BuzzerBeater Forums

BB Poland > [NT] Polska vs Luksemburg

[NT] Polska vs Luksemburg

Set priority
Show messages by
This Post:
00
211294.76 in reply to 211294.69
Date: 2/27/2012 2:16:48 PM
Overall Posts Rated:
179179
Fajnie, że nareszcie jakaś odmiana w doborze taktyki. Podzielisz się swoimi wnioskami? z chęcią zobaczyłbym też coś innego w ataku.

Pojawiają się krytyczne głosy, ale w gruncie rzeczy nie masz kiedy testować. Takie mecze jak z Luksemburgiem, wydają się być do tego odpowiednie. Jest wygrana, +40 do przodu, oby tak dalej.

From: Jax

This Post:
00
211294.77 in reply to 211294.76
Date: 2/27/2012 3:00:50 PM
Overall Posts Rated:
773773
wniosek jest taki ze do końca jedziemy Pressingiem w obronie :P

From: Pezo

To: Jax
This Post:
00
211294.78 in reply to 211294.77
Date: 2/27/2012 3:02:32 PM
Overall Posts Rated:
66
i bez wiśni ;).

From: Czesław

To: Jax
This Post:
00
211294.79 in reply to 211294.77
Date: 2/27/2012 3:08:01 PM
Overall Posts Rated:
179179
Może zatem przetestujesz jutro najnowsze trendy?:) W końcu spora cześć kadry jest u Ciebie, więc już zapewne przykumali te NT kocie ruchy;)

From: Jax

This Post:
00
211294.80 in reply to 211294.79
Date: 2/27/2012 3:25:33 PM
Overall Posts Rated:
773773
+1 :-)))) przecież wiesz ze biali nie potrafią skakać , do naszej NT jakiegoś czarnoskórego trzeba z tymi kocimi ruchami :))) Nic tam w zapleczu kadry z bardziej czarniawą twarzą nie ma ? :-))




From: kozlik4
This Post:
11
211294.81 in reply to 211294.80
Date: 2/27/2012 4:50:39 PM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40804080
Second Team:
KS Golden Grizzlies
Zacznę od tego, że 2 sezony temu wygraliśmy podobnej trudności grupę na tym samym etapie ME mając +295 małych punktów. Nad drugimi Węgrami, którzy też awansowali do następnej rundy mieliśmy 166 małych punktów przewagi, a nad trzecim Izraelem, czyli miejscem które nie gwarantowało awansu +214 małych punktów (z tym, że Izrael przegrał aż 3 razy)

Uważam, że eksperyment w takim meczu, z takim rywalem, w tej fazie turnieju to dla nas żadne ryzyko, a zawsze może wyjść z takiej próby poszukiwania coś dobrego/lepszego. Prawdopodobieństwo, że małe punkty będą decydować o awansie nie jest duże i takie eksperymenty nie powinny nam zaszkodzić;-) W każdym bądź razie ryzyko podjąłem świadomie. Ostatecznie mecz wygraliśmy różnicą 40 pkt., co uważam nie jest złym wynikiem. Oczywiście wszyscy przyzwyczaili się, że takich rywali lejemy po 50-60 pkt ale...

Oczywiście mogę grać to co zwykle, ale chcę byście mnie zapamiętali jako kreatywnego selekcjonera, który osiągnął wynik dlatego, że udało mu się udoskonalić to co już wcześniej dobrze funkcjonowało;-) Zabrzmiało to trochę tak jakbym robił coś sztuka dla sztuki:-) Nie. Moim celem jest złoto. Poszukuję lepszego ustawienia. Nie twierdzę, że będziemy grać diametralnie inaczej;-) Nie wyciągajcie pochopnych wniosków. Mam swoje przemyślenia i staram się udoskonalić to co według mnie można jeszcze poprawić. Przypominam, że do tej pory udało się zdobyć maksymalnie brąz na ME, więc jest margines by się poprawiać;-) (O tym co testowałem i jak to wyszło później)

Mecz
Zagraliśmy PtB i pressing by zrobić jak najwyższy wynik. Uznałem, że rywal jest słaby i warto atakować z każdej strony, a nie tylko z pomalowanego. Pressing po to by wymusić jak najwięcej strat rywala i tym samym wykreować u nas jak najwięcej sytuacji rzutowych. Wiadomo, że Luksemburg to jednak słaby rywal, mieliśmy przewagę formy więc uznałem, że pressing powinien fajnie wyjść.

Rzutów faktycznie udało się oddać dużo bo aż 106, z dość niezłą skutecznością bo 51% (54 celne rzuty). Wymusiliśmy też 26 strat rywali. W meczu zdobyliśmy 137 punktów czyli uważam, że całkiem nieźle to wypadło w ofensywie.

Problemem w tym meczu była defensywa. Pessing obniżył obrony, a przede wszystkim zbiórki. Co prawda rywale oddali 20 rzutów mniej, ale zdobywali punkty zbyt łatwo, bo z aż 49% skutecznością (42/86). Bardziej mnie jednak martwią zbiórki. Według mnie to one zadecydowały, że ta przewaga nie była taka jakbyśmy wszyscy chcieli. Dawno nie graliśmy w reprezentacji pressingu. Nie sądziłem, że te zbiórki wypadną aż tak słabo. Wyszło tak, że przegraliśmy tablice w stosunku 42 do 52 (różnica 10 zbiórek) z bardzo słabym rywalem. Według mnie to bardzo słaby wynik.

Ktoś gdzieś kiedyś na forum się zastanawiał (chyba Paraszczak), czy pressing nie jest aby najlepszą obroną. Po tym meczu wygląda, że w naszej Reprezentacji z takimi zawodnikami jakimi mamy nie za dobrze to wychodzi;-)

Last edited by kozlik4 at 2/27/2012 6:00:01 PM

From: kozlik4
This Post:
00
211294.82 in reply to 211294.81
Date: 2/27/2012 4:54:56 PM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40804080
Second Team:
KS Golden Grizzlies
Co testowałem?
1. Przy grze tak jak do tej pory zwykle mało minut grają SFy...a już w ogóle mało gra zawodnik, który ma w Polsce największe SS. Postanowiłem sprawdzić co by było gdyby dać więcej minut naszym SFom. To co pozytywne to okazało się, że Warchałowski i Zygmuntowski wychodzą tak jak trzeba i zmieniają się ze sobą. Niestety Warchałowski już w pierwszej kwarcie złapał kontuzję i eksperyment dość szybko się zakończył...a szkoda bo ciągle są wątpliwości jak by to funkcjonowało w przekroju całego meczu i jaki by miało wpływ na końcowy wynik i statystyki.

2. To, że zdecydowałem się postawić na pressing stworzyło też okazję by przetestować grę bez JW (JW raczej średnio nadaje się do takiej obrony). Niedługo kończy się kasa w zespole JW i trzeba zadecydować co zrobić. JW też już ma 32 lata więc wiecznie nie będzie grał. Pytanie, czy warto tworzyć podobnego gracza? Czy można sobie radzić bez takich mutantów?

Plusy tego eksperymentu: Minuty podkoszowym bardzo ładnie, dość równo się rozłożyły. 1 strata, 10 asyst, 7 przechwytów (to też dzięki pressingowi ale jednak) podkoszowych.

Minusy JW dorzuciłby pewnie kilka punktów pod koszem (z kolei nie jest powiedziane, że przy PtB nie pudłowałby za to więcej niż grający w meczu podkoszowi z półdystansu) i pomógłby w walce na tablicach.

Generalnie tutaj też jeszcze nie mam 100% przekonania, czy bez JW bylibyśmy silniejsi czy jednak słabsi.

3 Chciałem zobaczyć jak wypadnie pressing. W tym meczu i z takim zawodnikami wyszedł raczej na minus. Jeden test to może mało ale wygląda, że nie warto obecnie w kadrze tak bronić.

Żeby grać pressingiem z najlepszymi drużynami trzeba mieć na pewno kosmiczne jak na obecne czasy RB lub RB musi być rozłożone na całą drużynę, a więc oprócz podkoszowych wysokie zbiórki muszą mieć też pozostali.

Last edited by kozlik4 at 2/27/2012 5:59:07 PM

Message deleted
From: kozlik4
This Post:
00
211294.84 in reply to 211294.82
Date: 2/27/2012 6:17:29 PM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40804080
Second Team:
KS Golden Grizzlies
Ważne! Gdyby był ktoś komu gra się już trochę nudzi ale jeszcze tak nie do końca;-) w takim sensie, że by pozaglądał jeszcze na BB z doskoku (np. dwa razy na tydzień na jakieś 5-15 minut za każdym razem), a nie chce mu się już walczyć o wynik/awanse/trofea i chciałby pomóc kadrze przygarniając do treningu lub trzymania w formie jakiegoś grajka to proszę o kontakt na BBmaila;-)

This Post:
00
211294.85 in reply to 211294.82
Date: 2/28/2012 3:12:19 AM
Matrix Mighty Dunkers
II.4
Overall Posts Rated:
10021002
kozlik, mała uwaga, dlaczego się tłumaczysz z tego co zagrałeś, jesteś selekcjonerem, masz pełne prawo grania tego co chcesz, ale tak żeby wygrać, masz swój sztab, ustaliliście taktykę, nie tłumacz się dlaczego tak a nie inaczej, dla mnie to są zaczepnę pytania tylko.

podsumuj mecz i tyle

pozdro

Last edited by aMORFIczny at 2/28/2012 3:30:03 AM

This Post:
11
211294.86 in reply to 211294.85
Date: 2/28/2012 5:08:25 AM
ASPK
II.3
Overall Posts Rated:
10771077
Second Team:
ASPK Gostynin
I tu się kolego akurat mylisz.... tak to może było za PRL-u albo jest obecnie w krajach totalitarnych tudzież objętych inną formą dyktatury. Takie zachowanie jakie proponujesz to władza jednostki (Kozlik4) lub wąskiej grupy osób (sztab) niewyłonionej w wolnych wyborach i pozostającej poza kontrolą społeczną. A tu chyba było trochę inaczej nieprawdaż??
Nie twierdzę, że nasz selekcjoner ma się tłumaczyć z wszystkiego ale akurat "społeczeństwo" ma chyba prawo wiedzieć dlaczego postąpił tak a nie inaczej. W żadnym stopniu nie neguję jego decyzji, wręcz cieszę się, że wprowadza swoje nowości ale korona mu z głowy nie spadnie (nie jest BB-królem:-)) jak uzasadni swoje wybory i podzieli się tym z innymi.
Notabene sam chce to robić i dobrze!.:-).

To trochę tak jakbyś chciał powiedzieć: Tusku, wal po 67lat pracy dla wszystkich, powiększaj ten nieszczęsny wiek emerytalny i nie patrz na nic! Masz przecież swój sztab, ustaliliście taktykę i samo się wygra!.



@kozlik4- Dobra robota, gratki!..:-)).

Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz.
Advertisement