BuzzerBeater Forums

BB Poland > U21 Sezon 19

U21 Sezon 19

Set priority
Show messages by
This Post:
00
208404.7 in reply to 208404.5
Date: 2/8/2012 1:13:39 AM
The Soulcrashers
IV.30
Overall Posts Rated:
12101210
W takim razie mamy bota skauta :)) Na pewno dobrze wykona swoją robotę :p Chodzi mi o nieznam.



ech i w związku z tym pytanko do was

z SFów na szczęście całkowicie prywatnie dogadywałem się z dwoma użytkownikami
kojarzyłem też nazwisko Balut (pomimo, że jego właściciel zbociał ale też w tym przypadku byłem czujny) i dobrze trafił ten gracz (chociaż cisza w aktualizacjach ;))
do tego odpowiedziało jeszcze chyba 3 użytkolwników - jak łatwo policzyć to 6 nazwisk

lepszych gorszych ale są i coś z tego się wykroi. Natomiast nie chce mi się wierzyć, ze to wszyscy prowadzeni wcześniej gracze. Obawiam się, że możemy za sezon kogoś pominąć i szczerze powiem nie wiem jak temu zaradzić (oprócz nawoływania)

stąd pytanie czy jest sens zakładać jakiś osobny wątek w tej sprawie stanowiący też rodzaj przeglądu nadchodzącego rocznika. Chodzi mi o to by dać impuls do ewentualnych uzupełnień.

Może się okazać, że monitorowani przeze mnie gracze są OK ale szkoda by było by przez zawirowania z nieznam stracić troszkę na tej pozycji.

owszem następny selekcjoner może w ogóle olać SF i wsadzić PF lub SG - tego nie da się przewidzieć ale chciałbym mu podać naszych najlepszych na tacy.

tak samo może być z PG, że gdzieś tam rośnie monstrum :)

stąd pytanko powyżej oraz drugie czy jest sens w wymaganiach dopisać jakieś bardziej konkretne wartości (SS czy cuś) może ktoś posiada SF z SS 85 i myśli, że to mało bo nigdzie nie jest zielono a tylko inne kolory królują wszędzie.

From: Tomi.

This Post:
00
208404.8 in reply to 208404.7
Date: 2/8/2012 5:07:41 AM
ASPK
II.3
Overall Posts Rated:
10761076
Second Team:
ASPK Gostynin
kojarzyłem też nazwisko Balut (pomimo, że jego właściciel zbociał ale też w tym przypadku byłem czujny) i dobrze trafił ten gracz (chociaż cisza w aktualizacjach ;))
Dobrze trafił, dobrze..:-), A cisza, bo pokornie oczekiwałem chwilowego takiego newsa: "Bla, bla, bla... Zawodnicy i personel świętują to ważne wydarzenie".:-)


stąd pytanko...może ktoś posiada SF z SS 85 i myśli, że to mało
Posiada, posiada...Równiutkie 85.. i ma nadzieje, że to dużo.:-)



A tak już poważniej- to pisałeś, że się odezwiesz więc czekałem/czekam cierpliwie na wytyczne. Specjalnie go zatrzymałem przecież w kraju jak bociał.
Przede wszystkim co tam z niego chcielibyście urzeźbić? Bo papiery ma na SF-a, ale leci też na PG.
I czy w ogóle z takim potencjałem wróży ktoś mu karierę?..:-). Pytam, ponieważ pod U21 raczej stawia się (przez brak czasu) na główne skille a Balut jest "rozłożysty" i szału nie zdąży zrobić na żadnej pozycji.:-). Jest niewątpliwie dobrym podkładem pod NT ale tu z kolei na przeszkodzie może stanąć słowo: "Wieloletnia".-).

Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz.
This Post:
00
208404.9 in reply to 208404.8
Date: 2/8/2012 6:03:22 AM
Matrix Mighty Dunkers
II.4
Overall Posts Rated:
10011001
chyba jeden z kadrowiczów jest na TL U21 na ten sezon Waldemar Manyś 19855578

From: Mario

This Post:
00
208404.10 in reply to 208404.8
Date: 2/8/2012 6:14:31 AM
Overall Posts Rated:
605605
Potencjał wieloletnia bez problemu na U21 ci starczy, a nawet do 23 /24 będziesz mógł z niego cisnąć ostro. Oczywiście przy mądrym treningu :)

This Post:
00
208404.11 in reply to 208404.7
Date: 2/8/2012 6:45:02 AM
Overall Posts Rated:
12061206
Obawiam się, że możemy za sezon kogoś pominąć i szczerze powiem nie wiem jak temu zaradzić

Jest bardzo prosty sposób. Wystarczy co sezon zrobić przegląd topowych zawodników. Różnice pomiędzy zawodnikami w rocznikach 18-20 nie są ogromne. I jeśli np. czołówka wynosiła 10 zawodników i np. 5 z nich się wykruszyło, to bardzo możliwe, że z grona zawodników, którzy na starcie byli na miejscach 11-20 ktoś trenował i jest w stanie zwiększyć zaplecze. Ważne, żeby był ktoś na zapleczu, nie wszyscy zawodnicy muszą być idealni, nieidealnymi też da się wygrać mecz. Ale chodzi o to, żeby na wypadek kontuzji lub gorszej formy, mógł dać zmianę ktoś awaryjnie powołany, kto nie da plamy.
Zawsze się też może nagle pojawić jakiś talent - bo np. ktoś nie objęty skautingiem super potrenował. Wystarczy tylko na to zareagować i co sezon korygować czołówkę.
Czasem zdarzy się kogoś pominąć przypadkiem lub przez pomyłkę, ale mało prawdopodobne, żeby ten sam zawodnik został pominięty 3 sezony z rzędu.
Zawodnicy zawsze się wykruszają, nic na to się nie poradzi. Zawsze jednak jest ktoś, kto może wskoczyć na ich miejsce.

From: Tomi.

This Post:
00
208404.12 in reply to 208404.10
Date: 2/8/2012 8:00:28 AM
ASPK
II.3
Overall Posts Rated:
10761076
Second Team:
ASPK Gostynin
Jeśli chodzi o juniorów to moje obawy dotyczą wyłącznie umiejętności. Czy rozłożony gracz na takim etapie wygra walkę o miejsce w składzie gdy inni będą już nabici w 4 skilach? Sam Asta pisze że zamiast SFa selecao może wybrać SG albo PFa.
W moim poście nie martwię się o potencjał pod kątem U21.
Wiek Wieloletniej 23- 24 tak jak piszesz też chyba nikogo nie urządza? :-)
Napisz mi, że przy mądrym prowadzeniu ma szanse załapać się do NT to ten post będzie wtedy coś dla mnie znaczył.:-) A tak to nic nie rozwiązał w kwestii moich zapytań i wątpliwości. heh... :-)

Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz.
From: B.B.King

This Post:
33
208404.13 in reply to 208404.12
Date: 2/8/2012 8:36:19 AM
Overall Posts Rated:
12061206
Kilka faktów o niskim skrzydłowym:
- nominalny SF, to obecnie (w Polsce) najmniej ważna pozycja w kadrach (obu).
- każdy skill u SF-a jest przydatny (zresztą na każdej pozycji tak jest, ale u SF-a szczególnie). Tak więc zawsze lepiej jest mieć jakiś skill na poziomie 3 niż 1 albo 9 niż 7. Ale to nie znaczy, że wszystkie skille należy trenować. Bo niektóre skille są bardziej przydatne a nie o wiele mniej, a w U21 nie ma czasu na trening wszystkich (w NT też), więc trzeba wybierać. Trenując mniej ważny skill nie trenujesz bardziej ważnego, więc zawodnik traci.
- SF mający wszystkie skille 9 będzie miał niewielkie szanse grać w U21. Nawet z samymi dziesiątkami mógłby mieć kłopoty.
- SF, któremu będziesz trenował tylko OD, ID i JS będzie bardzo fajnym SF-em do U21. Weźmy grajka, który ma wsystkie skille na starcie równe 5. Dociągasz go do poziomu OD=ID=JS=15 + reszta skilli = 5, bardzo fajny grajek, praktycznie pewniak. A przecież inne skille też skoczą przy okazji kilka razy.
- a więc trening OD, ID oraz JS bardzo pożyteczny
- trening JR przydatny, ale mniej niż JS. Katastrofa się nie stanie przy jego treningu, ale nie polecam. Wystarczy zobaczyć kiedy ostatni raz któraś z naszych kadr zagrała w ważnym meczu z obwodu.
- trening RB przydatny, chociaż da się bez niego żyć. Jak RB=7 na starcie (i niech jeszcze skoczy przekrojem na 8), to można praktycznie już nie ruszać tego skilla. Ale trenowanie go nigdy nie szkodzi (zwłaszcza im grajek wyższy).
- trening pozostałych skilli może zaszkodzić, więc lepiej z nimi uważać, żeby nie przesadzić.
- HN i SB najlepiej w ogóle nie ruszać.
- Bez DV można się obyć i najlepiej unikać. Ale jak się włączy to nie będzie bardzo źle, bo ten skill podciąga też JS, więc są korzyści.
- IS oraz PS są najbardziej problematyczne bo to są skille z haczykiem-pułapką u SF-a. Ruszać tylko po konsultacji ;-) Najlepiej jakby były 7 na starcie, wtedy wystarczą. PS będzie aż nadto, a IS skoczy przy innych treningach, więc da się obyć bez włączenia.

Last edited by B.B.King at 2/8/2012 8:37:00 AM

This Post:
00
208404.14 in reply to 208404.12
Date: 2/8/2012 8:36:52 AM
Overall Posts Rated:
299299

Wiek Wieloletniej 23- 24 tak jak piszesz też chyba nikogo nie urządza? :-)
Napisz mi, że przy mądrym prowadzeniu ma szanse załapać się do NT to ten post będzie wtedy coś dla mnie znaczył.:-) A tak to nic nie rozwiązał w kwestii moich zapytań i wątpliwości. heh... :-)


nie ma żadnych szans, to już nie te czasy :) ostatnią wieloletnią w NT był Klaczyński(który nawet teraz ma jeszcze jakieś tam szanse) :) ale poziom cały czas rośnie, więc pewnie niedługo nawet idealnie rozłożona superstar nie będzie miała szans ;) bardzo możliwe że Zygmuntowski będzie ostatnią superstar w NT

From: Mario

This Post:
00
208404.15 in reply to 208404.12
Date: 2/8/2012 9:26:04 AM
Overall Posts Rated:
605605
myślałem że mówiłeś o potencjale 7 na u21

This Post:
00
208404.16 in reply to 208404.11
Date: 2/8/2012 12:13:16 PM
The Soulcrashers
IV.30
Overall Posts Rated:
12101210
no właśnie nie posiadamy bazy danych topowych graczy na pozycji SF
nie posiadamy właściwie żadnej (oprócz początkowej 18 latków jeszcze nie rozdzielonych)
pisałem do nieznam nawet na prywatnego maila by wysłał po prostu co ma ostatniego - nawet coś po rozdziale w wieku 18 lat byłoby super ale brak jest odpowiedzi
w takim wypadku można poprzez eliminację: baza początkowa minus to co mam w PG i reszta skautów na pozostałych pozycjach

niestety zostanie z 200 nazwisk nie przydzielonych już na starcie bo byli po prostu za słabi.
na PG się aż tak bardzo nie boję bo świadomie przycinam bazę danych co sezon
na SF już gorzej bo dopiero teraz coś wyszukuję

This Post:
00
208404.17 in reply to 208404.16
Date: 2/8/2012 12:19:54 PM
Overall Posts Rated:
44
Mój SF jest gotowy do treningu :)

Advertisement