BuzzerBeater Forums

Hellas - IV.5 > Season 22

Season 22

Set priority
Show messages by
From: sonas

This Post:
00
231539.76 in reply to 231539.75
Date: 2/21/2013 2:54:02 PM
Overall Posts Rated:
5252

συνεχίζεται...

Πάλι στην 4η πάμε για 300 χιλιάρικα στο γήπεδο για να πάμε στο ικανοποιητικό
7500
2500
250
25

Έχουμε ήδη μαζέψει 28 πόντους scouting και πάμε για άλλους 28 με 10 χιλιάρικα την εβδομάδα.
Υπολογίζω πάλι σε 1,36 ετήσια έσοδα, με τις πλεόν φιδωλές προβλέψεις, γιατί θα έχει μεγαλώσει το γήπεδο αλλά το ρεκόρ σου θα είναι χειρότερο γιατί πρέπει να μείνεις σε χαμηλές θέσεις και θα έχεις χαμηλότερη θέαση.

Έχεις χώσει 300 στο γήπεδο, σου έχει μείνει 1 μύριο και 56 πόντοι scouting.

Θα ξέρεις πριν το τέλος της σεζόν αν υπάρχει ντραφτ 18χρονος με Α+ προπτική, οπότε σε αυτή την περίπτωση θα πέσεις επίτηδες 8ος για να διαλέξεις πρώτος.

Αν όλα έχουν πάει καλά στην 4η σεζόν σου στο παιχνίδι, δηλαδή 1 ημερολογιακό χρόνο μέτα, θα είσαι 5η κατηγορία με 6άρι προπονητή (το μύριο που περίσσευε) και με ντράφτ 9+ προοπτικής!

Γήπεδο ομάδας τρίτης κατηγορίας, που σιγά σιγά θα πηγαίνει προς το ιδανικό
9000
3000
300
30

Δεν είναι ουτοπικά όλα τα παραπάνω. Τα έχω κάνει στην πράξη πριν στα γράψω.

From: sonas

This Post:
00
231539.77 in reply to 231539.76
Date: 2/21/2013 2:59:56 PM
Overall Posts Rated:
5252
Το κείμενο αναφέρεται κυρίως στο πως θα καταφέρεις να αναπτυχθεις οικονομικά και να πάρεις πολυ καλο προπονητη και να έχεις τη δυνατοτητα να τον συντηρησεις. Αφορα δηλαδη την προοπτικη προπονησεις μικρων draft για την εθνικη όμως μπορεις να πάρεις κάποιες γενικές ιδέες για τον τρόπο επεκτασης του γηπέδου. Ελπίζω να σε βοηθησα και να κάνεις τις σωστες επιλογες... :)

This Post:
00
231539.78 in reply to 231539.77
Date: 2/21/2013 7:37:21 PM
terastiousp
II.1
Overall Posts Rated:
32143214
Second Team:
White Walkers
κοιτα Γιωργο... το ποστ του Θανου ειναι πολυ χρησιμο το εχω διαβασει και εγω οταν το εγραψε ο μεγαλος Γιαννης( kajabbar)...! απο εκει και περα ομως εγω εχω να προτεινω και μια αλλη λυση...! για εμενα δεν ειναι απολυτως απαραιτητο να πεσεις για να κανεις οικονομια....! εγω στην θεση σου θα εμενα φετος και θα εβλεπα την δυναμικοτητα του ομιλου του χρονου.... αν εισαι λιγο τυχερος θα υπαρχει μια ομαδα που θα μπορεις να την βαλεις απο κατω με σχεδον ανυπαρκτο ροστερ....!! δηλαδη για εμενα ξεπουλας μετα τα πλει αουτ.. ολη την επομενη χρονια μαζευεις χρημα (πολυ περισσοτερο απο το χρημα που θα μαζευες στην v κατηγορια και στο τελος κανεις 2-3 καλες φθηνες μεταγγραφες των 35 ετων και πανω και μενεις κατηγορια χωρις να πεσεις....! δες την ομαδα [PAOK4] τι εκανε την σεζον 20....!! ηταν πολλες σεζον στασιμος στην iii κατηγορια και την επομενη χρονια κρατησε μια 4αδα παικτων για να μεινει ισα ισα κατηγορια και την σεζον 21 και 22 απο εκει που απλα η καλυτερη του πορεια ηταν τα πλει οφ τωρα κανει πρωταθλητισμο....! εγω φετος αν δεν επαιρνα τον πορτογαλλο στο τελος το εισοδημα μου ηταν περιπου στις 60.000 πανω διατηρωντας ενα ακριβο ροστερ που εκανε πρωταθλητισμο παρακαλω....!!! γενικα ψαξε παικτες φθηνους σχετικα με τα σκιλλ τους ( το ριμπαουντ και η εμβελεια αλματος ανεβαζουν κατα κυριο λογο τον μισθο ενος παικτη) και ανεβαζε σιγα σιγα το γηπεδο....! θα σου προτεινα αγορες παικτων στο στιλ Esperos Papanastasatos και Mak Yin Yang που ειναι δικοι μου παικτες....! θα σου στειλω τα σκιλλ τους να δεις αναλογια μισθου και ικανοτητας.... σαν μια συμβουλη αυτα απο εμενα....!!!!

Last edited by τεράστιος at 2/21/2013 7:40:41 PM

Winter is coming...
This Post:
00
231539.79 in reply to 231539.78
Date: 2/22/2013 10:03:27 AM
Overall Posts Rated:
8585
paidia efxaristw gia tis simboyles sas alla exw apofasisei ti 8a kanw.parola afta 8a labw ypopsi afta p m eipate gia th sunexeia.

Ένας ολοκληρωμένος άνθρωπος έχει γαλήνη για να δέχεται τα πράγματα που δεν μπορεί να αλλάξει, έχει δύναμη για να αλλάξει τα πράγματα που μπορεί και σοφία για να μπορεί να καταλάβει τη διαφορά.
This Post:
00
231539.80 in reply to 231539.79
Date: 2/23/2013 6:27:43 AM
terastiousp
II.1
Overall Posts Rated:
32143214
Second Team:
White Walkers
Δευτερος γυρος των πλει οφ σημερα και εχουμε πολυ μεγαλα παιχνιδια....

ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ - ΜΠΛΕ ΟΜΙΛΟΣ

crazy pinguin vs terastiousp : νομιζω ειναι το ντερμπι της χρονιας και αυτο που ειναι πιο πιθανο να κρινει την ομαδα που θα ανεβει την κατηγορια... μετα απο την αποτυχια στον ιδιο ημιτελικο της σεζον 21 η ομαδα μου σημερα εχει μια ακομα ευκαιρια να αποδειξει πως ειναι αξια για την ανοδο... (αν ειναι :p) ολα ανοιχτα σε αυτο το πολυ μεγαλο παιχνιδι σημερα δεν υπαρχει καποια προβλεψη... λογω καρδιας θα πω ασσος μακαρι να βγει :p

ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ - ΚΟΚΚΙΝΟΣ ΟΜΙΛΟΣ


Peristeri Pushermen vs Los Angeles/ : αν ηταν ενεργοι οι 2 χρηστες θα μιλουσαμε για ενα ακρως ενδιαφερον παιχνιδι τακτικα που θα κρινει το αλλο εισιτηριο για τον τελικο....! νομιζω ομως οτι αφου και οι 2 χρηστες εχουν να συνδεθουν καιρο οποτε φαινονται και τα συστηματα που θα παιξουν σημερα οι λος αντζελες θα κανουν περιπατο με το τρεξε και σουταρε απεναντι στην 2-3 ζωνη....εχουμε βεβαια 5 ωρες περιπου ακομα για την εναρξη οποτε τα δεδομενα ισως αλλαξουν...

ΠΛΕΙ ΑΟΥΤ(2ος αγωνας)

APAIXTOS B.C. vs Smoking Grasshopers : (1-0) μετα την αποφαση του Γιωργου να πεσει κατηγορια νομιζω οτι το σημερινο παιχνιδι θα ειναι ενας περιπατος για την νεοφωτιστη ομαδα... μεινει να δουμε αν αλλαξει γνωμη.. προλαβαινει ακομα :p


aotf-aom vs S.O.N1-0) και εδω καθαρο διπλο αφου και ο Θανος εχει παρει την αποφαση του καιρο τωρα... μονο ερωτιματικο αν η ομαδα αοτφ αομ στειλει επιτηδες την σειρα σε 3ο παιχνιδι...

οι δικες σασ προβλεψεις?

Last edited by τεράστιος at 2/23/2013 6:31:55 AM

Winter is coming...
This Post:
00
231539.81 in reply to 231539.80
Date: 2/26/2013 5:59:14 AM
terastiousp
II.1
Overall Posts Rated:
32143214
Second Team:
White Walkers
τι εγινε ρε παιδια γιατι τοση νεκρα στο φορουμ...? :p

τελικοι σημερα για να δουμε τις δικες μου προβλεψεις.....

1ος ΤΕΛΙΚΟΣ

Los Angeles/ vs terastiousp : νομιζω οτι το παιχνιδι ειναι ευκολος ασσος αφου η ομαδα εχει να κανει λογκ ιν εδω και 1 μηνα... η ομαδα μου για πρωτη φορα σε τελικους ελπιζει στην νικη για να κανει το πρωτο βημα για την ανοδο...

ΠΛΕΙ ΑΟΥΤ(3ος αγωνας)

Smoking Grasshopers vs APAIXTOS B.C. : (1-1) μετα τις τελευταιες πωλησεις παικτων οι γηπεδουχοι εδειξαν πως πηραν την αποφαση τους για τον υποβιβασμο οποτε το παιχνιδι θα ειναι ενα ευκολο διπλο....!

Υ.Γ.

αφου το πιθανοτερο ειναι να ανεβω κατηγορια εγω ενω εσεις (Γωργος,Θανος) θα υποβιβαστιτε.... σε πιο φορουμ θα μιλαμε την επομενη σεζον οεο.....? :p

Winter is coming...
This Post:
00
231539.82 in reply to 231539.81
Date: 2/26/2013 10:15:45 AM
Overall Posts Rated:
5252
Για σένα είναι η πιο σημαντική εβδομάδα ίσως απο τότε που εισαι στο παιχνίδι γιατί όπως είπες είσαι το απόλυτο φαβορί. Εγω από την άλλη ανυπομονώ να έρθει η επόμενη και να δω την καινούρια μου κατηγορία...

Αγωνιστικά οι Los Angeles 1 μήνα στον αυτόματο και έχοντας παίξει δυο crunch δεν έχουν πολλές ελπίδες. Λογικά θα στείλεις το ματσάκι σε τρίτο τελικό για οικονομικό όφελος.

Ο Απαιχτος Γιώργος από την άλλη, κατά τύχη θα πέσει κατηγορία αφού στο 2ο ματς της σωτηρίας νικούσε στο τέλος και με σουτ στο τελευταίο δευτερόλεπτο ( BUZZER BEATER) οι αντίπαλοι έστειλαν το ματς στην παράταση όπου νίκησαν και έστειλαν τη σειρά σε τρίτο αγώνα σήμερα.

Δεν ξέρω που θα τα λέμε, όντως. Εγω λογικά δεν θα βρω συμμετοχή στο νεο μου φόρουμ οπότε ίσως συμμετέχω στο δικό σου...

From: PILIDER

This Post:
00
231539.83 in reply to 231539.82
Date: 2/26/2013 3:07:07 PM
Overall Posts Rated:
8585
γενικα δεν ειχα προβλημα και να μεινω στην κατηγορια με αυτο το ροστερ γι αυτο επαιξα ακομα και για τη νικη την οποια πιστευω θα ειχα παρει αν δεν μου τραυματιζοταν ο καλυτερος περιφερειακος μου στο 1ο μολις λεπτο.ετσι μενω στο αρχικο μου σχεδιο.

Ένας ολοκληρωμένος άνθρωπος έχει γαλήνη για να δέχεται τα πράγματα που δεν μπορεί να αλλάξει, έχει δύναμη για να αλλάξει τα πράγματα που μπορεί και σοφία για να μπορεί να καταλάβει τη διαφορά.
This Post:
00
231539.84 in reply to 231539.83
Date: 2/26/2013 3:27:38 PM
terastiousp
II.1
Overall Posts Rated:
32143214
Second Team:
White Walkers
τι εκανε ο ψηλος μου σημερα τρελαθηκε...? :p 11 ταπες....

ναι οντως μαλλον ειναι η πιο σημαντικη μου εβδομαδα αφου παλιοτερα μολις εστρωνα την ομαδα για καποιο λογο παντα μετα παρατουσα το παιχνιδι.... του χρονου σας περιμενω στο δικο μου φορουμ να τα λεμε....

παντως το να πεσεις μια κατηγορια για οικονομια συμφερει αρκετα νομιζω διοτι την επομενη χρονια παιρνεις και το μπονους ανοδου (200.000) αλλα και την μεθεπομενη σεζον εχεις αυξημενη θεαση λογο ανοδου της προηγουμενης χρονιας... οποτε λογικα θα σας περιμενω πολυ δυνατους την σεζον 24...!!

η γκαντεμια παντως θα ειναι να υποβιβαστητε σε ομιλο με χρηστες στην 5η κατηγορια.. οποτε θα πρεπει να ξοδεψεις εκει τζαμπα χρημα για να κανεις ενα ανταγωνιστικο ροστερ...!!

Winter is coming...
This Post:
00
231539.85 in reply to 231539.84
Date: 2/27/2013 4:40:53 AM
Overall Posts Rated:
5252
Πάντως η ΙΙΙ κατηγορία είναι πολύ δύσκολη και εσύ δεν έχεις τόσο μεγάλη σε χωρητικότητα έδρα ώστε να έχεις μέγιστο κέρδος. Την επόμενη χρονιά η έδρα σου θα γεμίζει ανεξαρτήτως αποτελέσματος όποτε κοίτα να το εκμεταλλευτείς με μια μικρή άνοδο των τιμών. Επίσης στην μάχη για παραμονή στην κατηγόρια πολλές ομάδες υπερβάλουν οικονομικά και καταλήγουν χρεοκοπημένες και οι χρήστες τους ξενερώνουν και παρατούν το παιχνίδι. μακάρι να πέσεις σε εύκολο όμιλο.

This Post:
00
231539.86 in reply to 231539.85
Date: 2/28/2013 2:10:28 PM
terastiousp
II.1
Overall Posts Rated:
32143214
Second Team:
White Walkers
ναι ξερω ηδη εχω αλλαξει τις τιμες... ελπιζω να μπω σε σχετικα ευκολο ομιλο αλλα αν δω οτι οι πιθανοτητες δεν ειναι με το μερος μου για να μεινω θα ξεπουλησω για να μαζεψω χρημα να κανω μεγαλο γηπεδο.... παραλληλα θα γινει πολυ προπονηση και επισης θα κανω και σκαουτινγκ αν επιλεγω απο τους πρωτους....μπορει του χρονου να ειναι χρονια για την ετοιμασια της ομαδος για τις επομενες σεζον.....αναλογα τι θα μου τυχει.....! προς το παρων βεβαια μενει ακομα 1 νικη που πρεπει να κανω οποτε ας επικεντρωθω σε αυτην.....για την ωρα.

Winter is coming...
Advertisement