BuzzerBeater Forums

BB Poland > [NT]

[NT]

Set priority
Show messages by
From: kozlik4

This Post:
11
316385.76 in reply to 316385.75
Date: 3/17/2023 7:58:25 AM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40484048
Second Team:
KS Golden Grizzlies
Jak graliśmy z Hiszpanią to był w sprawnej, także myślę że intencje są czyste. Natomiast z formą generalnie (nie tylko Raźny) jest słabo.

From: kozlik4
This Post:
22
316385.78 in reply to 316385.77
Date: 3/20/2023 4:46:50 PM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40484048
Second Team:
KS Golden Grizzlies
W takich dniach jak dzisiaj nienawidzę BB.

Nie mam pojęcia jak Alonso wpadł na to 3:2 + GDP outside. Miał lepsze formy i generalnie mistrz Europy, więc skilla w zawodnikach jest duzo. Jeszcze samo 3:2, albo samo outside OK. A tu takie all-in😳 Trochę jakby tonący brzytwy się chwytał...ale brzytwa nie była tym razem ostra🤷‍♂️ Brawa dla niego, że miał jaja zagrać coś takiego w momencie kiedy być może ważyły się jego losy o być/nie być w 2giej rundzie, gdzie nawet małe punkty mogłyby mieć znaczenie.





From: arunaa

This Post:
00
316385.79 in reply to 316385.78
Date: 3/20/2023 4:53:11 PM
Może w ruch poszedł Pegasus?

From: kozlik4

This Post:
00
316385.81 in reply to 316385.79
Date: 3/20/2023 5:36:10 PM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40484048
Second Team:
KS Golden Grizzlies
Chyba, że jakiś Pegasus🤦‍♂️Tyle absencji na obwodzie (musiałem się mocno nagłowic by sklecić coś sensownego) , gra z obwodu jakoś nam nie wychodziła specjalnie, dowołania zrobiłem na 40 sekund przed deadlinem (ledwo zdążyłem zapisać skład), żeby nic nie sugerować. A tutaj taki totalny read 😳 Szkoda, że jeszcze tempa nie zgadli🤬

No nic...jedziemy dalej💪 Może Izrael nie awansuje i się nie będzie liczyło 😁

Last edited by kozlik4 at 3/20/2023 5:37:41 PM

From: kozlik4

This Post:
33
316385.83 in reply to 316385.82
Date: 3/21/2023 6:29:15 AM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40484048
Second Team:
KS Golden Grizzlies
Haha, taka tendencyjna prowokacja, że aż zabawna:-) Nie widziałem wcześniej bo Alonso rzadko tam coś pisze, a już w ogóle rzadko coś ciekawego z perspektywy ich rywala. Kiedyś startowałem u nich na selekcjonera i wiem, że społeczność w Izraelu ma bardzo mocną grupę na Whatsappie i tam się głównie toczy życie ich społeczności BB.

Znając siebie pewnie bym już prędzej LI/LP rozważał na zasadzie "Żałosne? To zobaczymy":D Także myśłę, że z tymi prowokacjami to jest tak, że równie dobrze mogą zadziałać odwrotnie do zamierzonego celu. Zupełnie nie moja bajka by na czymś takim budować całą strategię.

Czym się kierowałem:

Z obwodu bo:
Taktyki obwodowe są obecnie najmocniejsze, a uznałem, że z Izraelem jest to również bezpieczna taktyka bo:
1. W mojej opinii Izrael nie ma mocnego 3-2 i sądziłem, że po porażce z Chile drugi raz tak nie zagrają
2. Alonso dużo typuje, a zakładałem że nie będzie typował ataku z obwodu, w którym się ewidentnie męczyliśmy jak już to graliśmy, a poza tym nawet bez typowania oni mają bardzo mocne OD na poziomie 15+. Stąd zupełnie wykluczyłem tego typu ryzyko z ich strony.

Szybko:
Bo Izrael ma/miał duże problemy ze zbiórkami, a dodatkowo wjechał u nas Bujała wzmacniając nas w tym elemencie.

Run & Gun - czyli rzuty z dalekiego dystansu:
Bo w odróżnieniu od obecnych światowych tendencji (JS kosztem JR) mamy relatywnie dużo JR. A skoro taktyki obwodowe mają boosta to powinniśmy dobrze wyglądać w rzutach z dalekiego dystansu, co poniekąd potwierdził już mecz z USA i Princeton.

Jak wyszło:

R&G vs 3-2 i GDP outside:
Staty niezłe mimo problemów z formą, oceny zawodników super (tym bym się nie podniecał:D), skuteczność 36% i ostatecznie -18 pkt. Trudno oceniać w tak przegranym meczu, ale nie wygląda (jakkolwiek by to brzmiało) dramatycznie biorąc pod uwagę okoliczności.

Zbiórki: ofensywne 23% vs 16% dla nas, defensywne 72% vs 72%. Nie dało takiej przewagi jak oczekiwałem. Tym bardziej, że mieli problemy z podkoszowymi: szybko z kontuzją wyleciał im Younger, a Abuskis wyleciał za faule pod koniec Q4.

Co ciekawe bardzo dużo faulowali, a mieliśmy z tego bardzo mało FT. 20 fauli, a tylko 15 FT.

Najwięcej punktów: Janocha - 18 PKT [6/25 FG, 1/8 3FG, 5/6 FT]
Najwięcej zbiórek: Bujała - 10 ZB
Najwięcej asyst: Ciechowicz - 6 AST
Double-double: -
(+/-): Sienkowski - (+3 w 3 minuty:D)

MVP: TAJCHERT - 10 PKT [4/5 FG, 0/0 3FG, 2/2 FT], 8 ZB, 1 AST, -10 (+/-)
6th man: Zygo - 10 PKT [5/5 FG, 0/0 3FG, 0/0 FT], 6 ZB, 3 AST, 2 BLK, -9 (+/-)

Postanowiłem docenić podkoszowych, bo jako jedyni puntowali solidnie na super skuteczności i wymuszali faule rywali. Tajchert szybko wymusił dwa faule ofensywne Abuksisa i dodatkowo wykosił Youngera:D Wieeem...ale jakoś trudno mi znaleść więszy pozytyw tego meczu:-) Wiadomo 3-2 i gdp outside wpłynęło na ciężary obwodowych, ale nie mogę docenić kogoś kto grał na tak fatalnej skuteczności (szczególnie Janocha). Niewielki plusik przy Ciechowiczu za asysty i chyba najlepszy z obwodwych w tym meczu.

Następny mecz gramy z Włochami. Włosi potrzebują zwycięstwa jak tlenu, by dalej oddychać w tym turnieju. Będzie ciekawie. Apeluję do właścicieli kadrowiczów o dobre minuty bo nie ma żartów:-)

Życzymy sobie również żeby Izrael często ustawiał 3-2 na LI rywali, tak żeby ta porażka nam się nie zaliczyła do drugiej rundy;-) Zobaczymy, czy nas czytają:D




Last edited by kozlik4 at 3/21/2023 7:31:01 AM

From: kozlik4

This Post:
00
316385.85 in reply to 316385.84
Date: 3/21/2023 9:53:31 AM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40484048
Second Team:
KS Golden Grizzlies
Nie przeszkadzają mi takie wpisy. Wręcz przeciwnie. Wolałbym, żeby więcej się działo na otwartych forach bo tendencje są takie, że społeczności uciekają na zewnętrzne, zamknięte serwisy mobilne.

Advertisement