BuzzerBeater Forums

BB Türkiye > Basketbol

Basketbol (thread closed)

Set priority
Show messages by
From: svenson16

This Post:
00
219622.71 in reply to 219622.70
Date: 7/7/2012 5:04:09 AM
Overall Posts Rated:
1818
Sayın hocam Beşiktaş'ın düştüğü grubun en şanslı grup olduğunu düşünmüyorum.Diğer görüşlerinize aynen katılıyorum.En şanslı grup bence B Grubu.Bütçelerini kısan Maccabi ve Siena grubu ilk iki sırada tamamlar.Diğer 4 takımında güçleri birbirine yakın.Zayıf gözüken Chalon Eurochallenge'da Beşiktaş'la final oynadı ve Fransa liginde şampiyon oldu.Delaney ve Fransa'da MVP seçilen Schibb gibi çok kaliteli iki Amerikalı oyuncuya sahipler.Gelelim D Grubuna.D Grubunda Barcelona ve CSKA grubu rahatlıkla ilk iki sırada tamamlarlar.Bu iki takımı yine Final-Four'da görürsek şaşırmamak lazım.Euroleague'in gediklisi , müdavimi olmuş Partizan oldukça tehlikeli bir takım.En zayıf olduğu yıllarda bile dev takımları dize getirmiş , Yugoslav basketboluna efsanevi oyuncular kazandırmış bir takım.Rytas Litvanya ekolünün temsilcisi.Zalgris'den sonra Litvanya'nın en iyi 2. takımı.Avrupa kupalarında da çok önemli başarılar elde etmiş bir takım.Brose Baskets Alman basketboluna son yıllarda damgasını vurmuş bir takım.Grubun en zayıf takımı olarak gözüksede bana göre son derece dikkat edilmesi gereken bir takım.Beşiktaş eğer kadrosunu koruyabilseydi grupta kesin 3. olur derdim.Şu anda Beşiktaş hakkında yorum yapamıyorum.Kadrolar bir şekillensin görelim.Bütün takımlarımıza Avrupa'da başarılar dilerim.

En derin sevgi ve saygılarımla........

Last edited by svenson16 at 7/7/2012 5:14:26 AM

This Post:
00
219622.72 in reply to 219622.71
Date: 7/7/2012 6:57:17 AM
Okan's 12
II.1
Overall Posts Rated:
114114
O da zaten en şanslı grup dememiş
En şanslı grupta bile Bjk işi çok zordu , bu grupta imkansız gibi ama transferleri görelim ondan sonra konuşalım demiş :)
Cümleye başlangıç seni yanıltmış olmalı

This Post:
00
219622.73 in reply to 219622.72
Date: 7/7/2012 1:53:47 PM
Overall Posts Rated:
2323
Galatasaray daha önce 2007-2008 sezonunda kiralık olarak kadrosunda bulunana A.Efes'li Cenk Akyol ile 2 yıllığına anlaştı. Cenk o dönem ki adıyla Galatasaray Cafe Crown'da Uleb Cup(Eurocup) Final-Four'una katılma başarısı elde etmiş, ligde de takımıyla yarı finale kadar çıkmıştı. Rakiplerinin Euroleague'de oynadığı sezonda Eurocup'ta mücadele edecek Galatasaray'ın transferde bu faktör nedeniyle eli rakiplerine göre güçsüz olduğu dönemde, Türk 3 numara havuzu bu kadar kısıtlıyken iyi bir transfer olarak yorumlanabilir bu transfer.

Ayrıca adı bir süredir Galatasaray ile anılan, Ergin Ataman’ın da doğruladığı, Kostas Kaimaokoglou için Unics Kazan da devreye girdi. Gazzetta.gr’nin haberine göre Kaimakoglou’ya ilk başta 1.5 milyon euro öneren Kazan, Galatasaray’ın 2 milyon euro’luk teklifini karşılamaya karar verdi. Yunan oyuncu Olimpiyat Elemeleri için bulunduğu Venezuela’dan döndükten sonra kararını verecek.

Last edited by Kastamonulu at 7/7/2012 1:54:14 PM

This Post:
00
219622.74 in reply to 219622.71
Date: 7/7/2012 4:12:00 PM
Overall Posts Rated:
1818
Lokavt döneminde Maccabi Tel Aviv forması giyen Jordan Farmar’a, Anadolu Efes 2+1 yıllık sözleşme önerdi.

Anadolu Efes, Joe Johnson takasıyla beraber Atlanta’ya geçen ancak Hawks tarafından 11 Temmuz itibariyle serbest bırakılması beklenen Jordan Farmar’a teklifini iletti.

26 yaşındaki oyun kurucuya 2+1’lik sözleşme karşılığında yıllık 2.5 milyon dolar öneren lacivert-beyazlılar, Avrupa’da tüm takımların Farmar’a yaptığı tekliflerin önüne geçti.

Altı sezondur NBA’de bulunan Farmar, 2006 yılında Lakers tarafından draft edilmiş ve takımla iki şampiyonluk yaşamıştı.

Bu sezon New Jersey Nets formasıyla 39 maça çıkan Jordan Farmar, 10.4 sayı ve 3.3 asist ortalamalarıyla mücadele etti.
Kaynak : EUROSPORT

This Post:
00
219622.75 in reply to 219622.74
Date: 7/10/2012 7:40:05 AM
Overall Posts Rated:
2323
Efes Litvanyalı uzun K.Lavrinovic'le ilgileniyor.

Galatasaray Berşiktaş'tan Ersin Dağlı(Erwin Dudley)'yı transfer etmek üzere. Bu transfer gerçekleştiği zaman Shumpert da gönderilecek. Ayrıca Shipp'in de takımdan gönderilmesi bekleniyor. Bu son yapılacak hamlelerden sonra yabancı oyuncu transferine odaklanılacak.

Beşiktaş Erman Kunter'in Cholet'den tanıdığı P.Cristopher ile anlaştı. Oyuncu Cholet'den önce Antalya BB'de oyanmıştı. Potansiyeli yüksek ama henüz patlamasını gerçekleştirememiş bir oyuncu olarak tanımlanıyor. 2 ve 3 numaralı pozisyonlarda oynayabiliyor.

This Post:
00
219622.76 in reply to 219622.75
Date: 7/10/2012 7:52:38 AM
Overall Posts Rated:
1818
Hocam Beşiktaş'ın Patrick Christopher transferi bende tam bir hayal kırıklığı yarattı.Kesinlikle Euroleague düzeyinde bir oyuncu değil.Bu transfer Beşiktaş'ın bütçeyi ne kadar kıstığının bir göstergesidir.Bu tip transferler yaparsa eğer Beşiktaş Euroleague'de grup sonunculuğunun ötesine geçemez.Zaten kadroda rotasyon sıkıntısı var.Kaliteli yerli oyuncu sayısı az.Erman hocanın acil bu konuya çözüm getirmesi gerekir.Yoksa Beşiktaş'taki günleri sayılı olur.Benden söylemesi.Herkese başarılar ve bol şans dilerim.

This Post:
00
219622.77 in reply to 219622.76
Date: 7/10/2012 10:11:59 AM
Overall Posts Rated:
2323
Hocam bu sezon sponsor ayağımıza gelsin diyen ve 6 milyon euro bütçe konulan(yurt içine transferlerden bonversiz olursa artabilir) bir takıma iyi bir transfer bence. Çok küçümsemek yanlış, Bo Mccaleb ligimizde oynarken yetersiz görülmüştü İstanbul takımları tarafından ve yut dışına açıldı sonrasını biliyoruz bunu da dipnot olarak söyleyeyim. Bu oyuncu kesinlikle iyi bir potansiyele sahip ve kariyeri yükselişte ama hala beklenen patlamayı yapamamış durumda. Dış şutlarda ritm bulursa durdurulması çok zordur ama top kontrolü konusunda, penetre vs. bazı sıkıntıları var. Erman Kunter bu zamana kadar kısıtlı bütçe ve kadrolarla büyük işler yapmış bir koç olarak bu saygınlığını kazandı. Beşiktaş'ta onun için bu anlamda iyi bir sınav. Umarım plansız ve yanlış yönetim şekilleriyle gözümüze batan yönetim sayın Erman Kunter'i harcamaz.

FBÜ R.Sato'yla anlaştı. Bir Galatasaraylı olarak gözümü korkutan ve rakibe saygı duyduran bir transfer. FBÜ bu sezon zirveye geri dönmek için ne kadar kararlı olduğunu gösterdi ama yıllık 2 milyon euro verileceği söyleniyor Sato'ya bence bu rakam biraz fazla.

This Post:
00
219622.78 in reply to 219622.77
Date: 7/10/2012 12:47:21 PM
II Çanakkale Belediye BC II
III.7
Overall Posts Rated:
102102
Bir beşiktaş taraftarı değilim ama öncelikle bu göreve Erman Kunter gibibir adamı getirmiş olmaları ciddi bir gösterge ve ekstradan Haluk Yıldırımda var görevde , tamam bütçe konusunda sıkıntıları var ama kaliteli türk oyuncularla ucuza anlaşmayı planlıyorlar ve çok mantıklı bir plan en azından geçen seneki takım ruhuna yakın bir takım olacakları kesin gibi duruyor ama bu sene euroligde oynamamış olmanın tecrübesizliğini yaşarlar ve çıkarlar mı çıkamazlar mı onu izleyip görürüz ama mücadele edecek bir takım olacakları kesin saygı duymak gerek.

This Post:
00
219622.79 in reply to 219622.78
Date: 7/10/2012 12:53:10 PM
Overall Posts Rated:
11
FB Ülker'in Romain Sato ile anlaşması gerçekten beni sevindirdi. İnşallah McCalebb'i de alırız ve yıldız transferleri bitiririz. Zaten takımın yapısı iyi olur bu 2 oyuncu ile. Sonra da 1-2 takviyeyle gelecek sezon hem Türkiye'de hem Avrupa'da iyi başarılar elde edebiliriz.

This Post:
00
219622.80 in reply to 219622.78
Date: 7/10/2012 1:20:06 PM
Overall Posts Rated:
2323
Erman Kunter-Haluk Yıldırım hamleleri doğru gözüküyor ama 3 kupalı takımın koçunu, kadronun kilit isimlerini elinde tutamayan ve giriştiği hiçbir sponsorluk görüşmesini (büyük camia, 3 kupalı sezon ve Euroleague gibi avantajlara rağmen) sonuca ulaştıramayan ve bu haldeki takıma sadece 6 milyon euro verip kadro buna göre kurulacak belki sonra sponsorla anlaşırız diyen zihniyetin doğru yolda olduğu veya saygı gösterilmesi fikrinize katılamayacağım. Erman Kunter-Haluk Yıldırım ikilisini severim, saygı duyarım ve en büyük korkumda daha önceki mesajlarda söylediğim gibi bu yönetimle onlar gibi Türk basketbolundaki nadir, karakterli adamların zarar görmesidir.

Ayrıca kaliteli Türk oyucuların ucuza alınması cümlenize de kaç tane kaliteli ve ucuza alınabilecek Türk oyuncu kaldı sorusuyla yanıt versem de yeterli olabilir. Kaptırılan Erwin Dudley bile bu fikrinizi çürütebilir. Türk statüsünde ve geçen sezon ki takımın önemli bir üyesiydi. Ayrıca transfer döneminde Barış Ermiş, Cenk Akyol, Engin Atsür, Birkan Batuk vs. gibi kaliteli Türk oyuncu havuzunun dar listesi içinde yer alan önemli oyuncuların transferleri gerçekleşirken Beşiktaş devreye bile girmedi, bu oyuncular için.

Tabi ki bu görüşler benim için doğru, sizinkileri de sizin için doğrudur. Yanlış söylediğinizi belirtmiyorum ama bana göre doğruları söyledim, lütfen yanlış anlamayın. Yine yanlış birşey yazdıysam da affola.

This Post:
00
219622.81 in reply to 219622.75
Date: 7/10/2012 2:02:56 PM
galatasaray suns
II.3
Overall Posts Rated:
273273
Second Team:
galatasaray suns II
Efes Litvanyalı uzun K.Lavrinovic'le ilgileniyor.

Galatasaray Berşiktaş'tan Ersin Dağlı(Erwin Dudley)'yı transfer etmek üzere. Bu transfer gerçekleştiği zaman Shumpert da gönderilecek. Ayrıca Shipp'in de takımdan gönderilmesi bekleniyor. Bu son yapılacak hamlelerden sonra yabancı oyuncu transferine odaklanılacak.

Beşiktaş Erman Kunter'in Cholet'den tanıdığı P.Cristopher ile anlaştı. Oyuncu Cholet'den önce Antalya BB'de oyanmıştı. Potansiyeli yüksek ama henüz patlamasını gerçekleştirememiş bir oyuncu olarak tanımlanıyor. 2 ve 3 numaralı pozisyonlarda oynayabiliyor.

shipp'in neden gönderilmek istendiğini hiç anlamadım bu dedikolara bakarsak bence hata olur gitmesi ..

Last edited by arda at 7/10/2012 2:03:18 PM

Advertisement