BuzzerBeater Forums

BB Poland > NT - zmiany

NT - zmiany

Set priority
Show messages by
This Post:
00
241966.7 in reply to 241966.6
Date: 5/23/2013 6:23:38 AM
Matrix Mighty Dunkers
II.4
Overall Posts Rated:
10011001
ad3. za2wsze byłem za zgraniem, lojalnoscią itp. a nie ingerencja w formę - jakie to ma powiązanie transfer i nagły spadek formy - wymysł z dupy

- ogólnie i tak wszystko spie...

This Post:
00
241966.8 in reply to 241966.1
Date: 5/23/2013 6:32:27 AM
The French Bulldog's
III.16
Overall Posts Rated:
11451145
Second Team:
The French Bulldogs II
ad.1 Według mnie zmniejszy się średnia skuteczność jaką osiąga się grając pod kosz i trochę zmniejszy się różnica do średniej skuteczności z obwodu ale bez przesady, zmniejszy się tylko tyle, nie na tyle żeby nagle dobrze zbudowana drużyna pod obwód , wygrywała z tak samo dobrze zbudowana drużyną pod kosz.

ad.2 Na mój gust przesunie się procentowa możliwość zablokowania rzutu. Jeśli do tej pory było np: 47,5%/47,5%/5% (trafiony/pudło/blok), to teraz będzie 45%/45%/10% przy tych samych założeniach wyjściowych ID do IS między danymi druzynami.

This Post:
00
241966.9 in reply to 241966.8
Date: 5/23/2013 6:43:32 AM
The Soulcrashers
IV.30
Overall Posts Rated:
12101210
ad.2 Na mój gust przesunie się procentowa możliwość zablokowania rzutu. Jeśli do tej pory było np: 47,5%/47,5%/5% (trafiony/pudło/blok), to teraz będzie 45%/45%/10% przy tych samych założeniach wyjściowych ID do IS między danymi druzynami.

Czy ten % zależałby od wysokości bloków danego gracza? Czy to tylko jak pisał Mario jedynie kupa pokazowa? Nic nie wnosząca w generalny przebieg meczu?

This Post:
00
241966.10 in reply to 241966.1
Date: 5/23/2013 6:48:39 AM
Overall Posts Rated:
179179
ad 1.

Przychylam się do opinii Jaxa. Jakbym nie czytał info zapowiadającego zmiany, zarówno w wersji polskiej oraz angielskiej, nie widzę nic co dotyczy zwiększenia efektywności taktyk obwodowych. BBcy raczej wspominają, że poprzez zwiększenie wpływu bloków poprawi się jakość obrony przed LI. Pytanie to jaki poziom bloków zapewni widoczną poprawę jakościową obrony przed LI.

ad 2. Czytałeś wiadomości zapowiadające te zmiany? W oryginale? Mam wrażenie że rzuciłeś tylko okiem...niektóre postawione przez Ciebie pytania w tym punkcie są może i efektowne, chwytliwe...ale chyba rzucone bez głębszego zastanowienia.
Nie mniej fajnie, że coś ruszyło w temacie.

Mnie interesuje bardziej kosztem jakiego skilla trenować bloki? Jak po stwierdzeniu przydatności SB ustawić trening pod kadrę? Jak przeprowadzić testy, żeby dały jak najwięcej informacji dot. ostatnich zmian.


ad.3. Uważam to za nie najgorszą zmianę, owszem zawsze można byłoby lepiej to wykonać...ale na początek dobre i to.
Nie sądzę aby to miało bić w kadry, a raczej w takie kadry które są dobrze zorganizowane, czyli takie których zawodnicy albo trenują w macierzystym klubie/ pierwszym i jedynym po zakupie. Wiem że nie jest to łatwe, ale początki u nas widzę ( projekt Hof). Inna sprawa że jak już trzeba zawodnika wytransferować to dobry kontakt z właścicielem pomoże znaleźć odpowiedni czas na zmianę klubu.

From: Mario

This Post:
00
241966.11 in reply to 241966.10
Date: 5/23/2013 7:03:00 AM
Overall Posts Rated:
605605
Poproście Czesława jak może by zrobił coś podobnego i analizujcie mecz :)
https://plus.google.com/photos/107845363579936945206/album...

I mam graczy z identycznym DMI:)

Last edited by Mario at 5/23/2013 7:09:05 AM

This Post:
00
241966.12 in reply to 241966.10
Date: 5/23/2013 7:06:22 AM
The Soulcrashers
IV.30
Overall Posts Rated:
12101210
Czytałem, generalnie tylko w oryginale i podobne pytania padają w odpowiednim wątku na globalu
więc widać nie tylko ja mam zagwozdkę, albo opis zmian w tym temacie niekoniecznie jak zwykle załątwia sprawę w jasny i klarowny sposób. Często rzucają ideę. Ale później nagina się do niej rzeczywistość. Patrz na wpis Maria. Z tego samego zapisu nowości wyszło, że i tak będzie gie z tych zmian. I wcale to nie odbiega, aż tak bardzo od tego co napisali w zapowiedziach.

właśnie formułowanie opisu zmian ma im dać sporą szansę na dowolność w ich wprowadzaniu tak, by się nie rozminęli za bardzo z tym co zapowiadali. Patrz. W wątku kadrowym chyba, albo może na czacie, jeden z doświadczonych użytkowników odebrał zmiany odnośnie formy jako takie, że będzie ukryty czynnik obniżający realną formę a sam zapis danego stanu pozostanie bez zmian. Ja odebrałem to tak jak i część użytkowników, że po prostu będą obniżać do standardowego poziomu.

In response to requests from the community, we’re re-evaluating the effect of Shot Blocking in the current game engine and the strength of the Look Inside tactic. We hope to introduce a change that will address both concerns at once. In the current engine, there are places where shot blocking is the most useful; players alter shots close to the rim much more frequently than anywhere else on the court. These type of inside shots are what managers strive to create when playing an inside-focused tactic. To combat the dominance of the inside focus, we are planning to increase the value of shot blocking in some of these areas.

Czy to wyjaśnia jak to będzie działało? Większa ilość bloków będzie wynikać ze zwiększenia sytuacji w meczu? Czy po prostu z ze wzmocnienia wagi tego skilu na poziom obrony pod koszem?

Wydaje mi się, że interpretacja zmian jest póki co dowolna - a pole do testów niewystarczające. Mario pisał dobrze. Więcej ma bloków ale co z tego?

nie czuję się znawcą w tym temacie stąd ten wątek. Mam nadzieję, że uda się wypracować coś w tym temacie
a wpis nr 1 muszę faktycznie zmienić. Zwiększenie skuteczności taktyk obwodowych poprzez zmniejszenie podkoszowych to faktycznie niekoniecznie dopalenie tych pierwszych.

This Post:
00
241966.13 in reply to 241966.9
Date: 5/23/2013 7:19:35 AM
The French Bulldog's
III.16
Overall Posts Rated:
11451145
Second Team:
The French Bulldogs II

Czy ten % zależałby od wysokości bloków danego gracza? Czy to tylko jak pisał Mario jedynie kupa pokazowa? Nic nie wnosząca w generalny przebieg meczu?


Sie mało zrozumieliśmy;-)

Chodziło mi o to, że np jeśli dziś w meczu sparingowym dzięki skillom obu drużyn wyjdzie że procentowy rozkład akcji jest 47,5%/47,5%/5% (trafiony/pudło/blok), to zmieniając sinik na ten z przyszłego sezonu będzie ten stosunek inny, np taki 45%/45%/10%...

From: Mario

This Post:
00
241966.14 in reply to 241966.12
Date: 5/23/2013 7:22:07 AM
Overall Posts Rated:
605605
To może zacznijmy analizować te mecze w nowym silniku. Ja wam moge udostępnić(co już zrobiłem) skille moich graczy i dokładne taktyki grania. Owszem mam dziadów strasznych, ale jak podobni będą z drugiej strony to coś już wstępnie można działać.
Szkoda, że tak późno się za wzięliśmy :)
Co do przyszłego sezonu to jeszcze nie wiem co w nim będę robił :)
Przydał by się ktoś kto chce mu się analizować takie mecze i szukać chętnych do badań.

Ps jakby co mam grajka z blk 15 :)

This Post:
00
241966.15 in reply to 241966.13
Date: 5/23/2013 7:23:41 AM
Overall Posts Rated:
605605

Chodziło mi o to, że np jeśli dziś w meczu sparingowym dzięki skillom obu drużyn wyjdzie że procentowy rozkład akcji jest 47,5%/47,5%/5% (trafiony/pudło/blok), to zmieniając sinik na ten z przyszłego sezonu będzie ten stosunek inny, np taki 45%/45%/10%...


a ja mówię że jest to 47,5 / 42,5 / 10 czyli bez zmian :)

Last edited by Mario at 5/23/2013 7:23:59 AM

This Post:
00
241966.16 in reply to 241966.12
Date: 5/23/2013 7:38:02 AM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40484048
Second Team:
KS Golden Grizzlies
W wątku kadrowym chyba, albo może na czacie, jeden z doświadczonych użytkowników odebrał zmiany odnośnie formy jako takie, że będzie ukryty czynnik obniżający realną formę a sam zapis danego stanu pozostanie bez zmian.

To chyba o mnie chodziło...Trochę nadinterpretowałem to co zawarli w ogłoszeniu;-)

Generalnie myślałem o wprowadzeniu czynnika chemii w zespole czy czynnika z grania z drużyną. Według mnie byłoby to bardziej realne rozwiązanie bo o ile łatwo jest mi sobie wyobrazić sytuację, że grajek po przyjściu do nowego zespołu może trochę gorzej grać bo jeszcze nie wpasował się w system drużyny i się z nią nie zgrał, to nie rozumiem dlaczego transfer ma wpływać na grę w reprezentacji. Przecież Ci sami zawodnicy często od lat grają w reprezentacji w tym samych składach i są ze sobą zgrani, a zmiana klubu przez jednego z nich nie ma prawa tego zaburzyć. Co więcej często zmiana zespołu przez zawodnika pozwala mu złapać wiatr w żagle i dzięki temu może grać jeszcze lepiej w reprezentacji (nowe otoczenie, nowe wyzwania, inna, większa motywacja). Wymieniłem nawet kilka maili w tej sprawie z BB-Marinem.

BBek wytłumaczył, że nie chodzi o wprowadzenie czegoś na kształt team chemistry. On twierdzi, że każdy transfer niesie za sobą spore zamieszanie związane z przeprowadzką, z nowym miejscem, z nowym otoczeniem, często z inną kulturą, klimatem i językiem i to nie jest zwykle łatwy okres dla zawodnika, a to wszystko odbija się na jego formie. Właśnie taką sytuację chcą podobno zasymulować.

Last edited by kozlik4 at 5/23/2013 8:58:02 AM

From: Mario

This Post:
00
241966.17 in reply to 241966.16
Date: 5/23/2013 7:44:27 AM
Overall Posts Rated:
605605
No to jeszcze jak w HT dodajmy, że nowy zawodnik miał wyjątkowy zły wpływ na drużynę :D

Advertisement