PS Kossuhunt, kuna oled ka ise kandidaat siis palun vasta ka ise neile küsimustele:P
No hästi! Olgugi, et ei pidanud seda algselt vajalikuks, tulen su soovile vastu ja jagan omapoolsed nägemused enda esitatud küsimustele.
1. Kui tähtsaks pead entut ja kas entu toimib RK puhul samamoodi nagu tavatiimidel?Entu õige manageerimine on üks peamine edu alus! Seega on see väga tähtis. Erinevusi klubi ja RK entu käitumise juures on mitmeid. Esiteks langeb ja ka tõuseb (keskmise taseme 5 peale) entu RK-l aeglasemalt. Samuti langeb entu ca. 1 taseme kui RK-st vabastada 1 mängija. Muus osas peaks olema mõju sama nagu klubilgi- kõrgem entu pmts annab sulle boonust teatud meeste skillidele ja maakeeli öeldes: mehed mängivad paremini!
2. Kas mängija kogemusest tegelikult ka mingit kasu on? Kui jah, siis palun mõni näide!Kindlasti on kogemus kasulik atribuut. Kõrgema kogemuse tähtsus tuleb eelkõige mängu pingeliste mängude lõpuhetkedel kui kogenumad mehed kipuvad tegema õigemaid otsuseid ja liigutusi ning suudavad ka sel hetkel palli korvi ajada. Oma klubiga on ka mitu korda tulnud ette, et teistest mitu taset kõrgema kogemusega mängumees on
clutch time'i ajal mänge enda peale võtnud ja tabanud võiduviske. Kõrge kogemus pole samas mingi garantii, et viimasel sekundil võiduviske kotti paneb.
3. Milline oleks sinu arust sobilik mängumees SF/VÄ kohale koondises?See on muidugi paras unistamise teema:) Mu jaoks algab tavaliselt mehe valik vastasest ja minu taktika lähtub pmts kaitsest. Üldjuhul peaks SF suutma võimalikult hästi mängida nii korvist eemal kui korvi all. Seega ideaalne SF peaks eelkõige olema korraliku kaitsega väljas ja sees, oskama visata mõistlikul tasemel eemalt ja lähedalt, võtma lauda jne. Praegu on enamus muidugi välise orientiiriga SF-id ja krassulkin kasutas ka SF kohal pmts SG-d. Kuna ideaalset, igaks vastaseks ja taktikaks sobilikku SF-i praegu hetkel pole, oleks hea valikus omada ka sisemise rõhuga SF-i (PF-i), keda siis vastavalt vajadusele kasutada.
Ise treenin juba mitu tubli hooaega SF-e. Praegu trenni all loodetavasti ka tuleviku koondisemehed: Gerd Jahe
(10951836) ja Maario Pruler
(7710859).
4. Mis oskusi väärtustad kõige enam SG/VT juures?Ei saa väita, et kui hüppevise oleks tase 20 ja teised oskused tumedas värvis, et see vend väga asjalik oleks. Seega pean tähtsaks mitmete skillide sobivat kooslust. Kindlasti peab olema välist kaitset, kuna tuleb tavaliselt katta vastase viskajaid. Peab olema korralikus tasakaalus hüppevise ja ka väljast ähvardamise korral raadius, kuna SG on tavaliselt mängukoht, kes sooritab märkimisväärse osa visetest. Pallikäsitsus ja sööt ka vajalikud, et lihtsalt palli ära ei annaks ja õigel hetkel sööta oskaks. No ja muud oskused ka alati abiks, laud, 1x1, sisevise... Koondisetreenerina tahaks kõike võimalikult palju!:) Ei tasu unustada ka vabakaid. Kuna SG sooritab tubli hulga viskeid ja viskel foulimine on üsna levinud, siis kindlasti peab ka vabakas olema korralikul tasemel.
5. Mis olukorras kasutaksid kaitsetaktikana üleväljapressingut?FCP kasutamise võimalust näeks ma just tunduvalt nõrgema vastase vastu kui pole ohtu lauapallides alla jääda jne. Võrdse ja eeldades tugevama vastase puhul peaks FCP kasutamiseks olema ka vastavad mehed ehk kes suudaksid terve mängu jooksul rassida, et lõpus mitte drastilsielt ära vajuda ja siis potentsiaalselt saadud edu topelt tagasi anda. Muidugi kui vahetuses on ka võrdväärsed mehed, oleks variant parem, aga üldiselt on see praeguste meeste keskmiste staminate korral suhteliselt vähekasutatav taktika. Koondise puhul peaks esiteks tagaliinis olema väga head välise kaitse ja staminaga vennad + pikad ei tohiks lauas liiga palju korduvvõimalusi anda, siis võiks rohkem kaaluda.