BuzzerBeater Forums

BB Poland > [NT] Wątek główny

[NT] Wątek główny

Set priority
Show messages by
This Post:
00
150717.759 in reply to 150717.756
Date: 9/21/2010 11:29:48 AM
Overall Posts Rated:
2222
Również jestem bardzo ciekaw. W międzyczasie możemy pobawić się we własną analizę.

Princeton. A więc dobra gra pod koszem z możliwością gry na dystans i wielu rzutów 3punktowych. Ot to czym Houston Rockets grało za czasów Olajuwona.

Tymczasem u nas pod koszem zagrali Moritz i Błażej. Dwaj zawodnicy chyba defensywni. Nie znam ich umiejętności, ale tak ich kojarzę. Biorąc pod uwagę co zagrali w meczu, wydaje się to pewne.Dla mnie wniosek jest tu prosty: do gry w taktykach wykorzystujących zawodników podkoszowych, trza kogoś kto potrafi zagrać 1na1 pod koszem. ZAwodnicy ci nie grali w ataku, więc i nie asystowali odgrywając na obwód.

Obwód spisał się lepiej. wyciągnęliśmy znacznie lepszy poziom ataku na dystansie. Świątczak jako SF pokazał że potrafi rzucać. Ale to już wiedzieliśmy więcej.

O obronie trudno coś jasno powiedzieć. Entuzjazm był tragiczny, ale nie wiemy kto kogo krył. Więc tutaj słowa nie powiem.

Zastanawiają beznadziejne zbiórki. Włosi zebrali ponad 2x więcej piłek. Z taką grą pod tablicami nie było szans nawiązać walki i pewnie ten element w decydującej mierze przeważył o wyniku. Czemu tak wyszło? Cóż. Zawsze sądziłem że zbierać powinno 5 zawodników na boisku. Od obrońcy po centra. Bez wyjątków. Dlatego tak cenię SG i PG ze zbiórkami 6-7 nie mniej. W tym meczu zbierać zdecydowanie wszyscy nie potrafili. 6 zbiórek naszych obrońców i niskiego skrzydłowego to wynik śmieszny. Dla mnie jest to jeden z głównych wniosków z tego meczu. W swoim zespole nie mam nikogo kto potrafi zbierać dobrze. Ale nie mam też nikogo kto zbiera źle. I daje to fajne efekty. Tj. w 3 lidze daje radę pod tablicami. Będę powtarzał to jak mantrę. A jeśli ktoś mi powie że SG nie powinien mieć zbiórek bo to strasznie zawyża pensję, to odpowiem: odejmij C 3pkt zbiórek i dodaj owe punkty do zbiórek SG. Suma pensji wzrosła czy zmalała?

This Post:
00
150717.760 in reply to 150717.756
Date: 9/21/2010 12:22:20 PM
Overall Posts Rated:
22
Ten poziom obrony na międzynarodowym poziomie to chyba tylko w afryce mają :/

o obronie pisał już m4ti przy okazji poprzednich meczów że poprostu entuzjazm mamy poniżej 5, co jest wynikiem uaktualniania baz w środku sezonu i CT w ostatnim meczu eliminacji. Inna sprawa, że np. Kordalewski miał nie grać na SG:/ śmiesznie wygląda ta płynność przy zbiórkach;]

This Post:
00
150717.761 in reply to 150717.758
Date: 9/21/2010 2:25:34 PM
The Soulcrashers
IV.9
Overall Posts Rated:
12101210
podsumujesz te spary jakoś?? przedstawisz swój plan gry??

Asta weź już wyluzuj, przecież selekcjoner w ogłoszeniu na stronie reprezentacji wyraźnie napisał, co jest najważniejsze:
Nie ma się co martwić o ustawienie składu bo skład zawsze będzie ustawiony.


Czy Ty zawsze musisz być taki wymagający???

;-)))



no kurcze taka moja natura wymagam od innych - nie od siebie;)

This Post:
00
150717.762 in reply to 150717.760
Date: 9/21/2010 2:27:46 PM
The Soulcrashers
IV.9
Overall Posts Rated:
12101210
Ten poziom obrony na międzynarodowym poziomie to chyba tylko w afryce mają :/

o obronie pisał już m4ti przy okazji poprzednich meczów że poprostu entuzjazm mamy poniżej 5, co jest wynikiem uaktualniania baz w środku sezonu i CT w ostatnim meczu eliminacji. Inna sprawa, że np. Kordalewski miał nie grać na SG:/ śmiesznie wygląda ta płynność przy zbiórkach;]



tak wiem ... ale chciałbym by to jakoś było ubrane
bo nie akceptuję gadania typu: w następnym sezonie będzie inaczej - skoro w tym na końcu nie ma zmian na lepsze?

wiem, że selekcjoner pewnie podsumuje ten mecz i na to czekam :)
bo staty może i marne przez entuzjazm ale czy aby na pewno ? :))

From: m4ti_

This Post:
00
150717.763 in reply to 150717.756
Date: 9/21/2010 6:16:04 PM
Overall Posts Rated:
2121
Spokojnie, napisze, tworzyłem bazy dla nowych skautów:) opisywałem trening dla każdego z nich a to jest troszkę czasochłonne, do tego linki i inne pierdoły ułatwiające prace tez sie same nie robią:)

Mecz opiszę Ci za chwile lub jutro.
Co do obrony to troszkę przesadzasz, bo my entuzjazm mamy na poziomie 2 a Włosi minimalnie mają go ponad 3 razy wiekszy(jak nie lepiej) wiec obrony wiedzialem ze nie bedziemy miec:) liczyłem ze trafie z defem, nie udało sie ale spokjnie wszystko opiszę.

From: Astarotte

This Post:
00
150717.764 in reply to 150717.763
Date: 9/22/2010 2:33:18 AM
The Soulcrashers
IV.9
Overall Posts Rated:
12101210
Spokojnie, napisze, tworzyłem bazy dla nowych skautów:) opisywałem trening dla każdego z nich a to jest troszkę czasochłonne, do tego linki i inne pierdoły ułatwiające prace tez sie same nie robią:)

Mecz opiszę Ci za chwile lub jutro.
Co do obrony to troszkę przesadzasz, bo my entuzjazm mamy na poziomie 2 a Włosi minimalnie mają go ponad 3 razy wiekszy(jak nie lepiej) wiec obrony wiedzialem ze nie bedziemy miec:) liczyłem ze trafie z defem, nie udało sie ale spokjnie wszystko opiszę.



o i o to chodzi :)

właśnie dlatego aktywność selekcjonera jest ważna by można było wyjaśniać takiemu łosiowi jak ja sprawy z entuzjazmem itp.
Widzisz ja wolę nawet błędy ale znane niż niewiedzę dlaczego tak a nie inaczej :)

tracę czas i właśnie poświęciłem PO by mój gracz mógł zaliczyć jeden trening więcej na nie swojej pozycji - bo chodzą słuchy, że pomimo powolnego treninngu gdzieś ma szansę na występ w kadrze - stąd czasem chciałbym wiedzieć jak bardzo poważną konkurencja jest na pozycji SF i czy Świątczak jest tam przymierzany na stałe
takie rzeczy wyniknąć mogą z właśnie podsumowania meczu i nie trzeba później wałkować każdego pytania na forum :)


p.s. nie opisuj mi meczu ale wszystkim i sobie :) niech to jakoś wygląda, że sam z siebie masz zapał do kadry wykraczający poza bazy i taktyki :)

From: Big Z

This Post:
00
150717.765 in reply to 150717.764
Date: 9/22/2010 3:24:55 AM
Overall Posts Rated:
6363
właśnie poświęciłem PO by mój gracz mógł zaliczyć jeden trening więcej na nie swojej pozycji
No nieźle. Ja tak się nie poświęcałem. W sezonie owszem, ale w PO Zelek grał zawsze jako SF.
Mogłeś wrzucić trening kondychy, albo co... Szkoda przecież całego sezonu dla jednego treningu Zygmunta.

From: m4ti_

This Post:
00
150717.766 in reply to 150717.764
Date: 9/22/2010 4:29:52 AM
Overall Posts Rated:
2121
Ja Cie doskonale rozumiem:)

Już nie długo nowy sezon, uwierz mi, że wtedy zobaczysz nową jakoś kadry. Otoczka będzie taka jaką jeszcze nikt nie miał. Po prostu wychodzę z założenia, że takie sparingi to traktować tak jeszcze troszkę lajtowo. Dzięki temu w nowym sezonie będzie co do czego porównywać;]

Z takich spraw ważniejszych to dziś przedstawię społeczeństwu nowych skautów dla NT. Będą to managerowie, może nie najaktywniejsi ale znający się na tym co najwazniejsze czyli treningu:). W ostatnich dniach się własnie na tym głównie skupiałem aby dobrze stworzyć bazy, dostosować trening aby skauci wiedzieli co mają robić(a to będzie nowość w skautingu reprezentacji). Reszta sztabu też będzie zaprezentowana.

Odnośnie meczu.
Już pisałem o naszym entuzjazmie w tym wątku ale widzę ze muszę powtórzyć więc sprawa entuzjazmu wygląda następująco, Mamy go na poziomie 2, przez to ze w pewnym okresie tak wiele zawodników przewinęło się przez kadrę. Entuzjazm najbardziej działa na obronę czyli jeśli ten entuzjazm jest niski to nasza obrona jeszcze niższa i dlatego szanse na wygranie tego meczu byłby minimalne.
Zaryzykowałem z obroną niestety kompletnie nie udało mi się rozgryźć managera z Włoch szkoda ale i tak wynik nie jest dla nas makabrycznie brutalny. Co do składu to od początku chciałem zaatakować wykorzystując to co mamy najlepsze, czyli Swiatczaka, Weszke i Kordalewskiego. Tylko jak tacy zawodnicy jak Weszka i Kordalewski grają to muszę mieć wsparcie pod koszem, bo oni RB mają na poziomie 1. Aby ratować jakoś poziom zbiórek zagrali pod koszem Ci którzy zbierać umieją najlepiej czyli Luderitz oraz Kołpaczynski, który dostał powołanie w ostatniej chwili. Jak widać po statystykach to jakoś nam nie pomogło bo mimo iż sume RB pod koszem była 36(18+16) to jakoś w widoczny sposób to nam nie przyniosło pożytku. Tak szczerze to nie wiem czemu az tak nisko, nie wiem czy entuzjazm tez na to działa.
Co pozycji SF to chciałem mocno zaatakować z obwodu dla tego tam grał Swiatczak ktory tez troszke umie bronic pod koszem ale to nie jest prawdziwy SF i duzo mu do tego brakuje wiec nadal kadra czeka na prawdziwego SFa do taktych obwodowych. Kadra istnieje już od X sezonów a takiego SFa w kadrze nie widziałem... To się zmienia tak jak na pozycji PF ale do tego trzeba jeszcze czasu. Pewnie za mojej kadencji nie zobacze jeszcze takiego SFa do runa ale do LI już widzę ze będę miał z czego wybierać;].


From: Juniorro

This Post:
00
150717.767 in reply to 150717.766
Date: 9/22/2010 4:38:35 AM
Overall Posts Rated:
2222
To ja mam parę pytań:
1. Uważasz że udało ci się skompensować braki w umiejętnościach zbierania u graczy obwodowych?
2. Czy zawodnicy z pozycji 4 i 5 byli właściwie selekcjonowani do taktyki jaką zagrałeś? Jakie są Twoje oczekiwania względem PF i C przy Princeton?
3. Jakie są Twoje oczekiwania względem SF przy takiej taktyce? Świątczak jeśli się nie myślę z bliska rzucić nie potrafi. Była to właściwa selekcja?
4. Kogo (poza Świątczakiem) rozważasz do gry na pozycji SF przy taktykach obwodowych? Kogo przy taktykach zbilansowanych?

From: m4ti_

This Post:
00
150717.768 in reply to 150717.767
Date: 9/22/2010 5:16:29 AM
Overall Posts Rated:
2121
1. Jak mecz pokazał to nie.
2. Idealni nie byli ale zadania w tym meczu mieli inne, czyli bronic i zbierać i od czasu rzucić. Wiem ze to przy tej taktyce wydaje sie dziwne ale chcialem sprawdzic czy takie rozwiazanie ma sens. Chciałem zwolnic troszke tempo bo run by mógł okazac sie dla nas zabójczy dla tego wlasnie wybralem tą taktykę.
3. Musza dobrze rzucać z bliska a PF jakby z dystansu umiał rzucic to byłby jego dodatkowy atut.
4. Zdobył 27 punktów, skuteczność w okolicach 0,6 wiec spisal sie dobrze. Błąd był nie w Swiatczaku ale w podkoszowych. Co do SFa do runa to chciałbym aby górę miał jak Swiatczak a dolnego skile na poziomie 10-12 wtedy byłbym zadowolony. Jesli by Frymusa nie zblokowal potencjal to mielibysmy takiego zawodnika ale jak narazie brak. Alternatywy to: Skrobanski, Jodko(ale tutaj musi OD poprawic), Talarek(ale tutaj tez OD wieksze by sie przydało). Mam nadzieje tez ze Gieysztor bedzie skakał szybciej.
To było do obwodowych a do ogolnych to: Talarek, Kazubowski, Zelek.

From: Astarotte

This Post:
00
150717.769 in reply to 150717.765
Date: 9/22/2010 1:23:29 PM
The Soulcrashers
IV.9
Overall Posts Rated:
12101210
właśnie poświęciłem PO by mój gracz mógł zaliczyć jeden trening więcej na nie swojej pozycji
No nieźle. Ja tak się nie poświęcałem. W sezonie owszem, ale w PO Zelek grał zawsze jako SF.
Mogłeś wrzucić trening kondychy, albo co... Szkoda przecież całego sezonu dla jednego treningu Zygmunta.



:) no tak wyszło :) liczyłem na jeszcze jeden mecz bo z protasonem i tak bym nie powalczył :)

Advertisement