BuzzerBeater Forums

BB Poland > [U21] Mistrzostwa Świata- sezon 19

[U21] Mistrzostwa Świata- sezon 19

Set priority
Show messages by
This Post:
11
211672.73 in reply to 211672.72
Date: 5/12/2012 1:08:47 PM
AC_Milan
IV.13
Overall Posts Rated:
231231
USA

Przydatne linki:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Stany_Zjednoczone
http://usa.info.pl/
http://polish.poland.usembassy.gov/
http://www.usatoday.com/

Ciekawostki (tym razem więcej niż zwykle, bo USA to rzeczywiście osobliwy kraj):

- http://www.rmf24.pl/ciekawostki/news-usa-kongres-zdecydow...
- Na klawiaturze telefonów znajdują się także litery, stąd wiele numerów podawanych jest w formie łatwego do zapamiętania słowa. (np. ogólnokrajowa pomoc drogowa to: 1-800-AAA-HELP)
- Dopuszczalna zawartość alkoholu wynosi zależnie od stanu i hrabstwa od 0,0 do 1 promila!
- W miastach takich jak Waszyngton i Baltimore ponad połowa czarnych mężczyzn w wieku od 18 do 30 lat przebywa w więzieniach, na zwolnieniu warunkowym lub jest w trakcie probacji. Statystycznie czarni trafiają do więzień pięciokrotnie częściej niż biali i trzykrotnie częściej niż Latynosi
- W mediach ukazały się relacje tych, którzy przeżyli ataki 11 września. Mówili oni, że po wszczęciu alarmu i ewakuacji ludzie zostawali w budynku, aby skorzystać z toalety, zapisać dokumenty w Wordzie i wylogować się z komputerów.
- W Kalifornii dla 30% społeczeństwa język hiszpański jest językiem ojczystym.
- „Zawsze coca-cola!” Któż nie zna tego hasła reklamującego brunatny napój z Atlanty, który kupi się w każdym najmniejszym sklepiku na kuli ziemskiej, nawet gdyby nic innego tam nie było. Cola to symbol American way of life, a zarazem najczęściej kupowany markowy produkt na świecie.
- Podczas kontroli policyjnej nie należy wysiadać z auta, trzeba otworzyć okno, trzymać ręce na kierownicy i poczekać na instrukcje funkcjonariusza.
- Nowy Jork jest drugim po Londynie finansowym centrum świata, jeśli wziąć pod uwagę kwoty przepływających pieniędzy.
- Wal-Mart to największa amerykańska sieć hipermarketów, wypierająca tradycyjnych drobnych sklepikarzy, rzemieślników i kupców tanim towarem sprowadzanym głównie z Chin
- Stany Zjednoczone są drugim po Indiach producentem filmów na świecie. Słynne jest szczególnie Hollywood.
- Ojcowie-założyciele Stanów Zjednoczonych, np. Benjamin Franklin, a także wielu prezydentów, byli masonami. Stany Zjednoczone są także krajem, gdzie jest najwięcej masonów na świecie (około 2 000 000)
- 24 października 1929, nazywanego potem "czarnym czwartkiem" nastąpił krach na giełdzie w Nowym Jorku. Był to początek wielkiego kryzysu światowego. Produkcja w USA zmalała o 50%; w 1932 bezrobocie osiągnęło 25%; co czwarty farmer stracił ziemię na skutek zadłużenia. Środki podjęte przez prezydenta Herberta Hoovera dla ratowania gospodarki okazały się niewystarczające.
- Przy archipelagu wysp Floryda Keys rozpościera się trzecia pod względem wielkości rafa koralowa na świecie.
- Pocahontas nie jest wytworem fantazji studia Walta Disneya. To postać historyczna – córka wodza Powatanów żyjących na wybrzeżach Wirginii. Na początku XVII w. pomogła ona utrzymać pokój pomiędzy Indianami a kolonistami z Jamestown, poślubiając osadnika Johna Rolfe’a.
- W USA powstaje trzy czwarte samolotów na świecie.
- Sąd w Kansas nakazał Arturowi Younkinowi (waga:225 kg) schudniecie o 50 kg i zakazał jedzenia wiecej niż jednego posiłku dziennie. Skazany stracił z powodu otyłości pracę i nie spłacał kredytu. Odchudza się w więzieniu.
- W Sacco w Missouri kobiety nie mogą nosiś kapeluszy, które mogłyby przerazić dzieci, osoby wrażliwe i zwierzęta.
- W stanie Alabama (USA) zabroniona jest gra w domino w niedzielę.
- W miejscowości Fairbanks (Alaska) nie wolno częstować myszy wódką.
- Dziewczęta z Oregonu (USA), które maja poniżej 18 lat, nie mogą pić kawy w miejscach publicznych po godzinie 19:00.
- W Arkanzas (USA) mężczyzna ma prawo bić swoją konkubinę pod warunkiem, że nie robi tego częściej niż raz w tygodniu.
- W Los Angeles (USA) mąż ma prawo bić żonę pasem, o ile szerokość pasa nie przekracza 3,6 cm. No chyba, że małżonka zgodzi się na ustępstwa.

This Post:
00
211672.74 in reply to 211672.73
Date: 5/12/2012 1:09:06 PM
AC_Milan
IV.13
Overall Posts Rated:
231231
- Na Alasce (USA) nie wolno budzić niedźwiedzi ze snu zimowego w celu zrobienia im fotografii.
- W San Francisco (USA) karalne jest mycie samochodów zużytą bielizną.
- W Seattle (USA) młodym panienkom zakazano siadać na kolanach swoich sympatii w publicznych środkach lokomocji. Za złamanie tego zakazu grozi kara więzienia do pół roku.
- W Provo (Utah, USA) obowiązuje przepis zabraniający wychodzenia psom z domu po godzinie 19:00.
- W Cleveland (Ohio, USA) prawo zakazuje kobietom nosić obuwie ze skóry, by mężczyźni nie oglądali ich nóg odbijających się w wypastowanych butach.
- W miejscowości Tucson (Arizona, USA) nie wolno kobietom nosić spodni. Mężczyznom nie wolno nosić szelek w Nogalcs (Arizona), a obcisłych spodni w Delaware (Connecticut).
- Podrywanie kobiety na ulicy w Little Rock (Arcansas, USA) grozi miesiącem wiezienia.

Znani Amerykanie:

Jest tylu wspaniałych sportowców Amerykańskich, że nie starczyłoby czasu i miejsca, żeby spróbować opisać choć część z nich. Przyznam się szczerze, że nie jestem fanem USA i jeśli chodzi o sporty zespołowe (piłka nożna, koszykówka, siatkówka, hokej) to prawie zawsze im nie kibicuję. No chyba, że grają z Niemcami, Rosją albo Anglią, bo te kraje są jeszcze niżej w mojej sportowej hierarchii ;-) Ale ciężko nie szanować i nie cenić ich kilku geniuszów sportu. Jednym z nich był bez wątpienia Michael Jordan http://pl.wikipedia.org/wiki/Michael_Jordan, w mojej opinii najlepszy sportowiec w historii obok Rogera Federera (poza piłką nożną, bo tam mam oddzielny ranking). Ja się na Majkelu wychowałem, oglądałem na żywo wszystkie finały Byków, kiedy Jordan wraz z kolegami odprawiał kolejnych rywali w finałach NBA. Zawsze kibicowałem Chicago, może poza jednym razem kiedy bardzo szkoda mi było superduetu z Utah Malone'a i Stocktona. No ale wtedy na Jordana nie było mocnych i jego wyczyny na zawsze przeszły do historii.

Drugim Amerykańskim sportowcem, którego pamiętam z najmłodszych lat, kiedy zacząłem interesować się sportem jest Carl Lewis http://pl.wikipedia.org/wiki/Carl_Lewis. Myślę, że mało kto dziś wie, że w 1984 Carl Lewis zgłosił się do draftu ligi NBA i został wybrany przez drużynę Chicago Bulls z numerem 208. Mimo to nigdy nie zagrał profesjonalnie w koszykówkę, wybierając karierę lekkoatletyczną. I dobrze, bo jako lekkoatleta został 9-krotnym mistrzem olimpijskim i 10-krotnym medalistą mistrzostw świata ;-)

No i można powiedzieć najnowsza historia amerykańskiego sportu, czyli Michael Phelps http://pl.wikipedia.org/wiki/Michael_Phelps. 14-krotny mistrz olimpijski, 25-krotny mistrz świata- najbardziej utytułowany człowiek w historii nowożytnego sportu. A to na pewno jeszcze nie koniec. Genialny pływak zapowiedział ostatnio, że po Olimpiadzie w Londynie kończy sportową karierę, ale mam przeczucie, graniczące z pewnością, że zanim tak się stanie, do swojej imponującej kolekcji dołoży jeszcze kilka medali.


This Post:
00
211672.76 in reply to 211672.75
Date: 5/12/2012 1:11:59 PM
AC_Milan
IV.13
Overall Posts Rated:
231231
P.S. Niezależnie od wyniku jest to mój ostatni mecz jako selekcjonera reprezentacji Polski U-21. Przyjdzie jeszcze czas na podsumowanie i podziękowania, ale niezwykle miło by było zakończyć wielosezonową pracę przy reprezentacji U-21 jako Mistrz Europy i Mistrz Świata ;-)

This Post:
00
211672.77 in reply to 211672.76
Date: 5/12/2012 2:40:32 PM
Overall Posts Rated:
382382
Powodzenia vinnie! Jak kończyć to z roz...machem :D dasz radę, a potem żegnamy Cię jak Guardiolę ;))

This Post:
11
211672.78 in reply to 211672.76
Date: 5/12/2012 7:13:18 PM
Overall Posts Rated:
299299
musisz przebić tego leszcza banana ;) do boju VJ :D

This Post:
00
211672.79 in reply to 211672.11
Date: 5/14/2012 1:09:45 PM
AC_Milan
IV.13
Overall Posts Rated:
231231
Za 20 min. gramy o złoto w finale Mistrzostw Świata!
Zapraszam wszystkich do kibicowania!

This Post:
00
211672.80 in reply to 211672.79
Date: 5/14/2012 1:25:04 PM
Overall Posts Rated:
16491649
Powodzenia!
Tylko bez dogrywek, bo czekam na wszystkie aktualizacje posezonowe;)

This Post:
00
211672.81 in reply to 211672.80
Date: 5/14/2012 1:26:24 PM
AC_Milan
IV.13
Overall Posts Rated:
231231
Wszystko jedno jak, byle by było do przodu ;-)

This Post:
11
211672.82 in reply to 211672.81
Date: 5/14/2012 3:28:27 PM
AC_Milan
IV.13
Overall Posts Rated:
231231
Było blisko, ale niestety nie udało się wygrać :-(
W najbliższym czasie napiszę parę słów podsumowania.

This Post:
11
211672.83 in reply to 211672.82
Date: 5/14/2012 3:37:53 PM
Overall Posts Rated:
382382
Brawo vinnie, srebro to i tak duży sukces ! Kolejny medal do kolekcji :) alicja już pisała, że USA ma chody u BBków więc nie dało się wygrać ;)

Advertisement