BuzzerBeater Forums

BB Poland > LA - poziomy umiejętności zawodników

LA - poziomy umiejętności zawodników

Set priority
Show messages by
This Post:
00
253196.76 in reply to 253196.74
Date: 1/2/2014 5:42:31 AM
Warsaw Mutants
III.4
Overall Posts Rated:
10801080
Jestem za imponujący Kozlika zamiast idealny. Natomiast zostawiłbym kolosalny. Zmieniłbym tylko to co się rozjeżdża i ewentualnie może być jak dla mnie ta zmiana z silny na solidny.
Poza tym popieram pomysł Człownienia by wprowadzić w zakładce Trening Obronę na dystansie.

Last edited by Kaznodzieja at 1/2/2014 5:44:16 AM

From: Huanito

This Post:
33
253196.77 in reply to 253196.74
Date: 1/2/2014 5:47:16 AM
Pruszcz All Stars
II.1
Overall Posts Rated:
548548
Second Team:
Pruszcz ZSO 1 Team
jak dla mnie cały ten temat to jedna wielka bzdura...jaki sens jest zmieniać coś co funkcjonuje dobrze od ponad 20 sezonów i każdy się już do tego przyzwyczaił? dla mnie żaden...jeszcze w dodatku tylko dlatego, że nie podoba się to kilku przewrażliwionym pedantom...w świecie nic nie jest doskonałe, a takie zmienianie czegoś co się przyjęło i funkcjonuje w stopniu zadowalającym zdecydowaną większość użytkowników, na coś pseudo bardziej wymuskanego, ale tylko dla małego ułamka userów jest dla mnie bezsensem...już widzę cały ten zamęt wywołany jedynie przez widzimisię kilku użytkowników, nie wspominając już o tym, że przestawienie się będzie problematyczne i pewnie zajmie wielu osobom trochę czasu.

ja bym sobie to nazewnictwo skilli podarował, bo jak wiele osób pisze, to jest pierdoła w porównaniu do innych rzeczy, które faktycznie przydałoby się poprawić...mi osobiście nigdy nie przeszkadzało to, że np w zakładce grajków mam w jednej linijce nazwę skilla, a wartość pod nią, nic mi się nie rozjeżdża, ani nie ucina, a lepsze wrażenia estetyczne dla kilku pedantów, w żaden sposób nie zrekompensują zamieszania wynikającego ze zmiany całej nomenklatury nazewnictwa...to tak jakby ktoś chciał teraz zmienić cały układ wartości SI - totalny bezsens i poroniony pomysł.

Last edited by Huanito at 1/2/2014 5:47:40 AM

This Post:
00
253196.78 in reply to 253196.73
Date: 1/2/2014 5:47:33 AM
Overall Posts Rated:
270270
Jeśli już muszą być te zmiany to mi osobiście nie podoba się zamiana rewelacyjnego na doskonały. Jak coś jest doskonałe to z całą pewnością nie może być gorsze nisz coś co jest świetne, cudowne, czy wspaniałe:-) Słowo doskonałe przypisałbym do lvl 17. A słowo wyjątkowe do lvl 12 zamiast rewelacyjne.


16 zamiast idealne zastanowiłbym się czy nie lepsze by było określenie imponujący.

19 dałbym nieziemski zamiast kolosalny. Epicki to można raczej powiedzieć o filmie kiedy jest złożony narracyjnie:-)


Zgadzam się z koźlikiem. Dla mnie też słowa idealny / doskonały oznaczają coś co już nie może być lepsze, a na pewno nie jest 12 w 20 stopniowej skali ;)
Jak dla mnie idealny / doskonały oznacza nawet lepsze niż legendarny. W końcu Jordan bez wątpienia był koszykarzem legendarnym, ale idealnym / doskonałym już niekoniecznie bo chociażby taki Lebron ma od niego lepsze warunki fizyczne.

Podoba mi się propozycja aby na nr 12 dać wyjątkowe oraz zastąpić idealny słowem imponującym.
Co do 19 to nie mam zdania :) Dla mnie wsioryba :)

From: Kowal

This Post:
00
253196.79 in reply to 253196.70
Date: 1/2/2014 5:49:34 AM
Penetrator City
IV.24
Overall Posts Rated:
308308
Podoba mi się twoje zestawienie skilli, ale troche bym je zmienił np. nędzny powinien być nr. 1 iż nędzny to totalna nędza, dno totalne, zero, a tragiczny, słowo samo w sobie mówi że coś się umie ale tragedia jest wpisana w działanie.

Oto moja tabelka i pomysły:

1. zero/nędzny/denny
2. tragiczny
3. żałosny
4. niezdarny
5. kiepski
6. przeciętny
7. porządny
8. solidny/mocny
9. sprawny
10. dobry/wybitny
11. świetny
12. znakomity
13. wspaniały
14. niesamowity
15. doskonały
16. genialny
17. idealny
18. kolosalny
19. boski
20. legendarny

Oto taka moja propozycja dlatego czekam co o tym myślicie. :)


Boski moim zdaniem jest lepszy od legendarny :)

This Post:
00
253196.80 in reply to 253196.75
Date: 1/2/2014 5:54:52 AM
Overall Posts Rated:
202202
A nie można tego zmienić po prostu na "obrona na dystansie"? Ten trening to i tak głównie OD więc przynajmniej nowi managerowie od razu wiedzieliby jaki trening włączyć jak chcą poprawić OD u zawodników. A krycie indywidualne jest dla mnie tak samo mylące jak presja. Kryć indywidualnie można także podkoszowych w trumnie a ID przy tym treningu skacze nawet wolniej niż IS przy treningu obrony pod koszem.

Przekonaliscie mnie

From: korsarz

This Post:
00
253196.81 in reply to 253196.73
Date: 1/2/2014 5:57:56 AM
Overall Posts Rated:
202202
wpisałem Twoją propozycję w pierwszego posta... niestety na więcej alternatyw nie ma tam już miejsca, więc będę dostosowywał te które się mieszczą na podstawie dyskusji w wątku lub też w pewnym momencie przeniosę to do pliku

From: korsarz

This Post:
00
253196.82 in reply to 253196.77
Date: 1/2/2014 5:59:57 AM
Overall Posts Rated:
202202
jak dla mnie cały ten temat to jedna wielka bzdura...jaki sens jest zmieniać coś co funkcjonuje dobrze od ponad 20 sezonów i każdy się już do tego przyzwyczaił? dla mnie żaden...jeszcze w dodatku tylko dlatego, że nie podoba się to kilku przewrażliwionym pedantom...w świecie nic nie jest doskonałe, a takie zmienianie czegoś co się przyjęło i funkcjonuje w stopniu zadowalającym zdecydowaną większość użytkowników, na coś pseudo bardziej wymuskanego, ale tylko dla małego ułamka userów jest dla mnie bezsensem...już widzę cały ten zamęt wywołany jedynie przez widzimisię kilku użytkowników, nie wspominając już o tym, że przestawienie się będzie problematyczne i pewnie zajmie wielu osobom trochę czasu.

ja bym sobie to nazewnictwo skilli podarował, bo jak wiele osób pisze, to jest pierdoła w porównaniu do innych rzeczy, które faktycznie przydałoby się poprawić...mi osobiście nigdy nie przeszkadzało to, że np w zakładce grajków mam w jednej linijce nazwę skilla, a wartość pod nią, nic mi się nie rozjeżdża, ani nie ucina, a lepsze wrażenia estetyczne dla kilku pedantów, w żaden sposób nie zrekompensują zamieszania wynikającego ze zmiany całej nomenklatury nazewnictwa...to tak jakby ktoś chciał teraz zmienić cały układ wartości SI - totalny bezsens i poroniony pomysł.

jako "przewrażliwiony pedant" przyjmuję Twoją opinię... choć też uważam że troszkę wyolbrzymiasz potencjalne zamieszanie

From: Huanito

This Post:
00
253196.83 in reply to 253196.82
Date: 1/2/2014 7:02:07 AM
Pruszcz All Stars
II.1
Overall Posts Rated:
548548
Second Team:
Pruszcz ZSO 1 Team
jako "przewrażliwiony pedant" przyjmuję Twoją opinię...


nie musisz się obrażać, bo nie miałem takiego zamiaru...od kiedy pedant (człowiek przesadnie dokładny, przywiązujący zbyt dużą wagę do porządku przyp. Słownik j.polskiego PWN) to obraźliwe określenie, chyba raczej zaleta o ile wszystko jest w granicach zdrowego rozsądku?

w poście wyrażam jedynie swoje zdanie, po prostu wydaje mi się, że przesadnie podszedłeś do tematu - stara nomenklatura jest ok, wszyscy są do niej przyzwyczajeni i swobodnie na niej operują...szkoda wynikająca z przydługich nazw jest żadna, pewnie dla większości osób nie jest to wielki problem podobnie jak dla mnie (wszystko jest widoczne, wartość skilla przechodzi linijkę niżej, nic to nie psuje, ani nie ucina...inne przypadki z ucinaniem ramek nie wynikają z za długich nazw skilli).

jeśli nie ma wielkiego problemu to po co go sobie na siłę robić, a zamieszanie po zmianach w istotnym elemencie gry na pewno przez jakiś czas będzie...czy cała sprawa warta jest wtedy zachodu? najlepiej po prostu zrobić ankietę dotyczącą tego pomysłu i niech ludzie sami zadecydują.


From: korsarz

This Post:
00
253196.84 in reply to 253196.83
Date: 1/2/2014 7:18:39 AM
Overall Posts Rated:
202202
spoko, nie obrażę się

tak jak uwazasz zmiany za bezpodstawne, tak ja uważam że ich wpływ (zamieszanie) wcale nie będzie takie duze... nie zmienią się kolory ani liczby, a wygląda na to że zmiana idzie w kierunku tylko kilku wybranych skillów... dlatego też nie zgadzam się z określeniem "na siłę", po prostu o tym dyskutujemy

From: kozlik4

This Post:
11
253196.85 in reply to 253196.81
Date: 1/2/2014 8:05:13 AM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40734073
Second Team:
KS Golden Grizzlies
wpisałem Twoją propozycję w pierwszego posta... niestety na więcej alternatyw nie ma tam już miejsca, więc będę dostosowywał te które się mieszczą na podstawie dyskusji w wątku lub też w pewnym momencie przeniosę to do pliku

Ok...tylko ten doskonały przeniesiony na 17 tak jak Czloweniu pisał też należałoby na coś innego zmienić:) Może na jakiś magiczny? Albo 17 niech będzie nieziemski, a 19 niech zostanie kolosalny?

BTW Nie ma się co specjalnie patrzeć na stopniowanie u Angoli bo u nas nie jest tak samo...a jak ktoś chce mieć tak jak u Angoli to chyba łatwiej zmienić sobie język na angielski:D Dla przykładu przymiotnik epic ma w angielszczyźnie szersze znaczenie niż w polszczyźnie, jego odpowiednikiem w języku polskim może być nie tylko przymiotnik epicki, lecz także przymiotniki imponujący, epokowy, heroiczny itp. O porażce dużego kalibru lepiej powiedzieć po polsku, że była ciężka, dotkliwa, sromotna, ale nie epicka.

Tak też jak u nas ktoś mówi doskonały to myśli, że coś jest absolutnie bez wad. W polskim rozumieniu ciężko sobie wyobrazić jeszcze coś lepszego niż doskonały. W zasadzie nie ma nawet nic doskonałego:D W angielskim natomiast jest jeszcze np. przymiotnik genialny, który oznacza jeszcze więcej niż doskonały.

Generalnie nasz język jest po prostu ubogi w przymiotniki:-)

Last edited by kozlik4 at 1/2/2014 8:05:45 AM

From: korsarz

This Post:
00
253196.86 in reply to 253196.85
Date: 1/2/2014 8:16:28 AM
Overall Posts Rated:
202202
dokładnie o tym samym pisałem wcześniej

odnośnie magicznych/bajecznych, etc. pisaliśmy już o tym żeby nie wplatać elementów fantastyki, tzn. jeśli jeden skill ma być taki bajkowy to nie będzie dobrze wyglądać, co innego gdyby wśród 20 było takch kilka, np. wszystkie powyżej 15...

moje rozumienie "doskonałego" jest dokładnie takie jak opisałeś... w angielskim... to że coś jest doskonałe nie wyklucza ze coś może być lepsze... tj. weźmy doskonały rzut (technicznie, super, ale bez obrońcy), a potem doskonały rzut wykonany przy ścisłym kryciu... jeden i drugi doskonały, ale ten drugi wręcz genialny

z drugiej strony jeśli miałoby to być mylące dla kogoś, bo przecież są osoby dla których doskonałość jest nie do przebicia... to rzeczywiście można poszukać lepiej pasującego słowa...

i absolutnie nie zgodzę się że polski jest ubogi w przymiotniki, tyle że wiele naszych przymiotników zmieniało znaczenia i to wprowadza zamieszenie... dla przykładu mnogości opcji: (http://synonim.net/synonim/wybitny), dla przykładu zmiany znaczenia: (http://sjp.pwn.pl/slownik/2578442/tragiczny)

Last edited by korsarz at 1/2/2014 8:26:00 AM

Advertisement