 4.3 asistencije

PO mom milsljenju najkorisniji centar lige je

Tajson Cendler (New York) od finala kada je Dalas zonom uspeo da zaustavi Majami (a jedan od galvnih srafova je bio Cendler) sve vise cenim njegovu igru. Trenutno je najbolji ofanzivni skakac lige sa 4.4 ofanizvna skoka, sa 11.1 skokva je na 6 mestu u ligi (samo 0.8 skokova manje od prvoplasiranog) i ima 1.1 blokadu. daje prosecno 11.4 poena ali sa najboljim procentom suta u ligi sa impresivnih 65.9%. Koseve uglavnom daje posle ofanzivnih skokova i alej lupova koje mu bacaju Felton, Kid, Pridjioni dok je defanzivno sigurno najbitniji sraf u petorci Niksa

Moj glas ide Cendleru

Last edited by Dock at 2/23/2013 2:48:35 PM

From: Dock

To: Dock
This Post:
00
235782.70 in reply to 235782.69
Date: 2/23/2013 3:02:16 PM
Hajlenders
III.10
Overall Posts Rated:
109109
Evo jos malo podataka veznih za Indianinu odbranu ove sezone

Prvi su u ligi sa defanzivnim rejtingom od 98.8 (defanzivni rejting oznacava broj poena koje tim dozvoli iz 100 poseda protivnika)
Timovi protiv njih sutiraju 41.4% i daju im 89.8 poena, primera radi ligaski prosek je 97.9 poena primljenih poena po mecu a Oklahoma prima 98 poena po mecu
Ove sezone su u dva od Majamija primili 77 i 89 poena.

Da imaju bolji napad bili bi favoriti u plej ofu, dobra vest je sto im se vraca prva zvezda Deni Grejndzer posle povrede i propustene cele sezone


Evo zanimljivog teksta o Indiani
http://www.grantland.com/story/_/id/8844239/can-indiana-p...

This Post:
22
235782.71 in reply to 235782.70
Date: 2/23/2013 4:12:44 PM
Overall Posts Rated:
5151
Robinson,Juing,Olajdžuvon,Barkli,Divac,Dankan,Š.O'Nil,Meloun,Morning.... to su bili pravi centri,teškaši,sidraši.Ovi današnji im nisu ni za ispod nokta.Muka mi je od ovih današnjih "univerzalaca",ili si centar ili bek a ne svi izgledaju kao bikovi a sve mogu da igraju i beka i krila i pod košem.Žalim za pravom košarkom i pravim fudbalom.Muka mi je i od nba i od evrolige,od veštačkih klubova,katalonskih i nemačkih i šeičkih državnih projekata i od Mesija,Bekama,Ronalda,Vejda,Lebrona i sličnih "metroseksualnih" "veličina".

From: King Kenny

To: Dock
This Post:
00
235782.72 in reply to 235782.69
Date: 2/23/2013 5:51:20 PM
KK.Play-Off
Prva Liga BiH
Overall Posts Rated:
489489
Second Team:
BC.Play-Off
Evo jednog pitanje za sve: ko je trenutno najbolji centar u NBA ligi?
tj koji je centar u ovoj sezoni u najboljoj formi i ko je najkorisniji svome timu?

Samim ovim Hauarda ispada iz konkurencije, jer se njegov tim bori za 8. mesto i igra jednu od najslabijih odbrana ove szoene a ofanzivno nije dominantan (ni malo, niti to moze da popravi)
Uzimajuci u obzir da se Dankan na sajtu San Antonia vodi kao krilo, tako da i on ispada

U uzi izbor ulaze:
Mark Gasol (Memfis) vise nego odlican u dobroj sezoni Memfisa 36/18, hvata 7.8 skokova pored drugog skakca lige, Rendolfa i pored toga ima 3.7 asistencija, 1.6 blok i 13.6 poena. Nekoliko puta bio u Top 10 izboru sa asistencijama i
Roj Hibert (Indiana) Indiana igra najbolju odbranu u ligi i zato je Hibert na listi sa 9.9 poena, 8.2 skoka i 2.6 blokova
Joakim Noa (Cikago) Igra u timu koji je prakticno celu sezonu igrao bez svoje super zvezde i samo odbranom se zdrzao u vrhu. Naravno Noa je jedan od kljucnih delova sa dabl-dabl sezonom 11.8 poena 11.3 skokova 2.1 blok 1.3 ukradena i 4.3 asistencije

PO mom milsljenju najkorisniji centar lige je

Tajson Cendler (New York) od finala kada je Dalas zonom uspeo da zaustavi Majami (a jedan od galvnih srafova je bio Cendler) sve vise cenim njegovu igru. Trenutno je najbolji ofanzivni skakac lige sa 4.4 ofanizvna skoka, sa 11.1 skokva je na 6 mestu u ligi (samo 0.8 skokova manje od prvoplasiranog) i ima 1.1 blokadu. daje prosecno 11.4 poena ali sa najboljim procentom suta u ligi sa impresivnih 65.9%. Koseve uglavnom daje posle ofanzivnih skokova i alej lupova koje mu bacaju Felton, Kid, Pridjioni dok je defanzivno sigurno najbitniji sraf u petorci Niksa

Moj glas ide Cendleru

Zaboravio si strasnu sezonu Bruk Lopeza koji je po meni ispred svih gore navedenih , ofanzivno sigurno najbolji centar u ligi a igra s tako limitiranim i jednodimenzionalnim igracima u Bruklinu cast Johnsonu i Deronu...

Cousins ispada iz konkurencije jer mu se moze , kosarkaski Baloteli...
Ako ubrajas Chandlera onda moras ubrojiti i Harforda , D.Jordan koji igraju za "bolje plasirane ekipe " , a u cjelom ostatku lige malo je i "pokusaja" od centra , vidjecemo kako ce se Bogut snaci nakon povrede , a kakva je konkurencija treba samo reci da u vrh spadaju igraci tipa Monroa,Varejaoa ( pozrtvovanost neumanjuje njegovu limitiranost) i kloca Gortata....

From: Dock

This Post:
00
235782.74 in reply to 235782.72
Date: 2/25/2013 12:31:47 PM
Hajlenders
III.10
Overall Posts Rated:
109109
Bruk Lopez je najbolji ofanzivni centar u ligi (ko je odgledao Open court video je da ga i Sekil nahvalio) sa 18.7 poena po mecu, i sa sutom od 51% i bio mi je prvi ispod crte :) vodio sam se logikom da biram igrace koji su najkorisniji za tim a kakva se sad kosarka forisra centar treba samo da hvata alejl lopove i da igra odbranu (zalosno ali je tako, u pravi je Eminencija da nema pravih Low post zveri kao sto je bio Hakim ili Sek)

Ma koliko imali atraktivnih zakucavanja igrace tipa D. Dzordana, Mekgia i ostalih ne mogu da uzmem u razmatranje, kako si ti rekao "pokusaji" od centara :)

Ali to je samo moje misljenje i drago mi je da si izneo svoje. Ideja je i bila da se svako iznese svoje misljenje ili bar da da glas nekom od igraca,

drugim recima


ljudi ako citate slobodno pisite i komentarisite

Ko je po vama najbolji centar lige?


Last edited by Dock at 2/25/2013 12:33:41 PM

From: DruG ALAvi

To: Dock
This Post:
00
235782.75 in reply to 235782.74
Date: 2/25/2013 1:21:35 PM
ALE I NEMANI
Prva Liga
Overall Posts Rated:
408408
Pau Gasol, mada ove sezone je malo pokvario utisak, sto zbog povreda, sto zbog neslaganja sa trenerima...

From: KostaSM
This Post:
11
235782.76 in reply to 235782.75
Date: 2/25/2013 2:46:25 PM
Overall Posts Rated:
173173
Evo kako izgleda LeBronovo zagrevanje.

http://www.facebook.com/photo.php?v=10100800472009586&...

@Dock

Ja cu biti malo pristrasan kada kazem Nikola Pekovic :))
Ne uzimajte me za ozbiljno, ja bih petorku sastavio od Linova, Dragica, Pekovica, i ostalih meni omiljenih likova. :))

From: Dock
This Post:
11
235782.77 in reply to 235782.76
Date: 2/26/2013 12:51:52 PM
Hajlenders
III.10
Overall Posts Rated:
109109
Ovaj omaleni levoruki plejmejker je rodjen 1974 godine u mestu Little Rock u Arkanzasu. Draftovan je kao 24 pik i u svojih 17 sezona je prosecno belezio 8.6 poena, 2.1 skok i 3.6 asistencija. Sama statistika mu nije impresivna ali ako bi ste navijali protiv njegovog tima i utakmica se lomila niste zeleli da lopta u poslednjem napadu bude u njegovim rukama jer ce verovatno pogoditi. U cetvrtoj utakmici finalne serije 2009 protiv Orlanda promasio je 5 trojki u regularnom dellu utakmice, da bi 5 sekundi pre karaja pgodio trojku za produzetak i da bi ponovo u produzetku pogodio odlucujucu trojku za pobedu. Lejkerski su poveli u seriji sa kako se ispostavilo nedoztiznih 3-1 i osvojili NBA titulu, cetvrtu od njegovih ukupno osvojenih 5 titula.
Do sad vec verovatno znate da je u pitanju D-Fish, Derek Fiser.
Jos jedna legendarna utakmica je odigrao u polufinalnoj seriji protiv San antionia 2004 godine, 2-2 u seriji i Dankan sa vrha rekete pogadja neverovatan sut preko ispruzneog Sekila O nila za 73-72. Na semaforu je ostalo samo 0.4 sekunde do kraja, klupa Sparsa utrcava i grli Dankana, na licima Pejtona i Seka neverica . Lejkerski izovde loptu sa strane, Kobija pokrivaju Hori i Braun, Fiser istrcava iz guzve, prima loptu i iz okreta sutira preko odlicno postavljenog Djinobilija, 73-74!!!

Vest iz NBA je da je Derk Fiser potpisao ugovor sa Oklahomom do kraja sezone (njegove 18 te).

Redovno je potapao timove za koje sam navijao, kako nisam voleo kada bi ga protiv Divcevih i Pedjinih Kingsa Fil Dzekson vratio na teren u zadnjiha 2 minuta, zajedno sa Big Shot Bob-om garantovao je pogodjene trojke i borbu se za svaku loptu, ipak nisam uspeo da ga zamrzim naprotiv... 2007 njegovoj 10mesecnoj cerki je dijagnostifikovana retka vrsta raka , Fiser je dolazio iz bolnice pravo na treninge, cim bi avion sleteo sedao bi za web kamere i po licnom priznanju borio se sa zeljom da javi Filu Dzeksonu da nece doci na trening. U situaciji u kojoj bi svako drugi digao ruek od svega Fiser je ostao cvrst kakav je i na terenu, zasluzivsi samo postovanje


Evo i linkova nekih njegovih velikih pogodaka

http://www.youtube.com/watch?v=3TdZHffwOF8
http://www.youtube.com/watch?v=3dEQ_xYDBOg

From: Cone 94

To: Dock
This Post:
00
235782.78 in reply to 235782.77
Date: 2/27/2013 2:10:28 PM
Overall Posts Rated:
5757
samo cu reci Dusan Kecman!:)

P.S.bio bi dobar komentator majku mu...svaka cast na informacijama,pogotovo ako ih nisi isceprkao na netu nego su ti ostale u secanju.

From: bazerbiter

To: Dock
This Post:
00
235782.79 in reply to 235782.77
Date: 2/27/2013 2:37:32 PM
Overall Posts Rated:
4545
Samo cu reci da me je neverovatno razocarao ovom odlukom... Citiracu Marka Kjubana "verovatno je oklahoma bliza LA-u nego Dalas"... das obrazlozenje da hoces raskid jer treba dete bolesno( ne dao Bog nikom!!!) da ti se leci i da budes sa njim i covek ti izadje u susret,da raskid,u trenutku kad njegovom timu ne ide najbolje... i ON onda potpise za OKC...

Last edited by bazerbiter at 2/27/2013 2:38:06 PM

Advertisement