BuzzerBeater Forums

BB Poland > "Kiedy zmieniamy personel?"

"Kiedy zmieniamy personel?"

Set priority
Show messages by
This Post:
00
166300.7 in reply to 166300.6
Date: 12/16/2010 4:38:06 AM
Overall Posts Rated:
44
Kiedyś zrobiłem sobie w arkuszu takie porównywanie trenerów, jak ktoś chętny to proszę: http://www.speedyshare.com/files/25734207/Por_wnanie_tren...
Uzupełniając pola pensja trenera i kwota zakupu arkusz obliczy koszty utrzymania trenera po n sezonach. (przyjąłem że sezon ma 14 tygodni)

This Post:
00
166300.8 in reply to 166300.6
Date: 12/16/2010 7:24:59 AM
Overall Posts Rated:
12061206
Trzeba by było zmienić założenia w takim arkuszu, bo z tego co pamiętam obliczenia brały pod uwagę pensję poprzedniego trenera.
W moim? Nie brały.
Za to brały pod uwagę ewentualną odprawę dla nowego trenera po iluś tygodniach. Tylko że... gdy optymalnie wymieniasz trenera to zawsze przy takiej samej pensji (o ile nie zmienią się ceny na rynku trenerów) więc odprawa dla starego trenera (czyli aktualna, ostatnia pensja) jest mniej więcej równa odprawie nowego, którą trzeba będzie zapłacić gdy go będziemy wymieniać (i wtedy podsumuje się jego całkowity koszt).

Dlatego do obliczeń powinno zacząć się używać kosztu całkowitego "leasingu" trenera.

Tak zrobiłem. Ale to trzeba jednak odnieść do pensji starego trenera.

I jeśli średni tygodniowy koszt nowego trenera jest większy niż aktualna pensja starego trenera, to nie opłaca się wymieniać. Wtedy trzeba się cieszyć, że aktualnie płacimy mniej i z tego korzystać. Natomiast gdy pensja aktualnego trenera jest większa niż średni tygodniowy koszt nowego trenera (uwzględniający pensje, zakup i odprawę podzielone przez ilość tygodni użytkowania) to wtedy opłaca się wymienić.
Oczywiście można znaleźć nowego trenera bardziej i mniej opłacalnego.

Nowego optymalnie będzie wymienić wtedy, gdy jego aktualna pensja zrówna się ze średnim tygodniowym kosztem. Dopóki pensja jest niższa no to jeszcze koszty zakupu się nie zamortyzowały. Natomiast gdy pensja przekroczy ten próg, to wtedy zaczynamy dopłacać.

Znalazłem ten arkusz dla trenera level 5:

http://rapidshare.com/#!download|553l34|437148456|persone...

From: B.B.King

This Post:
00
166300.9 in reply to 166300.1
Date: 1/28/2011 8:48:33 AM
Overall Posts Rated:
12061206
No właśnie, kiedy by tu zmienić? Pensja już za duża? Czy za tą cenę warto...?

Te i inne pytania przewijają się przez forum co jakiś czas. Zastanawiało mnie, że nie ma jeszcze... kalkulatora pod tytułem: "kiedy zmienić personel klubu?". Dlatego chciałbym w tym wątku zebrać znane wam dane na ten temat i poszukać chętnego znawcy uczynienia planu realnym bit po bicie, choćby i w arkuszu kalkulacyjnym. ;)

Z tego co pamiętam BeBuś kiedyś przedstawiał przybliżone dane w kwestii personelu, być może zechciałby nam pomóc? Ostatnio zacichł, nad czym bardzo ubolewam. :))

Wszystkich chętnych zapraszam do wspierania, choćby i duchowego. Pozdro. :)


(171065.58)