BuzzerBeater Forums

BB Poland > [NT] Wątek główny

[NT] Wątek główny

Set priority
Show messages by
From: Astarotte

This Post:
00
150717.708 in reply to 150717.683
Date: 9/10/2010 1:50:27 AM
The Soulcrashers
IV.9
Overall Posts Rated:
12101210
Widzę, że tutaj padają dość pokaźny oskarżenia wobec mojej osoby. Może sezon w NT zawaliłem ale kutasem nie jestem.

Nikomu nie dawałem bazy którą utworzyłem kilka dni temu jest ona tylko i wyłącznie do moich celów a cel jest tylko jeden, wyselekcjonować najlepszych zawodników z niej i dalej się już tylko nimi zajmować. To, że przez chwile w kadrze znaleźli się zawodnicy typu 27 letni allstary to jest efekt uboczny tego ze działałem trybem automatycznym i jakbym miał jeszcze selekcjonować zawodników to by mi to dłużej zajęło a tak to potem na spokojnie sobie wszystko sprawdziłem i tak 60% zawodników których wtedy powołałem już w tej bazie niema. Wykasowałem ich poprostu. Bazę mam na swoim komputerze.


to logiczne i przyjmuję do wiadomości:) i ten temat jest dla mnie zamknięty do następnego sezonu gdzie przyjdzie czas na weryfikację tego oświadczenia:)

Wiem, że niektórzy lubią teorie spiskowe mówiące, że powoływałem graczy tylko dla tego aby potem sprzedawać informacje innym managerom o tym lub też co gorsza sam miałbym je wykorzystywać w lidze. Powiedzcie mi poco miałbym to robić? Jak i tak w PLK czy też w II lidzę nie gra tak dużo polaków. Do tego w tym sezonie pewnie spadne do 3 ligi wiec tym bardziej ta wiedza jakos mi nie bedzie potrzebna, bo jak sie do tej II ligi znów dobije i potem do PLK to 3 razy każdy zespół skład zmieni. Troszkę logiki w myślenie włożyć i tyle.


OK nie ten tok myślenia miałem. Chodzi o to kto może mieć dostęp do bazy a same powołania już wytłumaczyłeś powyżej więc OK.



Bardzo mnie smuci jeden fakt a dokladnie wypowiedz Astarotte, że powinienem zapytać managerów czy mogę powoływać zawodników. To są jakieś absurdy. Z takim nastawieniem draft trwałby 2 miesiące a i tak może z 80% danych by skauci mieli. Miałem możliwość stworzenia NAJLEPSZEJ bazy w historii, o takiej bazie Mr.President, al_said czy też Tipaw mogli tylko pomarzyć. Ta baza umożliwi mi wyselekcjonowanie najlepszych zawodników, nawet tych których draft nie złapał a są też tacy. Mogę szczerzę powiedzieć, że nie umknął mi nikt.


hmmm jak już pisałem jeszcze niedawno mi to nie przeszkadzało i funkcjonowało, ale skoro do wyników (niekoniecznie od Twojej osoby) ma dostęp jakiś koleś to do czasu aż bazy nie będą należycie przechowywane i zabezpieczone wolałbym sam decydować o tym, czy udostępniać skille czy nie.

Aha i jeszcze jedna kwestia, ktoś mi zarzucił ze na gmailu udostępniłem bazę wszystkim skautom. Tak nie jest, każdy skaut ma dostęp do swojej bazy i do bazy innych roczników i pokrewnych pozycji(np C i PF). Selekcjoner ma dostęp do wszystkich baz. Aha i jeszcze jedna uwaga, ze skaut od 18 letnich PG moze edytowac tylko baze 18 letnich PG, reszte może tylko przeglądnąć aby zobaczyć jak prowadzić dalej zawodnikow.
Moim zdaniem takie rozwiązanie z gmailem jest najlepsze jakie moze byc, selekcjoner patrzy na aktualne skile zawodników, nie musi prosić skauta o podanie mu danych. To ułatwia zadanie ale widzę ze i to się nie podoba. Mi osobiście opadaja już powoli ręce jak coś takiego czytam.


i ja je akceptowałem jako wyjątkowo (przynajmniej z opisu) dobrze funkcjonujące. Ale jak już pisałem wcześniej. Należy zweryfikować to co się tam dzieje. Zmieniać hasła (chociaż kto chciał to już ma wszystko). Po to by dane o naszych zawodnikach niekoniecznie były znane innym. Bo jeśli kadra=upublicznienie mojego gracza, to ja wysiadam.



This Post:
00
150717.709 in reply to 150717.708
Date: 9/10/2010 1:50:49 AM
The Soulcrashers
IV.9
Overall Posts Rated:
12101210
I jako podsumowanie:
nie chodzi o to, że mój gracz jest jakiś wyjątkowy. Chodzi o zasady. Załóżmy, że 5-6 sezonów temu B.B. zamiast głównie mówić o odwróconych, bierze się po cichu bez nagłaśniania do tworzenia takich graczy. Załóżmy, że odwróceni faktycznie działają. Po tych 6 sezonach pensja takiego grajka już na bank nie odstawałaby od tego co było w bazie teraz. Czy element zaskoczenia, jaki wypracował polegając na wierze w odwróconych nie zostałby zaprzepaszczony gdyby nagle bez jego zgody ktoś umieścił jego grajków na forum? Efekt zaskoczenia innowacyjnością w treningu byłby przeszłością. Ciekawi mnie jak Ty byś zareagował, gdyby jakiś gracz tworzony według Twojego pomysłu jako gracz wyjątkowo odbiegający od schematu stał się informacją ogólnodostępną. Tu widzę problem i moje wątpliwości narastają w takim właśnie kierunku. Cenię robotę jaką wykonują wszyscy zainteresowani kadrą. Nie atakuję personalnie, chcę jedynie dowiedzieć się, jak to się mogło stać.

@wszyscy
p.s. zobaczcie jak się rzucamy jeśli ktoś wklei staty naszych kazdrowiczów - szczególnie tych, którzy nie są znani bo nigdy na TL nie byli . Że niby mogą ich inne kraje zobaczyć. Takie działania na poziomie klubu mają właśnie tutaj miejsce i to chcę napiętnować.

From: Joker
This Post:
00
150717.710 in reply to 150717.708
Date: 9/10/2010 2:09:44 AM
TOP TEN THUNDERS
PLK
Overall Posts Rated:
188188
Tak sobie pogdybam... Czy na samej statystyce i wielkiej próbie zawodników możliwe jest aż tak dokładne oszacowanie skilli zawodników na podstawie ich wieku, pensji, ocenach i statystykach? Czy można jednak inaczej bardziej inwazyjnie do tego dotrzeć. WIDZĘ, ZE SPRAWA ZACZYNA SIE ZACIERAĆ. GDZIE WYPOWIEDŹ WCZEŚNIEJ WYWOŁYWANEGO GM W TEJ SPRAWIE??
Co jeśli jakiś inny manager, z całej populacji BB, posiada te " niesamowite" moce i potrafi dotrzeć do skilli naszych kadrowiczów i nie tylko?? Czy mażemy jednak czuć się bezpiecznie, że w świecie BB jest tylko jeden wszechmocny i wszechwiedzący superbohater, który nie wykorzysta swoich nieprzeciętnych umiejętności przeciwko nam. O ile ktoś nie zajdzie mu za skórę...

NIE dla jasnej i ciemnej, i różowej, i zielonej strony mocy. Niech żyje RÓWNOŚĆ !! :P

From: Khazaad
This Post:
11
150717.711 in reply to 150717.710
Date: 9/10/2010 3:58:12 AM
Overall Posts Rated:
145145
Tak, wiem, uważacie że powinienem odezwać się wcześniej, ale... najpierw chciałem poznać Waszą opinię o ostatnich wydarzeniach (sprawa Węgrzyna). Teraz napiszę co mam do powiedzenia w tej sprawie, bez emotek i zbędnych uprzejmości. I postaram się, aby było w miarę czytelnie.

Po pierwsze - Wygląda na to, że doszło do "zgody między podziałami" i nawet zwolennikom B.B.Kinga nie spodobało się ujawnienie skilli Węgrzyna. Całe szczęście. Byłbym przerażony, gdyby było inaczej.

Po drugie - Zastanawiacie się, skąd B.B.King ma skille tego zawodnika. Jestem na 99% pewny, że kogoś ładnie o nie poprosił, i je dostał (dokładnie tak samo, jak było to ostatnim razem, kiedy podejrzewano go o złamanie zabezpieczeń serwisu). Zatarg z kozlikiem ciągnie się już dosyć długo, więc skorzystał z okazji (pewnie w zamian za jakąś przysługę) i postarał się o skille aby z czasem je wykorzystać. Pełna premedytacja.

Po trzecie - Czy dostał te skille od m4ti'ego? m4ti_ zaprzecza, B.B.King nie potwierdza, więc raczej nie. Mógł je dostać od selekcjonera lub skauta (obecnych lub byłych, bo z tego co zrozumiałem to poznał je jakiś czas temu), który miał do nich dostęp. Czy tym samym któryś z nich złamał reguły gry? Nie. Czy powinno być to napiętnowane przez społeczność? Tak!

Po czwarte - Pisze się tu sporo o tym, że także skille innych zawodników (którzy nie są na TL'u) są podawane nie przez ich właścicieli i nikomu to nie przeszkadza. Owszem, ale z reguły są to zawodnicy, którzy mają być sprzedani. Jest to wyjątek dla skautów, z którym trzeba skończyć. I właśnie teraz kończę. Na forach BB nie wolno reklamować zawodników - tak mówią reguły. I tego będziemy się trzymać. Jeżeli ktoś umieści w poście swojego zawodnika z zamiarem jego sprzedaży lub czyjegoś zawodnika (jeżeli ten nie jest na TL'u) w sposób, dzięki któremu łatwo będzie go zidentyfikować, to posta usunę a jego nadawca dostanie bana z forum. Naturalnie nie patrzcie na tę regułę z klapkami na oczach. Jeżeli pojawią się skille gracza sprzed paru sezonów, kiedy jeszcze był młody (później trenował więc mogły się zmienić) i był wtedy na TL'u, to nie będziemy robić afery. Chyba że jego właściciel wyraźnie zażąda usunięcia tychże danych - wtedy starczy napisać do GM'a, najlepiej BB@.

Po piąte - Nie wywalę z gry kogoś za to, że żyje wyobraźnią i jego znakiem rozpoznawczym jest "Jasna Strona Mocy". Chcą tak się zachowywać, proszę bardzo. Inni mogą żyć w krainie Elfów i Krasnoludów, a jeszcze inni w świecie stworzonym przez Tarantino. Czy posty pisane przez takie osoby mogą być irytujące? O tak, na pewno, jeżeli treść tego typu jest w każdej wiadomości. Ale każdy ma prawo pisać tak jak ma na to ochotę. Ja po prostu staram się ich nie czytać, bez względu na to, jakie mądrości byłyby w nich zawarte. Innych wkurzają długie posty (takie jak moje), i też je omijają. Bywa. Przejmować się nie zamierzam. Ale nie jest to powód, by kogoś usunąć z gry. A póki nie ma w nich tekstów obrażających innego użytkownika, to mogą sobie być. Jeżeli chodzi o B.B.Kinga i kozlika, to oni obrażają się nawzajem, więc to inna bajka. Razem też dostają ostrzeżenia, więc widać są ze sobą nierozerwalnie powiązani. Jeden robi drugiemu na złość, a drugi nie potrafi odpuścić. I na odwrót.

Po szóste - Sytuacja wokół kadry jest straszna. Gdyby nie to, że jestem GM'em i muszę czytać wszystkie posty, to po prostu bym je przewijał, bo żal zdrowia. Uważam się za człowieka inteligentnego (ale nie "nieomylnego" czy "bez wad"), dlatego też jestem przerażony faktem, że to forum zbliża się coraz bardziej do HT. Tripaw miał rację pisząc, że boi się, iż kiedyś to nastąpi. Szkoda, że muszę to przyznać.

Last edited by Khazaad at 9/10/2010 4:18:03 AM

Message deleted
From: Khazaad
This Post:
33
150717.713 in reply to 150717.712
Date: 9/10/2010 3:58:54 AM
Overall Posts Rated:
145145
Po siódme - Niestety kolejna alegoria z HT. Ponieważ wielu uważa, że kadra zaczęła gonić w pętkę, to zaczynamy rozkładać BB na czynniki pierwsze, bawiąc się w SS'y (to ile ich jest, cztery różne?), statystyki, porównania i inne rzeczy. Czy to ma sens? Nie wiem, może tak. Ale jak dla mnie w takim przypadku gra traci urok. Ile razy bym nie rozmawiał z korsarzem, to nigdy nie mówi "Wiesz, a mój XXX to ma SS-1-8 czy SS-88-11 (nie wiem, nie znam się) na poziomie YY". Mówi raczej "Wiesz, a mój XXX ma umiejętność YY na poziomie ZZ. Dzięki temu ...". Obaj mamy ten sam zawód... jesteśmy informatykami. Patrzymy na silnik gry jak na układ algorytmów, zer i jedynek. Ale nie rozkładamy ani silnika, ani umiejętności zawodników na czynniki pierwsze, bo... co by to dało? Trochę większe prawdopodobieństwo na sukces. Do tej pory największe sukcesy z kadrą odnosili al_said i Leszek - oni też tego nie robili, jestem o tym przekonany. Dla mnie takie działanie psuję radość z gry. Ale każdy lubi coś innego. Tylko proszę, niech BB nie zamieni się w HT.

Po ósme - Proponuję rozwiązanie sprawy odwróconych. Zadam konkretne pytanie na forum GM'ów (albo prywatnie któremuś BB'kowi) co o tym myślą, czy przewidzieli takie tworzenie zawodników i czy nie mija się to z ich koncepcją gry (w której próbują wyciągnąć jak najwięcej kasy z klubów). Ich reakcja wyjaśni czy warto tworzyć takich graczy, czy też nie. I dyskusja się zakończy. Co Wy na to? To by załatwiło sprawę, chyba.

Po dziewiąte - Podczas robienia ostatnich baz przez m4ti'ego także i dwóch moich grajków do nich trafiło. Mam nadzieję, że już ich tam nie ma. Baranczyk nigdy nie miał szans na kadrę a Janecki czysto teoretyczną. W kadrze nie byli i raczej nie będą, więc nie ma potrzeby trzymać tam ich skilli. Jeżeli już, to niech zostanie tylko adnotacja, że taki zawodnik istnieje. Co więcej, myślę że mogę to powiedzieć także w imieniu innych - m4ti_ - dobrze, że znaczną część tych graczy już wyrzuciłeś, ale skoro było ich blisko 1000, a tobie zostało 60%, to i tak mam wrażenie, że za dużo. Znaczna większość z nich nigdy nie powącha parkietów światowych, więc pousuwaj ich. Zostaw tylko tych, którzy ze względu na swój wiek lub potencjał FAKTYCZNIE mają szansę na grę. Bo inaczej okaże się za jakiś czas, że będą się do Ciebie zgłaszać na skautów ludzie, którym będzie zależało tylko i wyłącznie na dostępie do bazy, choćby jej drobnego wycinku. Nie wszystkim zależy na kadrze NT czy U21, mają do tego prawo i mają prawo do tajemnicy skilli swoich zawodników. Tak długo byłeś skautem, że powinieneś o tym wiedzieć.

Po dziesiąte - Czas kończyć. Jeżeli ktoś poczuł się dotknięty - cóż, nie chciałem nikogo urazić, więc nie traktujcie tego osobiście. Jeśli coś jeszcze przyjdzie mi do głowy - napiszę. W międzyczasie co niektórym radzę kubeł zimnej wody na głowę i chwilę zastanowienia się, do czego chcą doprowadzić. Bo jeżeli do jeszcze większego upadku kadry, to są na dobrej drodze.

@ m4ti_, vinnie - przekażcie tego posta wszystkim skautom (obecnym i byłym) oraz byłym selekcjonerom, bo mogą nie czytać tego wątku. To Wy rządzicie kadrami, więc to Was obarczam tą odpowiedzialnością. Dlaczego także "byłym"? Bo mogą mieć na komputerach stare bazy, z czasów ich kadencji i nieświadomi zagrożeń udostępniać je (mimo, że lekko nieaktualne) komuś, kto ładnie poprosi. A z tym trzeba skończyć. Co prawda i tak zależeć to będzie od ich moralności, ale... chociaż powiedzmy wyraźnie, że sobie tego nie życzymy. Nikogo nie winię, ani nikogo nie oskarżam - po prostu chuchajmy na zimne.

Last edited by Khazaad at 9/10/2010 5:29:24 AM

Message deleted
This Post:
00
150717.715 in reply to 150717.713
Date: 9/10/2010 4:22:19 AM
AC_Milan
IV.13
Overall Posts Rated:
231231
Ok.
Przekażę to skautom, ale to jest dla mnie oczywistość, że nie należy udostępniać skilli osobom postronnym.

Moi skauci o tym wiedzą.

From: Mario

This Post:
00
150717.716 in reply to 150717.713
Date: 9/10/2010 4:44:41 AM
Overall Posts Rated:
605605
Dzięki za przedstawienie stanowiska. Może w końcu się to zakończy.


Po ósme - Proponuję rozwiązanie sprawy odwróconych. Zadam konkretne pytanie na forum GM'ów (albo prywatnie któremuś BB'kowi) co o tym myślą, czy przewidzieli takie tworzenie zawodników i czy nie mija się to z ich koncepcją gry (w której próbują wyciągnąć jak najwięcej kasy z klubów). Ich reakcja wyjaśni czy warto tworzyć takich graczy, czy też nie. I dyskusja się zakończy. Co Wy na to? To by załatwiło sprawę, chyba.




Jestem za.

From: mucha8

This Post:
00
150717.717 in reply to 150717.716
Date: 9/10/2010 4:58:32 AM
Overall Posts Rated:
1919
Tylko pytanie czy to zapytanie GM czy BBków coś da?
- Bo jak wiemy BBki starają się aby ta gra była jak najbardziej prawdziwa, a więc wiemy że w normalnym świecie koleś grający na pg mający powiedzmy te 190cm wzrostu nie zagra pod koszem (wyjątek oczywiście Magic Johnson, ale był to jednorazowy mecz nom i jednak miał on ponad dwójkę).
- nawet jeśli odwróceni miną się z ich koncepcją gry to jak niby chcieli by zahamować i tworzenie (o ile w ogóle się tworzą)? przecież raczej odpada podnoszenie pensji gracza za skoki w bokach

From: Khazaad

This Post:
00
150717.718 in reply to 150717.717
Date: 9/10/2010 5:26:56 AM
Overall Posts Rated:
145145
Tylko pytanie czy to zapytanie GM czy BBków coś da?
- nawet jeśli odwróceni miną się z ich koncepcją gry to jak niby chcieli by zahamować i tworzenie (o ile w ogóle się tworzą)? przecież raczej odpada podnoszenie pensji gracza za skoki w bokach

1. Jeżeli zapytam się wszystkich GM'ów, to wkrótce rozejdzie się to po BB i nie będzie to ani "innowacyjny" pomysł, ani "tajemniczy". Na różnych forach pojawią się koncepcje być może wszyscy zaczną tak robić, może nie - w każdym bądź razie nie będzie dyskusji o tym, czy umożliwi nam to wygrywanie, bo inni też (być może) będą się tak rozwijać (jeżeli jeszcze tego nie robią).
2. Jak mogą to zmienić? Np. wprowadzając pewne algorytmy to zmiany krycia. Nie wiem, jak zbudowany jest silnik i jak korzysta z poszczególnych skilli, ale myślę, że dałoby się zaimplementować coś, co wprowadzałoby "chaos" w obronie zespołu, który miałby zbyt pokręcone krycie ("pokręcone" w sensie realnej koszykówki, gdzie to jednak z reguły PG kryje PG, a niemalże nigdy C).

Ale w tym już głowa BB'ków, gdyby naturalnie chcieli uniknąć "odwracania" zawodników.

Advertisement