Aby nedošlo k nějakým nedorozumněním, co je to realizační tým a jaká je jeho činnost.
1. diskuze o tom, proč má hrát ten a ne ten a proč zvolit takovou a ne onakou taktiku, je (a předpokládám, že nadále bude) v U21 veřejná a dostupná všem, kdo o to mají zájem. Před zápasy ale pochopitelně jen na externím foru, kdyby soupeř měl nějak zvědy, co sledují české forum zde. Tady na veřejném foru může diskuze probíhat až po zápase.
2. realizační tým se věnuje zejména sledování našich talentů, tzn. po draftu je potřeba zjistit, co se nám v draftu urodilo (což je práce pouze pro U21 nebo NT trenéra, kteří jediní můžou hráče nabrat a vyhodit do U21 nebo NT a zjistit jeho vlastnosti. Následně (a to už může dělat kdokoli z týmu) je potřeba kontaktovat manažery a domluvit trénink, případně prodej. A pak samozřejmě průběžně sledovat jak se hráč vyvíjí a případně usměrňovat jeho trénink. Tenhle bod zabírá absolutně nejvíce času realizačního týmu, protože těch sledovaných hráčů věku 18-21 bývá pravidelně kolem 200, není vůbec jednoduché zajistit trénink dostatečnému počtu hráčů, abychom měli každou sezonu silnou U21. Z mého pohledu vzhledem k velikosti naší země (nějakých 360 uživatelů BB) je ideální velikost tohoto týmu nějakých 3-5 lidí. V tomto užším týmu je potřeba mít spolehlivé lidi s dostatkem času. Navíc ideální mi přijde rozdělení, že jeden člověk má na starosti hráče 20-21 let (to by měl být samotný trenér U21) a druhý člověk hráče 18-19 let (to by podle mých představ měl být člověk, který převezme U21 jako trenér v dalším cyklu).
Dále realizační tým řeší věci jako sledování soupeřů (ať již sledování taktických zvyklostí nebo zachytávání vlastností soupeřových hráčů, kteří se objeví na přestupním trhu apod.). Tady vidím prostor pro zapojení dalšího člověka v krátkém čase, aby se těm ostatním trochu ulevilo.