BuzzerBeater Forums

BB Poland > [NT] Wątek główny

[NT] Wątek główny

Set priority
Show messages by
From: piotras
This Post:
00
150717.75 in reply to 150717.74
Date: 7/19/2010 5:21:14 AM
The In Your Face Dunkers
IV.3
Overall Posts Rated:
117117
m4ti dał dziś nowe ogłoszenie na stronie Reprezentacji. Teraz to już prosta droga po mistrzostwo ;P

This Post:
00
150717.76 in reply to 150717.73
Date: 7/19/2010 6:00:58 AM
Overall Posts Rated:
112112
Oj, niepotrzebnie rzucasz go na pożywkę tym kilku prezesom, którzy zrobią och i ach...a na koniec uwierzą, że to rzeczywiście ideał. A właśnie dzięki takim Jurkom są argumenty dla wszelakich rewolucji. Z jednej więc strony niby działasz po stronie nowego, a jednocześnie bronisz i pielęgnujesz stare...Ja jestem w dysonansie :) I naprawdę, ale to naprawdę Jurek to jest malutki pikuś w porównaniu z Eygim czy Strojnowskim (tych warto pokazać wszystkim fanom, a nie Jurka pod publiczkę)...

Ja typa nie lubię za to, że dzięki niemu w piach poszło kilka polskich klubów, przejedzonych bezproduktywnie zostało kilkanaście (czy już -dziesiąt?) okrągłych baniek, a hucznie zapowiadany trening boków sprawił, że na górze wygląda ledwie jak 18,5 latek...Reprze przez ostatnie 4 sezony w żaden sposób to nie pomogło.

This Post:
00
150717.77 in reply to 150717.76
Date: 7/19/2010 6:37:05 AM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40804080
Second Team:
KS Golden Grizzlies
Niby masz Szefciu racje bo faktycznie JW to nie jest jakiś wileki multiskillowiec...ale z tym sie nie zgodzę:
Reprze przez ostatnie 4 sezony w żaden sposób to nie pomogło

JW pomógł reprze i jestem pewny, że za nim zatesknimy jak się okaże, że trzeba będzie zaatakować spod kosza.
Ja typa nie lubię za to, że dzięki niemu w piach poszło kilka polskich klubów, przejedzonych bezproduktywnie zostało kilkanaście (czy już -dziesiąt?) okrągłych baniek

Takich centrów ma każda znacząca reprezentacja na świecie i u nich też tacy zawodnicy przejadają ładne pieniądze. Co więcej trenowanie boków tego nie zmieni bo i tak główne skille będzie trzeba wyciągnąć do mniej więcej takich rozmiarów jak ma to JW, czy Eygi.
(...)a hucznie zapowiadany trening boków sprawił, że na górze wygląda ledwie jak 18,5 latek

A to jest pożyteczne info dla zwolenników "odwróconych". JW trenował boki bodajże przez 3 sezony bez przerwy, a więc na przykładzie JW można sobie zobaczyć jak szybko trenują zawodnicy w wieku okolo 25 lat.

This Post:
00
150717.78 in reply to 150717.77
Date: 7/19/2010 6:59:25 AM
Overall Posts Rated:
112112
Mhm...Z nim, czy bez niego - niestety przegrywaliśmy :/ Wydaje mi się, że od pewnego momentu można było zacząć przewidywać, że lepiej nie będzie i przestać w to brnąć, a zacząć przewietrzać skład. Poszliśmy w Strojnowskiego i Eygi...

Temu, że na zapleczu/poza nim jest choć kilku graczy godnych uwagi jestem nawet marudny ja zaufać.

Takich centrów ma każda znacząca reprezentacja na świecie i u nich też tacy zawodnicy przejadają ładne pieniądze. Co więcej trenowanie boków tego nie zmieni bo i tak główne skille będzie trzeba wyciągnąć do mniej więcej takich rozmiarów jak ma to JW, czy Eygi.


Za bardzo kojarzony jestem z hasłem "trenujmy boki". Gdzieś umknęło dopełnienie "tym którzy na to zasługują". Tak mamy do czynienia z przerostem formy nad treścią. Wydaje mi się, że marnujemy potencjał na graczy od urodzenia za słabych, a później nie ma już co z nimi zrobić w dorosłej przyszłości i działamy tylko dla stwarzania pozorów...I to zaczyna się już na etapie rozdawania baz 18latków (nie wiem w końcu, czy coś tam się zmieniło czy nie), co widać po późniejszych ogłoszeniach skautów (co stanowi swoją drogą kolejny argument dopasowany do idei odwróconych).

Wyjaśniam jeszcze. JW wcale nie jest taki do szpiku kości zły. On po prostu jest lepszy z dala od polskich klubów. Te, których już nie ma wśród nas mogłyby zostać wykorzystane na 10x bardziej perspektywicznych graczy...

PS. Ja nadal oczekuję boków Strojnowskiego i Eygi w starciu z tymi JW - prawdziwe wrażenie odnieść można dopiero w takim pakiecie.

This Post:
00
150717.79 in reply to 150717.76
Date: 7/19/2010 7:05:24 AM
Baltic Strong
IV.4
Overall Posts Rated:
17181718
Pokazałem go tylko dlatego aby każdy kto nie wie jak wygląda Jurek mógł sobie wyrobić opinię jak bardzo słaby to zawodnik...jak twierdzą jego krytycy.
Jasne, że nie jest ideałem ale może pokażesz mi lepszego polskiego C? Śmiem twierdzić, że przez najbliższe 10 sezonów się takiego nie doczekamy.
Piszesz, że wysłał on do pichu kilka polskich klubów... Proszę byś pokazał mi choć jeden który przez Jurka zbankrutował... Oczywiście nie licząc tych farm do których go przekazywałem.
Przecież grę zakończyły w ostatnim czasie kluby, które jeszcze niedawno grały w PLK - Warszawianka, GoHones, CBA czy Betony. Chyba zgodzisz się że mną, że oni nie zbocieli przez JW?
To, że będę próbował teraz namawiać do nowego rodzaju treningu nie znaczy, że uważam, iż to wszystko co było do tej pory było do d... Póki nie wychowa się nowego pokolenia graczy trzeba grać tym co mamy i bez względu na to co wielu próbuje podważać Jurek jest jednym z najlepszych aktualnie C na świecie.
Czy pomógł kadrze przez ostatnie 4 sezony? Moglibyśmy to ustalić jakby można było cofnąć czas i zagrać tamte mecze bez JW. Jakbym miał obstawiać, to jestem pewien, że wyniki byłyby gorsze... Poza tym to na wyniki pracuje całą drużyna a nie tylko jeden zawodnik i jeśli nie mamy zawodników na niektóre pozycje to nie jest winą JW, że tak jest tylko tego jak i do jakiego poziomu pensji szkoleni byli w Polsce zawodnicy.

Last edited by Mr.President_ELIT at 7/19/2010 7:07:47 AM

This Post:
00
150717.80 in reply to 150717.79
Date: 7/19/2010 7:09:29 AM
Overall Posts Rated:
1010
Pokazałem go tylko dlatego aby każdy kto nie wie jak wygląda Jurek mógł sobie wyrobić opinię jak bardzo słaby to zawodnik...jak twierdzą jego krytycy.
Jasne, że nie jest ideałem ale może pokażesz mi lepszego polskiego C? Śmiem twierdzić, że przez najbliższe 10 sezonów się takiego nie doczekamy.
Piszesz, że wysłał on do pichu kilka polskich klubów... Proszę aws pokazał mi choć jeden który przez Jurka zbankrutował... Oczywiście nie licząc tych farm do których go przekazywałem.
Przecież grę zakończyły w ostatnim czasie kluby, które jeszcze niedawno grały w PLK - Warszawianka, GoHones, CBA czy Betony. Chyba zgodzisz się że mną, że oni nie zbocieli przez JW?
To, że będę próbował teraz namawiać do nowego rodzaju treningu nie znaczy, że uważam, iż to wszystko co było do tej pory było do d... Póki nie wychowa się nowego pokolenia graczy trzeba grać tym co mamy i bez względu na to co wielu próbuje podważać Jurek jest jednym z najlepszych aktualnie C na świecie.
Czy pomógł kadrze przez ostatnie 4 sezony? Moglibyśmy to ustalić jakby można było cofnąć czas i zagrać tamte mecze bez JW. Jakbym miał obstawiać, to jestem pewien, że wyniki byłyby gorsze... Poza tym to na wyniki pracuje całą drużyna a nie tylko jeden zawodnik i jeśli nie mamy zawodników na niektóre pozycje to nie jest winą JW, że tak jest tylko tego jak i do jakiego poziomu pensji szkoleni byli w Polsce zawodnicy.



Wiesz co? Wydaje mi się, że jak na taką pensję to zawodnik bardzo słaby, ale mogę się mylić... Co do 'aws' to widzę, że piszesz z komórki. ;) Mnie też to często denerwuje... :D

This Post:
00
150717.81 in reply to 150717.77
Date: 7/19/2010 7:09:41 AM
Overall Posts Rated:
112112
za nim zatesknimy jak się okaże, że trzeba będzie zaatakować spod kosza.


Zatęsknimy, bo:
- jesteśmy przyzwyczajeni do atakowania w ten sposób tylko za pomocą dwóch graczy (PF i C)
a to dlatego, że:
a) nasi hurtowo produkowani SG to tylko typowi strzelcy do Runa, pokazujący cały swój "urok" w taksach podkoszowych
b) nasi SF od małego są również siłą pchani tylko w obwód, więc i tam nie ma kto wspierać podkoszowych
c) legenda Zelka i Postuli tak obrosła już pajęczyną, a i tak nawet do nich strach się komukolwiek zbliżyć

Wtedy rzeczywiście jeśli atakujemy spod kosza tylko dwoma 20tkami w IS na PF i C to brak jednej, mocno odczujemy.

This Post:
00
150717.83 in reply to 150717.78
Date: 7/19/2010 7:12:37 AM
Baltic Strong
IV.4
Overall Posts Rated:
17181718
Boki Aliego dostaniesz jak będę miał dostęp do swojego kompa:)
A Strojanowskiego prosiłbym nie demnizować, bo grał on niewiele i to z reguły w podstawowym składzie tylko przy LI

This Post:
00
150717.84 in reply to 150717.83
Date: 7/19/2010 7:14:04 AM
Overall Posts Rated:
1010
To on grał w podstawowym?!

This Post:
00
150717.85 in reply to 150717.82
Date: 7/19/2010 7:17:25 AM
Baltic Strong
IV.4
Overall Posts Rated:
17181718
Pamiętam, że ostatnio jak go widziałem to nie miał w klubie żadnego zawodnika... No ale dobrze, że jesteś czujny;) Żeby leszcze nie ten banan;)

Advertisement