BuzzerBeater Forums

BB Türkiye > Basketbol

Basketbol (thread closed)

Set priority
Show messages by
This Post:
00
219622.75 in reply to 219622.74
Date: 7/10/2012 7:40:05 AM
Overall Posts Rated:
2323
Efes Litvanyalı uzun K.Lavrinovic'le ilgileniyor.

Galatasaray Berşiktaş'tan Ersin Dağlı(Erwin Dudley)'yı transfer etmek üzere. Bu transfer gerçekleştiği zaman Shumpert da gönderilecek. Ayrıca Shipp'in de takımdan gönderilmesi bekleniyor. Bu son yapılacak hamlelerden sonra yabancı oyuncu transferine odaklanılacak.

Beşiktaş Erman Kunter'in Cholet'den tanıdığı P.Cristopher ile anlaştı. Oyuncu Cholet'den önce Antalya BB'de oyanmıştı. Potansiyeli yüksek ama henüz patlamasını gerçekleştirememiş bir oyuncu olarak tanımlanıyor. 2 ve 3 numaralı pozisyonlarda oynayabiliyor.

This Post:
00
219622.76 in reply to 219622.75
Date: 7/10/2012 7:52:38 AM
Overall Posts Rated:
1818
Hocam Beşiktaş'ın Patrick Christopher transferi bende tam bir hayal kırıklığı yarattı.Kesinlikle Euroleague düzeyinde bir oyuncu değil.Bu transfer Beşiktaş'ın bütçeyi ne kadar kıstığının bir göstergesidir.Bu tip transferler yaparsa eğer Beşiktaş Euroleague'de grup sonunculuğunun ötesine geçemez.Zaten kadroda rotasyon sıkıntısı var.Kaliteli yerli oyuncu sayısı az.Erman hocanın acil bu konuya çözüm getirmesi gerekir.Yoksa Beşiktaş'taki günleri sayılı olur.Benden söylemesi.Herkese başarılar ve bol şans dilerim.

This Post:
00
219622.77 in reply to 219622.76
Date: 7/10/2012 10:11:59 AM
Overall Posts Rated:
2323
Hocam bu sezon sponsor ayağımıza gelsin diyen ve 6 milyon euro bütçe konulan(yurt içine transferlerden bonversiz olursa artabilir) bir takıma iyi bir transfer bence. Çok küçümsemek yanlış, Bo Mccaleb ligimizde oynarken yetersiz görülmüştü İstanbul takımları tarafından ve yut dışına açıldı sonrasını biliyoruz bunu da dipnot olarak söyleyeyim. Bu oyuncu kesinlikle iyi bir potansiyele sahip ve kariyeri yükselişte ama hala beklenen patlamayı yapamamış durumda. Dış şutlarda ritm bulursa durdurulması çok zordur ama top kontrolü konusunda, penetre vs. bazı sıkıntıları var. Erman Kunter bu zamana kadar kısıtlı bütçe ve kadrolarla büyük işler yapmış bir koç olarak bu saygınlığını kazandı. Beşiktaş'ta onun için bu anlamda iyi bir sınav. Umarım plansız ve yanlış yönetim şekilleriyle gözümüze batan yönetim sayın Erman Kunter'i harcamaz.

FBÜ R.Sato'yla anlaştı. Bir Galatasaraylı olarak gözümü korkutan ve rakibe saygı duyduran bir transfer. FBÜ bu sezon zirveye geri dönmek için ne kadar kararlı olduğunu gösterdi ama yıllık 2 milyon euro verileceği söyleniyor Sato'ya bence bu rakam biraz fazla.

This Post:
00
219622.78 in reply to 219622.77
Date: 7/10/2012 12:47:21 PM
II Çanakkale Belediye BC II
III.7
Overall Posts Rated:
102102
Bir beşiktaş taraftarı değilim ama öncelikle bu göreve Erman Kunter gibibir adamı getirmiş olmaları ciddi bir gösterge ve ekstradan Haluk Yıldırımda var görevde , tamam bütçe konusunda sıkıntıları var ama kaliteli türk oyuncularla ucuza anlaşmayı planlıyorlar ve çok mantıklı bir plan en azından geçen seneki takım ruhuna yakın bir takım olacakları kesin gibi duruyor ama bu sene euroligde oynamamış olmanın tecrübesizliğini yaşarlar ve çıkarlar mı çıkamazlar mı onu izleyip görürüz ama mücadele edecek bir takım olacakları kesin saygı duymak gerek.

This Post:
00
219622.79 in reply to 219622.78
Date: 7/10/2012 12:53:10 PM
Overall Posts Rated:
11
FB Ülker'in Romain Sato ile anlaşması gerçekten beni sevindirdi. İnşallah McCalebb'i de alırız ve yıldız transferleri bitiririz. Zaten takımın yapısı iyi olur bu 2 oyuncu ile. Sonra da 1-2 takviyeyle gelecek sezon hem Türkiye'de hem Avrupa'da iyi başarılar elde edebiliriz.

This Post:
00
219622.80 in reply to 219622.78
Date: 7/10/2012 1:20:06 PM
Overall Posts Rated:
2323
Erman Kunter-Haluk Yıldırım hamleleri doğru gözüküyor ama 3 kupalı takımın koçunu, kadronun kilit isimlerini elinde tutamayan ve giriştiği hiçbir sponsorluk görüşmesini (büyük camia, 3 kupalı sezon ve Euroleague gibi avantajlara rağmen) sonuca ulaştıramayan ve bu haldeki takıma sadece 6 milyon euro verip kadro buna göre kurulacak belki sonra sponsorla anlaşırız diyen zihniyetin doğru yolda olduğu veya saygı gösterilmesi fikrinize katılamayacağım. Erman Kunter-Haluk Yıldırım ikilisini severim, saygı duyarım ve en büyük korkumda daha önceki mesajlarda söylediğim gibi bu yönetimle onlar gibi Türk basketbolundaki nadir, karakterli adamların zarar görmesidir.

Ayrıca kaliteli Türk oyucuların ucuza alınması cümlenize de kaç tane kaliteli ve ucuza alınabilecek Türk oyuncu kaldı sorusuyla yanıt versem de yeterli olabilir. Kaptırılan Erwin Dudley bile bu fikrinizi çürütebilir. Türk statüsünde ve geçen sezon ki takımın önemli bir üyesiydi. Ayrıca transfer döneminde Barış Ermiş, Cenk Akyol, Engin Atsür, Birkan Batuk vs. gibi kaliteli Türk oyuncu havuzunun dar listesi içinde yer alan önemli oyuncuların transferleri gerçekleşirken Beşiktaş devreye bile girmedi, bu oyuncular için.

Tabi ki bu görüşler benim için doğru, sizinkileri de sizin için doğrudur. Yanlış söylediğinizi belirtmiyorum ama bana göre doğruları söyledim, lütfen yanlış anlamayın. Yine yanlış birşey yazdıysam da affola.

This Post:
00
219622.81 in reply to 219622.75
Date: 7/10/2012 2:02:56 PM
galatasaray suns
II.3
Overall Posts Rated:
273273
Second Team:
galatasaray suns II
Efes Litvanyalı uzun K.Lavrinovic'le ilgileniyor.

Galatasaray Berşiktaş'tan Ersin Dağlı(Erwin Dudley)'yı transfer etmek üzere. Bu transfer gerçekleştiği zaman Shumpert da gönderilecek. Ayrıca Shipp'in de takımdan gönderilmesi bekleniyor. Bu son yapılacak hamlelerden sonra yabancı oyuncu transferine odaklanılacak.

Beşiktaş Erman Kunter'in Cholet'den tanıdığı P.Cristopher ile anlaştı. Oyuncu Cholet'den önce Antalya BB'de oyanmıştı. Potansiyeli yüksek ama henüz patlamasını gerçekleştirememiş bir oyuncu olarak tanımlanıyor. 2 ve 3 numaralı pozisyonlarda oynayabiliyor.

shipp'in neden gönderilmek istendiğini hiç anlamadım bu dedikolara bakarsak bence hata olur gitmesi ..

Last edited by arda at 7/10/2012 2:03:18 PM

This Post:
00
219622.82 in reply to 219622.80
Date: 7/10/2012 2:32:19 PM
II Çanakkale Belediye BC II
III.7
Overall Posts Rated:
102102
Olur mu dostum burası forum herkes kendi fikrini söyler , tabiki dediklerinde doğru ama işe yönetim olarak bakarsak tabiki yönetimin yaptığı çok büyük bir ayıp dediğin gibi 3 kupalı takıma sponsor nasıl oluyorda bulunamıyor ama mesela kaliteli türkten kastım Cevher özer , Ümit sonkol , Evren büker gibi en azından belli bir potansiyeli ve kalitesi olan oyuncular tecrübeleri var . Tabiki sizinde görüşlerinize saygı duyuyorum elbet ikimizinde doğru veya yanlışları vardır .

This Post:
00
219622.83 in reply to 219622.81
Date: 7/10/2012 5:21:36 PM
Overall Posts Rated:
2323
Shipp'in gönderilmesini bende istemiyorum sevdiğim bir oyuncudur ama şuan o bölgede Ergin Ataman Hawkins-P.Mickeal-Eidson-A.Anderson gibi oyunculardan bir tanesinin takıma katılmasını istiyor ki bu oyuncular profesyonel olarak bakınca Shipp'ten iyi. Ayrıca Shipp'te geçen sezonun başından beri planlanan şey Türk statüsünde oynatmaktı. Ama devşirme kuralı değişti ve 26 yaş altı sporcular devşirme olabiliyor ki Shipp 26 yaşında ve diğer bütün kriterlere uymasına rağmen bu kritere uymadığından devşirme olarak yararlanılamayacak kendisinden. Shumpert zaten kesin olarak gidicekti ve Shipp devşirme oyuncu olarak takımda bulunacaktı ama kural değişince Erwin Dudley alındı devşirme olarak. Shipp'in ayrıca sözlşmesi de bitti. Yani tam olarak gönderilmiyor sadece yeni sözleşme yapılmayacak. Ergin Ataman çok iyi isimler istiyor alınmaları zor isimler her biri özellikle Eurocup'ta oynayacak bir takım için ama bekleyip göreceğiz. 3 numarada istenilen yıldızlarla anlaşılamazsa Shipp tutulabilir kadroda ama o zamana kadar başka bir kulüple anlaşabilir Shipp.

This Post:
00
219622.84 in reply to 219622.83
Date: 7/11/2012 12:17:36 AM
Overall Posts Rated:
11
FB Ülker Mike Batiste ile de 1 yıllığına anlaştı.Yönetim iyi taransferler yaptı 1-2 günde. İnşallah McCalebb'i de alabiliriz

This Post:
00
219622.85 in reply to 219622.76
Date: 7/11/2012 1:50:17 AM
Overall Posts Rated:
1818
ROMAIN SATO KİMDİR ?Fenerbahçe Ülker’in Panathinaikos’tan transfer ettiği Romain Sato’yu daha yakından tanıyalım.

Romain Sato, 2 Mart 1981 yılında Orta Afrika Cumhuriyeti’nin 14 vilayetinden biri olan Bimbo’da dünyaya geldi. Lise eğitimini Amerika’da, Ohio Dayton Lisesi’nde alan Sato daha sonra Xavier Üniversitesi’ne gitti.

Tarihinde David West, James Posey ve Briant Grant gibi oyuncuları NBA’e gönderen Xavier Musketeers’te basketbol yaşantısına başlayan Romain Sato, kolejdeki dört senesinde 15.4 sayı 6.9 ribaund ortalamaları tutturdu.

2004 Draft’ında San Antonio Spurs tarafından ikinci turun 23. sırasından seçilen Sato, Gregg Popovich’in takımında sol diz kapağındaki tendinit sakatlığı nedeniyle forma giyme şansı bulamazken, Avrupa’ya gitmeye karar verir.

24 Şubat 2005’te Spurs tarafından serbest bırakılan Romain Sato’nun tercihi İtalya İkinci Ligi olmuştur. Alexander Lokhmanchuk, Mason Rocca ve James Singleton gibi isimlerin kariyerlerinde daha önce forma giydiği Basket Jesi ile anlaşan Orta Afrika’lı oyuncu, ligin sayı krallığında ikinci sırada yer aldığı sezonu 25.5 sayı 7.5 ribaund ortalamalarıyla tamamlamayı başarır.

Luca Banchi’nin çalıştırdığı Basket Jesi ile İkinci lig play-off’larında maç başına 35.6 sayı 14.6 ribaund ortalamalarıyla oynayan Sato, bu olağanüstü performansının ardından Barcelona’nın yolunu tutar. ACB’de normal sezonun bitimine sadece bir maç kalmışken Barcelona’ya transfer olan Sato, Katalan ekibinde çıktığı beş ACB play-off karşılaşmasında 2.6 sayı ortalamalarıyla mücadele etmiştir.

Başarısız geçen Barcelona macerasının ardından ise Sato için sırada Montepaschi Siena vardır. Jesi’deki antrenörü Luca Banchi’nin, Siena’da yardımcı antrenör olması sonucu Simone Pianigiani’ye önerilen Sato, Toskana ekibiyle dört sezonluğuna anlaşır. Siena ile dört İtalya Ligi, iki İtalya Kupası, üç İtalya Süper Kupası şampiyonluğu elde eden Sato, 14 sayı ortalamayla tamamladığı dört sezon sonrasında Panathinaikos’un 3 yıl için 14 milyon dolarlık teklifini kabul eder ve Atina’nın yolunu tutar.

2011 yılında Panathinaikos’un Euroleague ve Yunanistan Ligi şampiyonluğunda önemli pay sahibi olan Sato, artık Simone Pianigiani’nin Fenerbahçe’sinde forma giyecek.

Bireysel başarıları:
2007-08 Euroleague 12. hafta MVP’si
2008-09 Euroleague Play-Off 1. hafta MVP’si
2009-10 Euroleague 3. hafta MVP’si
2009-10 Euroleague Top 16 6. hafta MVP’si
2009-10 İtalya Ligi MVP’si
2009 İtalya Süper Kupa MVP’si

Advertisement